توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443668
شکایت ایران از آمریکا در دادگاه لاهه ثبت شده است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۵
معاون حقوقی ریاست جمهوری در مورد آخرین وضعیت شکایت ایران از بابت سرقت اموال کشورمان توسط آمریکا، گفت: شکایت ایران در دادگاه لاهه ثبت شده است.

به گزارش ایسنا، مجید انصاری در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ثبت این شکایت به معنای این است که پذیرفته شده این موضوع به لحاظ حقوقی قابل پیگیری است.

وی در ادامه افزود: مسائل حقوقی پیچیده، دنباله‌دار و طولانی مدت است. ما خوشبختانه در مواردی که وزارت امور خارجه و دفتر حقوقی ریاست جمهوری ورود کردند توانسته‌ایم به پیروزی حقوقی برسیم و در برخی پرونده‌ها توانسته‌ایم اموال مردم را برگردانیم مثل پرونده ایرباس یا پرونده مربوط به خرید تسهیلات در دوران قبل از انقلاب که یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار را به نفع ملت برگردانیم البته پرونده‌هایی هم هست که آنها غلبه حقوقی پیدا کردند.

انصاری خاطرنشان کرد: ما در یک جدال چند ساله حقوقی اقدام کرده‌ایم. ما اکنون ثبت شکایت انجام داده‌ایم ولی معلوم نیست اولین جلسه دادگاه چه وقت برگزار شود. حقوقدانان ما مستندات را تهیه کردند و در جلسه دادگاه حاضر خواهیم شد و امیدواریم حقوقدانان با تسلطی که بر موازین حقوقی دارند بتوانیم حقوق مردم را استیفا کنیم. ما خیلی قدرتمندانه و پیگیرانه شکایت خود را پیگیری می‌کنیم.
 
کلمات کلیدی : ایران + آمریکا + دادگاه لاهه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.