نظر منتشر شده
۳۳۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 258763
متن کامل نطق احمد توکلی در مورد قرارداد استات اویل:
پرداخت 5 میلیون دلاری استات اویل به مهدی هاشمی
بخش داخلی الف؛ 14 بهمن 93
شرکت استات اویل در سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ به فرزند رئیس‌ جمهور اسبق ایران ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار پرداخت کرد تا وی به این شرکت برای انعقاد قراردادی در پارس جنوبی کمک کند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۵
احمد توکلی، نماینده ی تهران در مجلس شورای اسلامی، صبح امروز در نطق میان دستور خود مواردی از تخلفات مهدی هاشمی در جریان قرارداد استات اویل را که سال 1381 انجام شده است، بیان و از عدم رسیدگی به این پرونده تا زمان کنونی انتقاد کرد.

به گزارش الف، متن کامل نطق وی به شرح زیر است:

انقلاب اسلامی نتیجه جهاد امام و مردم بود که تحقق آن را باید تبریک بگوییم و همه باید برای اعتلای آن و حفظش از فساد و تبعیض بکوشیم.
امروز میخواهم مطالبی را در باره پرونده آقای مهدی هاشمی به اطلاع ملت شریف ایران و نمایندگان آنان برسانم. البته نتیجه محاکمه به تصمیم قاضی محترم دادگاه و قضات ارجمند بعدی بستگی دارد و همه باید تسلیم قانون باشیم، ولی حق مردم می دانم که یکی از مهم ترین اتهامات این فرد را بدانند و آگاه باشند که در پرونده استات اویل بیگانگان چه کردند. و ما که ادعای اسلامیت میکنیم، چه کرده ایم.

این اطلاعات از اسناد رسمی دولت نروژ، دولت آمریکا، بانک جهانی گرفته شده و یا از داخل است.

الف) شرح مختصر ماجرا
۱- در ژوئن ۲۰۰۲(خرداد ۱۳۸۱) و زانویه ۲۰۰۳ شرکت نفت دولتی نروژ، دو نوبت به یک کارمند رسمی دولت که فرزند رئیس جمهور اسبق ایران و مدیر عامل سازمان بهینه سازی مصرف سوخت بوده است، مبلغ ۲/۵ میلیون دلار می پردازد تا وی به استات اویل برای انعقاد قراردادی در پارس جنوبی کمک کند. و مشارکت بعدی در صنعت استخراج نفت را برای آن تسهیل نماید. استات اویل میپذیرد که تا ۱۰ سال بعد نیز سالانه یک میلیون دلار، یعنی جمعا ۲/۱۵ میلیون به طرف ایرانی پرداخت کند. بعد از یک سال مذاکرات فشرده بین دو طرف توافق میشود. برای پنهانکاری و پولشویی شرکت سرمایه گذاری هورتن به مدیریت عباس یزدانپناه، واسطه شده و قرداد به ظاهر بین هورتن و استات اویل منعقد میگردد. عباس یزدانپناه دوست دیرینه دوران دبیرستان و دانشگاه مهدی هاشمی بود. این قرارداد در ظاهر برای دادن مشاوره به استات اویل، در ۱۲ ژوئن ۲۰۰۲ در لندن با حضور مهدی هاشمی امضاء میگردد. بالاخره در پایان ۲۰۰۲ استات اویل موفق به انعقاد قرارداد با شرکت ملی نفت ایران می شود.

۲- بر خلاف روش معمول شرکت نفت، بدون تشکیل شرکت مشترک ایرانی – نروژی و بدون برگزاری مناقصه قرارداد می¬بندد. در حالی که تشکیل شرکت مشترک برای انتقال فناوری و مناقصه برای دستیابی به حداقل قیمت حیاتی بود. البته متهم اصلی نروژی پرونده، در اعترافات خویش تصریح میکند که هیچ دلیلی ندارد که مقامات وزارت نفت برای انعقاد این قرارداد تقاضای رشوه کرده و یا از رشوه پرداختی سهمی گرفته باشند.

۳- یک سال بعد در ۶ اکتبر ۲۰۰۳ (۱۵ شهریور ۱۳۸۲) یک روزنامه نروژی قرار داد را افشا و افکار عمومی را از آن آگاه می کند و موجی از اعتراض برمیخیزد.

ب) نروژ با این موضوع چگونه برخورد کرد؟
۱- چهار روز بعد از اطلاع رسانی روزنامه نروژی، هیات مدیره استات اویل قرارداد را متوقف می کند و روز بعد از آن دولت نروژ نهاد مسئول تحقیق و تعقیب جرائم اقتصادی و زیست محیطی نروژ را مامور رسیدگی به این قرار داد می نمایند.

۲- مدیر امور بین الملل استات اویل بازداشت وتعقیب میشود. مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره نیز استعفاء میدهند.

۳- ۹ ماه بعد یعنی در ۲۹ ژوئن ۲۰۰۴، دادگاه حکم به وقوع جرم میدهد و طی آن به دلیل پرداخت رشوه، استات اویل به پرداخت ۲۰ میلیون کرون و مدیر امور بین الملل به پرداخت ۲۰۰هزار کرون محکوم میگردند.

۴- نماد استات اویل برای مدتها از تابلوی بورس نروژ و اروپا و آمریکا حذف میگردد.

ج) در امریکا با این فساد چه برخوردی شد؟
۱- کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکا که به منزله دادگاه رسیدگی به اقدامات شرکت هایی که در بورس سهیم هستند عمل می کند، به ماجرای استات اویل و پرداخت رشوه رسیدگی میکند. زیرا استات اویل با داشتن سهام در بورس آمریکا، پذیرفته بود که قوانین مالی ضد فساد آمریکا را رعایت کند. و در ۱۳ اکتبر ۲۰۰۶ (۲۱مهر ۱۳۸۵) رای خود را صادر کرد.

۲- در حکم ۱۲ صفحه ای دادگاه، ماجرا به تفضیل شرح داده شده است. از سیر مذاکرات مهدی هاشمی، نقش واسطه گری شرکت هورتن، رشوه های داده شده و منافع مورد انتظار استات اویل، سودآوری قرارداد فاسد منعقد شده و حواشی آن به عنوان واقعیت های کشف شده یاد می کند.

۳- دادگاه مذکور جرم استات اویل را پرداخت رشوه و عدم انعکاس درست و دقیق پرداخت های غیر قانونی مذکور در اسناد خویش می شمارد.

۴- دادگاه آمریکا حکم میکند که استات اویل باید برای دوره ای سه ساله نهاد مشاوره ای مستقلی را که آمریکا با انتخاب آن مخالف نباشد استخدام کند تا روش های کنترل داخلی آن را بررسی کند. استات اویل موظف است تمام توصیه های اصلاحی را برای گردش کار شرکت به طوری که تکرار این قبیل اقدامات را منتفی سازد، بپذیرد. و تمام هزینه های مشاوره را نیز بپردازد. علاوه بر آن باید۲۱ میلیون دلار جریمه به خزانه داری آمریکا بپردازد که انجام میشود.

۵-بانک جهانی، بیانیه مشترک بین آمریکا و استات اویل را که در آن تمام اطلاعات سابق الذکر هست،، در سال ۲۰۰۶ منتشر میکند.

۶- سرانجام در ۲۰۰۹ پس از آنکه استات اویل طی سه سال تمام تعهدات خویش را در قبال دادگاه آمریکا ایفا کرد، پرونده ی هورتن به وسیله آمریکا بسته شد.

د) در ایران چه گذشت؟
۱- در تاریخ 24 آبان 82 وزیر نفت ایران به وزیر اقتصاد وقت می نویسد: به دنبال انتشار مطالبی در روزنامه های نروژ، در اواسط شهریور هیاتی از طرف این وزارت به نروژ رفت و با وزیر نفت، دادستان عمومی نروژ و مدیران ارشد شرکت استات اویل طی جلسات طولانی گفتگو کرد. وی در ادامه نامه خویش مینویسد "بر اساس اظهارات مدیران استات اویل نقش مهدی هاشمی قطعی است." و در انتها، اعلام می کند که پرونده کاملا در اختیار وزارت اطلاعات قرار گرفته است.

۲- وزیر اطلاعات وقت در گزارش به رئیس جمهور می نویسد که ۹ ملاقات بین مهدی هاشمی و استات اویل در اینجا و خارج از کشور انجام شده است و از قول مهدی هاشمی نقل می کند که من می خواستم نروژیها را تشویق کنم که در عرصه پارس جنوبی فعال شوند و این ماجرا را نروژ و آمریکا برای لطمه زدن به هاشمی رفسنجانی ساخته اند.

۳- وزارت اطلاعات همچنین مدعی می شود که ماجرا به این دلیل به مهدی هاشمی ارتباط داده شده که فساد درونی استات اویل پوشانده شود. در حالیکه نروژ پنجمین کشور جهان از حیث سلامت مالی است.

۴-باید پرسید شرح وظایف مدیر عامل سازمان بهینه سازی سوخت، چه ربطی به قرارداد های نفتی خارجی دارد که مهدی هاشمی حداقل ۹ بار در اینجا و خارج با استات اویل ملاقات می کند؟

۵- پس از ۱۲ سال از افشای ماجرا و شش سال از پایان رسیدگی به فساد و اعمال مجازات ها در نروژ و آمریکا، رسیدگی قضایی به اتهامات مهدی هاشمی در جریان است، وکلای وی کیفر خواست دادستان را بیانیه سیاسی می خوانند، و ادعا می کنند که اسناد جمع آوری شده از طرق قضایی بین المللی از آمریکا و انگلیس معتبر نیست چون این دو کشور دول متخاصم با ما هستند.

۶-متهم نیز در دفاعیه خود کیفر خواست را بیانیه شوم سیاسی میخواند و آن را وسیله تسویه حساب با پدرش می نامد. وی اعترافات متهمان دیگر را که چند نفر از آنان اعضای دفتر خود او بودند، تحت شکنجه اعلام میکند.

۷- عباس یزدان پناه در دبی به طرز مرموزی به قتل میرسد. مهدی هاشمی در دادگاه، پس از پخش فیلم اعترافات یزدان پناه که در بازداشت قبلی ضبط شده بود، با عصبانیت و اضطراب می گوید قتل یزدان پناه کار مافیایی است و اعترافات او را رد می کند. ولی اداره مبارزه قاطع با کلاهبرداری انگلستان وقتی به درخواست مقامات قضایی نروژ دفاتر یزدان پناه در لندن را بازرسی می کند اسناد مبادله شده بسیاری بین یزدان پناه و یار دیرینه اش به دست می آورد.

بنده به عنوان نماینده ملت ایران بخشی از اطلاعات ذیربط را گفتم تا ملت که جز اجرای عدالت در برخورد با ضعیف و قوی از هر قشر و جناحی انتظاری ندارد، توجه داشته باشد که اگر قاضی محترم دادگاه، فردا حکم قاطعی داد، دست غوغا سالاران متکی به زر و زور فاسدان را که به تخطئه قوه قضاییه خواهند پرداخت، بخواند و فریب سیاسی سازی پرونده را نخورد. خطی که از همان اول متهم و وکلایش درصدد القای آن بوده اند. بنده از همه خواهش میکنم که در مبارزه با فساد متحد شوند، زیرا هیچ خطری بیشتر از فساد نظام برآمده از خون شهیدان ۲۲ بهمن را به فنا تهدید نمیکند.
 
بهمنی
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۲۸:۴۰
قوه قضائیه به زودی حکم این پرونده را اعلام می کند
امیدوارم فقط از باند قدرت هاشمی نترسد و تسلیم تهدیدهای اینان نشود

مرحبا به احمد توکلی (2659317) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۱۱:۰۴
اون فیلم که احمدی نژاد در مجلس منتشر کرد دادگاهش چه شد؟ (2659699) (alef-17)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۱۴:۲۳
باید حساب هاشمی از خانوادش جدا دانست و اگر دادگاه به تخلف ایشان حکم داد همه باید تسلیم باشیم. (2659911) (alef-17)
 
علی و
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۶:۳۴:۰۷
زمانی مشخص خواهد شد که تمام مفاسد این مملکت زیر سر خاندان هاشمیه و بقیه آفتابه دزد بودن. (2660195) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۷:۲۵:۰۹
ای بابا. این پرونده خیلی کوچولو هست و حول حوش 4 میلبونه مانه. مگه پرونده ها هزار برابری و یا 123 میلیاردی سابق به کجا رسیده. در ضمن این یه واقعیت هست که شرکت استات اویل به عنوان یکی از بزرگترین شرکتهای نفتی دنیا سرمایه گذاریش به نفع ایران بوده. (2660309) (alef-17)
 
ابراهیم
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۲:۲۴:۳۸
به هر حال فساد هرچند در کوتاه مدت سودی برساند اما نثل آب آلوده ای است که جرعه اولش شاید تشنگی را برطرف نماید اما عواقب آن میتواند کشنده باشد (2661010) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۸:۳۴:۱۵
نسبت زمان هم در نظر بگیرید. رقم اون سالها را با رقم الان مقایسه نکنید. (2661502) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۸:۲۶:۴۹
اتفاقا اگر هم واقعا دزدی شده باشد این خاندان هاشمی افتابه دزد بوده اند در مقابل دارو دسته مهرورزی ! (2661486) (alef-17)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۰:۴۰:۳۹
دوست عزیز :
این چه توجیهی است شما میفرمایید دزد ،دزد است چه آفتابه دزد چه مهرورز دزد هر دو راباید محاکمه کرد.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2661800) (alef-17)
 
کیان
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۲:۰۱:۳۹
البته آفتابه هایی از جنس طلا (2662075) (alef-17)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۲:۴۵:۱۴
مهمترین سئوال در این زمان، روشن شدن نحوه هزینه کرد درآمد نفتی ایران طی چند سال گذشته میباشد. این درآمد که به قولی برابر با درآمد کل تاریخ گذشته استحصال نفت ایران است چگونه هزینه شده و کجا رفته است؟ آیا به این سئوال هم بعد از حداقل یک دهه میخواهید رسیدگی کنید؟ این پول دست کدام آفتابه دزد است؟ با توجه به ارقام منتشر شده، امثال بابک زنجانی تنها بخش کوچکی از صدها میلیارد دلار درآمد نفتی را در اختیار داشته اند.
چرا کسی در خصوص این سرمایه هنگفت ملی که ناپدید است حساسیت بخرج نمی دهد؟؟؟ (2662238) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۶:۵۴:۲۳
پسران هاشمی که با لیاقت خود پست ومقام نگرفته اند، بواسطه نفوذ پدرشان بوده است پش پای خود رفسنجانی نیز گیر است (2660237) (alef-17)
 
یک بام ودوهوا؟!
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۳:۴۸:۳۸
چه ربطی به هاشمی دارد مگر نه اینکه حضرت امام و مقام معظم رهبری فرموده اند هر موقع امریکا از کار ما بدش امد یعنی راه درست رفته شده و هر موقع تعریف کردند یعنی یک جای کارمان میلنگد این سخنان با حمایت جناب توکلی از حرکت امریکا و... در محکوم کردن و جریمه شرکتی که با ایران رابطه داشته واقعا جای تاسف دارد (2661167) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۰۰:۰۶
این آقا تنها بهانه ای که برای ثروتش دارد، باغات پسته پدرش است. آیا واقعا سیستم نظارتی نمی تواند منبع دارایی های کلان او را ردیابی کند؟ یا اینکه در جاهایی مثل شرکت بورس تهران اقدام به پولشویی کرده؟
دکتر توکلی این موضوع را هم مد نظر داشته باشند. (2660405) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۲:۵۸:۴۰
آقای ابوالحسن - ع طبق منطق شما پس چرا دوستان اصلاح طلب و اعتدال گرا شما حساب آقای رحیمی را از احمدی نژاد جدا نمی کنند؟؟؟ (2661082) (alef-17)
 
رهگذر
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۱:۴۴:۵۶
دوست عریز با سلام
گویا شما هم مانند اربابت از عالم غیب خبری داری که بنده خدا را مارک اصلاح طلبی می زنی ،لطفاً به خودت بیا (2662016) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۲۲:۲۸
چرا همه چیز رو به هم ربط می دهید. هر کس هر کجا کاری خلاف قانون انجام داد باید رسیدگی شود. کی ما ایرانی ها یاد می گیریم به قنون عمل کنیم؟! (2659935) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۵۹:۱۵
این نشون میده اون زمانا کشور های خارجی سرو دست میشکستند که تو ایران پروژه بگیرن حتی با دادن رشوه!مهدی هاشمی این وسط معاوله جوش داده و یه پول دلالی گرفته اونم از طرف خارجی چیزی از بیت المال ضایع نشده خارجی ها هم اومدن کارشونو کردن رفتن این خیلی بهتر از اینه که چینی ها پول بگیرن پروژه تحویل ندن و آخرشم اخراجشون کنیم یا حواله پول از بیت المال برای خرید سکو از ترکیه بگیرن که واردکنن اما پول و سکو رو با هم بخورن یه آب هم روش! (2660560) (alef-17)
 
مهدی
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۲:۰۸:۰۶
کسی باید شکایت کنه تا قوه قضاییه بررسی کنه شما خبر داری که کسی شکایت کرده؟؟ (2660969) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۳:۰۲:۳۱
مدعی العموم الان دقیقا کجاست؟ ایا یک فساد مستند و علنی از بیتالمال نیاز به شاکی خصوصی داره؟ (2661089) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۴:۱۲:۳۵
مهدی پول گرفته، قبول. اما خودش که قرارداد رونبسته. پس اوناییم که از مهدی هاشمی فرمان بردن و قرارداد رو امضا کردن هن بالسویه مجرم. یه موقع فراموش نشه (2661362) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۰:۵۹:۲۹
فساد که این دولت و اون دولت نداره پسر خوب.اگه این اقا محاکمه بشه اول از همه حق امثال شما از حلقومش گرفته میشه.بعد شما اینجوری میگی؟؟؟ (2661848) (alef-17)
 
dovoud
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۷:۲۴:۳۵
قبل از هرچيز بايد از آقاي توكلي پرسيد شما تسليم قانون هستيد؟ قانون مي‌گويد: نام بردن از متهمان قبل از صدور احكام قضايي و از آن مهمتر قطعيت يافتن آن در دادگاه تجديدنظر، جرم است. حال چگونه در تريبون رسمي كشور نام يك متهم را به راحتي مي‌آوريد و جرمش را هم رسما اعلام مي كنيد: «رشوه 5 میلیون دلاری استات اویل به مهدی هاشمی»؟ مگر رسانه‌هاي كشور و حتي شخص سخنگوي قوه قضاييه، نام آقاي معاون اول دولت مورد حمايت شما، را تا زمان قطعي شدن حكمش آوردند و فقط او را با نام مخفف «م.ر» خطاب نمي كردند؟ پس چطور به شما كه مي‌رسد قانون مي‌شود ملعبه دستتان؟ (2660307) (alef-17)
 
مجیداعتمادی
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۹:۴۹:۱۰
این موضوع درهمه رسانه های داخلی وخارجی با آب وتاب وجزئیات مطرح است (2660672) (alef-17)
 
ف .م
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۳:۰۶:۱۳
دوست عزیز به یاد داشته باشیم که وظیفه نمایندگان در مجلس چیست .در ضمن بدون شک نطق اقای دکتر توکلی دفاع از حاکمیت قانون است و سابقه نداشته وی بدون سند و مدارک معتبر در خصوص فساد مالی در صحن مجلس در مورد هر شخصی سخن بگوید و این از وظایف قانونی نمایندگان است و نگاه انها نسبت به فساد مالی فرا جناحی بوده و چنانچه دلایل و اسناد کافی دردست نباشد بی جهت نامی از کسی برده نمیشود . البته ما هم از طرح اینگونه موضوعات خوشحال نمیشویم ولی چاره ای نیست زیرا قانون باید اجرا شود (2661094) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۳:۴۷:۰۹
احتمالا دادگاه م ه هم به درازای مذاکرات باشه و جرائم وی هم که اظهر من الشمسه پس سنگ حق به سینه بزنیم نه جناح سیاسی (2661164) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۵:۵۲:۰۸
مثلا االان اگه می گفت م.ه مثلا خیلی ابروی این فرد در بین مردم و ملت حفظ می شد؟ متاسفانه این اقازاده ها با عملکردشان ابرویی برای خودشان نزد ملت و افکار عمومی نکذاشته اند. (2661385) (alef-17)
 
مسعود
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۴:۵۲:۵۸
آقای مهدی هاشمی با پای خود و در میان هیاهوی رسانه های اصولگرا که دزدی کرده و رفته لندن نشسته و لندن نشین شده و برنمی گرده . به کشور بازگشت. حال باید از دولتمردان دولت قبلی پرسید چرا گذاشتید خاوری از کشور بگریزد و چرا بعد از ان اقدامی در بازگرداندن او نکردید؟ اگر راست می گید کاری کنید خاوری هم برگردد با پای خودش و محاکمه بشه. (2664114) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۸:۵۱:۲۴
این ها همه بازی این آقایان نماینده است که نزدیک انتخاب رییس خبرگان ، هاشمی را تخریب کنند . کاری هم به قانون ندارند . مطمئن باشید دستگاه قضا هم هیچ کاری با این خطای توکلی ندارد (2664238) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۳۵:۳۷
مردم ایران مدتهاست هراتهامی به خاندان هاشمی زده شود باور نمی کنند! اگر می خواهید افکار عمومی را تغییر دهید خودتان را خسته نکنید اما پیامی به همفکران خود در نهادهای دیگر فرستاده اید خب این حرفی دیگر است! شما می توانید چون قدرت دارید! دارندگی برازندگی است!!! (2660496) (alef-17)
 
زیر خط فقر
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۹:۵۵:۵۹
از طرف کدام مردم حرف میزنید؟ اگه ما ایرانی هستیم که باور می کنیم حالا شما خود دانید!!!! (2661664) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۳۶:۰۲
اقای توکلی نمیدونم یادتونه یا نه اما دختر اقای هاشمی را به زور از زندان بیرون کردند و از زندان رفتن هم ترسی ندارند جای اتهام زنی و دخالت در روند دادرسی اسامی اون 170 نماینده را منتشر بکنید و از قوه قضاییه تقاضای تشکیل پروند برای انها بکنید و فرافکنی نکنید (2660498) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۱:۴۷:۲۰
کم کم داره معلوم میشه احمدی نژاد راست گفته بوده دولت من پاکترین دولت بوده
یعنی در برابر دولتهای قبل خودش پاکترین بوده
ایا فرزند رئیس جمهور بودن و فاسد بودن با معاون بودن وفاسد بودن یکی است؟؟ (2660919) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۴:۰۰:۲۰
فرزند ریس جمهور که اصا مهم نیست،مهم پست معاون اولیه جمهوريه اسلاميه ايرانه ...این نباید فاسد باشه،پسر ریس جمهور بودن مسوليتش خیلی کمتر از معاون اول نظام بودنه ... فک کنم خیلی واضحه فرقشون (2662484) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۳:۵۲:۳۴
خطاى آقاى مهدى هاشمى هيچ ارتباطى با پدرش ندارد. محكوميت احتمالى ايشان نشان از سلامت نفس و مظلوميت پدرش خواهد داشت. قطعاً دادگاه عدل جمهورى اسلامى هم فارغ از وابستگى فاميلى متهم رأى عادلانه خودرا صادر خواهد نمود.
شما را به خدا قسم مى دهم كه اينقدر نظام خودمان را زير سؤال نبريم. ياد بگيريم كه نمايندگان مستقل و نه وكيل الدوله انتخاب كنيم. بفهميم كه هيچ كشورى را بيگانه آباد نكرده است. زيبايى هاى كشورمان را ارج نهيم تا نازيبايى هايش به چشم نيامده و از كشور رخت بربندد. بزرگ بينديشيم و بزرگى كنيم تا خدا هم به يمن اسماء جلاله اش بزرگى عطايمان نمايد.
برادر يك شهيد دفاع مقدس  (2661169) (alef-17)
 
++
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۰:۵۹:۵۳
پسر هیچ ربطی به پدر ندارد اگر خطایی بکند . کاش همون موقع برخورد میشد . بکجا داریم میریم با این همه چشم پوشی و سرپوش گذاشتن به فساد ؟ (2661849) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۸:۰۱:۳۱
بارهاآقای توکلی این سوال رو نوشتم. ولی در سایت نزدید و جواب ندادید
هزینه گزاف تبلیغات نمایندگان مجلس و خودتان رو از کجا آوردید ؟ (2663185) (alef-17)
 
م .پاسخگو
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۸:۴۵:۲۵
دوست عزیز در مورد هزینه تبلیغات انتخاباتی اقای دکتر احمد توکل بنده چون شاهد بودم . ناچار شدم که پاسخ جنابعالی را بدهم ؟به دور هرگونه جانب داری . اولا ایشان یک چهره سیاسی . فرهنگی . اقتصادی و اجتمایی شناخته شده در کشور و جهان است . در ثانی وی درسالن مسجدی که نامش را فراموش کردم (میدان فلسطین ) در کنار یکی از نمایندگان فرمودند ما که برای تبلیغات و نصب پوستر و...........پولش را که نداریم و بهتر است که با پیام و ایمیل و........اطلاع رسانی کنیم . در همان جلسه فرمی را بین حاضرین پخش کردند تا شماره تلفن افرادی را که میشناسند برای ارسال پیام در ان درج نمایند و از طریق سینه به سینه و اطلاع رسانی الکترونیکی . یکی از اقایان حاضر پیشنهادی مبنی بر اینکه در شهر ری مقداری پوستر برای اطلاع مردم ان منطقه در مکان های مشخص شده نصب نمایند تا بدانند که اقای توکلی کاندید مجلس شده . وسلام . موفق باشید (2665532) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۲۸:۴۲
نوش جانش و گوارای وجودش . (2659318) (alef-17)
 
شهرام
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۱۵:۳۴
شما باید از خودتون خجالت بکشید که با این همه اسناد آشکار با بی شرمی تمام می گید نوش جانش! مافیای رسانه ای و کلیک کن مفسیدین! (2659714) (alef-17)
 
کاظم زاده
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۰۷:۱۵
من از اینکه مهدی هاشمی رفسنجانی این همه فساد مالی و امنیتی دارد تعجب نمی کنم
من از اینکه فرزند آقای هاشمی رفسنجانی از شرکتهای کلان اقتصادی دنیا رشوه گرفته یا داده تعجب نمی کنم
من از اینکه در بین آقازاده ها این همه فساد و خیانت وجود دارد تعجب نمی کنم
.
.
.
من از این تعجب می کنم که یک بار - فقط یک بار برای نمونه و ثبت در تاریخ نه بیشتر! - این رسانه ها و روزنامه های اصلاح طلبان به این همه فساد اقتصادی این شخص چون فرزند هاشمی رفسنجانی اشاره نمی کنند اما فرض کنید که فرزند امام جمعه مشهد یا فرزند آقای احمد خاتمی یا فرزند یکی از نمایندگان اصولگرای مجلس این کار را کرده بود؛ زبانم لال! یک میلیونیوم این مقدار فساد اقتصادی یا مالی یا امنیتی یا کثافتکاریهای دیگر داشت؛ تا ماهها و سالها تیتر یک و دو و عکس اول روزنامه ها و سایتهایشان همین موضوع بود؛‌
اما دریغ از یک کلمه انتقاد ملایم و نرم از این همه فساد مالی ایشون...
گفت:
قربان برم خدا را
یک بام و دو هوا را

والعاقبة للمتقین! (2659885) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۶:۰۰:۲۸
اونهایی که نام بردید خط قرمز هستند و پروندهاشون هرگز رو نمیشه (2660077) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۷:۲۱:۳۲
دوست عزيز بالاخره تكليف را روشن كنيد در دوره اصلاحات اصلاح طلبان با هاشمي همراه بودند يا او را عالي جناب ... خطاب مي كردند (2660299) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۷:۴۵:۱۶
برادر من خودمو اصلاح طلب میدونم با فساد باید برخورد قاطع بشه به نظرم این ایراد از قوه قضاییه هست که به دلیل مصالح بی خودی با افراد فاسد برخورد نمی کنه (2660368) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۷:۴۸:۰۹
ما یک قوه قضاییه مستقل و قاطع می خوایم فساد هم ربطی به جناح سیاسی نداره چرا با ادمای فاسد مثل رحیمی یا مهدی هاشمی سریع برخورد نمیشه (2660377) (alef-17)
 
رضا
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۷:۴۸:۲۱
سلام
دوست عزیز بزرگترین حسن و کمال و این جماعت دقیقا همین است که فرمودی یعنی در هرشرایطی از تک و تا نمی افتند و پشت تمام کثافت کاری های هم میاستند
و برعکس جماعت اصولگرا در دفاع از بدیهات و اصول هم گاهی پشت هم را خالی میکنند چه رسد به خلاف و افسوس .... (2660379) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۹:۰۸:۵۸
اگه بقول شما اسناد آشکار وجود داشته چرا تا الان مماشات کردن؟ (2660586) (alef-17)
 
شهر
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۶:۴۶:۵۱
همین ادمهای هزار چهره که اینگونه نظر میدهند حامیان اصلی فساد هستند . (2660226) (alef-17)
 
شهرام . ق
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۷:۱۵:۰۸
مرحوم ویلی برانت در زمان صدر اعظمیش در کشور المان غربی وقتی منشی دفترش به جرم جاسوسی برای بیگانگان متهم و دستگیر شده بلافاصله طی پیامی به ملت , بابت این قصورش عذر خواهی نمود و اعلام کرد که دیگر لیاقت تصدی پست صدر اعظمی را ندارد و استعفای خودش را اعلام کرد و می گویند مردم المان هم چند سال پیش پس از درگذشت او , باشکوه ترین مراسم تشیع و بزرگداشت در تاریخ المان را برای او برگزار نمودند , حالا شما بگوئید اقای هاشمی در مقابل تخلفات فرزندانش سهم و مسئولیت دارد یا ندارد ؟! (2660272) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۰:۵۰:۵۹
دوست عزیز، اصولاً رفتارها از آموخته های فرهنگی ناشی می شوند. اگه در غرب از جمله آلمان مردم و مسؤلین این رفتار رو دارند، بخاطر فرهنگ اونا است. غرب 10 قرن قرون وسطی و 5 قرن بعد از اون رو تجربه کرده تا الان به این رفتارها که البته خالی از انتقاد هم نیست رسیده! ولی ما چی؟ رفتارهای اطرافیونمون رو نگاه کنیم. همه چیز تحت تأثیر فرهنگیه که در اون انجام خیلی از مسائل به "مصلحت" نیست و همین مسئله پدر این مملکت رو درآورده، مثلاً به مصلحت نیست اسامی 170 نماینده مملکت که از رحیمی پول گرفتنداعلام بشه یا به مصلحت نیست دلیل رد صلاحیت خیلی ها علنی بشه یا به مصلحت نیست محاکمه آقایون موسوی و کروبی علنی باشه یا ... قضیه "بگم بگم" ها هم همین بود. چه بسا پشت این مصلحت بینی ها مسائل دیگری هست ولی در هر صورت به کام بعضی و به نام بعضی های دیگه تموم میشه. قطعاً آقای هاشمی در قبال فرزنداش اگه از نام ایشون استفاده کردن مسئوله ولی فکر می کنید فقط آقای هاشمی این وضعیت رو داره؟! وضعیت ما به هر حال اینه: گر حكم شود كه مست گيرند, در شهر هر آنکه هست گیرند. (2664441) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۰۸:۲۶:۰۵
مسئولیت چیه؟ پشتش هم هست. (2673724) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۰:۲۲:۰۰
جهاد مغنیه هم آقازاده بود ولی میان ماه من تا ماه گردون ....


یک عده برای مردم جان میدهند و یک عده از جان مردم می مکند و ارتزاق می کنند (2660748) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۵:۵۴:۱۵
در دگم اندیشی بعضی افراد همین بس که خواهان برخورد جدی با فساد رحیمی معاون اول دولت قبل هستند ولی وقتی به فساد مهدی هاشمی میرسه میگن نوش جونش.!!!

متاسفم برای این عده. اینها ظاهرا همون افرادی هستند که بعد از اعلام حکم هاشمی یقه پاره می کنند و جیغ بنفش سر می دهند (2661386) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۸:۰۲:۴۱
از مال کی بذل و بخشش میکنی یکی میشه آقای توکلی با اون همه شجاعت و مردانگی و احساس مسئولیت یکی هم میشه مثه تو ؟؟؟؟؟ (2661455) (alef-17)
 
ییس
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۸:۰۷:۰۸
تو که این گونه نوش جانش میکنی یا عقده ای هستی یا بی خبر یا بااهاشون دست دارید (2661460) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۹:۱۸:۱۹
بابت انتشار این کامنت متشکرم . از نظر جامعه شناختی قابل تامل است که افرادی در این مملکت وجود دارند که آنقدر از مفسیدین بهره جسته اند که ابایی از ارتزاق آشکار از منابع مردمی ندارند و چه بسا کارشان کلیک کردن برای منافع سیاسی همان مفسدینی باشد که جیره خواری آنها را می کنند نه به این معنی که مامور به این کار باشند بلکه بر اساس روحیه انگل صفتشان تصور می کنند وقتی یک مفسد مرتبط به مقام و قدرت سیاسی دست یابد انها هم بی بهره نخواهند بود از این رو تلاش می کنند در کامنتها و سایت های خبری برای تامین این منافع کلیک کنند . بررای هرکس که فکر می کنند می تواند سود نامشروعی به آنها برساند خواه آمریکا باشد خواه پسر رییس جمهور اسبق ایران ... کثرت کامنتها و کلیک های وقیح این افراد کاملا پای اخبار سایتهای سیاسی کشور قابل رصد است (2661568) (alef-17)
 
امیر حسام
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۷:۳۸:۳۳
تنها کسانی می توانند حامی فساد باشند که خود مفسد هستند و چه بسیارند !! (2663126) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۳۰:۰۰
پرداخت کرده چیه؟
رک و راست بگین مهدی هاشمی رشوه گرفته دیگه. می ترسین؟ (2659321) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۸:۲۷:۴۶
بزای کمک یه مساجد محل گرفته ! (2661491) (alef-17)
 
محسن
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۳۰:۴۷
حق اشه .
کار کرده ، پول گرفته .
برید به تخلف نماینده ها برسید . (2659325) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۱۸:۴۳
باعث خجالته این حرفه شما. اینجا معلوم میشه بعضیا میخوان همه چیرو سیاسی کنن تا جایی که بزرگترین فسادها رو هم با گفتن حقشه توجیح کنن.اقا جون هر کی خلاف کرد هرکس میخواد باشه باید مجازات بشه. (2659923) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۲۷:۳۳
باید به خلاف همه رسیدگی شود. اما توی این مقاله حرف رشوه گرفتن هاشمی است و نمی دانم چرا برخی ها از یک متهم رشوه گیر و مفسد اقتصادی دفاع می کنند؟؟؟ چرا؟؟؟؟
ما ایرانیها باید از منافع کشورمون دفاع کنیم نه مفسدان اقتصادی. چرا باید این مسائل را آلوده به مسائل سیاسی کرد. حرف من این است باید از قوه قضاییه در محاکمه با مفسدان دفاع کرد حال در هر جایگاهی و از هر جناحی (راست یا چپ) باشند. (2659961) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۶:۰۴:۵۷
هر چند این خان سالاری لیاقت شماست،
اما لیاقت ما خیلی بیشتر از رسمیت دادن جامعه آلوده ای است که شما مد نظر دارید و جامعه را بر خلاف میل و تمایل شما اصلاح خواهیم کرد. (2660097) (alef-17)
 
مهران
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۶:۱۸:۲۳
در مورد تخلف رحیمی ندیدم کسی لایک بزاره نوش جانش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

و این نشان می دهد که اصلاح طلب ها واقعا غیر قابل اطمینان و اعتماد هستند و در اینجا است که باید تفاوت بین اصولگراها و اصلاح طلب ها را فهمید.

و هرکس دلخوش به اصلاح طلاب ها کند در حقیقت رفتن تو چاه با طناپ پوسیده است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2660155) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۰۰:۳۰
حالا کی گفته اون که نوشت نوش جونش اصلاح طلبه ؟! من یه اصلاح طلبم وبا هر فساد توسط هرکس مخالفم واجرای عدالت را برای متخلفان در هر دسته وجناحی با هر وابستگی وخویشی می خواهم ! (2660409) (alef-17)
 
ایرانی
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۶:۳۵:۳۳
شما ادعای اجانب و دشمنان کشوررارا درست فرض کرده اید وحکم صادر کرده اید؟ حالاکه اتهام زده اند ، همه بخواهیم تا دادگاه سریعا علنی برگزارو مستقیما پخش شود و هرکس دروغ وخلاف کرده بود تنبیه شود ، حتی اگر آقای توکلی باشد . (2660199) (alef-17)
 
حرف حرف من
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۴۴:۴۰
گرفته از خارجیها تا با التماسشان یک پروژه نفتی وگازی به انها بدهند دولت قبل که شما حمایت کردید حتی با همین کار و حتی باج دادن به خارجیها نتوانستید یک شرکت را به سرمایه گذاری در ایران ببیاورید چی فرق این با ان از زمین تا اسمان است و معلومه چه کسانی مجرم هستند (2660524) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۵:۵۷:۳۲
کارکرده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مشکل تو اینه که بین این کار کردن این اقازاده و کار کردن رحیمی خیلی تفاوت قایل می شی. میشه بگی چکاری کرده؟؟؟ با رانت و اسم پدرش رفته و پست های نفتی گرفته و قراردادهای نفتی رو با رشوه گرفتن پیش برده اونوقت میگی کار کرده؟؟؟

کارکرده آره ولی از جنس خاوری ها و مه آفرید ها و ...

متاسفم برای یک بام و دو هوای شما طرفدارهای دو اتیشه این خاندان (2661387) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۳۱:۲۰
درود بر شرف نماینده متعهد... (2659326) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۳۱:۲۵
خانواده هاشمی ؛ خانواده سردار سازندگی (2659327) (alef-17)
 
ahmad
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۶:۲۴:۵۵
کدوم سازندگی آقا خونوادگی چپاول کردند (2660172) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۵:۵۸:۳۰
خانواده سردار سازندگی!!!!

خانوادگی سردارن؟؟؟؟

خانوادگی می سازن؟ (2661388) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۳۱:۴۶
راستی ار م. ر . چه خبر؟ چه خبر از آن 170 نماینده دریافت کننده وجه از م.ر. ؟ راستی آن 180 نماینده تقدیر کننده از انتصاب ایشان چه شدند؟
(راست میگی چاپ کن الف) (2659329) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۲۴:۰۲
متاسفم برای شما دوست عزیز شما بهتر عینک سیاست رو برداری...
خیلی جالبه بخاطره سیاست مفسدین اقتصادی را جدا می کنید
فاسذ فاسده حالا میخواد اینوری باشه یا اونوری (2659741) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۱۲:۳۵
اون رفت زندان متهم 3000 میلیاردی هم اعدام شد فقط منتظ حکم مهدی هاشمی هستم تا یک هوراااااااااااااابکشیم همه در برابر عدالت یکسانند (2659903) (alef-17)
 
داريوش
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۰:۴۵:۰۲
ادم از مرگ كسي خوشحال نميشه مومن (2660788) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۳:۰۵:۳۷
اونهایی که خون مدم توشیشه کردن وموقع دزدیدن اموال بیت المال به ریش همه خندیدند حالا چی شده که از محکومیتشان باید ناراحت شویم مسخره کردید خودتان را مردم را ساده گیر اوردید باید جشن هم بگیرند (2661093) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۵۰:۵۰
من به نظر شما مثبت دادم چون با نظرتان موافقم اما ما بعنوان مردم بی کلاه باید از اینکه هرکس از دوطرف از بابت فساد اقتصادی روانه محکمه شود استقبال کنیم. هیئت مدیره استات اویل از بابت این فساد همان 15سال قبل استعفا داده و یکی دونفر هم راهی محکمه شدند اما در کشور ما آب از آب تکان نخورد و اگرم زیاد پیگیر میشدی همین آقای......... نسخه شما را میپیچید ! همین آقای رحیمی اگر دادگاهی نشده بود شما میتونستی پز 170 نفر نماینده را بدی؟ زمانیکه اطلاع رسانی شفاف نباشد به شدت باید از توافقات گروهها و احزاب ترسید چون وجه المصالحه کلاه من و شماست!! در زمان خاتمی آقائی به وزیر ارشاد(مهاجرانی) حرف جالبی زد,گفت: چون پرده در افتاد نه تو مانی و نه من!
دیگه شما تا آخرش را بخوان. (2660052) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۹:۳۷:۲۷
رحیمی و مهدی هاشمی هر دوشون از یه قماشند و متخلف هستن.

این دو را از هم جدا کنید که بزرگترین انحراف اینه که هرکس رطب خورده باشد رطب خوردن دیگران را منع کند

لعنت بر کسی که ایراد دیگران را میگوید در حالی که خودش همان ایراد را دارد. (2661612) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۳۱:۵۲
اصلاح طلب ها حواسشون فقط به رحیمی بود؟ دیگه نمیگن زمانی که دولت خاتمی سرکار بود، امثال این آقازاده چه کردند؟
البته رحیمی رو هم همین احمد توکلی و دوستان اصوگراش به دادگاهی شدن رسوندن، وگرنه اصلاح طلبان دغدغه ی فاد اقتصادی ندارن که (2659330) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۱۷:۳۵
برای ما یک آقازاده با یک مسئول دولتی فرقی ندره اتهام همه باید رسیدگی بشه از اول هم گفتیم چه یک آقازاده چه مسئول دولت قبل (2659920) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۲۷:۴۳
آرزو میکنم نور سیدما چشم شما را کور کند هیچ فسادی در زمان خاتمی نبود (2659963) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۷:۴۵:۵۶
فساد رحیمی زمان خاتمی واقع شده (2660370) (alef-17)
 
عبدالجلال
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۹:۳۶:۳۹
حرف مجانی!! پس چرا مدالش را دکتر داد ؟!! (2660656) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۰۷:۵۰
شاید هم بوده اما این که خاتمی چشم بر آنها بسته باشد وبا آگاهی از فسادشان به آنها پستهای رده بالا داده ونشان لیاقت اهدا کند خیر . کسانی هم که به عنوان مسئولین خطا کار زمان خاتمی از آنها یاد می شود نه به فساد مالی آنها بلکه به دیدگاههای ایدئولوژی آنها اعتراض است که آن هم جای بحث دارد ! (2660421) (alef-17)
 
کاظم
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۰:۴۷:۳۹
شما سبزها فقط چیزهایی که به نفعتون هست رو می بینید.
یک جستجویی بکن تا مسئولانی که در دوره خاتمیتون بودن و بردند درخارج بالا کشیدن رو می بینی. (2660796) (alef-17)
 
امیرحسین
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۷:۱۹:۲۷
اگر مهدی هاشمی از شرکت نروژی رشوه گرفته خلاف کرده و باید رسیگی شود ومجازات شود
اما از بیت المال چیزیی نخورده و حداکثرش اینه که باعث شده یه شرکت نروژی بیاد در ایران و عسلویه سرمایه گذاری کنه چقدر اشتغال زایی داشته باد و چقدر به تولید کمک کند حالا اصول گراها را ببیند که با شعارهای تندشان چقدر از ز سرمایه های ملت را هدر دادند و چقدر تحریم به این ملت تحمیل کردند (2660294) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۱:۲۶:۳۸
خوب شرکت نروژی که از جیبش پرداخت نکرده . رو قیمت کالا و خدماتش کشیده این مبلغ رو . در واقع این پول بیت المال بوده. واقعا اظهار نظر های آبکی کردید (2660869) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۲:۵۲:۵۲
وقتی یه شرکت با صلاحیت تر و با قیمت و کیفیت مناسبتر از خودش باشه رشوه میده شرکت نروژی وگرنه پول اضافه نداره بده به آقایون دوستم. اونوقت انتخاب این شرکت به جای مثلا توتال آسیب به بیت المال نیست؟ بعدشم این 5 میلیون دلار چرا باید بره به جیب ایشون چرا نباید بیاد تو خزانه اصلا چرا نباید بره تو جیب من؟؟ حالا این شرکت نروژی رشوه نمیداد و نمیومد اون جوونای عسلویه بیکار میموندن؟ یا میرفتن زیر دست یک شرکت با صلاحیت تر؟ اخر سر هم دوستان توجه ندارن اگر ز باغ رعیت ملک خورد سیبی. بر آورند غلامان او درخت از بیخ امثال رحیمی با دیدن آقایون بالادست راه رو باز دیدن. (2661064) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۳۵:۱۲
من به عنوان یک اصلاح طلب محاکمه همه مفسدین را از حاکمیت خواستارم. (2659342) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۳۱:۲۲
من هم به عنوان یک اصولگرا از قوه قضاییه برای محاکمه همه مفسدان اقتصادی در هر جایگاه و جناحی (راست یا چپ ) حمایت می کنم. من از هیچ مفسد اقتصادی حمایت نمی کنم فقط میهن عزیزم ایران برایم اهمیت دارد. (2659973) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۰۹:۰۵
من یک اصلاح طلبم ودر این عقیده با شما هم رای وهم راه وبه همین دلیل به شما مثبت دادم ! (2660425) (alef-17)
 
سامان
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۳:۵۷:۱۳
من خط سیاسی خاصی ندارم. اما ایرای مسلمانم. من هم از یکسان اجرا شدن قانون برای همه حمایت می کنم. (2661355) (alef-17)
 
احمدی / مراغه
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۳۵:۱۹
چرا این بیت المال دلسوزی نداره ؟؟؟ (2659343) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۳۵:۴۶
خدایا
حق ما رو از حلقوم غارتگران بیرون بکش (2659344) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۱۵:۴۸
حلقوم غارتگران ، شامل حلقوم كارت هديه بگيران نيز مي شود ؟ (2659914) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۶:۵۱:۴۸
بله میشود ما برخلاف شما برای کسانی که حق مونو خوردن یه آبم روش خطکش سیاسی نمیکشیم (2660233) (alef-17)
 
بازنشسته فرهنگی
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۱:۴۲:۲۲
خواهش میکنم که اظهار نظر کنندگان محترم از تهمت زدن به همدیگه خودداری کنند. مثلاً شما از کجا به خط کش سیاسی ایشون پی بردی؟ (2660907) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۲:۰۰:۳۴
این فقط از مغز نابود ما جهان چهارمی ها بر می آید که از خدا می خواهیم همه کارها را بجای ما انجام دهد. (2660952) (alef-17)
 
گ/ ا
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۳۶:۵۰
هر کی از یک طرف داره میکشه برای خودش و اطرافیانش . (2659346) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۴۰:۰۹
حرف شما درست چرا قوه قضاييه دادگاه ايشان علنى نمى كند چرا ترس و وحشت دارى ا. حرف هايى و مدارك و دفاعيات اقاى مهدى هاشمى رفسنجاني چرا وحشت و ترس دارى از مدارك كه ايشان دارد چرا يك طرف و اجازه منتشر كردن دفاعيات اين متهم نمى دهيد لطفا بهانه كه بايد قاضى را اجازه علنى كردن دادگاه بكنه چون شما امروز تهمت ها را زدى به متهم ولى به بهانه غير علنى دادگاه اجازه نداد متهم از خودش دفاع كند با تشكر (2659350) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۱۵:۵۵
علنی نکردن محاکمه مهدی رفسنجانی به خاطر این نیست که مدرک داره
اتفاقا به خاطر اینه که مدرک نداره
اگه علنی بشه مشخص می شه پسر یکی از سران نظام چه ها کرده
بنابراین پایگاه اجتماعی نظام به شدت ضربه می خوره و از اون طرفم سوژه رسانه های غربی می شیم (2659717) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۳۱:۴۶
كجا شرع و اسلام گفته كه بخاطر موقعيت شغل پدر متهم محاكمه علنى نباشد اقاى محترم مگر حرف ها اقاى توكلى امروز سوژه رسانه هاى غربى نخواهد شد لطفا مدرك يا حرفى محكمتر از اين براى علنى نكردن دادگاه بگو با تشكر (2659761) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۹:۳۶:۲۴
برادر عزیز این چه توجیه ابل...... است اگر ما هر مفسدی را محاکمه و حق مملکت رو از او بگیریم چرا باید نگران بیرون مرزها باشیم و بگوئیم که نظام لطمه می بیند چه ربطی به نظام دارد اگر فلان شخص به اموال عمومی دست درازی کرده و یا ارتشاء و روشوه گرفته اگر محکوم شود که موجب وهن نظام خواهد بود چرا مطالب را در هم می پیچانی و برای خود آسمون ریسمون می بافی .
خجالت آور است که ما بگوییم نظام مقدسمان برای حفظ خودش باید به هر خری باج بدهد (2660654) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۴۳:۲۶
يعني الان شما توجيه كردي. خب اگه دادگاه غير علني ايشون رو محكوم كنه ديگه ايشون از فرزندان سران نظام نيست يا اينكه غير علنيش كرده كه بتونه تبراش كنه. (2659811) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۲۹:۳۷
آخی دل شما برای هاشمی و نظام نسوزه محمود شما هرکاری کرد در سال 88 که هاشمی را خراب کند و نتوانست شما هم نمی توانید خدا خیلی بزرگ تر از تصورات شماست و کاری به حزب و جناح و .... ندارد (2659967) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۱۶:۴۶
نه ضربه نمی خوره وقتی خداوند داستان پسر نوح را در قرآن بیان می کند برای جلوگیری از همین بهانه هاست . خواستار دادگاهیم آنهم علنی ! در ضمن بدون محاکمه واثبات جرم به اندازه کافی هم به آقای هاشمی و هم به فرزندانش توهین شده پس چیزی بابت نگرانی از عکس العمل پایگاه اجتماعی نظام نمونده ! (2660444) (alef-17)
 
نیکخواه
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۹:۵۸:۵۱
با همین مصلحت سنجیها کار ما به اینجا کشیده شده اعتماد مردم به حاکمییت که اولین قدم برای رشد و پیشرفت یک کشور است بر اساس آمار همین مجلس به کمترین حد رسیده . اگر خواهان توسعه و پیشرفت هستیم باید با مفاسد بصورت قاطع و علنی در همه نهادها و سازمانها برخورد شود تا اعتماد عمومی بازسازی شود . (2661673) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۹:۵۱:۲۳
آقا مهدی هاشمی خودش میگه دادگاهم را علنی کنید.شما از او نسبت به خودش دلسوزتر نباشید و وانمود نکنید (2660677) (alef-17)
 
رضا
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۴۰:۳۳
خدا خیرت بده امیدوارم قاضی از خدا بترسد نه از هاشمی و دار ودسته اش و حکم محکومیت او را با اقتدار صادر کند که این خانواده خون مردم را در شیشه کرده اند (2659352) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۰:۴۵:۰۳
محض رضای خدا لطفاً حرف دل بنده را هم گوش کنید:
1 ـ در صورتی که جرم مهدی هاشمی اثبات شود، باید بلادرنگ محکوم و ضمن پرداخت جریمه های مربوطه، روانه زندان شود.
2 ـ ماجرای برادر رییس قوه قضاییه و مرتضوی و آن فیلمی که در مجلس پخش شد، بلافاصله باید مورد رسیدگی قرار گیرد و طرفین باید محاکمه شوند.
3 ـ از سر تا ته دولت احمدی نژاد باید بررسی شود و هر گونه فساد اقتصادی باید برملا شود.
4 ـ از سر تا ته دانشگاه آزاد باید بررسی شود و هر گونه تخلف مورد بررسی قرار گیرد.
5 ـ باید هر چه سریعتر حساب و کتابهای نهادهای نظامی که درگیر فعالیت های اقتصادی هستند، مورد بررسی و کنکاش قرار گیرد و نتیجه به اطلاع ملت برسد.
6 ـ هر چه سریعتر باید به وضع شرکتهای تابعه برخی اماکن مقدسه رسیدگی و هر گونه فساد مالی برملا شود.
7 ـ تمام مسئولین سابق و کنونی مرتبط با اختلاسها و فسادهای بانکی باید مورد بازخواست قرار گیرند.
8 ـ از سر تا ته پرونده های مرتبط با مرتضوی باید مورد بررسی قرار گرفته و بلافاصله دستگاه قضایی وارد عمل شود.
اگر این کارها را کردید، (که نمی کنید) من از خاندان هاشمی اعلام برائت کرده و دوباره به دامن نظام بر می گردم. اما تا اطلاع ثانوی و به خاطر تبعیض در محاکمه افراد، از مهدی هاشمی حمایت کرده و می گویم نوش جانت. وقتی بخور بخور است، تو هم بخور برادرجان. اگر خراب می گویم، بزنید توی دهانم و آن را گِل بگیرید. (2660789) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۱:۲۸:۵۷
این خانواده خار چشم شما اختلاس گران و بر باد دهندگان بیت المال در هشت سال گذشته بوده اند . (2660870) (alef-17)
 
ابوالقاسم
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۴۴:۱۴
به عنوان یک ایرانی از داشتن اینچنین نماینده ای به خودم می بالم.
درود بر شرفت اقای توکلی.
اگه با فساد در هر رده و با هر قدرتی برخورد شود . خیلی از مشکلات رفع میشود. (2659360) (alef-17)
 
محمد جواد
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۴۷:۳۰
خدا خیر بده این دکتر توکلی. (2659371) (alef-17)
 
طلبه حوزه
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۴۷:۴۷
خورده که خورده
گرفته که گرفته
مثل بعضیا از کیسه بیت المال که نخورده
مثل بعضیا از کیسه بیت المال که نگرفته یواشکی
استات اویل بهش هبه کرده .
استات اویل دوس داشته و بهش داده . (2659372) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۲۴:۰۳
آقای مثلا طلبه برو کمی راجع به ارتشا مطالعه کن!

استات اویل بهش داده تا براش قرارداد پرسود جورکنه! یعنی بیت المال مسلمین بره تو جیب استات اویل... (2659946) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۲۵:۱۶
مشاوره در تنظیم قرارداد و انجام کار حقوقی ارتشا نیست. همه واسطه های قراردادها کمیسیون میگیرند. اگر شما به یک بنگاه جهت تهیه اتومبیل کمیسیون میدهید یعنی رشوه داده اید؟! آقای توکلی با این شانتاژها نمیتوانید جلوی رسوایی همکارانتان را بگیرید. (2660464) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۲۹:۱۱
قرار داد پر سود ؟! خوب کدام شرکت بدون سود قرار داد می بنده ؟ معلومه هر شرکتی به دنبال سود چشمگیره ! اما این وسط در صورت اثبات یک کار مهدی هاشمی اشکال داره اونم این که شرکتهای خیلی معتبر تر وکاری ترکه مایل به قرار داد با ما بود ه اند به دلیل این کار او حقشان ضایع شده باشد که در این صورت حق ایران برای بهره بردن از یک شرکت موثر تر هم ضایع گردیده ! اما اگر چنین نبوده وان تنها شرکتی بوده که تمایل به این قرار داد داشته و ما هم به این قرار داد نیازمند بودیم کار هاشمی درست وپول اخذ شده هم پول دلالی بوده ! (2660479) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۳۳:۰۱
چرا از یک متهم رشوه گیر دفاع می کنید؟؟؟ (2659976) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۷:۵۰:۲۶
منابع کشوررا فروخته به این پول (2660385) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۲۶:۴۲
احساسی برخورد نکنید. واسطه قرارداد بوده کمیسیون گرفته اونم نه از طرف ایرانی از طرف نروژی. (2660470) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۱:۳۱:۴۷
اتفاقا این سرمایه گذاری خارجی کلی هم به نفع مملکت بوده برخلاف 8 سال گذشته که هر قرارداد نفتی را سه برابر خارجی ها منعقد کردند و بصورت نصفه کاره تحویل دادند ! (2660875) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۳:۰۸:۲۳
چقدر هم این قرار داد منفعت داشت برای مملکت دیدی گلستان شد (2661101) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۳:۴۸:۵۷
هر کسی‌ که آشنایی اندکی‌ با اینگونه قرار داد‌ها داشته باشه می‌داند که اگر قرارداد بهتری برای منافع ایران وجود نداشت شرکت نروژی مجبور نبود رشوه (یا به قول اصلاح طلب‌ها هبّه بدهد) که قرار داداش جوش بخورد و خود به خود برنده می‌‌شد. همه جای دنیا رشوه دهی‌ و رشوه گیری در چنین مواردی ممنوع است و به همین دلیل مسئولین شرکت نروژی محاکمه و محکوم شدند. واقعا این رفتار اصلاح طلب‌ها خجالت آور است. مطمئنا این موارد در تاریخ برای آیندگان ثبت خواهد شد. (2661354) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۴۸:۰۱
حرومش بشه انشاالله.. (2659373) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۱۳:۰۸
نوش جون اش بشه انشاالله
حروم اون كسايي كه از رحيمي پول گرفتند براي كسب قدرت (2659906) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۱۸:۵۳
حرام آن كساني كه براي كسب قدرت ، از معاون اول گرفتند . (2659925) (alef-17)
 
سیدرضا
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۴۸:۲۵
باعرض سلام واحترام
ضمن تشکر ازتلاش وپیگیری اقای توکلی جهت اجرای عدالت ، امیدواریم شاهدتلاش ایشان جهت اصلاح زیرساخت های قوه قضائیه نیزباشیم تا ازاین به بعد شاهد اطاله دادرسی نباشیم و استقلال کامل این قوه با جذب کارشناسان مستقل قضایی را نیز شاهد باشیم . ازایشان تقاضاداریم سایر پروند ه های کلان فساد اقتصادی دیگر کشور رانیز پیگیری نموده وگزارش آنرا درمجلس به اطلاع عموم ملت ایران برسانند. بدیهی است این اطلاع رسانی موجب بیداری افکارعمومی و درنتیجه تسریع در روند اجرای عدالت خواهدشد.
باتشکر (2659376) (alef-17)
 
شهرام
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۴۸:۴۱
خدای بزرگ توی این کشور چه خبره؟! پس چرا قوه قضاییه عجله ای برای محاکمه این آقا زاده نداره! ما چکار باید بکنیم. نه دست راستی ها و نه از دست چپی ها در امنیتم. خدا ما را از دست بچه های نابخرد آقای رفسنجانی نجات بده. الف جان منتشر کن. (2659378) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۴۹:۰۷
باز هم اتهام اون هم در صحن علنی بدون وجود متهم برای دفاع از خود!! معلوم میشه حرفهای شما در نقد احمدی نژاد در مناظره کذایی از ته دل نیست! (2659379) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۴۹:۴۰
آقای توکلی این شهامت شما در بیان فساد رخ داده قابل تقدیر و سپاسگذاریست. ولی ایکاش این مطلب را قبل از محاکمه آقای رحیمی به مردم اعلام میکردید تا برداشت نشود بعد از مجرم شناخته شدن رحیمی برای کاهش فشار بر طیف اصولگرا اقدام به صحبت از این فساد کردید. (2659380) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۲۲:۵۰
اقا چی میگی شما ؟!!!!! اقای توکلی چندین ساله پیگیر این ماجراست (2659940) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۴۲:۰۲
عمو جون رحیمی را اصولگراهایی مثل توکلی و نادران و زاکانی رسوا کردند! (2660012) (alef-17)
 
سید احمد حسینی
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۵۱:۱۴
این پرونده هم مثل پرونده فساد جزایری و امیر منصور آریا و بابک زنجانی و رحیمی و 3.000 میلیاردی و 12.000 میلیاردی و اخیرا هم پرونده پدیده ......که اینها رو شنیدیم و نتیجه ای هم نداشته قطعا بی نتیجه خواهد بود (2659383) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۵۹:۳۵
اونا نتیجه نداشت؟ چه راحت دروغ میگین
طرف رو اعدام کردند. مه آفرید رو اعدام کردند و باز میگین نتیجه نداشت؟!!!!! (2659860) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۳۷:۴۰
سري هم به فوتبال بزنيد ببينيد آقاي کي روش چنددلار حقوق ميگيرد و دائم هم درمسابقات شکست خورده برميگردد (2659993) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۳۲:۰۶
اعدام کردن اما نگفتن پولا چی شد برگشت برنگشت اگه رفته کجا اگه برگشته کجا ! (2660488) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۵۲:۰۳
به ما چه ربطی داره ؟
استات اویل صلاح دیده و به این بابا پول داده . (2659386) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۲۵:۲۳
به شما ربط نداره ولی به ما ربط داره!! (2659954) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۳۱:۴۶
آره به شما ربط داره چون چیزی گیر تو نیومده! پول واسطه گریش رو گرفته تو نمیتونی واسطه گری یه آفتابه رو هم بکنی معلومه که سوز داره! (2660487) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۰:۰۶:۴۶
چرا این پول رو به م.ه داده اند؟ آیا کس دیگه ای نمیتونسته واسطه بشه؟ (2661698) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۵۳:۰۴
پشتش گرمه (2659388) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۵۳:۴۸
خیلی جالبه عده انگار فقط فسادهای دولت قبل را می بینند خوب پس بقیه چی می شوند؟؟ (2659390) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۳۳:۰۱
مهدی هاشمی چه کار به دولت قبل داره ؟! (2660491) (alef-17)
 
هرندی
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۵۴:۳۵
هر کسی بخوره اشکال نداره !!!!!
فقط چون این بابا فامیل اش هاشمی است نباید بخورد ؟!!!
این همه میخورن و در میرن کانادا و ...
حالا ما دنبال زیر بغل مار میگردیم !!!!!
نوش جان اش که گرفته و خورده . (2659391) (alef-17)
 
مهران
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۶:۳۱:۱۳
تا دیروز ال و بل می کردید که آی بیت المال را بردند، حالا چی شده که اشکال نداره از اونا به شما نماسیده بود ولی از ایشان به شما ماسیده بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2660187) (alef-17)
 
حسین
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۵۴:۴۸
جناب اقای احمد توکلی مطلب مورد ذکر مربوط به چهارده سال قبل است جدا از اینکه اصل ماجرا چطور وچگونه بوده واینکه قوه محترم قضاییه دراین مورد چه نظری داشته میخواهم از جنابعالی بپرسم دلیل باز گویی خبر مربوط به چهارده سال قبل چه بوده است؟ (2659392) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۵۸:۲۷
شما بار اولت هست شنیدی، وگرنه سال هاست اصولگراها دارن میگن (2659855) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۴۰:۱۸
همین که اصولگراها میگن معلومه ،که دروغه (2660512) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۳۶:۴۲
عزیزم سالهاست که هفته ای حداقل یکبار این داستان رو در خبرگزاریها میخونیم. کجایی داداش نکنه از غار اصحای کهف اومدی؟؟!! (2659990) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۵۵:۲۹
هاشمی زنده است ؛ چون نهضت زنده است . (2659394) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۲۶:۰۳
هاشمی زنده است چون هنوز اجلش نرسیده!!! (2659957) (alef-17)
 
مجیداعتمادی
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۹:۵۳:۲۱
میزان وضع فعلی افراداست (2660682) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۵۶:۰۱
این قضایا که مربوط به امروز و دیروز نیست ؛ بقول نماینده محترم از زمان بررسی و نتیجه آن در دادگاههای خارجی 6 سال میگذرد.
جناب آقای توکلی هم که در تمام این دوران نماینده مردم شریف ایران بوده اند.
چرا زودتر به این صراحت صحبت نفرمودند ؟ (2659395) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۲۴:۲۰
تو نشنیدی سالهاست دارن میگن اقا جان (2659950) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۳۷:۲۷
این بنده خدا که چند ساله دارن میگن. (2659992) (alef-17)
 
گمنام
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۵۷:۳۳
با تشکر از جناب آقای دکتر توکلی که همراه چنین فسادها را آشکار می کند ولی باید به ریئس اسبق قوه قضایه تاسف خورد چرا در راس یک قوه مستقل شهامت نداشت ایشان را به دادگاهبابت این کار فرا خواندویا دولت اصلاحات شعار آن چنانی می داد .پس باید قبول کنیم آقای احمدی نژاد در باره این آقازاده دروغ نگفته بود (2659399) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۵۷:۴۵
در حالیکه نروژ پنجمین کشور جهان از حیث سلامت مالی است.!! خب اولی که نیست!؟ اونقت ما چندمی هستیم؟ کاش جای این کارها در مجلس به بررسی میزان تحقق شعارهای انقلاب میپرداختید ناسلامی دهه فجره! (2659402) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۲:۵۸:۱۹
لعنت بر فساد که دامن همه میگیرد اقای توکلی عزیز به همین صراحت لطفا به اختلاس های میلیارد دلاری اخیر هم بپر دازید (2659406) (alef-17)
 
رضا
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۰۰:۵۹
برخورد با مفسد چه رحیمی چه هاشمی (2659414) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۳۹:۱۰
برخورد با مفسد چه رحیمی چه هاشمی
چه راستی چه چپی
چه اصولگرا چه اصلاح طلب (2659998) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۳۶:۴۶
وبه طور علنی برای تنویر افکار عمومی ! (2660501) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۰۲:۲۷
قوه قضاییه باید حکم سنگین تری برای افراد داری زر و زور صادر کند (2659417) (alef-17)
 
مصطفی
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۰۶:۳۲
خدا خیرت بده نماینده عزیز. یکی از مطمئن ترین رای هایی که دادم به شما بود (2659433) (alef-17)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۰۷:۳۹
مبارزه با فساد یعنی آن حرکتی که در نروژ انجام شده و میشود، یعنی پیگیری و برخورد به مجرد اطلاع از موضوع و بدون هیچ ملاحظه اقتصادی یا سیاسی.
سوال اینست که آیا تعلل دادگاه ایران در رسیدگی و صدور رای در آن زمان و پیگیری موضوع در این زمان سیاسی نیست؟ آیا با رعایت مصلحتهای سیاسی میتوان با فساد مبارزه کرد؟ آیا اینهمه تاخیر سازمانهای مرتبط و نیز نمایندگان آگاه به موضوع سیاسی نیست و مصداق وجود نوع دیگری از فساد در کشور نیست؟ (2659436) (alef-17)
 
مهدی
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۱۱:۲۹
باید دید نظر اصلاح طلبان در مورد فسادهای متعدد دوران خودشون نظیر کرسنت، استات اویل، توتال و ... چیه؟! آیا باز هم این فسادها رو به 8 سال گذشته ربط میدن؟!! (2659452) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۱۱:۴۴
زنده باد احمدی نژاد که شهر به شهر رفت و این ماجرا را افشا کرد و اگر او این کار را نمی کرد الان آقای توکلی بعد از 12 سال مجبور به نطق نمی شد... (2659453) (alef-17)
 
PEYMAN
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۱۵:۴۰
پس برای همینه الان فرزندان وزرا و دولتی ها دارن برا اطاق بازرگانی سر و دست میشکنند؟؟؟؟؟!!!!!
میخوان برن فسادو ریشه کن کنن؟؟؟!!!! (2659470) (alef-17)
 
علي
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۱۹:۲۳
چند سؤال از آقاي توکلي:
1. آيا اين اطلاعات شما در دست قاضي پرونده مهدي هاشمي و ضميمه پرونده ايشان هست يا نه؟
2. اگر هست چه نيازي است که شما آن را طرح کنيد؟!
3. آيا طرح چنين مطالبي در اين زمان، براي سرپوش گذاشتن روي پول گرفتن 170 نماينده نيست؟!
4. چرا از ماجراي 22 ميليارد دلاري که آقاي جهانگيري فاش کردند، چيزي نمي گوييد؟
5 . آقاي طبق قانون وقتي پرونده در حال بررسي است جنجال کردن پيرامون آن درست است؟! (2659478) (alef-17)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۲۱:۰۳
امیدوارم بااغراض سیاسی نباشد چرا دادگاهش را علنی برگزار نمیکنند (2659484) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۲۱:۴۹
فکر نمی‌کنم تو ایران کسی مهدی هاشمی را معصوم بدونه و یا خانواده هاشمی را "مقدس" بخونه. بنده، به شخصه احتمال زیادی میدم که آقا مهدی کسب درآمدی نیز داشته. اینها رو گفتم که سوتفاهم نشه.
اگر فرض بر تخلف باشه تمام ارکان نظام زیر سوال هستنند که یک:

ـ کی این پرونده را "سیاسی" کرد و سعی کرد این تخلف را به خاندان هاشمی نسبت بده، نه فقط مهدی، و بهره برداری سیاسی کنه؟
ـ کی در آن موقعه در قوه قضائیه این پرونده را بست و یا جلوی برسی را گرفت؟
ـ هاشمی مگر چقدر "قدرت" داره که این همه ارکان نظارتی و غیره ۱۲ ساله نمیتونند این پرونده را به نتیجه برسونند؟!!
-چرا هر وقت "گندی از اصولگراها" درمی‌یاد، این پرونده باز میشه، ولی هیچوقت این اسنادی (مثلا همین حکمهای خارجی و یا دادنامه‌های خارجی) که شما دارید بصورت کامل افشا نمیکنید؟!
ـ چرا شما الان که دادگاه برای صدور رأی آماده شده اینها را بصورت نطق بیان میکنید و سعی در تاثیر گذاری دارید؟
ـ چرا "دادگاه علنی" در این موارد برگزار نمیشه، با اینکه متهم خودش اصرار داره؟

در آخر، تو این مملکت "راه رفتن" هم سیاسیست چه برسه "شلوغ کاری" برای برداشتن نگاها از روی نمایندگان ........

گر حکم شود که مست گیرند
در شهر هر آنچه هست گیرند (2659487) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۳۶:۵۹
محض اطلاع جنابآقای هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظامه
ضمن آنکه جناب دکتر احمدی نژاد بارها تاکید کردن که شخص دوم مملکت رییس جمهوره تا یه وقتی مردم فکر نکنن رفسنجانیه (2659782) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۱:۳۶:۰۴
چه شخص دومی که هر بچه بسیجی که هنوز ریشش در نیومده میتونه به آیت الله هاشمی توهین کنه؟
شخص دوم کجا بود؟!!!! (2661308) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۲۱:۵۶
به آقای دکتر توکلی به معنای واقعی کلمه باید لقب سردار مبارزه با مفاسد اقتصادی را هدیه داد. خسته نباشی دلاور. (2659489) (alef-17)
 
آزاد
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۲۲:۲۵
آقا عالي است
بايد همه به سزاي اعمالشان در همين دنيا برسند نه حواله دهيم به آخرت!
اما متاسفانه اين مشكل اصلي نيست هر چند خيلي مهم است
به نظر من ما از خطاهاي بزرگي كه در مديريت كشور وجود دارد به اين وضعيت بحراني در كشور كشيده شده ايم و البته زمينه ساز فساد هم شده است.
مديران سابق و فعلي بايد جوابگو باشند (2659490) (alef-17)
 
احمد
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۲۳:۱۳
برادر بزرگوار جناب توکلی نماینده منتخب حقیر در چند دوره فکر نمیکنید متاسفانه شما هم وارد بازیهای سیاسی جناح های خاصی شدهاید؟صرف نظر از اتهامات وتخلفات مهدی هاشمی و بسیاری از آقازاده های جناحین کشور، این سخنرانی در زمان قبل از رای دادگاه ظاهرا برای فشار بر قاضی در افکار عمومی است که رایی مطابق میل جریانی خاص را صادر کند و این از یک نماینده با سابقه و ظاهراسالم وآشنا به قوانین کشور وقواعد بازی سیاسی بعید است!!!اگر قوه قضاییه بزغم شما سالم است وبا کسی مماشات نمیکند تحت فشار قراردادن چرا؟بگذارید در فضایی آرام قاضی کار خودش را انجام دهد واگر خدای ناکرده قوه قضاییه هم بله!پس خدا عاقبت ما راختم بخیر کند. (2659494) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۲۳:۴۳
به عاقا زاده چيكار داريد ، هر كاري كرده منفعت ما رو ميخواسته ! (2659502) (alef-17)
 
مهدی
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۲۷:۵۴
تشکیلات قضایی قدرتمند ،شفاف،قوی و مستقل ازحکومتگران نشانه توسعه یافتگی یک جامعه مدنی است وفاصله قوه قضاییه ما با آنچه که گفته شد بسیار است لیکن حداقل انتظار میرود به تاسی از روش قضاوت مولا امام علی علیه السلام که مدعی پیروی از مکتب شیعه آن حضرت هستیم در این مورد تشکیلات قضایی بطور عادلانه رسیدگی نماید به هیچ وجه پذیرفته نیست با تاخیر ده ، دوازده سال نسبت به رسیدگی آمریکا ونروژ در رابطه با رشوه دهنده ما هنوز در رابطه با اتهام رشوه گیری نتوانسته ایم اقدام جدی به عمل آوریم تلاش نماینده محترم برای اطلاع رسانی قابل تقدیر است (2659521) (alef-17)
 
محمد قشمي
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۲۹:۱۰
سلام بر نماينده شجاع و ضد فساد
جناب آقاي دكتر توكلي
شما با اين اقدام شجاعانه خود در مجلس ،نام خود را در تاريخ اين مملكت به نيكي ثبت كرديد،يه مقدار رو مفاسد مناطق آزاد روشنگري كنيد بخصوص منطقه آزاد قشم كه در اين دوره زمين خواري و رشوه به اوج خود رسيده است. (2659527) (alef-17)
 
الف ر
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۳۰:۰۵
دورود بر تو اقای توکلی . انتظار افشا گری در خصوص کسان دیگر که در بعضی از شرکتها با بصطلاح حق المشاوره ویا حق الوکاله گرفتند راداریم برای زضای خدا و امام زمان (ع)هم شده کوتاهی نکنید (2659535) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۳۱:۰۶
بگم استات اویل بی قانونی است پسرا چی کار می کنند! اسما تو جیبمه! خودم مافیام! .... (2659542) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۳۳:۴۴
حالا اقایون مدعی مبارزه با فساد بیان جواب بدن که چرا اصلا حرفی از این پرونده نیست
مخصوصا اقایان دولتی (2659550) (alef-17)
 
یحیی زاده
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۳۴:۲۰
مهدی هاشمی به اتکای زنگنه وارد کارچاق کنی شده. چرا آقای توکلی کاری نمیکنید که وزیر قاصر یا مقصر در این پرونده استیضاح شود؟ (2659553) (alef-17)
 
masod
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۳۴:۵۳
الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم.من مطمئن هستم که دستگاه قضایی به اسلام خیانت نخواهد کرد و مهدی هاشمی را به اشد مجازات محکوم خواهد کرد. (2659554) (alef-17)
 
حمید-
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۲۲:۴۷
خیلی مطمن نباش زیرا اگر قوه قضائیه درست کارش را انجام می داد کار به اینجا ها نمی کشید و این اندازه طولانی نمی کشید واین همه مجرم وجود نداشت! (2659939) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۱:۳۸:۰۲
اگر هم این اتهام در ست باسد 4 ملیون دلار در برابر فساد های هزار میلیاردی اصولگرایان چیزی نیست . (2660893) (alef-17)
 
سعید از کرج
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۳۵:۰۷
آقای توکلی تشکر از اطلاع رسانی شما . قضاوت را ملت خواهند کرد و رای دادگاه ملت در تاریخ مورد نظر به اجرا در خواهد آمد .ولی چیزی که جالب هست برخورد قاطع دادگاه در کشورهای غربی به عوامل پرداخت کننده رشوه که پیوسته به فساد و نابسامانی اخلاقی در تبلیغات تلوزیونی ایران متهم هستند و برخورد قوه قضاییه در ایران که دم از عدالت اسلامی میزنه نسبت به قضیه . (2659558) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۴۱:۳۰
هر کس در هر مقام و مرتبه ای که باشد در صورت تخلف باید جزای آن را بپردازد و ملاحظه هیج امری نباید ما را از اجرای عدالت باز دارد (2659590) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۴۲:۵۰
متاسفانه اگر قوه قضائیه خوبی داشتیم بسیاری از این مشکلات نبود، به نوعی این قوه دچار سیاست زدگی ست. (2659594) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۴۳:۴۱
اقای توکلی مستندات خودتون رو به قوه قضاییه بدید هنوز مجلس جای متهم کردن افراد نیست تا اسفند 94 خیلی مونده (2659597) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۳۳:۲۰
مجلس جاي نهيب زدن به قوه قضائيه كه هست. مجلس جاي فرياد مردم كه هست.. حالا شما از چه ميسوزي؟ (2659977) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۳۹:۱۹
برادر عزيز آن كسي كه متهم است فرزند شخص دوم كشور است احتمال تباني است كه قاضي تبرئه كند آقاي توكلي عمدا اين را گفته تا راه تبرئه را ببندد مردمي مثل شما بايد افرادي مثل مهدي هاشمي مسلط شود (2659999) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۷:۵۵:۰۷
نیاز به تبرئه نیست دادگاه علنی باشه تا مردم ببینند چه خبر بوده و دفاعیات و اتهامات را مشاهده کنند (2660391) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۴۳:۵۰
از مهمترین دغدغه های تاریخی ملت ایران در زمان مشروطه تاسیس عدالتخانه بود، اما اکنون مردم هیچ گونه نظارتی نمی توانند بر روی عملکرد قوه قضائیه داشته باشند در انتصابات آن هم نقشی ندارد و... (2659598) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۴۴:۴۳
آیا پاک ترین رئیس جمهور ایران در این سال ها سید محمد خاتمی نبوده است؟ (2659603) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۶:۳۰:۵۵
این اتفاقات سالهای ریاست ایشون افتاده دوست عزیز (2660185) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۹:۳۹:۵۰
خذعبلات نگید، چه ربطی داره که کرسنت در دوران آقای خاتمی اتفاق افتاد؟ مگه یادتون نیست که آقای هاشمی و خانودشون در دوران اصلاح طلبی جزو اطلاخ طلبا تعریف نمی شدن و به همین خاطر چقدر ایشون رو تخریب کردن. اصلاح طلبا از نظر اقتصادی پاکند اگه غیر از اینه دلیل بیارید. (2661622) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۶:۳۹:۲۷
پشتش گرمه
دزدی و رشوه برای یه عده مشکلی نداره ولی برای مخالفین هاشمی کمترین حکمش اعدامه (2660210) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۹:۰۱:۰۸
شما حالت خوبه! کدوم مخالف هاشمی اعدام شده؟ البته اگر هر کسی دزدی و اختلاس کرده باشه بدون توجه به حامیان پشت پرده اش مجازات عادلانه بشه بسیار خوبه ولی همه، متوجهی عزیزم همه! حتی اگر رئیس جمهور، رئیس مجلس یا رئیس قوه قضائیه از حامیان یا بستگانش باشه. (2660564) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۶:۴۳:۱۴
باید از جورج سورس پرسید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2660216) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۶:۴۴:۳۸
جاااااااان ؟ سال 81 رييس جمهور كي بود؟ اين قرارداد و كرسنت و توتال در زمان رياست جمهوري همين آقا نبود؟ بنياد باران و بودجه‌اش مربوط به كيست؟ (2660220) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۶:۴۶:۴۹
تا قبل از محمود من خاندان هاشمی رو قبول نداشتم ولی محمود چنان گندی زد که صد بار گفتم صد رحمت بر هاشمی. (2660225) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۷:۱۰:۰۸
پرونده های استات اویل و کرسنت هر دو مال زمان ایشون هست. متاسفانه اطرافیان و دولت آقای خاتمی هم کم مشکل نداشتند فقط اگر کسی بخواد مشکلات اونها رو بیان کنه باید تحمل خوردن دهها انگ و برچسب توسط امپراطوری رسانه های طرفدار ایشون رو داشته باشه (2660267) (alef-17)
 
العبد
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۴۵:۲۲
و علي الاسلام ، السلام (2659604) (alef-17)
 
احمد
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۴۵:۳۴
« هیچ خطری بیشتر از فساد نظام برآمده از خون شهیدان 22 بهمن را به فنا تهدید نمی کند » همه باید برای آبادانی ایران با پرچم اسلام در مبارزه با فساد متحد شویم . (2659605) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۴۵:۵۰
نه اولیشه نه اخریش (2659611) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۴۷:۲۴
لطفا حامیان اقای رفسنجانی و اصلاحطلبان موضع گیری کنند
تا مشخص شود رحیمی گناهکار تر است یا مهدی هاشمی (2659617) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۴۷:۲۷
فعلا که حکم رحیمی قطعی شده وهاشمی هنوز نه اگر حکم هاشمی هم قطعی بشه هردو ! (2660535) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۹:۰۵:۳۴
آقای محترم ممکنه بفرمائید سمت دولتی مهدی هاشمی در زمان خاتمی چی بوده؟ اون دزدی که شما ازش حمایت میکنین معاون اول رئیس جمهور و رئیس دیوان محاسبات مجلس بوده و 210 نماینده نامه حمایت براش نوشته اند. (2660575) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۳:۵۳:۴۶
گناهكار تر چه صيغه ييه ! (2661171) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۵۰:۵۱
شما سعی میکنید قاضی پرونده را تحت فشار قرار دهید . اهداف سیاسیتان ایجاب میکند که مهدی هاشمی به هر قیمتی محکوم شود . زورتان هم زیاد است (2659630) (alef-17)
 
کاوه
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۵۱:۲۱
قصدش کمک بوده دیگر!!!!! مگر کمک اشکال دارد؟؟؟!!!! مهدی هاشمی را می گویم. دارم به خودم فکر می کنم. یادم می آید شاید از اولین کسانی بودم که به آقازاده ها انتقاد کردم و حتی یک مقاله هم در مردمسالاری با عنوان " جرم اقایان بیشتر است یا آقازاده هایشان؟" از من به چاپ رسید. بنا بر این واضح و مبرهن است که از دید من در آن زمان ابوی های اقازاده ها هم در رشد قارچ گونه اقازاده ها و سوی استفاده هایشان، کم تقصیر نبودند و ای بسا پر تقصیر تر بودند چون می توانستند ممانعت کنند و نکردند. اما امروز چه؟ لاجرم باید بروم زیر بیرق همانها که آنروز به آنها انتقاد داشتم چرا که همانها، تنها سد مقابل تندرو ها و بی خردان شده اند. باز هم ماندن بین بد و بدتر- عجب دشوار است در بین این دو گیر افتادن و چرا نباید گزینه خوب داشته باشیم؟؟؟!!!! و همیشه باید از بین بد و بدتر یکی را بر گزینیم؟؟؟ (2659633) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۶:۴۷:۵۱
متوجه منظور شما نشدم كه زير لواي چه كسي ميرويد؟
اما بخشي از فرمايشات شما درست است . واقعا آقايان مقصرترند تا آقازاده ها!
حالا اين سوال پيش ميايد كه شخصي كه نميتواند فرزندانش را تربيت كند ميخواهد براي يك ملت پدري كند؟ (2660229) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۵۶:۵۵
واقعا متوجه منظور ایشون نشدی!!؟؟؟
یکی از پرمعنی ترین کامنتهایی بود که تو الف خوندم. (2660556) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۰:۱۴:۱۳
بلاتشبیه پس حضرت نوح هم نباید پیامبری میکرد چون همسر وپسرش جزء گرفتاران درعذاب بودند (2661730) (alef-17)
 
کاوه
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۰:۲۹:۵۴
اوه اوه برادر بد جایی دست گذاشتی. نمیدانم چند سال داری و حافظه ات چگونه است اما آقایانی همین الان در بدنه قدرت هستند که بچه هایشان منافق بودند و یا مطرب ( ببخشید خواننده پاپ!!!) هستند. یکی دوتا هم نیستند. تربیت بچه الزاما مرتبط با پدر نیست. مگر نشنیده ای این ضرب المثل را که می گوید" گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل؟" نه فضل پدر و نه خبط پدر ،
مثلا فرزندان همین اقای جنتی و اقای خزعلی و مرحوم اقای گیلانی را مورد مداقه قرار دهید تا متوجه شوید. بعضا خود همین اقایان دستور اعدام فرزندانشان را داده اند!!!!!!
در آخرت خدا یک پدر را بخاطر کرده فرزندش محاکمه نمیکند و هر کسی جزای اعمال خود را خواهد چشید.
در پاسخ به اینکه زیر لوای چه کسی می روم باید با سربلندی عرض کنم که اگر قرار باشد زیر لوای تندروها و کاسبان تحریم و غوغا سالاران باشم یا زیر لوای اقای هاشمی، بی تردید ترجیح به این دارم که زیر لوای هاشمی باشم هرچند انتقادات زیادی هم به گذشته ایشان دارم!!!!! (2661774) (alef-17)
 
مهدی
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۵۲:۴۸
وزیر نفت به وزیر اقتصاد گفته :نقش مهدی هاشمی قطعی است
آقای زنگنه وزیر وقت و فعلی نفت این کار در زمان شما و در وزارتخانه تحت مدیریت شما اتفاق افتاده است 2 حالت دارد
1- در حالت بدبینانه نقش شما هم آقای زنگنه قطعی است
2- دز حالت خوش بینانه چقدر مدیر بی کفایتی هستید (2659639) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۵۴:۰۹
مگه دادگاه غیر علنی نبود؟ آیا این کار آقای توکلی قانونی بود؟ آیا به مهدی هاشمی اجازه دفاع در مجلس داده میشود؟ (2659646) (alef-17)
 
جمال
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۳:۵۹:۲۲
من در دلسوزي آقاي توكلي براي نظام اسلامي ايران شكي ندارم در مورد بيانات امروز ايشان نيز موافقم كه اگر فرزند رئيس جمهور سابق فسادي مرتكب شده است بايد محاكمه و مجازات شود اما در اين خصوص دو سوال از آقاي توكلي دارم كه خواهشمندم ايشان يا هر يك از خوانندگان گرامي پاسخ دهند 1- آيا اسناد منتشره از سوي آمريكا و انگليس عليه ايران قابل اعتماد است ؟ 2- با توجه به اينكه دادگاه هنوز حكم صادر نكرده است و دادگاه هم كه مستقل است و آقاي توكلي هم گفته اند كه نظر دادگاه مهم و لازم الاجراست ، اگر حكم دادگاه غير از نتيجه گيري آقاي توكلي بود چه خواهد شد ؟ (2659662) (alef-17)
 
بهروز
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۰۴:۴۰
در این پرونده نیز آب تاکید میکنم حتی آب در دل مهدی جان تکان نمیخورد و بدون شک و قطعا پرونده با تمسخر نظام توسط خاندان هاشمی بسته میشود این گوی و این میدان .این قاضی یا صد تا دیگه . اااااااااااااا آه ببینید. (2659677) (alef-17)
 
امیر
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۰۹:۰۳
51 میلیارد واسه یه قرارداد
همینجا پیشبینی میکنم اینجا دعوای هاشمی و احمدینژاد میشه حالا. پولا رو یه عده دیگه میخورن دعواشو یک سری ساده دل (محترمانه) اینجا میکنن. کاش به جای تعصب سیاسی چشمامون رو باز میکردیم چه پسر هاشمی چه رحیمی هرکدوم ببرن از جیب ما بردن (2659691) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۱۱:۱۴
خوبه که پرونده م ر لو رفت و مثلا به نتیجه رسید ، حالا نوبت جناح رقیب رسیده که انتقام بگیره .
خوبه همین طوری پیش بره خیلی پیزها برای مردم روشن می شه و ملت از خیلی چیزها با خبر می شوند . (2659700) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۱۱:۵۸
جناب آقای توکلی

بنده نمیدانم که این اتفاق افتاده یا نه قاعدتاً قوه قضائیه اظهار نظر می کند. ولی من آرزوی برگشت به حکومت همان آقای بی بصیرت و آقازادگان دزد ایشان را می کنم که اینقدر عزت داشتیم یک شرکت اروپایی برای کار در ایران باید رشوه میداد.
به یمن عدالت خواهی های عوامانه شما و همفکرانتان به روزگاری رسیده ایم که منتظریم کشور برادر چین پول خودمان را با 30درصد به خودمان نزول دهد که آنرا هم نمیدهد. (2659704) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۴۶:۱۸
برای کار در ایران رشوه نداده.
برای چپاول منابع نفتی رشوه داده.
شما خودت را به خواب نزن داداش (2660032) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۰:۰۴:۲۶
نظر شما با عرض معذرت کاملاً اشتباه است غارت بیتالمال را نمی توان به این موضو اطلاق نمود چرا که این بحث موقعی حادث می گردد که واقعا از صندوق بیت المال مالی خارج شود.
با توجه به اینکه متاسفانه در دنیا این امری مرسوم است برای گرفتن کار در این سطح بایستی مبالغی به تصمیم گیرندگان هدیه داده شود تا در تصمیم سازی تسریع به عمل آید این در واقع به زبان عمومی همان رشوه دادن است .
ولی برای بیت المال بایستی دید که در خصوص نوع قرارداد و آیتم های آن چیزی چشم پوشی شده ویا آیا برای امری در کار وجهی خارج از قاعده پرداخت شده و درکل بایستی دید که با قراردادهای مشابه از لحاظ حجم کار و مبالغ در نظر گرفته شده اجحافی پیشآمد نموده یا خیر . ودرپایان بایستی دید با توجه به لغو قرارداد از طرف شرکت استات اویل اصالتا کاری انجام شده یاخیر تا مبلغی جابجا شود در صورتی که این وقایع به صورتی که گفته شد پیش رفته و از بیت المال مبلغی پرداخت شده باشد آنوقت شاید این موضو قابل طرح باشد.
تا آنجایی که مشود است قراردادهای نفتی به صورت بیع متقابل بوده و سرمایه گذاران بایستی ابتدا نسبت به ساخت تاسیسات باسهم آورده خود اقدام نموده و پس از بهره برداری نسبت به برداشت سرمایه گذاری به عمل امده با فرمولی خاص اقدام نماید ... درنتیجه باتوجه به جمیع مطالب عنوان شده در فوق به بیت المال مسلمین آسیبی وارد نشده و چه بسا بدلیل استنکاف سرمایه گزار از اجرا ی پروژه مطروحه به هر دلیلی بتوان ادعای خسارت نموده و مبالغی را نیز اخذ نمود حتی با توجه به وضعیت پرونده حاضر این موضوع قابل پیگیری از مراجع قضایی بین المللی بوده و مطمئناً رای به نفع ایران صادر خواهد شد چرا که برای اخذ کار از روش های غیر قانونی اقدام شده است و قبلاً در این خصوص احکامی از مراجع بین المللی با توجه به گزارش جناب آقای توکلی دریافت نموده است.

فقط تنها مورد مانده داخلی در خصوص این پرونده همین اخذ مبلغ جهت کمک به انعقاد قرارداد می باشد که حکم ارتشا دارد ولاغیر (2660703) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۲:۰۱:۱۵
کار بود نه چپاول
باید اون زمان عسلویه میرفتی تا میدی .
من
خودم واسه بخش IT همین شرکت تو تهران واسه مصاحبه رفتم.
احترامی که میزاشتن و میزان کاری که تو فازهای پارس جنوبی را باید میدیدی.
حالا چی ؟ چینی ها چیکار کردن با ما ؟ حتی کارگر ساده پروژها هاشونو از چین میارن بجای استفاده از ایرانی ها (2662071) (alef-17)
 
احمدی
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۱۲:۵۱
توکلی:.....باید پرسید شرح وظایف مدیر عامل سازمان بهینه سازی سوخت، چه ربطی به قرارداد های نفتی خارجی دارد که مهدی هاشمی حداقل ۹ بار در اینجا و خارج با استات اویل ملاقات می کند؟......
از ایشان می پرسم به بابک زنجانی ربط داشت که هشت سال سکوت کردید و به مهدی هاشمی مقام رسمی در وزارت نفت ربط نداره؟؟؟!!! (2659706) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۰۳:۴۶
بابک زنجانی سه ساله اومده، هشت سال کجا بود آخه بی سواد!
بعدم دکتر توکلی از بزرگترین منتقدین دولت احمدی نژاد بود، صبح بخیر! (2659875) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۱۴:۴۲
آفرین
این روزها می گذره و این سخنان شما را پیش امام و شهدا روسفید خواهد کرد. (2659711) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۱۵:۴۲
مهدی هاشمی هم خط قرمز اون جناح است (2659715) (alef-17)
 
بیات
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۱۷:۰۷
پسر نوح با بدان بنشست ..... (2659720) (alef-17)
 
مهران
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۲۵:۱۸
درود بر نماینده شجاع، دلیر، و حقیقت جو جناب آقای احمد توکلی

شیر مادر حلالت باشد (2659745) (alef-17)
 
ابوالفضل
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۲۵:۳۰
سلام آقای توکلی من قبلا از شما اصلا خوشم نمیومد اما با اقدمات شما در مقابله با فاسد و بی قانونی به صداقت شما ایمان پیدا کردم من شما را به شدت تحسین می کنم امیدوارم مرا به خاطر نظر بد در گذشته ببخشید. (2659746) (alef-17)
 
مرتضی موحدنیا
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۳۰:۰۸
تحلیل بسیار کارشناسانه یی بود انشاالله بقیه ی نمایندگان هم اندازه ی آقای توکلی فعال باشند
درددل فرهنگیان در وبلاگ زیر
dabirnews.blogfa.com (2659756) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۳۸:۲۳
با دیدن کوچکترین تخلف ضمن نفرین به مسئولین زار زار می گریم از آقای هاشمی هیچوقت دل خوش نداشته ام و او را متهم اصلی بدبختی های این کشور میدانم و فرزندش مهدی را در ایجاد تنفر مردم به آقای هاشمی و مسئولان خیلی موثر می دانم ! اما این نطق آقای توکلی در جایگاه یک نماینده مجلس و آنهم اینقدر صریح یک تهمت واضح است و قابل تعقیب کیفری! اگر مدرکی دارند باید به قاضی پرونده احاله دهند نه اینکه اخذ رشوه که جرم بسیار سنگینی است را صراحتا" تایید نمایند اینگونه اعمال بداموزی فراوانی دارد که جبران آن خیلی سخت خواهد بود! (2659789) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۳۹:۴۰
آقای توکلی آیا وقتش نرسیده که دادگاهها علنی باشه و قضاوت هم از طرف مردم و کسانی باشه که واقعا طرفدار و دلسوز مردم هستند. (2659794) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۴۰:۵۸
خیلی جالبه رحیمی خورده باید مجازات شه ولی ایشون نوش جونش!!!
در روز روشن عدالت را زیز چکمه غرض ورزی سیاسی له می کنند (2659799) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۴۲:۱۵
بایدبرای بالابردن اعتمادعمومی بافسادبطورقطع ویقین مبارزه شودودست مفسدان راازسرمردم انقلابی ایران کوتاه کنند.وبرای انجام اینکارازهیچ تلاشی فروگذارنشود.بایدبه مردم ثابت شودکه فسادوخیانت به بیت المال ازهرکسی وهرجریانی موردرسیدگی قاطع قرارخواهدگرفت. (2659804) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۴۵:۰۲
علی (ع)درمقابل درخواست برادرکورونابینایش عقیل نسبت به سهم بیشتری ازبیت المال گرزآتش راکف دستش گذاشت این رفتاربایدالگوی جامعه اسلامی وشهیدداده ماباشدتاعبرتی باشدبرای خائنین به بیت المال (2659815) (alef-17)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۴۶:۲۸
این نطق بود یا بیانیه سیاسی علیه یک نفر؟!!!!!! ثانیا مهدی هاشمی هم میتونه بیاد مجلس و به این بیانه سیاسی پاسخ بده؟!!!! چرا وقتی که قوه قضاییه در حال رسیدگی به یک پرونده است اینقدر شلوغ کاری میکنید تا به نوعی دخالت در کار قوه دیگر تلقی شود؟ آقای توکلی از شما که قانونگذار هستید حداقل انتظار این است که به قانون مصوب خودتان احترام بگذارید و با آبروی افراد به خاطر منافع جناحی و یا خصومت شخصی اینگونه و از روی عصبانیت بازی نکنید؟!!! بحث مهدی هاشمی و .... نیست بلکه موضوع حرمت آبروی افراد است!!!!!!!! گیریم مهدی هاشمی دزد و غارتگر آیا شما باید به جرم ایشان رسیدگی کنید یا مرجعی برای این کار مشخص شده است؟ کمی صبر میکردید تا حکم دادگاه صادر شود آنوقت فریاد وااسلاما سر میدادید؟!!!! (2659821) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۰۲:۴۲
این چند سال که الف علیه رحیمی مطلب می زد، نگران بیان اتهامات ثابت شده نبودین؟ حالا چون مهدی هاشمی از جناح شما اصلاح طلب هاست، یاد قانون افتادین؟ (2659872) (alef-17)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۴۷:۰۱
دوست عزیز ظاهرا شما هم مثل آقای توکلی از روی حب و بغض سیاسی به کامنت من توجه کردید چون من نه کاری به اصلاح طلب دارم و نه اصولگرا، بلکه حرف من این بود که وقتی قوه قضاییه درحال رسیدگی به پرونده است و دادگاه هم برگزار شده اینگونه برخورد با آبروی افراد درست نیست، چه مهدی هاشمی باشه چه رحیمی و.... تصمیم گیرنده نهایی دادگاه است و بس حالا آقای توکلی میخواد خوشش بیاد یا نه!!!!!!! باید یاد بگیریم که به قانون احترام بگذاریم!!! نمیدانم متوجه شدید یا باز هم میخواهید اصلاح طلب، اصولگرا کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2660034) (alef-17)
 
سهراب
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۴۸:۵۱
جناب توكلي ! چند مورد را در رابطه با نطقتان به عرض ميرسانم:
1)گفته ايد مهدي هاشمي مدير بهينه سازي بوده وقرارداد نفتي به او ربطي نداشته است .اولا او از نزديكان رييس جمهور بوده وميتوانسته از طرف پدرش براي هموار كردن راه انعقاد قراداد در مذاكرات شركت كند.ثانيا خانواده هاشمي هميشه ذي نفوذ بوده اند كما اينكه همين الان كه هاشمي پدر تحت حجمه ها ومحدوديتها قرار دارد خيلي از صاحب نظران معتقدند كه او ميتواند به روايط اعراب وبه ويژه عربستان با ايران موثر باشد.
2)دلايل اصلي كه براي مجرم بودن مهدي هاشمي ذكر ميكنيد يكي احكام دادگاههاي غربي است وديگري اعترافات مرحوم يزدانپناه. اگر احكام دادگاههاي غربي را صحيح وعادلانه ميدانيد لطفا حمايت خود را از احكام صادر شده عليه جمهوري اسلامي از جمله دادگاه ميكنوس وغيره را نيز اعلام كنيد.ودر مورد اعترافات يزدان پناه هم توجه شما را معطوف به سخنان رهبري ميكنم كه گفتند اعتراف افراد عليه ديگران مسموع نيست .البته اين يك امر بديهي است اما چون جنابعالي خود را مطيع امر رهبري ميداني به سخن ايشان توجه دادم.
وحالا دوتا سوال دارم:
3)چون هنوز راي دادگاه اعلام نشده ومحاكمه ادامه دارد آيا اعلام قطعي مجرميت او آنهم از تريبون مجلس به منزله اعمال فشار وتعيين تكليف براي قاضي پرونده محسوب نميشود وبنا براين خود ،فعلي مجرمانه نيست ؟
2) آيا براي پرونده هاي چند هزار ملياردي فساد اقتصادي هم در حين برگزاري دادگاه نطقي اينچنيني كرديد؟
3)اين اتهامات متعلق به 12 سال پيش است آيا مطرح كردن آن در اين برهه زماني كه آقاي هاشمي پدر با شماها زاويه پيدا كرده شايبه سياسي بودن آن را تقويت نميكند؟
....ودهها سوال ديگر (2659826) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۱:۵۲:۰۶
رای دادگاه برای منن وتو وخودشا ن مشخص جرایم نقد شده شما که از نزدیکان داداش هاشمی هستید ایشان بهتر از همه میدانند اگر به تو جاب نمی دهد مشکل خودته جرم ایشان ایجاد فاصله طبقاتی که سرمایه امثال شما باید مشخص و تبار شناسی شوید چند ساله این راه صد یا هزار ساله را طی نموده اید اانشالله بزودی دستگاه قضا مشغول میشود نگران نباش کسی کاری به هاشمی ندارد این یک محک است برای تبار شناسی ورتبه شخصیتی واسلام (2661322) (alef-17)
 
م-ج
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۴:۵۳:۰۹
رحمت خدا به آن مادرو پدری که باشیر پاک و لقمه حلال چنین فرزند پاکی را پرورش دادند
وا.. امروز یکی از علل مهم قبض رحمت الهی و گشایش کارها همین مفاسد اقتصادی و از همه مهمتربعد معنوی و فرهنگی آن یعنی ملاحظه کاری و عدم انجام وظیفه و نهی از منکر بنده و شما تا سطح عالی مسئولین و اعضاء مجلس شورای اسلامی است .به این مرد بزرگ بفرمائید ما را بعنوان سرباز در خدمت به خود و نظام مقدس جمهوری اسلامی و مقام ولایت بپذیرد. (2659842) (alef-17)
 
hamid
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۰۰:۵۰
یک نگاهی به این خبر و کامنت‌هاش بیاندازید. این تصویر کوچکی از وضع کلان مردم ماست. به هیچ چیز اعتمادی ندارند. حتا همین که دارید پی‌گیر این ماجرا می‌شوید. این‌همه سال ساکت بودید. چرا حالا؟ اصل کار معلوم است که درست است و باید پی‌گیری شود. ولی چرا من و خیلی‌های دیگر احساس نمی‌کنیم نیت بهبود است؟ (2659864) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۰۳:۰۶
مهدی هاشمی پرونده دیگری هم داشت و اون مربوط به فتنه انگیزی در سال 88 در جریان انتخابات هست .
اون هم که به جایی نرسید قوه محترم قضاییه (2659874) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۹:۰۶:۱۲
اتفاقا همه این سر و صداها بخاطر همون هشتاد و هشته. وگرنه این رقم ها که اصلا فساد به حساب نمیاد که بخواد پیگیری بشه. الان عدد مفاسد از میلیون دلار به میلیارد دلار ارتقا پیدا کرده. (2660578) (alef-17)
 
ميثم
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۰۸:۰۶
از اين خبر ها خيلي شنيديم
مهم اجراي حكمه كه تا قيامت به طول ميكشه و مفسدين هم همينو ميخوان (2659888) (alef-17)
 
آب حوضی
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۰۹:۱۴
لابد باید دوازده سال دیگه صبر کنیم تا به فساد هائی که امروز در جریانه رسیدگی بشه !! از سرعت عمل مسئولین کمال تشکر را دارم! (2659891) (alef-17)
 
ماست بند محله
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۱۴:۰۳
بابا آخه این همه سرعت برای رسیدگی به این پرونده برای چیه؟ (2659910) (alef-17)
 
عقب مونده ی اجتماعی
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۲۴:۴۰
متهمین پرونده در نروژ و آمریکا سالهاست که جرمشان اثبات شده و کیفر خویش دیده اند. قضیه تمام شده و به تاریخ پیوسته ! آنوقت در کشور ما نماینده مجلس از دست اندرکاران تقاضا دارد حکم قاطع بدهند!!!.... تورابخدا این مبارزه با فساده یا یه کمدی سیاه؟؟!!!!!!.... (2659952) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۳۶:۳۵
جناب اقای توکلی البته بنده نمی خواهم از رشوه گیر دفاع نمایم اگر این موضوع اتفاق افتاده حتما دادگاه و قوه قضائیه که گفتید تحت فشار قرار نمی گیرد رای اش را صادر میکند و نیازی به جو سازی نیست ولی بهتر است به همان پروژه که استات اویل انجام داد ویعنی پروژه فاز 6و7و8 پارس جنوبی به لحاظ قیمت تمام شده و کیفیت نگاه کنید و این پروژه های اخیر 35 ماهه که به لحاظ قیمت چند برابر ان و به لحاظ کیفیت با نازل ترین کیفیت و کالاهای چینی ساخته شده که خدا می داند چه وقت می تواند راه اندازی شود و چقدر کار خواهد کرد . البته الان به استات اویل که سرمایه گذاری کرده چند برابر مبلغ 15 میلیون دلار را هم اضافه بر مبلغ قراردادبدهی حاضر نیست بیاید و کار اجرای پروژه ای را بعهده بگیرد چه رسد به اینکه پروزه را بای بک یا فاینانس کند. به نظر شما انهایی که 700 میلیارد دلار درامد نفت را طی هشت سال و اعتماد و سرمایه اجتماعی را بر باد دادند بیشتر گناهکارند یا ایشان که متهم است 5 میلیون دلار از این شرکت گرفته تا برای وزارت نفت یکی از بهترین پروژهایش را انجام دهد؟ شما را به خدا برای حفظ منافع اصولگرایان ذره اعتماد مانده در بین توده ها را بر باد ندهید. (2659988) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۵۲:۴۲
کاش همه مفسدان را صرف نظر از پست و مقامشان در یک دادگاه علنی محاکمه می کردند و به اشد مجازات میرساندند.در دولت قبل طبق گفته مسئولان 150 میلیارد دلار پول فروش نفت نابود شده و هیچ ردی از آن نیست ,بانک جهانی اعلام کرده که فروش نفت ایران در سال 2015 حدود 23 میلیارد دلار خواهد بود این یعنی در دولت گذشته پول فروش نفت بیش از شش سال را بالا کشیده اند .بنظر شما جناب توکلی این دزدی نباید پیگیری شود و رئیس دولت و همه دست اندر کارانش نباید محاکمه شوند .مهدی هاشمی اگر محکوم شود مردم قطعا حکمش را می پذیرند و خوشحال هم خواهند شد اما این خوشحالی در صورتی تداوم خواهد داشت که عدالت در مورد سایرین هم پیاده شود و گرنه این موضوع تاثیر معکوس بر افکار عمومی خواهد داشت. (2660059) (alef-17)
 
مهدی
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۵:۵۸:۵۴
ما آقای توکلی رو قبول داریم, حرفهایش را هم قبول داریم و ایشان رو انسان خداترسی میدونیم.
عزت مستدام (2660072) (alef-17)
 
بهاری
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۶:۲۲:۲۲
قوه قضائیه باید به دلیل قصور در محاکمه مهدی هاشمی بعد از 12 سال از خانواده شهدا و ایثارگران و همه ملت ایران عذر خواهی کند. دوستان عزیز باید نظام قضایی ما اصلاح شود. .آیا اگر نظام قضایی بر اساس نظام قضایی امیر مومنان علی (ع) طراحی و مدیریت می شد آیا آقازاده ها و صاحبان زر و زور می توانستند اینگونه بر بیت المال ملت چنگ بزنند و خود را فراتر از هر قانونی در کشور بدانند؟مطمئن باشید همین الان هم قدرتمندانی همچون ایشان هستند که قوه قضائیه چشم خود را بروی آنان بسته و 12 سال آینده رسانه ها افشاگری خواهند کرد. به امید ظهور آقا امام زمان (عج) (2660164) (alef-17)
 
احمد ک
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۶:۳۴:۱۲
توکلی بدون اغراق برایت احترام قائلم (2660196) (alef-17)
 
سلامی
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۶:۴۲:۰۰
ضمن تشکر از آقای توکلی
ئاقعا فساد کشور را در نوردیده ؟ به نظر شما مشکل از کجاست ؟

من فکر می کنم فساد معلول اسن سیستم اداری مدیریتی کشور است و تا این سیستم اداری مدیریتی وجود دارد هر زوز بری می رسد از این باغ

مفسدین خیلی زیادتر هستند مخصوصا مفسدین یقه سفید

آقای توکلی متاسفانه این کار را می توانستی 2002 انجام دهی ولی 13 سال بعد داری می گی
می دانم که خیلی های دیگر هم داری اگر نگی جنایت کرده ای چرا 13 سال بعد
راستی از همکاران خودت در مجلس حدا وکیل چند تا داری نگفتی ؟

فساد اعتماد واعتبار این نظام را شکسته به همین منظور مردم دیگر ککشون نمیگزه این حطر بزرگی است این پوسیدن از درون است شاید شما هم که می دانید و نمی گید در جرم اونها شریکید ودر جرم بعدی ها که جراتشون بیشتر می شه!! (2660214) (alef-17)
 
عباس
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۶:۵۴:۳۱
عيب نداره دو و نيم ميليون دلار مبلغي نيست فكر اون بنده خدارو براي اين مبالغ ناچيز مشغول نكنيد. (2660238) (alef-17)
 
علی کریمی
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۶:۵۶:۳۷
مطمئن باشید اگر فساد اقتصادی همین یک مورد بود مثل نروژ و امریکا این پرونده ،اینجا هم به نتیجه رسیده بود ولی متاسفانه فساد اقتصادی در نبود رسانه های آزاد و مستقل در کشور ما نهادینه شده و به همین دلیل اکثر پرونده های فساد به سراتجام قاطعی نرسیده است. (2660239) (alef-17)
 
محمود
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۶:۵۷:۲۸
در قوه قضاییه رو گل بگیرید
رشوه دهنده ده ساله مجازات شده بود رشوه گیرنده اصلا فکر نمیکرد که جرمی انجام داده (2660247) (alef-17)
 
عباس
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۷:۰۱:۲۴
آقازاده هم آقا زاده هاي اون ور اب
اونا جهاد مغنيه دارن با رانت پدر شهيدش ، ميره شهيد ميشه .
واقعا چرا اينا اينجوري هستند. (2660256) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۹:۲۶:۵۲
از بس لقمه حرام این ملت مظلوم و خوردن اینجوری شدن (2660630) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۹:۳۱:۲۹
باید تمام حامان بیست سال اخیر کشور محاکمه شوند (2660644) (alef-17)
 
محم.د
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۷:۱۷:۳۹
ملت ماتاکی بایدشاهداین همه فسادوتاخیردراجرای عدالت باشدتنهاراه ریشه کندن وجلب اعتمادعمومی اشدمجازات برای همه مفسدین ازصدرتاذیل است ازدولت اقای خاتمی چنین افتزاحی بعیدبود افسرده شدم (2660284) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۷:۲۵:۵۱
آیت الله هاشمی تسلیم قانون است. دخترش رفت زندان، پسرش هم برود حرف نخواهد زد آما کاری نکنید که جوانان فکر کنند دارید سیاسی کاری می کنید در آستانه تعیین رئیس مجلس خبرگان. (2660312) (alef-17)
 
سید
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۱:۵۵:۴۷
دخترش رفت زندان و همون شب هم آزاد شد چون ساندویچ خریدن جرم نیست!!!!!!!!!! (2660943) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۳:۱۴:۴۴
شما تو ایران نیستی لابد دختر ایشان 6 ماه کامل بدون مذخصی در زندان بود (2661115) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۷:۲۶:۳۸
کاش مسئولین کشور کمی ساده زیستی امام (ره) را الگو قرار می دادند تا برای مال دنیا دچار چنین لغزش هایی نشوند (2660313) (alef-17)
 
فرزاد
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۱۵:۴۶
آقاي توكلي مي‌توانيد پاسخ دهيد شما كه اين همه براي مبارزه با فساد جوش مي‌زنيد به مردم بگوييد چرا اصلاح‌طلبان به خاطر پرونده‌هاي سياسي (و به تعبير دوستان شما امنيتي) و قبل از صدور احكامشان به زندان منتقل شدند و برخي از آنها هنوز هم در زندان هستند اما اصولگراياني همچون آقاي محمدرضا رحيمي حتي پس از كاهش حكم بدوي 15ساله حبس به 5 سال در دادگاه تجديدنظر آن هم پس از طي يك دوره طولاني دادگاه، صدور حكم، تجديدنظر و همه مراحل قانوني آن حالا در آستانه رفتن به زندان، اينگونه به توجيه جرايم خود مي‌پردازد و طلبكارانه حتي قوه قضاييه را هم زيرسئوال مي‌برد؟ آقاي توكلي، لطفا بگوييد امروز جايش نبود در نطق ضدفسادتان فقط طرح سئوال مي‌كرديد كه آقاي معاون اول چرا با قطعيت يافتن حكمتان به جاي تمكين به قانون، به نامه‌نگاري طلبكارانه مشغول هستيد؟! (2660441) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۰:۲۰:۴۱
خب از نظر تو نامه نگاری هم جرمه؟؟؟؟
میخوای توکلی بزنه تو گوشش بگه نامه ننویس؟؟؟


بذار ان شالله حکم آقازاده هاشمی که اومد ایشون صد تا نامه علنی بنویسه ببینم باز هم میگی چرا یه محکوم باید نامه بنویسه!!!!!!!!!!!!! (2660745) (alef-17)
 
احمد
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۱۷:۱۳
سلام ، ببینید چه ها کردیم که به جای باران و برف و نعمت خدادادی در زمستان ، گرد و خاک و سنگ ریزه می باره . فرمان مقام معظم رهبری در مبارزه با فساد را نصب العین قرار دهیم و اگر نگذاریم از این پس فساد ایجاد شود برد کرده ایم . چون جلوی فساد را از اکنون هم بگیریم سود است. (2660445) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۲۲:۰۲
انتخابات ايران را هم با انتخابات امريكا و نروژ مقايسه كنيد (2660454) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۲۶:۴۴
خداوکیلی بچه‌ها هاشمی اگر دزد بودن مترو و بیماریها خاص دزدی میکردند حتی احمدی نژاد نتوانست موچشان بگیره حالا که یکه پیدا شده گفته به شما نمایندهای رشوه
داده برای کم نیاوردن جناح مقابل را را درگیر میکنی (2660471) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۹:۵۵:۳۷
همین توکلی از همون رحیمی شکایت کرد (2664327) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۲۷:۲۱
باید ایشان را 200 هزار تومن جریمه کنند تا درس عبرتی برای بقیه باشد . (2660474) (alef-17)
 
mohammad
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۲۸:۰۰
درسته که مهدی هاشمی خلاف کرده ، ولی از یک کشور خارجی پول گرفته که یه قرارداد رو جوش بده ، درحقیقت حق کمیسیون گرفته. پولی از بیت المال کم نشده. اون شرکت نفتی هم ، شرکت معتبری بوده، درسته که باید به جرم رشوه محاکمه بشه ولی چرا شما دنبال اختلاس کننده هایی که هزاران میلیارد این مملکت رو به لاد دادن ، نیستین؟مگر نگفتن که صدمیلیارد دلار در زمان احمدی نژاد گم شده؟ این 22 میلیارد ارز ترکیه چی؟ این بیت المال رو پیگیری کنید، (2660476) (alef-17)
 
مهدی رنجوری
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۳۴:۲۹
درود بر مهدی هاشمی (2660494) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۸:۴۹:۲۰
دمت گرم آقای توکلی عزیز (2660539) (alef-17)
 
عیسی
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۹:۰۴:۵۱
سلام
وقتی سیاستمداران درفعالیت های دستگاههای اجرایی باعزل ونصب مدیران دخالت می نمایند وبآقازاده های گنده بک تکریم ودربیت المال دست اندازی می کنند ,نتیجه اش همینی می شود که می بینید.اینهافسادسازمان یافته جهت استیلابر کانون های قدرت درکشور می باشد.امیدوارم باعزم وهمت مردان شجاع وغیوری همچون احمد توکلی , زمینه رسوایی این خائنین بیش ازپیش فراهم ونزد ملت طرد وبه سزای اعمالشان برسند. به حق شهیدان جاویدان و همه جوانان بیکار!!! (2660573) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۹:۰۷:۱۵
احتما باید با هر فاسدی برخورد بشه
ولی اگه درست هم باشه میشه 45 میلیارد به نظرم خیلی هم آدم بدی نیست! (2660582) (alef-17)
 
حمید
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۹:۲۳:۴۲
با سلام خدمت جناب توکلی . اقای توکلی شما ثابت کردید که فردی سیاستمدار دیندار وخداترس هستید . خواهشمندم بیان بفرمایید که چگونه قبل از اتمام دادگاه و محکومیت افراد حاضر می شوید مواردی را اعلام کنید که هنوز ثابت نشده است . (2660617) (alef-17)
 
عاشق ايران
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۱۹:۳۰:۳۸
سلام جناب توكلي مرحبا .انشاالله اجر اخروي در حفاظت از منافع ملت ،نظام وخون شهدا نصيب شما گردد چرا كه در راه اصلاح و مبارزه با فساد از هيچ يك از جريانات سياسي ترسي نداريد (2660641) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۰:۱۸:۱۲
اگه تو میخوای برده و بله قربان گوی یک عده آقازاده باشی مشکل خودته ولی بدون که ملت و مردم با فساد توسط هر فردی و هر جناحی و هر گروهی مخالفند و باید به شدت با اون برخورد بشه (2660735) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۰:۱۹:۲۱
چرا یه عده می خوان هر پرونده فسادی رو سیاسی کنند؟؟؟؟

چطور موقعی که رای دادگاه رحیمی اعلام شد سوت و کف و هورا زدن ولی نوبت به دادگاه مهدی هاشمی که میرسه جیغ بنفش سر می دن و یقه چاک میدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2660741) (alef-17)
 
عزیزپور
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۰:۲۴:۱۲
سلام علیکم
فاطمه مخزومیه که ازقبیله ای سرشناس بود درزمان نبی معظم صلوات الله علیه دزدی کرد پس از اثبات جرم حضرت تصمیم به اجرای حدگرفت ،این تصمیم برطائفه بنی مخزوم گران امدوتصمیم گرفتندزید ابن حارثه راواسطه قراردهندتا پیامبر ازاجرای حکم درقبال گرفتن چندبرابرمال به سرقت رفته صرف نطرکندزیدغافل به نزد پیامبر امدوطرح موضوع کردپیامبرسحت خشمگین شد ومردم رابه مسجدفرا خواندوفرمود:ای مردم امده اند به من می گویندحکم خدا را اجرا نکن مگردردست من است هر که را بخواهم مجازات کنم وهر که بخواهم مجازات نکنم اگر فاطمه بنی مخزوم بدزد مجازات واگریک زن گمنام بدزد مجازات،مردم درگذشته هیچ ملتی نابود نشد مگر اینکه قانون فقط درباره ی ضعفااجرا شدواقویا ذراجرا ی قانون مستثنی بوده اند
عزیزان ودلسوزان اینهمه مسائل ورویداد هارا بادیده وانگیزه های سیاسی نیامیزید اجازه دهیم قانون درباره اقویا وضعفا یکسان اجرا شود هرچند با تاخیرسی وپنج ساله واین تنها راه بقا ملت ونظام است مصرانه ازمسولین بخواهیم جز این مسیر را نروندودرصورت تخلف باخشم خدا ومردم روبروخوهند شدبه روزیکه احساس عمومی این باشدکه همه در برابرقانون برابرند (2660753) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۰:۲۶:۲۸
حقش بوده !
معامله را جوش داده .
تازه کم هم گزفته . (2660757) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۸:۳۵:۲۸
آخه 4 ملیون دلار ارزش این همه سروصدا داره ؟!!!
هزار میلیارد هزار میلیارد خوردن از کسی صدایی درنیومد ! (2661503) (alef-17)
 
حمید
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۱:۰۴:۳۰
خبر که جدید نبود و همه از کارهای این آقازاده خبر دارندو تاسف من از کامنت هاست که یک عده میگن نوش جونش، واقعا چنین کشور فاسدی لایق همین مردمه با این افکار تعصب آمیز. نمیتونیم بینش سیاسی کسی رو قبول داشته باشیم ولی تعصب بهش نداشته باشیم و خلافش رو شایسته عقوبت بدانیم! مشکل آقازاده ها نیستند مشکل افکار جاهلانه و کور مردمه! (2660826) (alef-17)
 
حسن
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۱:۰۸:۴۵
از وظایف نماینده مجلس است که اولویت نخست آنها رسیدگی به افشای فسادو

پیگیری آن تا قوه قضاییه است افسوس که نماینده گان محترم مجلس فقط نزدیک

را می بینند (2660835) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۱:۲۴:۱۳
بسیارخوب انتظار می رود نماینده محترمی که ادعای عدالت و دانستن را حق مردم می داند این جزییات پرونده را که در حال رسیدگی است اعلام می فرمایند به اقتضای ادعا و نشان دادن صداقت همین جزییات را برای پرونده اقای رحیمی که حکم تجدیدنظر صادر شده و سخنگوی محترم قوه قضا رسما اعلام کرده را برای مردم اعلام بفرمایند. (2660863) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۱:۳۲:۰۴
اینن هم ازدولت تدبیروکلیدکه پس ازبرداشت ۴.۱میلیارددلاری ازصندوق توسعه حالا۱.۲میلیارددلار ازبانک مرکزی برداشت کرده. (2660876) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۳:۱۷:۴۰
مگر برداشت از بانک مرکزی جرم است ؟ یا اینکه بانک مرکزی میخواهد با پولها ترشی بیاندازد ؟ خوب باید بدهد تا دولت خرح کند . ضمن اینکه دولت مگر با پولها چیکار کرده ؟ حقوق و رایانه جنابعالی را داده است که اگر یک روز دیر شود سر به شورش میگزارید . (2661121) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۱:۲۶:۵۰
یارانه داده نه رایانه (2661939) (alef-17)
 
اربابی
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۱:۳۸:۵۴
جناب توکلی به پایان نطق خود انجایی که میفرمایید مهدی هاشمی در دادگاه چه گفته و چه نگفته توجه فرمایید .از انجا که دادگاه این اقازاده غیر علنی بوده شما اطلاعات را از چه کسی دریافت داشتید . لطفا از این اطلاعات نسبت به بقیه پرونده ها هم در اختیار مردم بگذارید اگه مورد سیاسی کاری نیست (2660895) (alef-17)
 
مجید
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۲:۰۱:۴۵
ضمن احترام به آقای توکلی بهتراست قبل از صدورحکم دادگاه ابروی اشخاص حفظ شود ومنتظر حکم دادگاه باشیم اگر به سیستم قضائی اعتماد ندارید بحث دیگری است (2660956) (alef-17)
 
محمدرضا
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۲:۲۳:۱۴
درود درود درود بر آقای دکتر توگلی من یکی از مخالفان ایشان بودم اما الان می فهم که اشتباه می کردم ایشان مدیر مدبر شجاع آگاه انقلابی حزب الهی بهترین نماینده مجلس و اگر ریس جمهور شوند بهترین ریس جمهور خواهند بود مرحبا بر دکتر (2661006) (alef-17)
 
حبیب
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۲:۴۹:۱۷
هیچ دلیل محکمه پسندی در بیان اقای توکلی برای محکومیت مهدی هاشمی وجود ندارد فقط تشویش اذهان عمومی و فشار به قاضی رسیدگی کننده استنباط می شود انشالله که این افاضات برای رضای خدا باشد (2661052) (alef-17)
 
feri
۱۳۹۳-۱۱-۱۴ ۲۳:۴۸:۰۲
احسنت . اما میدانید که حرف حق برای خیلی ها تلخ است و حقیقت سخت است. در این کشور همیشه از ما بهتران و کسانی که خود را بالاتر ازقانون میدانند دست به دزدی های بزرگ میزنند.اگر مفسدان اقتصادی که عملکردشان کمتر از خیانت هایی که منافقین کردند نیست یکی پس از دیگری اعدام می شدند و حق و عدالت با مصلحت اندیشی ذبح شرعی نمی شد امروز کشورمان کمی از لوث وجود خائنان که همیشه برای فرار از قانون حقی را مطرح میکنند برای از بین بردن حق بزرگتر پاک شده بود. امیداست این پرونده به نفع ملت ایران ختم به خیر شود و اسیر برخوردهای صنفی نشود. (2661165) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۱:۰۸:۲۶
این تذهبون یا اخی
شما هم قانون ستیزی؟ حداقل اسم این فرد را طبق قانون مربوط به قوه قضاییه با حروف مخفف اعلام میکردید (2661284) (alef-10)
 
شاهين
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۲:۲۸:۳۹
دوستان عزيز در بعضي كامنتها اسم جناب خاتمي رييس جمهور اسبق را مي آورند لطفا وضو بگيريد و در مورد ايشان صحبت كنيد ديگر توخوابتونم همچين فرشته اي نخواهيد ديد لايق ما همون دولت نه وده هست (2661338) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۲:۳۳:۲۴
دبیر الف

اشتباه تایپی را تصحیح بفرمائید نوشته اید

نوشته اید . . . .جمعا 2/15 میلیون در حالی که باید باشد 12/5 میلیون دلار . . .


ممنون از دکتر توکلی (2661339) (alef-17)
 
محسن
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۲:۵۵:۴۲
من از محاکمه این فرد و هر شخص فاسد دیگری خوشحال می‌شوم. اما این داستان ابعادی دارد که باعث می‌شود نسبت به آن خوشبین نباشم.
1. این شخص رشوه گرفته تا معامله‌ای را جور کند. بنابراین کسانی را در داخل ایران داشته که آنقدر قدرتمند بوده‌اند که بتوانند چنین معامله‌ بزرگی را جور کنند. آن‌ها چه کسانی هستند؟ آیا از این رشوه چیزی هم به آن‌ها رسیده؟ یا این که خیر یک نفر را این وسط قربانی می‌کنند تا بقیه به کارشان ادامه دهند؟
2. چرا همه چیز پشت در‌های بسته صورت می‌گیرد؟ چرا دادگاه علنی برگزار نمی‌شود؟
3. چرا بعد از این همه سال؟ آیا غیر از این است که همه گیر دادن‌ها بعد از مشخص شدن فعال بودن این شخص در داستان 88 شروع شده است؟ اگر او در این مسائل 88 درگیر نبود آیا اینطور نبود که کماکان در حاشیه امن زندگی می‌کرد؟
4. آیا غیر از این است که نام متهم نباید قبل از قطعی شدن حکم در دادگاه اعلام شود؟ با چه مجوزی آن هم در قلب قانونگزاری مملکت چنین قانون شکنی علنی رخ می‌دهد؟ (2661345) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۳:۰۶:۵۹
قراردادها با ترکیه را هم بررسی کنید. مسوولین باید به فکر منافع ایران باشند نه ترکیه. (2661349) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۴:۰۴:۳۴
آقای توکلی دیر گفتین، خیلی دیر!
اون زمان چقدر تلویزیون و روزنامه ها، بر طبل اینکه توطئه هستش می کوبیدند. من یک بسیجی نوپا بودم، به تلویزیون و رسانه ها اعتماد داشتم،... اگه محاکمه بشود آیا جبران اعتماد از دست رفته مردم رو میکنه؟ اگه هم محاکمه نشود آیا جایی برای اعتماد به دستگاه قضا خواهد گذاشت؟


اون زمان اگه آبروی آقای هاشمی، آبروی نظام نبود و محاکمه اش می کردید نه یزدانپاه مرده بود نه بعدش جزایری ها، رحیمی ها... ظهور و بروز می کردند.

بخدا امروز هم آبروی زنگنه، آبروی نظام نیست! خدمات زنگنه در مقابل مسائل پرونده کرسنت هیچ است، هیچ.
حالا که در پرونده کرسنت هم متهم شدیم به دلیل انتخاب مجدد وزیر نفت لطفا" دیگه سکوت نکنید، امروز درس بگیرید و اون پرونده رو زنده کنید. نگذارید با مهر محرمانه ده سال دیگه آبرویتان برود؟
مهر محرمانه بر روی خبری می زنند که افشای آن شخصی را متضرر کند نه اینکه جامعه متضرر شوند و شخصی خاص سود ببرد! پرونده کرسنت را زنده کنید تا ننگ رشوه و فساد اداری حذف شود.
این مضحک ترین نوع مهر محرمانه است! مردم ضرر را پرداخت کنند و نفهمند برای اینکه شخصی در سلامت زندگی کند پرداخت کرده اند.
نظام ما دیگر آبروی در مبارزه با مفاسد اقتصادی ندارد. جلوی ضرر را از هرکجا که بگیرید سود است. (2661359) (alef-17)
 
حمید
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۷:۳۲:۱۳
این مطالب ارائه شده توسط آقای توکلی برنامه ریزی شده است . چرا این آقا این مطالب را قبل از قضیه لو رفتن و پول دادن آقای رحیمی به نمایندگان مجلس نگفتند . جز برای فرافکنی و کم رنگ تر کردن موضوع رحیمی چیز دیگری می تواند باشد . بهتر است این موضوع را نیز پیگیری کنید جناب آقای توکلی (2661422) (alef-17)
 
کارمند
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۷:۳۵:۰۵
این شکل شیرنی گرفتن کاملا در ارگانها اجرا میشود و برای گرفتن بودجه از مشاورین استفاده میشود که در واقع دلال (کار چاق کن) هستند و با روابطی که ایجاد میکنند پول بیشتری برای سازمان میگیرند و به جای آن چندین شغلی پنهان دارند
در واقع سازمانها دوپینگ میکنند و کار به جایی رسیده که اگر دوپینگ نکنی نالایغ هستی .
(مطمئن باشید کارچاق کنها هم باندهای قوی دارند .آدم یاد فیلم های مافیایی ایتالیا می افته) (2661423) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۸:۰۷:۳۸
به فساد قرادادکرسنت که چند برابر فساد رحیمی هم هست رسیدگی کنید (2661461) (alef-17)
 
مهدی
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۸:۱۴:۵۱
آقای توکلی
دادگاه غیرعلنی بوده است. آیا این انصاف است که شما مفاد دادگاه غیرعلنی را بر سر رسانه جار بزنید؟
راستی چرا در 8سال گذشته از مهدی هاشمی نمی گفتید و الان و پس از محکومیت رحیمی صداتون دراومده؟ مردم را از چی میخواهید منحرف کنید؟ (2661468) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۸:۲۵:۰۲
با سلام آقاي توكلي
با خواندن متن شما ياد بگم بگم هاي آقاي دكتر احمدي نژاد در نزديكي انتخابات ها افتاديم
آقاي توكلي مردم اين سخنراني را به حساب انتخابات مي گذارند. نه دلسوزي شما (2661482) (alef-17)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۸:۲۷:۲۵
پشتش گرمه.عمو یادگار سفت پشتش وایستاده (2661489) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۸:۳۵:۵۳
جناب توکلی گیرم دزدی آشکار مهدی هاشمی را رسوا کردید با دزدی سیستملتیک چه میکنید؟
-دزدی یعنی هیات مدیره هلدینگ خلیج فارس پتروشیمی سالی 200 میلیون تومان به خودشون پاداش بدن.و کارمندای نفتی رو سکو 14 روز از خانوادشون دور باشند واسه 4 میلیون
-دزدی یعنی هیات مدیره سیمان برای خودش سهمیه برداره تو بازار بفروشه
-دزدی یعنی بانکها پول مردمو بگیرند به کارمنداشون 300 میلیون وام کم بهره مسکن بدن
-دزدی یعنی دولت تصمیم بگیره امشب دلارو 4 برابر بکنه و یه عده خوشبخت و عده ای دیگه بدبخت بشن
..... (2661505) (alef-17)
 
جوتد
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۹:۲۲:۴۵
هبه که حرام نیست (2661572) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۹:۲۳:۳۸
تمام مدارک را علنی کنید تا مردم هم آگاه شوند. (2661574) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۹:۴۷:۲۳
آقای توکلی شما جونیور را بعدها خواهید شناخت، نقش ایشان را درپروند بوذری (که به کانادا پناهنده شد) را هم به مرور کنید. (2661643) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۰۹:۵۷:۲۶
شرکت واسط حق کمیسیون گرفته که طبیعی و عرف جهانی است بقیش ماجرای سیاسی است. (2661670) (alef-17)
 
حمید
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۰:۰۹:۲۴
با سلام

دوستان عزیز رشوه یعنی پولی که منشا خارجی داره و داریم رشوه میگیریم استات اویل بیاد دقت کنین استات اویل نه یه شرکت در پیت چینی کره ای روسی
باید انصاف داشته باشیم اگر استات اویل میومد به نفعمون نبود یا حالا که 10 ساله میدان های مشترک رو به باد دادیم. انصاف داشته باشیم کدوممون برای انجام کارامون تو ایران رشوه نمیدیم. بنابراین این موضوع با دزدی از بیت المال خیلی فرق داره یا گرفتن پول توسط نماینده ها. (2661710) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۰:۱۵:۰۶
فضاي آزاد مطبوعاتي و خبرنگاري و سيستم قضايي آن كشورها را با كشورمان مقايسه كنيد بعد نتيجه گيري كنيد. (2661738) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۲:۰۵:۳۶
خدا پدر و مادر شما را طول عمر عنایت فرماید واگر هم فوت شده اند بیامرزد.

دقیقاً همین است. سیستم قضایی و آزادی مطبوعات ورسانه ها و رادیو تلویزیون آزاد. (2662096) (alef-17)
 
محمدرضا
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۰:۴۳:۱۶
متاسفانه هاشمی بعد از جنگ با سکوت و حمایت خودش منشا بسیاری از انحرافات فکری، فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی شد. متاسفانه قبح چنین فسادهایی از زمان دولت سازندگی درکشور ریخته شدوقشری تکنوکرات که به لحاظ فکری و فرهنگی با نظام و ارمانهاش فاصله داشتند به روی کار اومدن که هردولتی هم که بره اینا کماکان پابرجا هستند و کار خودشون رو میکنن.هرچند هاشمی نیت بدی نداشت اما با هم وزن دانستن خود در عرض رهبری و اقدامات کج دارو مریضش زمینه رشدو نمو کسانی رو فراهم کرد که تحت لوای حمایت ایشون دنبال اهداف شوم خودشون بودن و بعد ها هم صدمات جبران ناپذیرفکری و سیاسی نیز به نظام و ارد کردند (2661804) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۸:۳۸:۵۵
«کج دارو مریض» غلط است. صحیح آن «کج دار و مریز» است. (2664223) (alef-17)
 
قاسم
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۰:۴۵:۴۱
با سلام فارغ از اینکه قویا معتقدم می بایست مبارزه قاطعانه با فساد باید بگونه ای باشد که هیچ کس اجازه فکر کردن به چنین مواردی را به خود ندهد. و حاشیه امنی برای هیچ اقازاده ای باقی نماند. لیکن ایا راه شرعی و قانونی اینگونه موارد اثبات در دادگاه است یا استفاده ابزاری و جناحی از تریبون مجلس و در صورت تبرئه یا رد بخشی از این اتهامات پاسخ این ابروهای ریخته شذه را چه کسی میدهد. وایا اگر چنین موضوعی باب شود که نماینده مجلس از این تریبون برای تسویه حسابهای شخصی بهره برد این راه به کجا خاتمه می یابد. . ثانیا با همین شفافی ایا اجازه می دهند اسامی 170 نماینده نیز اعلام گردد. (2661810) (alef-17)
 
مهدی
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۱:۲۶:۰۱
فرزند هاشمي محكوم هم بشود به پدرش ارتباط ندارد. از آن مهمتر ربطش به اصلاح‌طلبان هم كه مرغ پخته را به خنده مي‌اندازد! لذا سوژه «مهدي هاشمي» نخواهد توانست آن 8 سال مديريت اصولگرايان بر كشور را به محاق فراموشي اندازد. آن 8 سال به سان يك «لكه سياه» همواره در تاريخ ايران خواهد ماند، آقاي توكلي! (2661936) (alef-17)
 
علي
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۲:۰۱:۲۰
جناب آقاي توكلي ودوستانشان ازهمين الان موضع مغرضانه خودشان را نسبت به آقاي هاشمي دوباره مطرح كردند.اگر دادگاه راي به برائت بدهد مي گويند نفوذ هاشمي مانع از رأي قاضي شده واگر رأي به محكوميت دهد بازهم هاشمي را تخريب مي كنند.ينه چه منطقي است آقاي توكلي!!! (2662072) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۲:۲۹:۳۴
از کی تا حالا اسناد دشمنان ما که طرفدار فتنه بودند حالا شده مدرک دادگاهی برای متهم کردن داخلی ها

اگر اوباما فردا همین حکم فساد هاشمی را امضا کرد با اوباما چیکار کنیم (2662175) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۳:۱۴:۴۳
این نطق یک درد بزرگ را اثبات می کند و آن این است که توی مملکت ما بجای اینکه هرکس وظیفه خودش را درست انجام دهد در کار دیگران دخالت می کند
من به مجرم بودن و یا نبودن مهدی هاشمی کاری ندارم ولی جناب توکلی آیا جای وارد کردن اتهام به دیگران تریبون مجلس است یا دادگاه صالحه.
فرض کنیم 99 درصد شما راست می گویید و 1 درصد در دادگاه اثبات شد ایشان جرمی مرتکب نشده اند یا جرم ایشان اثبات نشد آنگاه شما چگونه می خواهید هتک حیثیت ناشی از سخنان تان را جبران کنید (2662333) (alef-17)
 
عادل
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۳:۴۹:۵۶
با تشکر از جناب توکلی . در صورت امکان در مجلس شورای اسلامی نسبت به موضوع قرارداد کرسنت نیز مطالب را بیان کنین و مفسدین این پرونده چن میلیار دلاری را برا مردم معرفی کنید .
ببینن مفسدین و دوستداران سرمایه داری و سرمایه دار چه بر سر این ملت و این حکومت اوردن .. متاسفانه همه ان دوستدارن سرمایه داری و سرمایه الان در راس قرار گرفته اند و ....خدا عاقبت این ملت رو با دولت روحانی ختم بخیر کنه . (2662457) (alef-17)
 
دانشجوي حقوق بين الملل
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۸:۳۴:۳۱
جناب توكلي
با توضيحاتي كه درباره ارتباط هاي مهدي هاشمي با شركت نقتي استات اويل براي پارس جنوبي دادند، ي مساله اي به ذهنم رسيد!!
اقاي توكلي نماينده محترم مجلس لطفا متن پرونده هوشنگ بوذري ٢٠٠٢ ( انتاريو- كانادا) را با دقت مطالعه كنيد.
شاكي در اين پرونده به نقش كليدي م. ه در شكنجه ادعاشده اش در ايران اشاره كرده است. (2663263) (alef-17)
 
حنیف
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۱۹:۳۷:۲۵
بنده از خدمات قوه قضاییه و جناب اقای لاریجانی اطلاع دارم و میدانم چقدر خالصانه و دلسوزانه زحمت می کشند ولی عدم برخورد قاطع این قوه با اینگونه فسادها باعث سرافکندگی نظام اسلامی شده و از طرفی باعث تقویت جبهه رسانه ای برضد نظام شده اند . ای کاش حضرات از حجم گسترده ای که در شبکه های اجتماعی برعلیه نظام بخاطر فساد های مالی راه افتاده خبر داشتند . راه حلش برخورد قاطع است که دیده نمی شود . (2663407) (alef-17)
 
فریدون . مصدق
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۲:۲۰:۲۵
دوستان . عزیزان درب این پایگاه برای ارسال نظرات ما باز است . خدا وکیلی تلاش کنیم با رعایت احترام متقابل در ارسال نظر خود از توهین . افترا . تهمت و کنایه زدن به همدیگرخودداری نماییم (2663739) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۲:۳۱:۵۷
مجازات مفسد اقتصادی از هر جناح که باشد و فامیل هر کس که میخواهد باشد. (2663765) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۵ ۲۳:۳۱:۴۳
اینهایی که نوش جانش میگویند وآنهایی که برای آنها لایک می زنند خیلی واضح است که در جایی که مشغول به کار هستند خودشان هم مال مردم خورند . (2663892) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۲:۱۰:۰۱
خانواده هاشمی {خانواده عمو یادگار هستند} یعنی پشتشان گرمه
پسر ها در زمان جنگ خارج راحت درس میخواندند حالاهم در خارج امکانات
زندگی وداراییهایی دارن خلاصه هر موقع عشقشون بکشه هر کجای دنیا از
نظر مال ومنال راحتند فساداقتصادی هم فعلا براشون قضیه حل شده ایه
به دشمنها هم برای به زانو دراوردن مردم ایران مشاوره نمیدن
دخترها هم در زمان فتنه تو خیابونها فقط ساندویچ میخوردند وکاری به کار کسی نداشتند حاج خانم هم مردم رو دعوت به اشوب نمی کرد خلاصه خانواده خوبی هستن بابا بهشون تهمت نزنید (2664084) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۹:۰۸:۲۳
اینکه فساد در کشور بیداد می کند حرفی نیست ولی اگر اقای توکلی از این رشوه اطلاع داشته باید به مقامات ذیربط مراجعه کند و قبل از حکم دادگاه انهم در مجلس چنین اتهامی را عنوان نکند. احتمالا مسائل سیاسی مطرح است . یا اینکه اقای توکلی میترسد که با نفوذ افراد رشوه گرفتن ایشان لوث شود. پس باید ایشان با شهامت قوه قضائیه را به چالش بکشد. (2664256) (alef-17)
 
نادر
۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۰:۲۲:۳۲
کجایی حاج آقا خلخالی تا ریشه فساد -اختلاس - مواد مخدر و فاسیدین را بخشکانی


فقط خلخالی مرد بود و بس دیگران فقط حرف مفت می زنند

خدا رحمتش کند (2664378) (alef-17)
 
فرهاد
۱۳۹۳-۱۱-۱۸ ۱۱:۵۶:۰۸
با تشکر از دکتر توکلی . ایشان وظیفه نمایندگی خودشان را به نحو احسن انجام دادند . حالا نوبت تحقق شعارهای قوه قضا است . (2668006) (alef-10)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.