توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412969
پارکینگ خودروهای شخصی مرز چذابه پر شد/ رانندگان اصراری به انتقال خودرو به گیت مرزی نداشته باشند
بخش اجتماعی الف،22 آبان 95
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۶
رئیس پلیس راهور استان خوزستان گفت: پارکینگ های توقف زائران در مرز چذابه تکمیل شده است و باید پارکینگ های جدید برای خودروی های شخصی زائران در نظر بگیرند.

به گزارش میزان، سرهنگ قاسم قدرتی رئیس پلیس راهور خوزستان در گفت و گویی اظهار داشت: در حال حاضر ورودی به مرزهای شلمچه و چذابه زیاد است و شاهد حضور سیل عظیم مردم عاشق در این دو پایانه مرزی هستیم و در حال حاضر مرز چذابه شلوغ تر از مرز شلمچه است.
 
وی با بیان اینکه پارکینگ‌های خودروهای شخصی زائران در مرز چذابه پر شده است، تاکید کرد: از زائران می‌خواهیم در صورت امکان با وسایل نقلیه عمومی به مرز بیایند تا بتوانیم پاسخگوی آنها باشیم؛ اگر چه در حال تهیه پارکینگ‌های جدید هستیم و زائران باید خودروهای شخصی را به گونه ای در پارکینگ پارک کنند که کمترین فضا را اشغال کنند.
 
رئیس پلیس راهور خوزستان با بیان اینکه مردم باید به توصیه ماموران توجه کنند، افزود: رانندگان نباید اصرار داشته باشند تا به مسیری که راهپیمایان در حال حرکت هستند ورود کنند و خودرو را تا گیت ورودی مرز ببرند چرا که این کار امکان پذیر نیست، پلیس تمام تلاشش را می‌کند تا خطری زائران پیاده را از سوی خودروها تهدید نکند.
 
قدرتی با بیان اینکه مسیرهای منتهی به مرز چند کیلومتر نیست و از اهواز آغاز می شود، افزود: بسیار از زائران اربعین از اهواز به صورت پیاده به مرز می آیند که به آنها توصیه می کنیم از حاشیه جاده عبور کرده و شبها که مشغول پیاده روی هستند از شبرنگ و پرچم استفاده کنند.
 
وی با بیان اینکه جابجایی مسافر با وانت خطرآفرین است، افزود: تردد زائران با وانت بار و جابجایی آنها تهدید است و این دسته از افراد باید مراقب باشند چرا که این اقدام خطرناک است.
 
قدرتی از کنترل اتوبوس‌های در حال حرکت به سمت مرز خبر داد و تاکید کرد: علاوه بر اینکه پلیس اتوبوس های زائران را کنترل می کند مسافران نیز باید در داخل خودرو از کمربند ایمنی استفاده کنند.
 
وی در پایان به رانندگان توصیه کرد: از رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی خودداری کنند و هر زمانی که احساس کردند دچار خستگی شده اند بلافاصله در حاشیه امن جاده توقف کرده و به استراحت بپردازند چرا که بیشتر حوادث در جاده های مرزی به علت خستگی و خواب آلودگی و عجله و شتاب رخ داده است.
 
کلمات کلیدی : زائران اربعین + پلیس راهور+ پارکینگ خودرو شخصی + مرز چذابه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.