توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503364
سعیدی در مخالفت با وزیر پیشنهادی کشور: آقای وزیر! استاندار شما طی ۴ سال یک جلسه ملاقات مردمی هم نداشته است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۵
نماینده مردم مبارکه در مجلس گفت: آیا اطلاع دارید استاندار شما در طول ۴ سال گذشته یک جلسه ملاقات مردمی هم برگزار نکرده؟

به گزارش تسنیم، زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با وزیر پیشنهادی کشور، اظهار داشت: مخالفت من با وزیر پیشنهادی کشور براساس برخی تدابیر و بداخلاقی و همچنین سنگ‌اندازی نیست، بلکه بر پایه عهدی است که خود با ملت جهت اصلاح رویه و ساختارها بسته‌ام.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه وزارت کشور در سیاست داخلی، اشاره کرد: اهمیت این وزارتخانه بر کسی پوشیده نیست و مجلس به دلیل جایگاه نظارتی خود باید به سکینه رسیده تا رای خود را به وزیر بدهد.

نماینده مردم مبارکه در مجلس با اشاره به محور اصلی مخالفت خود گفت: در دولت یازدهم آقای روحانی شما را با رویکرد توسعه‌محور دعوت به همکاری کرد؛ به نظر خود شما چه مقدار توانسته‌اید این اقدام شایسته را انجام دهید؟ همچنین انتخاب استاندارها و مدیران شما با این ویژگی‌ها انتخاب شده‌اند و چه مقدار تا به حال در استانداری‌ها حضور پیدا کرده و از نزدیک واقعیات را مشاهده کردید؟ ما از شما انتظار داشتیم که فقط به دنبال رضایت همکاران‌تان نباشید و با واقعیتی به نام مجلس و نمایندگان که طبق قانون اساسی شان نماینده با وزیر یکسان است، همکاری کنید.

سعیدی با اشاره به بودجه سال 96 اظهار داشت: ما در برنامه بودجه امسال 30 درصد اعتبارات استانی را افزایش دادیم که این افزایش به دلیل فشار استاندارها نبود، بلکه به خاطر تعهد خود به خدا و مردم بوده است.

وی اظهار داشت: شما در وسط ترازو قرار دارید، پس مجلس و دولت را هم‌ وزن هم بدانید و اجازه ندهید مدیران شما مجلس را نادیده بگیرند، به عنوان مثال آیا اطلاع دارید استاندار شما در طول 4 سال گذشته یک جلسه ملاقات مردمی هم برگزار نکرده؟ آیا این موضوع با شاخص‌های توسعه همخوانی دارد؟

نماینده مبارکه در مجلس با اشاره به وضعیت انسداد مرزها گفت: انسداد مرزها در مورد ورود اتباع بیگانه به کشور و قاچاق کالاست، در حال حاضر ما چند میلیون بیگانه غیرمجاز داریم که فرصت کار را از کارگرهای ما گرفته و مشکلات عدیده را به وجود آورده است.

سعیدی با اشاره به توقع مجلس از معرفی وزیر زن اظهار داشت: با توجه به باقی ماندن وزیر علوم توقع داریم که برای این وزارتخانه وزیر زن معرفی شود. همچنین جا دارد شما به عنوان وزیر کشور به استانداران تاکید داشته باشید تا در ادارات کل، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها از زنان شایسته استفاده کنید.

وی با اشاره به موضوع موادمخدر تصریح کرد: با توجه به گزارش‌هایی که به دست بنده رسیده، اقداماتی که انجام شده در ستاد مبارزه با موادمخدر کارآمد نبوده و امیدوارم شما با توجه به بودجه‌ای که اختصاص یافته توضیحات لازم را ارائه دهید. همچنین با توجه به ابلاغ دستورالعمل رهبری در مهرماه 87 در مورد سیاست‌های کلی مبارزه با موادمخدر عزم جدی و برنامه مشخصی را در برنامه‌های شما ندیدیم و نوعی بی‌توجهی دیده می‌شود.

وی با اشاره به آمارهای مختلف در مورد معتادان اظهار داشت: در ایران 14 تا 15 میلیون نفر، خانواده درگیر با معتاد وجود دارد و سالانه 400 هزار نفر قربانی موادمخدر می‌شود. همچنین به نظر کارشناسان میزان شیوع واقعی موادمخدر نیز 5 میلیون نفر نسبت به جمعیت است و 20 درصد جرائم خرد، 50 درصد طلاق‌ها، 65 درصد همسرآزاری‌ها، 35 درصد سرقت‌ها و 25 درصد قتل‌ها مربوط به معتادان است و گردش مالی 3 میلیارد دلاری موادمخدر می‌تواند بسیاری از عرصه‌های اقتصادی را تحت‌الشعاع قرار دهد.

نماینده مردم مبارکه در مجلس افزود: یک سوال از آقای رحمانی‌فضلی دارم که آیا حضور غیرقانونی شما در دو پست یعنی دبیرکلی ستاد مبارزه با موادمخدر و وزیر کشور تقویت‌کننده این مشکلات  نیست و خواستارم توضیحات صریح و شفاف خود را در محضر نمایندگان اعلام کنید. همکاری شما با NGO قابل قبول نبوده و در بحث مبارزه با موادمخدر مردم را درگیر نکرده‌اید. برای مهار و جلوگیری از چالش‌هایی مانند طلاق، مهاجرت و حاشیه‌نشینی و باندهای موادمخدر، امنیت همایش‌ها و برنامه‌های فرهنگی یه خود چه نمره‌ای می‌دهید؟
۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۰۹:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۱۷:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۱۶:۳۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۱۶:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۸ ۱۶:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۶ ۱۳:۴۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۶ ۱۲:۱۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۶ ۱۱:۴۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۶ ۱۱:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۶ ۱۰:۳۸
 
 
کلمات کلیدی : صلاحیت وزرای پیشنهادی، مجلس شورای اسلامی، روحانی،کابینه دوازدهم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.