نظر منتشر شده
۱۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 368266
حسین فریدون مداخله در تعیین رئیس بانک رفاه را تکذیب کرد/ در حیطه اختیارات من نبوده است/ حق پیگیری قانونی را برای خود محفوظ می دانم
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۵
حسین فریدون دستیار اجرائی رئیس جمهور مداخله در تعیین رئیس بانک رفاه کارگران را تکذیب کرد

حسین فریدون روز جمعه در پاسخ به سوال ایرنا در مورد اظهارات رئیس سازمان بازرسی کل کشور، با تکذیب ادعاهای مطرح شده گفت: انتصاب و تغییر روسای بانکها توسط مجمع عمومی بانک و پس از طی مراحل قانونی صورت می گیرد و اصولا فرایند تعیین مدیرعامل یک بانک در حیطه اختیارات و وظائف دستیار اجرائی رئیس جمهور نبوده است.

فریون ضمن ابراز تاسف عمیق از اظهارات خلاف واقع قاضی سراج افزود: این اظهارات را موجب هتک حیثیت افراد در رسانه ها و مخدوش شدن جایگاه مهم سازمان بازرسی کل کشور می دانم و در عین حال حق پیگیری قانونی به جهت هتک حرمت و افترا را برای خود محفوظ می دانم.

وی در پایان این اینگونه اظهارنظرها را غیرسازنده دانست و یادآورشد: باید در برابر قانون تمکین و از اقدامات خلاف قانون و نیز اظهار نظرهای اختلاف افکن پرهیز کنند.

به گزارش الف، این واکنش حسین فریدون به اظهارات هفته اخیر قاضی سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره فشار و لابی وی در انتصاب علی صدقی به ریاست بانک رفاه کارگران بود.

روز سه شنبه ناصر سراج در حاشیه همایش سراسری هفته قوه قضاییه در رابطه با موضوع فیش های حقوقی گفته بود: اولین بار موضوع در رابطه با بانک رفاه کارگران مطرح شد. زمانی که مدیر عامل این بانک رئیس بانک ملی بود، پرونده سنگینی داشت که پرونده وی هنوز هم در دادسرا مطرح است. همان زمان آقای حسین فریدون اصرار کرد که ایشان بیاید و رئیس بانک رفاه شود حتی بنده مخالفت کردم و گفتم که وی پرونده سنگینی دارد، ولی متاسفانه با اصرار و لابی ایشان، وی رئیس بانک رفاه شد.
 
کلمات کلیدی : حسین فریدون
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۶:۵۰:۰۹
اگه راست می‌گه فردا بره از سراج شکایت کنه. (3796023) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۸:۲۴:۳۷
مگه اعمال نفوذ کردن به حیطه وظایف ربط داره؟
تو اعمال نفوذ کردی
طرفت هم قاضیه و حرفش برای دستگاه قضا حجته
تازه بازرسی کل کشور ضابط قضایی هم هست که بازم حرفش برای دادگاه سنده (3796363) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۹:۲۵:۱۶
ازچی داری حرف می زنی عزیز یک قاضی وقتی تسلیم فشار شد وبدون ملاحظه ان را بازگو کرددیگه.... (3796493) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۲۰:۰۲:۲۲
آقا دلار بخریم یا نخریم (3796567) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۲۲:۴۱:۱۱
بر فرض گفته آقاى سراج صحيح باشد ، چرا قاضى سراج قبول كرده محكم و قاطع مخالفت ميكرده و به مقامات بالاتر نيز اطلاع ميداده است (3796812) (alef-13)
 
saeed
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۲۳:۲۴:۱۴
آفرین
اعمال نفوذ و پارتی بازی هیچگاه قابل کشف نیست.
درست است که همیشه یک کلاغ چهل کلاغ میکنند ولی متوجه باشید که حتما یک کلاغی بوده که چهل کلاغ بشه.. (3796885) (alef-13)
 
ناشناس
Canada
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۰:۰۸:۲۳
دوست عزیز سازمان بازرسی فقط یک سازمان نظارتیه و نه ضابط قضائی. بازرسان سازمان هم در صورت قاضی بودن تنها می توانند بازرس قضائی باشند. صحبت های آقای سراج هم کاملا در صورت مستند بودن و استماع اظهارات شهود قابل پذیرشه (3810244) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۸:۳۰:۳۹
سال 90 برای چه صرافی باز کردی? دیدی اب گل آلوده خواستی نهنگ بگیری?????? (3796382) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۹:۴۳:۰۹
جلوه ای دیگر از راستگویی و تدبیر !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3796523) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۲۲:۳۴:۳۲
سال 90 که روحانی نبود اصلا
شما به چه چیزایی گیر میدی ها (3796793) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۹:۱۹:۴۵
کاسب تحریم ، کاسب تحریم که رئیس جمهور می گفت همینه دیگه

احتمالا توی اقوام هم خیلی ها هستند که بی سوادند و خیلی ها هم باید بروند به جهنم (3797459) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۹:۴۷:۵۰
این تدبیریان و راستگویان !!!!! حاضرند حتی فریدون را هم که از خودی ترین های خودشان است برای فریب سال 96 قربانی کنند !!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3796533) (alef-13)
 
مشکین نقاب
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۲۱:۴۳:۵۶
توی این مدت من یه چیز رو خوب فهمیدم و اون اینکه:
اگر دولتی از دولت قبلیش بخاطر عملی انتقاد کرد هیچ تضمینی نداره که خودش همون کارو انجام نده!
حسین جان خرابکاری کردی حالا نمیخوای زیر بار بری؟
ملت رو چی فرض کردی؟ (3796693) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۲:۴۱:۳۸
این دیگه احمدی نژاد نیست که بگه اطرافیانم خط قرمز من هستند کسی حق نداره دستگیرشون کنه حتی اگه مثل رحیمی در مساله ی بیمه ایران پرونده ی کلفت داشته باشند (3797157) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۹:۱۷:۳۳
شما رفتی دستیار اجرائی رئیس جمهور بشی که فقط خدمت کنی؟!؟!؟!؟ مگه میشه، مگه داریم

دم خروس زده بیرون داداش (3797456) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۱:۴۲:۵۵
آقاي سراج طبق وظيفه بايستي با سند و مدرك از حسين فريدون شكايت ميكرد نه اينكه افكار عمومي را مشوب كند. (3797805) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۷:۱۳:۳۱
در هر صورت یکشون دروغ میگه.و باید اخراج شه.اقای قاضی سراج اگر شما قاضی باشید چه حکمی میدید؟لطفا جواب بدهید. (3798749) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۶:۵۴:۵۱
قوه قضاییه پاسخگو باشو ! اقایان مدرکی دارند رو کنن (3796044) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۶:۵۶:۱۶
تانباشی چیزکی مردم نگویند چیزهااا (3796050) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۰۴:۱۰
ما که مانده ایم تو مملکت کی حرف راست میزنه!!! بابا فکری به حال ما ملت بکنید !!اگرکسی بخواه سفارش بکنه که کتبی نمینویسه ! میگه رفیق ما را بزار توی این پست !!رئس سازمان میگه برادر رئس جمهور ومشاورش بدرد میخوره اگر امتیازی خواستیم ازشون میگیرم!!بعد هم گندش که دراومد کی بود کی بود ما نبودیم!!! مدرکی هم نیست ملتو پاس میدن به همدیگه بابا تامحکوم نشدیم پامون از این قضیه بکشیم بیرون!!فردا یقه ما رامیگیرن میگن شما حقوقه را گرفتین.خدا حافظ (3796083) (alef-13)
 
سید قاسم ستاری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۹:۱۶:۵۲
بدیهیاتی که قاضی سراج با 33 سال سابقه قضایی به خوبی مطلع امام بدلایلی که باید خود توضیح دهند مورد عمل قرار ندادند لذا باید برای افکار عمومی نیز این حق را قائل باشند که اقدام امروزشان سیاسی و در جهت تخریب دولت مستقر و طبیعتا در مغایرت آشکار با فرامین رهبری مبنی بر ضرورت حمایت از دولتهای مستقر و پرهیز از رویه های تخریبی و تفرقه افکنی تلقی گردد.
1- قاضی سراج خوب می دانند که در حل حاضر دارای ادعایی فاقد سند و مدرک قابل ارائه به دادگاه صالحه هستند.
2- پرونده باز و سنگین مورد اشاره آقای سراج مربوط به دوران اشتغال در کرسی قضاوت ایشان است که قطعا بدلایل سیاسی یا نقص تحقیق و مدارک محکمه پسند قابل بررسی و صدور حکم محکومیت نبوده است موضوعی که قطعا با توجه به خروج قاضی سراج از مسند قضایی باید همچنان با همان نواقص و کاستیها بدون رسیدگی مانده باشد لذا برای هیچ مقام و دستگاهی در محکومیت مدیر عامل سابق بانک ملی قابل استناد قضایی نیست.
3- قاضی سراج به خوبی با قاعده ضرورت عدم افشاء هویت متشاکی و پرونده در حال رسیدگی بدلیل ابهام در سرنوشت اتهامات می باشد لذا در جریان رسیدگی به پرونده هایی بسیار مهمتر یا سبکتر از موضوع مذکور همواره از حروف بجای انتشار اسامی استفاده می کردند لذا باید توضیح دهند چه ضرورت قضایی می تواند عامل افشا نام افراد در اتهاماتی غیر بررسی شده و فاقد حکم قضایی گردد؟
4- امروزه بدلایلی و از مجاری غیر قابل استناد به لیست بالغ بر سه هزار نفره دریافت کنندگان حقوقهای غیر متعارف اشاره می شود که به رسم و شیوه آقای سراج ریاست بازرسی کل کشور باید نسبت به مسیر انتخاب و انتصاب تمامی افراد مذکور اشاره گردد تا ایراد اتهام علیه آقای فریدون برادر رییس جمهور سیاسی و برخورد جناحی تلقی نگردد.
5- قطعا از مشکلات جدی دولت یازدهم را باید تسلیم فوری در برابر موج سازی قلمداد کرد چرا که بدلیل ترس از فشارهای احتمالی از روزهای نخست بروز موج منفی علیه حقوق بخشی از مدیران عالی با محکومیت مستقیم و غیر مستقیم مقامات دولت اعم از سخنگو تا دیگران قرار گرفت که دلالت بر موفقیت اولیه موج سازی مذکور داشته است.
6- افکار عمومی و اصاحب رسانه باید توجه داشته باشند که بحث حقوق غیر قانونی و تخلف از قوانین و ضوابط مورد اشاره هیچ کس نیست بلکه دریافت حقوق غیر نتعارف مورد تأکید معترض ، منتقد و حتی امثال رییس بازرسی کل کشور است.
7- طی هفته گذشته زمینه روانی استعفا یا برکناری تعدادی از مدیران مطرح و در روزنامه های امروز(شنبه) تحت عنوان سونامی مورد اشاره و تبلیغ قرار گرفت بی آنکه هیچ مسئول و دستگاهی مایل یا قادر به ایجاد زمینه واقع گویی یا حداقل ایجاد زمینه برخورداری از حقوق ابتدایی برای مدیران مذکور نیز بوده باشد مدیرانی که علی الظاهر براساس حکم عقل ، عرف ، قانون و شرع مقدس باید از امکان برابر ارائه توضیح ، اسناد و دفاعیات برخوردار باشند اما چنان موج آفرینی صورت گرفته که علی الظاهر باید بی هیچ حرف و حدیثی و در پاسخ به موج سازیهای انجام شده محکومیت امری گریز ناپذیر و به حق محسوب گردد.
8- چرا رسانه ملی که این روزها نیز در موج سازی از دیگران عقب نماند براساس قواعد عرفی ، قانونی و شرعی و حتی قواعد عادی برنامه سازی خبری زمینه حضور و توضیح یا دفاع برخی از مدیران مذکور را فراهم نکرد تا افکار عمومی حداقل در قضاوت و پذیرش آرای غیر رسمی که ناشی از موج سازی است حداقل از امکان شنیدن توضیحات افرادی که محاکمه نشده محکوم و در شرف مجازات اداری و اجتماعی قرار دارند برخودار باشند. مگر دانستن حق مردم نیست؟ مگر نباید به سمت شفافیت اطلاعات پی رفت؟ مگر محکوم به مرگ نیز حق دفاع آخر را ندارد؟ مردم باید و حق دارند بدانند که نکند مجددا گرفتار نوعی دیگر از افکارسازی تخریبی نشده باشند(مگر نه اینکه به قول آقایان لاریجانی روسای قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی دیگر دوران بگم بگم گذشته است)
9- امروزه تمامی مسئولین ناچار از این هستند که حقوقهای دریافتی را نه غیر قانونی و مغایر ضوابط بلکه غیر متعارف بنامند چرا که به خوبی می دانند دریافتی های انجام شده قانونی و مبتنی بر ضرابط ابلاغی در قوانی جاری کشوری است لذا هیچ مدیری را نمی توان به جرم دریافت غیر قانونی مورد سوال قرار داد لذا ایراد اتهام از غیر قانونی به سمت غیر متعارف شیف داده شده است تا در برخورد با مدیران مذکور ضرورت ارائه اسناد مبتنی بر قانون مطرح نشود.
10- اقتصاددان روس دارای جایزه نوبل اقتصادی در سالهای آخر امپراتوزری شوروی گفت که در شوروی دولت ادای حقوق دادن و مردم ادای کار کردن را در می آورند لذا این جامعه راهی جز فروپاشی ندارد چون چنین رویه ای جز ابتلا تمامی ارکان جامعه به فساد مالی راه دیگری ندارد. ایکاش تمامی آنانی که این روزها بر ضرورت برخورد و برکناری مدیران دارای حقوق غیر متعارف تأکید و فریاد می کنند حداقل در فضایی متفاوت و در برابر افکار عمومی توضیح می دانند حقوق متعارف برای یک مدیر عالی رتبه که از مسئولیت پاسخگویی بسیاری برخوردار است چه میزان می باشد؟ توضیح می دانند که حقوق متعارف براساس چه مبنای عقلی و شرعی و البته منطق اقتصادی و تجاری قابل تعریف است؟ توضیح می دانند که چرا دریافتی میلیاردی یک نوجوان ورزشکار از بودجه دولتی متعارف امام مثلا دریافتی یک دهمی مبلغ مذکور توسط مدیر بزرگترین شبکه بانکی کشور یا بزرگترین مجموع خودروسازی غیر متعارف تلقی و مورد موج سازی قرار می گیرد؟
11- براساس فرمتهای موجود داخلی و خارجی مورد استفاده بخشهای دولتی و خصوصی پرداخت دستمزد و اعطای رفاهیات در سطوح شغلی عمومی ، غیر تخصصی و غیر مدیریتی با اعمال یک جانبه بندهای ثابت از سوی شرکت یا سازمان و برای سطوح تخصصی و مدیریتی یا خاص براساس توافق طرفین انجام می شود لذا فارغ از روابط استخدامی جاری صرفا در گرو درک طرفین از افزایش بازدهی ، خلاقیت و کارآفرینی ناشی از اشتغال تخصصی و مدیریتی تعریف و مورد توافق قرار می گیرد. چنانکه علی الظاهر در مثال رفتار باشگاهی برای همه آحاد جامعه اعم از مدیران دولتی و خصوصی ، سازمانهای نظارتی و حتی تماشاگران عادی یک بازی قابل درک و دفاع می باشد لذا هرگز در برابر تفاوت های بسیار فاحش مبلغ قرارداد مربیان و بازیکنان یک باشگاه شاهد اعتراض و درخواست محاکمه و غیره نبوده و نیستیم هر چند بارها انتقاد از مصداق انتخابی را بدون اعتراض به اصل تفاوتهای پرداختی شاهد بوده و هستیم.
12- چرا با درک منطق مذکور در خصوص پرداختی به مدیران مجموعه های بسیار بزرگ ، پیچیده و خطیر چنین آشفته حال می شویم؟ یعنی مدیر مثلا سایپا که از تحصیلات عالی و تخصصی دانشگاهی و از تجربه چندین سال و دهه مدیریت صنعتی و تجاری برخودار است و در پست مذکور مسئولیت نزدیک به 40% خودروی تولید کشور ، گردش مالی بالغ بر دهها هزار میلیارد تومان ، مدیریت صدها سرمایه گذاری چند لایه و مدیریت اشتغال بکار هزاران نیروی ساده تا فوق تخصصی و غیره را در اختیار دارد از حیث اهمیت قابل مقایسه با حضور نوجوانی مثلا 19 ساله در یک باشگاه ورزشی نیست؟
13- آیا مدیریت بانکی با بیش از 2300 شعبه ، بالغ بر 23 هزار نیروی عمومی تا تخصصی و مدیریتی ، گردش مالی بالغ بر 12 میلیون مشتری و حساب بانکی ، اعطای سالانه بالغ بر 120 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی و غیره واقعا در حد یک شرکت تجاری چند نفره شاغل در امر واردات نمی دانیم؟ نکته ای که قانون گذار طی سالهای گذشته که آخرین بار در تصویب برنامه پنجم در سال 1389 مورد تصویب قرار گرفته و امکان اصلاح رویه غلط پرداختی قبل را که زمینه ساز بروز بسیاری از مفاسد مالی و اداری بود در اختیار ساختار مدیریتی قرار داد.
14- بنابر آمار سازمان مالیاتی کشور و سازمان گمرکی بسیارند افرادی که حتی بدون در اختیار داشتن دفتری به ارزش واقعی ریالی مثلا یکصد میلیون تومان و اشتغال صوری چند نفر اعضای یک خانواده قادر است سالانه از محل واردات بسیار محدود یک قطعه ، ابزار یا اقلام مصرفی از درآمد سالانه اعلامی حداقل 5 الی 1200 میلیون تومان برخوردار باشد شاید تأمل در این سوال نیز ارزشمند باشد که چرا رییس کل سازمان مالیاتی کشور یا رییس کل سازکان گمرک کشور و بسیار از این دست باید مسئولیت سازمانی را عهده دار باشند که باید نیمی از بودجه سالانه کشور را تأمین کند باید سالانه با صدها و هزارها پیشنهاد اغوا کننده روبرو و چشم پوشی کنند و در عین حال به دریافتی مثلا سه الی هفت برابر نیروهای خدماتی همان سازمان نیز قناعت داشته باشند؟ چرا افراد دارای تجربف ، تخصص و کارآمدی باید اشتغال در چنین سطوحی را پذیرا باشند؟ افرادی که با ایجاد شرکتی مشاوره ای تخصصی در همان زمینه می تواند از درآمدسالانه صدها برابری دریافتی به اصطلاح غیر متعارف مضوضوع اتهام امروز برخوردار باشند.
15- وزیر محترم اقتصادی و دارایی که برای فرار از فشارهای ناشی از موج آفرینی انجام شده طی روزهای گذشته ناچار از صدور دستورالعملی مبهم و محدود کننده شد به خوبی می داند که مدیران بانکهای دولتی برای انتقال به بانکها و موسسات مالی و اعتباری خصوصی با دریافتیهای بسیار اغوا کننده و بسیار فراتر از حقوقهای به اصطلاح نامتعارف مشکلی ندارند اما وزیر برای انتخاب و انتصاب یک مدیر بانکی کاربلد و متخصص و با تجربه با مشکلات جدی و عدیه روبرو بوده و است لذا مناسب بود به افکار عمومی نیز توضیح می فرمودند که چرا بدلیل ناتوانی از مقابله با موج آفرینی چنین به حذف سرمایه های مدیریتی مبادرت کردند؟
17- امروز رسانه ها از اقدامات فرزند سرمربی سابق تیم ملی فوتبال برای متوقف سازی اقدامات بسیار دیر هنگام و ملایم بانکی بری بازپس گیری مطالبات معوق بانکی سخن گفتند. فرزند سرمربی سابق که مشخص نیست چرا باید همواره به خوبی یاد گردد در یک قلم مبلغ 25 میلیارد تومان سوء استفاده و به نوعی زورگیری داشته است و بنابر نوشته و ادعای رسانه ها دیروز و امروز برای عدم رعایت قوانین و زیر پا گذاشتن حقوق مردم علاوه بر خرید و مدیریت برخی مراکز رسمی منطقه ای دولتی و حکومتی از حمایت معنوی برخی نمایندگان و مقامات سابق و امروز نیز بهره گرفته است راستی همین یک قلم تخلف سلطان زاده با چه تعداد از به اصطلاح حقوق های نامتعارف مدیران تخصصی و عالی رتبه کشور برابری می کند؟ آیا سوق دادن افکار عمومی و نگاه مهیج رسانه ای به سمت موضوعاتی از این دست کمک به ندیدن موارد بسیاری از این نمونه غارتگریها نیست؟ یعنی هوز نمی دانند روزانه چه میزان از زمینهای ملی غارت می شوند؟ یعنی نمی دانند ارتفاعات تهران در برابر دیدگان تمامی دستگاهها و مردم غارت و مورد ساخت و ساز یا پولسازی قرار گرفت؟
18- چرا ایجاد حفره های چند باره حیرت انگیز در تهران نمی تواند زمینه نقد قصور و بی کفایتی مدیریتی شود؟ چرا مرگ صدها هموطن در سوانح حوایی مورد نقد مدیریتی توسط رسانه قرار نمی گیرد؟ چرا مرگ سالانه بالغ بر 20 هزار هموطن هرگز انگیزه مناسبی برای نقد شیوه های مدیر گزینی قرار نمی گیرد؟ مورد توجهی که به موج سازی و عزل مدیران بی کفایت بسیاری منجر گردد. چرا وقتی مادرانی مرگ خود خواسته را به سوختن در ساختمان ترجیح دادند کسی را حوصله پیگیری تا برکناری مدیران بی کفایت شهری نبود؟ ایکاش رسانه ها با نگاهی معقول ، شرعی و به روز با خلاصی از بازی موج سازان به این می اندیشیدند و جامعه را به این سمت سوق می دادند که چرا مدیریت با کفایت که بتواند سوانح مرگ جاده ای هموطنان را کاهش دهد نباید از پاداشهای واقعا نجومی برخودار گردد؟ چرا نباید بدنبال این باشید که مدیریت خودروسازانی که کفایت تولید ارزان و با کیفیت را مانند تمامی کشورهای صاحب صنعت خودروسازی محقق کنند مورد تشویق واقعا ت نجومی قرار داده شوند؟ چرا رسانه بجای همراهی با موج حقوق نامتعارف مدیریتی مثلا در شرکت آب و برق بدنبال این نبوده و نیست که زمینه تشویق واقعا نجومی(از جنس ورزش) کدیرانی را در این دو شرکت و صنعت فراهم کنند که بتوانند مانع از استمرار فاجعه بار اتلاف 30% برق تولیدی در نیروگاه و خطوط انتقال یا حدود 40% اب در خطوط لوله شهری باشند؟
19- ایکاش رسانه ملی بجای همراهی و تقویت موج سازی مخرب مذکور نسبت به ایجاد زمینه لازم برای مباحث جدی مدیریتی اقدام کرده بود. باید متخصصین علم مدیریت مشخص کنند نگاه مقداری و سیاسی به معقوله بسیار تخصصی مدیریت ما رادر حوزه های اقتصادی ، صنعتی و خدماتی در چنین جایگاهی قرار داده است یا وضعیت غیر قابل دفاع و ناهنجار اقتصادی ، صنعتی و خدماتی است که نگاه به مدیریت مثلا بزرگترین سیستم صنعتی یا بانکی کشور را به سطح همطراز سازی با سطوح شغلی خدماتی همان صنعت یا بانک تنزل داده است؟ مقایسه غلطی که شاید از جمله دلایل ایجاد امکان انتخاب هر فرد با هر سطحی از تخصص و تجربه برای پست های مدیریتی کلان اقتصادی و صنعتی را فراهم کرده ست افرادی که بدلیل ناتوانی و فقدان بضاعتهای لازم به صرف انتخاب بعنوان مدیر به هر دریافت دستمزد و رفاهیات رسمی تن داده و ابراز رضایت می کنند افرادی که ضمن بی کفایتی و نابودسازی سازمان به طور معمول در شکل گیری مفاسد اقتصادی و سیاسی نیز قابل مشاهده و رهگیری هستند. (3797454) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۰۷:۲۱
مگه فریدون عضو هیئت مدیره بوده که رییس بانک رو مشخص کنه ؟؟؟ (3796089) (alef-13)
 
معتقد به وجود رابطه و نه ضابطه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۵۷:۰۸
حتما نباید عضو هیئت مدیره باشه
دستیار ویژه اجرایی رئیس جمهور میتونه با رابطه ، معاون اول رو هم برکنار کنه چه رسد به مدیر عامل بانک (3796298) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۸:۳۵:۵۵
البته این یک موضوع طبیعیه در همه جای دنیا. رییس جمهور از افراد مورد اعتمادش مشاوره میگیره و طبیعیه که نظر رییس جمهور میتونه توی دستگاههای دولتی تعیین کننده باشه . (3796400) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۲۱:۱۷:۰۷
البته رئیس سازمان بازرسی در حکم معاون قوه قضائیه است و اونجا هم که هزار بار گفته اند که کاملا مستقل عمل می کند حالا چطور ادعای تبانی کردن داشته؟؟!! در ضمن چرا قوه قضائیه عدل الهی ما اول از همه این رئیس سازمان بازرسی رو دستگیر و محاکمه برای تبانی نمی کنه؟؟ والله هر جای دیگه دنیا تو همون بلاد کفر هم بود وقتی خودش اعتراف می کرد دیگه یه ساعت هم تو اون سمت نمی موند تا دادگاهش برگزار بشه! مملکته داریم !!!!!!!!!!! (3796667) (alef-13)
 
کلمبو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۸:۰۰:۵۰
گفته " تعیین مدیرعامل یک بانک در حیطه اختیارات و وظائف دستیار اجرائی رئیس جمهور نبوده است. "
همین مغالطه نشان از دروغگویی اخوی گرام دارد چون سراج گفت ایشان اصرار کرده در تعیین رییس بانک نه اینکه رییس را تعیین کرده و البته اصرار کردن نیازی به حیطه اختیارات و... ندارد. (3796308) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۱:۴۸:۱۸
اگر آقاي سراج اگر راست ميگفت بايد مطابق وظايفش مدارك را به قوه قضائيه تقديم ميكرد و به افشاگري تنها نميپرداخت. لذا اين كار را سياسي ميدانيم. (3797824) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۸:۲۵:۴۳
اگر راست میگوی, فردا برو شکایت کن!!!!!!! (3796368) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۸:۲۵:۵۱
راست میگی ایشون با صدقی توی هیات مدیره صرافی بودن
تازه ایشون اعمال نفوذ کردن نه انتصاب (3796369) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۸:۲۷:۴۴
شما اول نقش خودت را در دولت برای مردم روشن کن, بگو برای چه سمتی از بیت المال حقوق میگیری, بعد برو شکایت کن. (3796373) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۸:۲۹:۱۰
اقا پیگیری نخواستیم, اینها تا افشا کننده ها را زندانی نکرده, بیخیال شوید! (3796378) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۸:۳۱:۵۴
تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها!!!! (3796383) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۲۰:۰۰:۴۹
از قضا چون عضو هیئت مدیره نبوده نیاز به اعمال نفوذ داشته ، اگر عضو هیئت مدیره بود که سایر اعضاء هیئت مدیره را قانغ می کرد و کار تمام می شد . اونوقت نمی گفتن اعمال نفوذ کرذه می گفتن رای سایر اعضاء هیئت مدیره گرفته .
اعمال نفوذ یعنی اینکه یک فرد صاحب قدرت و یا مرتبط با قدرت در جایی که مسئولیت مستقیم ندارد به پشتوانه قدرت ، نظر خود را به ناحق اعمال نماید. (3796564) (alef-13)
 
وکیل دادگستری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۰۷:۴۴
من جای فریدون بودم قبل از اینکه برم مراسم افطار هنرمندان ، می پریدم اول یه شکایت درست و حسابی تنظیم میکردم بعد می رفتم مراسم افطار با هنرمندان (3796091) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۱:۵۵:۵۳
آقاي وكيل آيا وظيفه بازرسي كل كشور اين است كه فقط اسم افراد متهم را در رسانه ها جار بزند و افشاگري كند؟ يا اينكه بايد پيگيري قضايي نمايد. ولي افراد دولت قبل را با حروف م ر - ح ب - ص م - و غيره بياورد قاضي بايد عادل باشد! (3797836) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۵:۳۴:۱۹
چون جای ایشون نیستی این حرفو میزنی . اون خودش میدونه کی شکایت بکنه کی نکنه (3800863) (alef-13)
 
طرفدار کلید زنگ زده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۰۹:۱۸
بنده خدا اگه این کارو نکردی چرا ساکتی /!؟
داداشت داره رای هاشو از دست میده به خاطر تو (3796097) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۸:۳۴:۱۱
الان شما در دولت چیکاره ای? بود و نبود شما چه تاثیری در دولت دارد? نبودی اتفاق خاصی نیافتاد, (3796390) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۸:۳۵:۳۰
از صدقی چه خبر? هنوز نرفته کانادا? منتظر شماست? (3796398) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۲۲:۳۵:۵۶
اونا دوستای شما بودن میرفتن کانادا (3796798) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۱۱:۱۳
حکایت اینکه هررییس جمهوری برادرش رادستیارویژه خودمیکند چیست؟ (3796103) (alef-13)
 
کلمبو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۸:۱۴:۰۵
حکایت نبریدن دسته چاقوست توسط خود چاقو.... (3796341) (alef-13)
 
منتظر
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۱۲:۴۰
اینجاست که یا این دروغ میگه یا رئیس سازمان بازرسی. یعنی یکی از مسئولین مملکت دروغگوئه . آیا دروغگو نبودن جزو شرایط احراز صلاحیت از نظر نظام اسلامی نیست (3796108) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۷:۴۷:۴۴
متاسفانه شرط مورد نظر شما در مقابل انبوهی از شرایط کم ارزش دیگر گم شده است (3797293) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۱۲:۵۰
بــــــــــَــــــــــه !
سلام جناب فریدون
کم پیدایی داداش
رسیدن به خیر (3796109) (alef-13)
 
نادم زاده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۸:۱۵:۲۷
صرافی تشریف داشتن...نه اینکه دلارم رفته بالا سرشون شلوغه... (3796343) (alef-13)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۱۳:۰۴
حق پیگیری قانونی را محفوظ میدانند اما عملا شکایت نمی کنند! چون واقعیت داشته! (3796111) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۳۹:۵۹
چون از قوه قضاییه نمیشه شکایت کرد عمو جون ! (3796238) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۲۱:۱۴:۴۶
چرا نمیشه ؟
به خدا شکایتشون رو میکنیم (3796664) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۱۳:۵۲
شباهت تو با عقیل بسیاره
ولی برادرت بیشتر شبیه رستگار سرخه است (3796117) (alef-13)
 
صراف خ فردوسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۱۴:۵۷
ولش کن این حرفا رو
$ چند ؟ (3796120) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۱۶:۰۰
متاسفانه برخی مسئولان مثل آب خوردن دروغ میگویند (3796123) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۱۷:۰۴
چیزی که مشخص آقای سراج کم کاری خودش رو انداختن گردن دیگران ! (3796130) (alef-13)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۲۰:۰۳:۲۶
چرا سراج را خراب می کنید،؟قوه قضاییه که در عزل و نصب های قوه مجریه حق دخالت ندارد این قوه مجریه است که باید در مورد سوابق افرادی را که می خواهد منصوب کند باید ازقوه قضاییه استعلام کند، حتما استعلام کرده اند آقای سراج می گوید من نظر منفی دادم ، فریدون لابی کرده با وزیر و وزیر را راضی کرده که صدقی بشود مدیر بانک. این چه ربطی به سراج دارد. (3796569) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۱۷:۴۹
منتظر اظهارات جدید سراج می مانیم ؟ (3796137) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۱:۵۸:۰۷
سراج بايد اقدام كند نه اينكه جار بزند. (3797839) (alef-13)
 
ذاکر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۱۸:۱۳
یعنی قاضی ها هم دروغ میگویند ؟ (3796139) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۲۰:۰۶:۵۳
اگه دروغ هم نگه بنا به اقرار خودش مسئولیت واقعی خود را انجام نداده. همین برای عدم کفایت ایشون کافیه. (3796580) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۰۵:۴۴:۲۸
آقای سراج به این کار فریدون را به چالش دعوت کرده است

خوب آقای فریدون همانطور که گفتی بیا تو میدان

من که میدانم نمی آیی. (3799673) (alef-13)
 
پور رحیم از رشت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۱۹:۲۲
الف جان
برام خیلی مهمه که بدونم کدومشون دروغ گفته
توره خدا این قضیه رو دنبال کن (3796144) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۲۳:۱۸
آقاي فريدون چرا پيگيري موضوع را به بعد موكول ميكني، اگر راست ميگوئيد همين حالا از قاضي سراج شكايت كنيد، نگذاريد كه آبها از آسياب بيفتد، گرچه ما ديگر به قاضي سراج هم اعتماد نداريم، كسي كه با لابي و فشار كوتاه بياد، ديگه نميتونه قاضي باشه، آقاي سراج همينطوري مفسدين بزرگ اقتصادي را قضاوت كرديد و حق ملت را از آنان گرفتيد؟؟!!! (3796161) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۰:۳۵:۰۳
ممنون از ایت یادآوری مهمتون (3797631) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۰:۴۱:۴۷
متاسفانه در حال حاضر اتفاقات بسیار بدی در کشور در حال رخ دادنه مردم اعتماد شون از نظام داره به واسطه فساد حاکم برداشته می شه چرا که حقوق شهروندی به واسطه این فساد داره نادیده گرفته می شه.به نظر من مسئولان سرشون رو از زیر برف دربیارن وبا بزرگنمایی اتفاقاتی که در دنیا داره می افته سعی در تطهیر بدنه حاکمیت نکنند اگر امروز این اتفاق نیفته فردا خیلی دیره (3797646) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۲۸:۲۰
فایل صوتیش که موجوده میشه حرفای زده شده رو پخش کرد. ضمنا اینکه گکفته میشه ایشون و مدیر بانک رفاه با هم شرکت داشتن و..هم قابل بررسی است (3796183) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۲۹:۴۵
مناظره بذارید ببینیم قضیه چه بوده ضمنا مگه میشه اقای سراج بی دلیل بیاد و تهمت بزنه و اسم شما رو بیاره؟ چرا اسم دیگری رو نیاورده؟ (3796188) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۲:۰۷:۰۰
مناظره لازم نيست آقاي سراج بايد بجاي هياهو پيگيري قضايي كند تا سيه روي شود هركه در او ..... باشد (3797861) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۳۰:۴۵
ولی بنده کارمند بانک رفاه این مطلب را تایید می نماییم چون میشنیدم اقای صدقی با شما مرتب تماس میگرفت. (3796197) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۸:۳۳:۰۴
:))) باشه تو راست میگی (3796386) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۸:۳۱:۲۰
قاضی خودش تحت فشار قرار گرفتنو تغییر تصمیمش را اعلام می کند باقی حرفهایش نیز قابل اعتماد نیست چون خودش اعتراف کرده که تحت فشار رفتارش تغییر می کند. (3797360) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۳۶:۱۱
یک مشت ... دروغ و افترا بستن به برادر رییس جمهور ! (3796224) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۳۷:۳۰
این آقا ارتباط با مدیرعامل بانک رفاه را رد کرده . آیا انتخاب مدیرعامل بانک ملت که باجناق خود آقای فریدون میباشد و اصلیت سرخه سمنان را دارد و قبل از به قدرت رسیدن آقای فریدون یک کارمند ساده یکی از شعبات بانک ملت بوده را نیز رد میکند. در حالی که طبق اطلاعات رسیده از بانک ملت ایشان به جز پرونده مالی در بانک ملت برای مدیریت بانک ملت فرد بسیار ضعیف و نالایقی بوده است . لطفا آقای فریدون جواب بدهند چطور یک کارمند ساده در یک مدت بسیار کوتاه و بدون لابی به این سرعت رشد میکند . (3796227) (alef-13)
 
قادري
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۴۴:۱۰
بعضي از كامنت ها بسيار غير اخلاقي وبي ادبانه س خواهش مي كنم تا به خبري مطمئن نيستيد درباره ش موضع گيري نكنيد توهين نكنيد با آبروي افراد بازي نكنيد قاضي سراج نماينده ي اين ملت در سازمان باز سي است ازاين قاضي محترم مي پرسم كه اگر حرف شمادرسته چرا در برابر لابي وفشار به نفع يك مدير با پرونده ي سنگين كوتاه آمديد واين پست مهم رو به او سپرديد ؟ حالا ما مردم از شما شاكي هستيم بايد به مقام بالاتر اطلاع مي داديد واقدام خود را مستند مي كرديد تا در چنين روزي بتوانيد از خودتون دفاع كنيد (3796254) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۴۵:۵۳
آقای حسن فریدون فشار آورد و آقای سراج تسلیم شد.
خوب آقای سراج اساسا آدم ضعیفی مثل شما صلاحیت سمتش رو داره؟
نه رییس بانک نامبرده شده و نه آقای سراج صلاحیت و اهلیت سمتی که اشغال کرده اند ندارند. آن یکی تخلف می کند و متهم است این یکی توان پیگیری اتهامت را ندارد.
چه تفاوتی هست؟ اگر این مملکت قوه قضاییه ای قدرتمند و درست و حسابی داشت واقعا وضع فساد اقتصادی در این مملکت اینگونه بود؟ (3796262) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۴۶:۴۴
جناب آقای سراج

- برای انتصاب آقای خاوری به عنوان مدیر عامل بانک ملی چه کسی اصرار کرد ؟ (3796264) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۴۷:۱۹
سراج کفته با لابی فریدون ، صدقی مدیرعامل بانک رفاه شده نگفته که انتصاب مدیرعامل بانک رفاه از اختیارات فریدون بوده! (3796266) (alef-13)
 
mehdi
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۴۸:۳۷
همینگه اقای فریدون شما دستار ویژه هستی لابی گری هست شما جناب دستیار ویژه عزیز سرتو کردی زیر برف فکر میکنی کسی متوجه نیست قبل قاضی سراج این موضوع گوش به گوش مردم میشدنمیدونم چرا شما علاقه خاصی به بانکها دارین!!!!! از قدیم گفتن تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها (3796271) (alef-13)
 
خسرو گار س چی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۴۸:۵۴
با سلام و احترام

آقای سراج رییس محترم سازمان بازرسی کل کشور و آقای حسین فریدون دستیار ویژه رییس محترم حمهوری را به برنامه 180 درجه بیاورید ، خود مردم می فهمند کدام حقیقت را می گوید ....... ضمنا به هر دو نفر آداب مناظره و مباحثه را متذکر بشوید ......... با تشکر - گار س چی (3796273) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۵۵:۲۷
متاسفانه ایشان ، قاضی هم بوده است و یکی از برجسته قضات ایران. ایشان میگویند آقای صدقی در زمانی که رئیس بانک ملی بوده، پرورنده بسیار سنگینی دارد، خوب این رسیدگی که دهه ها طول بکشد به غیر از هدر دادن، بودجه مردم چه ثمری دارد. در حالی چند جوان دانشجو و یا چند کارگر به سرعت محاکمه می شوند و حکمشان هم اجرا می شود. این سرعت و آن سرعت، همه اش به یک موضوع برمی گردد که این آقایان پاسخگو نیستند. و رسانه ها و خبرنگاران و احزاب و... وجود ندارند و لذا بیشه خالی است از شیر.... (3796291) (alef-13)
 
املی
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۷:۵۶:۵۰
من نمیدانم چرانزدیکان رییس جمهوری درکشورما همه انها مشکل سازبوده اند وهستند مثلا اقای فریدون دردولت اعتدال اقای مشایی دردولت مهرورز تنها کسی که حاشیه ساز نبود برادر رییس جمهوراصلاحات این اقای فریدون کیست که دولت ومردم را دارد به نابودی میکشاند (3796295) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۸:۰۰:۱۱
کاسبان تحریم رفتند
عده ای منتظر بودند سریع تبدیل به کاسبان پسا تحریم بشوند. اما متاسفانه تحریم ها سر جایشان ماندند!
و اتفاقی که در این دولت افتاد این بود که تنها کاسبان تحریم جایشان را با یکدیگر عوض کردند.

حالا این کاسب ها با او قدیمی تر ها در حال جنگ هستند که چه کسی بیشتر کاسبی کرده!
و بیچاره مردم ....... (3796303) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۸:۰۱:۵۶
یکی دروغ میگوید باید معلوم شود پس شکایت کن تا ببینیم (3796311) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۸:۰۴:۰۰
گر حکم شود که مست گیرند،در شهر هر انکه هست گیرند!!! (3796320) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۸:۰۴:۱۰
اگه ایشون پرونده سنگین داشته چرا دستگیرش نکردین تا مثل داستان خاوری نشه
مگه قوه قضائیه مستقل نیست (3796321) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۸:۳۴:۳۴
جالبیش اینجاست که این آقا بعد این همه مدت محاکمه هم نشده بود ! واقعا قوه قضاییه به کجا داره میره ؟ (3796394) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۸:۱۵:۳۵
برادر رئیس جمهور در ایران دستیار ویژه است و چند شغل دارد ولی برادر صدر اعظم آلمان ( در زمان هلموت کهل ) چون در آلمان نتوانست کاری دست و پا کند مجبور شد در اسپانیا شغلی پیدا کند و مشغول شود! (3796344) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۸:۲۰:۵۶
دیگه بالاخره یکی از شما دو نفر داره دروع میگه شکایت هم میدونم که نمیکنی چون میدونی چیزای دیگه ممکنه گفته بشه که بدتره فلذا تکذیب کافیه ولی این موضوع میره تا شب مناظره انتخابات 96 اون موقع بحثش پیش کشیده میشه و چه شبی بشه اون شب! (3796350) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۸:۳۰:۳۱
اتفاقآ" سازمان بازرسی باید سند علیه برادر رئیس جمهور را منشتر کند ،
چون تا این لحظه ایشان فقط تهمت بی سند زده است ، شفاهی به من گفت ، شفاهی به ایشان گفتم سند نمی شود ، اگر سازمان بازرسی همه کارهایش را شفاهی انجام می دهد معلوم می شود که چرا اینهمه قانون شکنی و اختلاس می شود این سازمان حتی از پیشگیری و پیگیری حتی یک مورد ان ناتوان است (3796381) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۹:۲۳:۲۰
فرض کنید برادر رئیس جمهور و یا هر شخص ذی نفوذی مداخله نابجا داشت مگر آقای سراج اجازه دارد از حقوق ملت بگذرد؟ مگر امر شخصی است ؟ در وهله اول خود آقای سراج حداقل به علت اهمال قابل مجازات است ؟ ضمنا" تجربه نشان داده هر جا سازمان بازرسی ورود کرده به دلیل ایجاد سرو صدا! ضررش خیلی بیشتر از منفعتش بوده ؟ (3796490) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۸:۳۶:۰۴
به نظرم اصلی ترین اشتباه در صورت دخالت ایشون از طرف سازمان بازررسی بوده که سریعا روشنگری نمرده و سریعا پرونده رو به جریان ننداخته
لطفا جناحی نگاه نکنید خصوصا اصولگراها
همین قدر حساس باشین به دریافتهای بذرپاش و جهرمی و درخواست شفافیت در فیشهای ارگانها و سازمانها و نهادهای خارج از دولت که اوضاع اونا افتضاح تره چون شعار شفافیت رو با مقابله با نظام میدن و این شروع فساده
اقای توکلی نشون بده جناحی نگاه نمیکنی (3796401) (alef-13)
 
Malaysia
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۹:۲۵:۳۵
آقا فریدون مردم بیدار و آگاهند و فرار به جلو فایده نداره و هرچی تقلا کنی بیشتر فرو میری. (3796494) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۹:۵۵:۱۵
عارف:
چرا سازمان بازرسی کل کشور درباره فیش‌های حقوقی قصور کرده است (3796553) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۲۰:۰۵:۲۴
كافي بود رحيمي در دولت احمدي نژادچيزي را تكذيب كند (3796573) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۲۰:۳۸:۵۳
این قضیه یک راه حل دارد که در بسیاری از کشورهای دنیا مرسوم است. آن اینکه مجلس قانونی تصویب کند که هر سال کلیه مراکزی که از بودجه عمومی تغذیه میشوند ( اعم از دولت مجلس, قوه قضائیه, بانکها, و غیره ), لیست کسانی که حقوق دریافتی آنها از یک مبلغی (مثلا سالی ۶۰ میلیون) بیشتر بوده همراه با مبلغ دریافتی برای عموم اعلام کنند. این دیگر شائبه دعواهای جناحی را هم نخواهد دشت و به مردم اجازه نظرات بر بیت المال را میدهد. (3796629) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۲۱:۵۱:۴۷
رئیس سابق بازرسی کل کشور : فسادهایی که امروز می گویند را پنج سال پیش گفتم صداوسیما اجازه پخش نداد/ به مجلس گفتم گفتند برخورد سیاسی می کنی (3796704) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۲۲:۳۰:۱۷
اسناد مستند موجود هست و از طبق مراجع ذی صلاح در حال پیگیری ..........به زودی ... (3796785) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۲۳:۳۸:۱۴
آقای قاضی سراج ادعا نگرده که حضرتعالی زیر حکم را امضاء کرده اید ایشان گفته شما توصیه و اصرار و ابرام کردید. بر همه ما ایرانیان روشنه که حتی یک آبدارچی محترم اداره هم می تواند در حد مقبولیت و احترامی که در اداره اش دارد اعمال نفوذ کند چه رسد به دستیار و به طریق اولی برادر رئیس جمهور که از قضا شریک تجاری آقای مدیر هم بوده. (3796920) (alef-13)
 
Netherlands
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۲۳:۵۱:۵۲
در کل فرقی بین این گروه یا آن گروه نیست اصلاح طلب یا اصولگرا هر دو از یک قماشند و هیچکدام از سیاره دیگری نازل نشده اند و هر دو برای چنگ انداختن هرچه بیشتر به منافع گروهی خود سینه می زنند و در تمام این سالها یا داخل دایره بوده اند یا پیرامون آن برای نفوذ به دایره و همواره از نیروهای نزدیک به خودشان استفاه کرده اند. با نگاهی گذرا در می یابیم که از ابتدا همین نیروها بطور چرخشی از این پست به آن پست جابجا شده اند و در شرایط مسلط پستهای نان و آبدار را قبضه کرده اند و در واقع تیمهایی هستند که زنجیروار به هم سرویس می دهند. (3796936) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۱:۰۰:۲۶
البته خود نمائي هاي حسين فريدون كاملا محرز هست ولي حرفهاي سراج خيلي مضحك بنظر مي رسد
اينكه رئيس بانك رفاه قبلا پرونده داشته و ما نمي خواستيم او مسئوليت بگيرد ولي با اصرار فريدون مسئوليت بهش داده شده خيلي غير قابل باور است چرا؟ براي اينكه ايا فريدون برايش حكم زده ؟آيا فريدون بطور كتبي به مسئولين مربوطه آنها را موظف به زدن آن حكم نمود؟
آيا سراج اصلا هيچ راه منطقي و هيچ ذي نفوسي را نمي شناخت تا با فشار قانوني او از زدن آن حكم جلو گيري شود؟
آيا آقاي سزاج نمي توانست اين حرفها را همان وقت بزند كه الان زده ؟ و سوالات ديگر كه بايد آقاي سراج و مسئوليني كه حكم را زده اند جواب بدهند
هركس آن حكم را زده و هر كس اين را از مسئول مربوطبه حكم زدن خواسته وهركسي كه صلاحيت آن متخلف و مجرم پروند دار را براي گرفتن آن مسئولين و حكمش براي بانك رفاه تائيد كرده آيا قانونا و شرعا نبايد محاكمه بشوند؟
كه همه مي دانيم بايد بشوند
پس راه و وظيفه كاملا مشخص و روشن است و به كوچه علي چپ نزنيد (3797040) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۳:۱۲:۳۸
جناب روحاني
اگر تدبير داشتيد هيچگاه برادرتان را با اين سوابق به عنوان دستيار ويژه منصوب نمي كرديد كه الان نه بخواهيد او را متبري جلوه دهيد و نه اعتماد روز به روز در حال كاهش خود را در دست بگيريد (3797180) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۳:۴۷:۳۹
تو کشور ما به جای این که مدعی دنبال مدرک باشه از متهم می خوان که ثابت کنه کاری نکرده ... از سایت محترم الف می خوام یه مقاله در این باره بنویسه ... یادمان نمی رود ادعاهای احمدی نژاد که هیچ وقت ثابت نشد ،یعنی این ادعاها جز استفاده از نااگاهی مردم بود ؟... من کلیت این مطلبو می گم و مسالم جناحی نیست تو مقالتون مصداق از این طرفم بیابید درواقع مشکل اینه که هیچ کس تو این کشور جوابگو نیست و هر چی ببخشید دریده باشه بیشتر مورد توجه مردمه (3797194) (alef-13)
 
فریدون
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۷:۵۲:۰۲
با سلام به دوستان عزیز باید بعرض برسانم که این مسئله کوچکی نیست که بتوانیم از آن بگذریم . هم اکنون اگر کسی بخواهد جایی مشغول بکار شود اولین چیزی که از وی میخواهند گواهی عدم سوء پیشینه است . خوب با کمی تامل میشود فهمید که در بکارگیری ایشان در مدیریت بانک رفاه همانند موضوع خاوری تخلفاتی صورت پذیرفته . پس بهتر است مسولین قوه قضایئه سریعا به این موضوع ورود کرده و تمامی کسانی که در این و سایر انتصابات اینچنینی دست داشته اند را محکوم و مجازات نماید . با تشکر از همگی دوستان (3797301) (alef-13)
 
عمار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۷:۵۶:۲۶
جناب فریدون(روحانی)گویا تو صرافی خود با مدیرعامل بانک معزول شده رفاه ساخت و پاخت داشته و شریک بوده اند (3797308) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۰۹:۴۸:۳۶
موقعیکه آقای فریدون دخالت نابجا کرد آقای سراج چه عکس العملی داشته اند؟ (3797535) (alef-3)
 
محمد
Turkmenistan
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۰:۴۳:۴۲
به فرض که آقای فریدون اعمال نفوذ کرده باشد چرا آقای سراج به عنوان یک قاضی و رئیس سازمان بازرسی که مسئولیت مستقیم در این انتصاب داشته زیر بار رفته . ایشان نباید زیر بار این سفارش غیر قانونی می رفت ولو به قیمت اسعفا و برکناری . بنابر این قبل از آنکه آقای فریدون مقصر باشد آقای سراج باید پاسخگو باشد. (3797651) (alef-13)
 
Sweden
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۰:۵۹:۰۹
من هم بودم قویا تکذیب میکردم و میگفتم این وصله ها به من نمی چسبد و اینکه مدیر عامل اکثر بانکهای بزرگ همشهری و هم دهاتی من هستند اتفاقی بوده و تازه شکایت خالی که هیچ بایستی غرامت هم بمن بدهید و گرنه شکایت میکنم کجا ؟ خوب مسلم است پیش قوه محترم قضاییه !!!! (3797690) (alef-13)
 
محمد
France
۱۳۹۵-۰۴-۱۲ ۱۱:۰۴:۱۲
متاسفانه وقتی خلافی صورت میگیره همه میگن کی بود کی بود من نبودم در صورتیکه همه دولتمردان مسئولند وجواب ملت را باید بدهند نه همه خود را مبرا بدانند .عیب دیگر کار هم در اینه اگر موضوعی رسانه ای نشه کسی به فکر برخورد نمیفته . (3797710) (alef-13)
 
آرتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۰:۰۷:۵۸
دیگه دارم از این همه ناعدالتی و بی اعدالتی خسته و ناامید میشم. یکی گنج و یکی رنج.............. (3802116) (alef-13)
 
حسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۰۸:۴۶:۲۶
فریدون خان فک کردی داداش پشتته هر کاری خواستی میتونی بکنی نه داداش اینطورام نیست تو کلا به قدرت نمایی علاقه داری چند تا چشمه دیگه هم قبلا ازت رو شده بس کن دیگه عمر این دوره هم داره تمام میشه و داداش هم رفتینه (3802535) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۴ ۱۰:۱۶:۱۶
آقای حسین فریدون ، خواهشا پیگیری قانونی کن تا حقیقت بر مردم روشن شود !
ضمنا در خصوص صرافی خودتان با صدقی چه توضیحی دارید؟؟؟ (3802833) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۱۶:۰۵:۱۵
جناب اقاي سراج باسلام اقاي مهدي قدمي با لابي چه كسي بدون يكسال سابقه كار بانكي مدير گروه مالي ملت و همزمان رييس هييت مديره بورس اوراق بهادار و بعد عضو هييت مديره همه شركتهاي زير مجموعه گروه مالي ملت شد ؟! نكنه ايشان هم سمناني يا سرخه اي هستند ؟ ممكن است مجموع حقوق و مزاياي دريافتي ايشان از بانك ملت را منتشر كنيد ؟ (3807883) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.