نظر منتشر شده
۱۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 456060
آخرین آمار از تعداد کشته‌شدگان در تصادفات ایام عید؛ مرگ ۱۴۵ نفر و مجروح شدن ۲۹۵۰ نفر در نوروز امسال
بخش اجتماعی الف، 2 فروردین 96
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۴
جانشین رییس پلیس راهور ناجا از مرگ ١٤٥ نفر و مجروح شدن دو هزار و ٩٥٠ تن بر اثر بی احتیاطی و عدم توجه به جلو در نوروز امسال خبر داد.

به گزارش سایت راهور، سردار موسی امیری در حاشیه بازدید از ایستگاه پلیس‌راه رشت انزلی، با مهمان نواز خواندن مردم گیلان، گفت: با همكاری و تعامل پلیس و سایر دستگاه ها، تلفات تصادف در شهرهای استان گیلان در نوروز امسال به صفر رسیده و میزان تصادفات در جاده های استان كاهش یافته است.

وی با اشاره به اینكه در ٢٩ اسفند و اول فروردین تردد بیشتر از حد انتظار بوده، بیان داشت: آرامش و امنیت راه ها تنها با مشاركت مردم ممكن خواهد شد.

جانشین رییس پلیس راهور ناجا با تاكید بر اینكه در حال حاضر در بسیاری از راه های كوهستانی شمال و شمال غرب كشور شاهد بارش برف هستیم، خاطرنشان كرد: صبر و حوصله در سفر، بسیاری از خطرات را كاهش خواهد داد.

وی با بیان اینكه بی احتیاطی و عدم توجه به جلو موجب كشته شدن ١٤٥ نفر و مجروح شدن دو هزار و ٩٥٠ نفر در روزهای گذشته را در پی داشته است، اظهار داشت: این آمار زنگ خطر را برای جامعه به صدا درآورده است.

جانشین رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینكه استان گیلان جزو استان های قرمز كشور در زمینه تصادف موتورسیكلت است، تصریح كرد: روش های بازدارنده در این خصوص كافی نیستند و باید روش آموزش و فرهنگسازی را در پیش گرفت.

وی با تاكید بر اینكه حجم سفرهای نوروزی در روزهای گذشته از همیشه بیشتر بوده است، خاطرنشان كرد: از شروع تعطیلات تا امروز در استان گیلان شاهد گره ترافیكی خاصی نبوده ایم.

جانشین رییس پلیس راهور ناجا با تصریح بر اینكه آمارهای اخیر در زمینه تصادفات هشدارآمیز هستند، اظهار داشت: راننده ها باید با التزام به قوانین، از تلخ شدن كام خانواده ها در نوروز جلوگیری كنند.

وی تلاش شبانه روزی مأموران پلیس راهور را عامل برقراری ثبات در راه ها دانست و تاكید كرد: با همین مدیریت و همین مجاهدت، نوروز كم حادثه ای را پشت سر خواهیم گذاشت.
 
کلمات کلیدی : نوروز96+تصادف+تعداد کشته ها+مصدوم+زخمی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۲ ۱۳:۵۶:۳۸
علت امار بالای کشته ومجروح در ایران:
1- تخلفات زیاد رانندگی مثلا حداقل 5 تخلف در یک مسیر 100 کیلومتری توسط هر راننده
2- خواب الودگی و خستگی و عدم دقت در رانندگی

که همراه میشود با:
1- انداختن مشکل گردن جاده و خودرو (در حالی که طرف اگر علم و اگاهی دارد که جاده بد است و خودرو نا ایمن هست باید بهتر رانندگی کنه نه اینکه تخلفاتش رو بالا ببره)
2- انکار کردن تخلف( میگه من تخلف نکردم در حالی که به وضوح خلاف میکنه در واقع خود رو به نادانی میزنه)

راه حل:
1- دستگیری و معرفی متخلف به دادگاه و در نظر گرفتن مجازات حبس برا مجرمین
2- ابطال دائمی گواهینامه
3- افزایش مبلغ حریمه برا تخلفات حادثه ساز به نحوی که طرف دچار خوف بشه اگر بخاد تخلف کنه
راه حل های فوق در کشورهایی که تصادفاتشون کم شده اعمال شده است
تا زمانی که به متخلفین که در واقع مجرم هستند اجازه داده بشه که تخلف های خود رو گردن خورو و جاده بیندازند و برخورد قاطع باهاشون نشه و اجازه داده بشه به این نوع رانندگی خطرناک ادامه دهند وضعیت همینه
به افرادی که مساله رو گردن پراید و جاده میندازن هم میگم مگه شما اطلاع نداری که خودروی شما پراید هست و جاده هم مشکل داره چرا بد رانندگی میکنی؟ اینکه سبقت بیجا میگیری و با سرعت میری هم از جاده و خودرو است؟ ایا تا تخلف نکنی تصادف رخ میده؟ فرض کن 5 درصد تصادفات هم از جاده و پراید باشه بقیه چی؟
این بهانه ها اصلا مسموع نیست و باید پلیس با افراد متخلف با قاطعیت برخورد کنه (4213747) (alef-13)
 
ايمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۲ ۲۰:۵۷:۰۰
عجب استدلالي!!!وقتي راننده يه مسير سه ساعته رو هشت ساعت تو ترافيك ميمونه وقتي ترافيك باز ميشه توقع داري با سرعت 50 كيلومتر رانندگي كنه!!!دلش ميخواد پرواز كنه !!!آدميزاده و كارش احتمال خطا داره تكنولوژي هم احتمال خطارو پايين مياره و هم در صورت بروز خطا احتمال تلفات پايين مياد كه مردم ما از تكنولوژي بخاطر انحصار در صنعت خودرو بي بهره اند (4214276) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۲ ۱۴:۳۷:۱۴
وقتي تلويزيون گزارشهاي جذاب از سفر ومكانهاي تفريحي ومصاحبه با مسافران نوروزي را در دستور كار قرار ميدهد ومردم را براي مسافرت در ايام نوروز تشويق مي كند نتيجه اش شلوغي جاده ها وافزايش خطرات تصادف در جاده ميشود ومتاسفانه هرسال كار تلويزيون شده ترغيب مردم به سفر در ايام عيد در حاليكه نه جاده خوب داريم ونه اتومبيل خوب ونه فرهنگ رانندگي خوب واين سه عامل حادثه ساز منجر به فوت ونقص عضو است (4213851) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۲ ۱۵:۴۳:۰۷
موافق نیستم با نظر شما به چند دلیل:
1- تلویزیون چه تبلیغ بکند چه نکند مردم سفر نوروزی خود را میروند
2- نمیشه به دلیل اینکه مردم ممکنه تصادف کنن گردشگری رو تعطیل کرد
3- کسی که بد رانندگی می کنه نوروز سفر نره و در اردیبهشت سفر بره بالاخره تصادف میکنه و مردم رو به کشتن میده
4- میشه ایام شلو غ سفر رفت تخلف هم نکرد و کشته هم نداد ولی میشه در یک جاده خلوت تخلف کرد و کشته بر حای گذاشت
5- ایام نوروز ما 900 کشته داریم و در بقیه ایام حدود 15 هزار کشته پس به اینکه تلویزیون تبلیغ میکنه ربطی نداره
6- کشته های ما تا نزدیک سالانه 30 هزار کشته هم رفت ولی با کنترل کردن جاده و سخت گیری تا 16 هزار نفر کاهش پیدا کرده
95 درصد تصادفات به خاطر تخلف و بی توجهی رخ میده (4213952) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۲ ۱۴:۴۹:۵۴
حالا هی تخلف کنید بعد بگید ما تخلف نمی کنیم پراید مشکل داره هی با خودتون لج بازی کنید و امار مرگ و میر جاده رو بالا ببرید (4213875) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۲ ۱۴:۵۴:۴۶
جاده ها خیلی چاله چوله دارند و ناخودآگاه باعث خستگی راننده میشوند (4213885) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۲ ۱۶:۳۷:۳۵
بله مشکل از جاده است و راننده های ما هیچ تخلفی مرتکب نمیشوند من تا حالا در عمرم ندیدم که راننده ایرانی تخلف مرتکب بشه جاده ها کج هستند و باعث میشوند خودرو بصورت اتوماتیک وارد لاین مقابل بشه که باعث تصادف میشه اون افرادی که میگویند ما برای اینکه تخلفات خودمون رو بپوشونیم و توجیه کنیم مساله رو میندازیم گردن جاده اونها قطعا با ما دشمن هستند و موفقیت ما رو نمیخان 100 درصد تصادفات از جاده است و رانندگان ایرانی هم تا حالا تخلفی مرتکب نشده اند و تخلفی هم ایجاد بشود از جاده است که خودرو را به زور به لاین مقابل میبره
پراید هم مشکل داره که خودش اتوماتیک وار میره دنده چهار و پدال گاز رو فشار میده
جاده و پراید باعث تصادف میشوند 100 درصد
به اون دوستانی هم که میگویند انداختن تقصیر گردن جاده بی فایده است و باید خوب رانندگی کرد هم عرض می کنم ما خوب رانندگی می کنیم من حتی سنگهای کنار جاده رو هم مقصر میدانم ضمن اینکه حضور پلیس هم بی مورده و باعث میشه که جاده دچار استرس بشه تصادف بشه
لذا از جاده خواهش می کنیم که حیا داشته باشه و خوب رانندگی کنه (4214025) (alef-13)
 
مسعود
Netherlands
۱۳۹۶-۰۱-۰۲ ۱۵:۴۷:۴۷
عدم تسلط درصدی از رانندگان بر اعصاب و هیجاناتشان در حین رانندگی وگاها با چاشنی واکنشهای مخاطره امیزوخود خواهانه مسبب بروزبیشتر تصادف های ناگوار است. بنظرمن گرفتن تست اعصاب و ابطال یا معلق کردن گواهینامه برای رانندگان با تخلفات سنگین میتواند بخش عظیمی از خطرات جاده ای و تردد را حذف نماید. اما چنین اقدامی بیکاری را احتمالا افزایش میدهد چون خیلی ها با اعصاب خراب وبا ناتوانی روحی و جسمی و تنها از روی ناچارو برای کسب درامد رانندگی میکنند. (4213959) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۲ ۱۸:۱۸:۵۷
تست نیاز نداره برا اینکه اعصاب راننده ایرانی اروم بشه و راحت رانندگی کنه کافی است جریمه ها رو چند برابر کنن و ابطال گواهینامه و معرفی به دادگاه رو در دسور کار پلیس قرار بدهند شما اون موقع میبینی که طرف یه دو دو تا چهار تا میکنه با ارامش رانندگی میکنه. البته روشهای دیگری رو هم بنده میتونم پیشنهاد بدهم ولی اینجا نمیتونم بیانشون کنم تنبیهاتی هستند که فوری جواب میدن (4214133) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۲ ۱۷:۰۶:۲۷
با توجه به اینکه رانندگان عزیز ایرانی تخلف خود را قبول نداردن و مساله را گردن جاده می اندازند بدین وسیله از حاده های کشور تقاصا دارم که رعایت کنند تا تصادف نشود از حاده های کشور تقاضا دارم نگاهی به امار کشته ها کنند و بر ما رحم کنند و خوب رانندگی کنند تا کشته های ما کمتر بشود. از همکاری همه جاده های کشور تشکر می کنم.
( ناچاریم از جاده تقاضا کنیم وقتی طرف خودش رو زده به اون راه) (4214056) (alef-13)
 
کاکتوس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۲ ۲۰:۳۵:۲۰
فرهنگ چند هزار ساله کشورمان در رانندگی هموطنان نیز کاملا مشهود است. ما نیازی به دشمن نداریم خودمان نسل ایرانی را تعدیل می کنیم.
راننده بی احتیاط! همینطور ادامه بده که الموت یدعوک! (4214254) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۲ ۲۱:۳۷:۰۷
راهنمایی و رانندگی ضعیفه در برخورد با خلافکاران (4214309) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۰۲ ۲۲:۲۵:۴۲
آموزش از مدارس باید شروع شود در مدارس حوادث شرح داده شود و حادثه ها نشان داده شود در راهها نیز عکسهایی از تصادف قرار داده شود (4214355) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۳ ۱۲:۰۶:۵۹
کسی که گواهینامه گرفته یغعنی اموزش دیده و با این همه صجنه های تصادف و برنامه سفر بخیر و.. اگر بخاد رعایت کنه رعایت میکنه مشکل علاقه وافر به تخلق هست (4214882) (alef-13)
 
Mustafa
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۳ ۰۱:۳۳:۳۸
گویا دوستان هنوز متوجه نیستند که در تصادفات عوامل متعددی نقش دارند وباید در محل سانحه در ابتدا کارشناسی صورت گرفته و پس از بررسی این عوامل نظریه صادر می گردد.
در هر تصادف منجر به فوت عواملی از قبیل راننده،خودرو،جاده،علایم راهنمایی رانندگی،معاینه فنی،نقص فنی...دخیل هستند که باید توسط کارشناسان ومتخص اعلام گردد (4214508) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.