نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453667
فاصله ۱۵ میلیون لیتری بین مصرف و تولید بنزین
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۹
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به میزان مصرف و تولید بنزین در کشور اظهار کرد: در حال حاضر روزانه فاصله ۱۵ میلیون لیتری بین تولید و مصرف نبنزین در کشور وجود دارد.

منصور ریاحی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه میانگین بنزین مصرفی امسال ۷۴ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بوده است، درمورد واردات بنزین اظهار کرد: میزان واردان بنزین در حال حاضر ۱۲ میلیون لیتر است که این میزان با به مدار آمدن پالایشگاه ستاره خلیج فارس کم‌تر خواهد شد.

وی درمورد فاصله بین میزان مصرف بنزین در کشور و واردات بنزین به کشور اظهار کرد: فاصله میان تولید و مصرف روزانه ۱۵ میلیون لیتر است که برای جبران آن از ذخایر استراتژیک هم استفاده می‌کنیم.   اگر سه فاز ستاره خلیج فارس تکمیل شود  ۳۶ میلیون لیتر بنزین در کشور تولید می‌شود و ایران به یکی از صادرکنندگان بنزین تبدیل خواهد شد.

آخرین اخبار از صادرات CNG

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در ادامه درمورد صادرات CNG نیز توضیح داد: یک شرکت خصوصی وارد این موضوع شده و موافقت اصولی را هم کسب کرده است اما نتواسنته به ظرفیت لازم برسد تا CNG را از طریق مرزها صادر کند.

ریاحی درمورد کشورهای هدف ایران برای صادرات CNG تصریح کرد:کشورهای حاشیه خلیج فارس نخستین هدف ایران هستند.
 
کلمات کلیدی : تولید بنزین + پالایشگاه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۷:۰۸:۱۱
وقتی هنوز ماشین با مصرف سوخت 12 تولید میشه باید هم میزان مصرف بالا باشه (4201890) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.