توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 504967
سی.ان.ان ایمیل دیگری درباره ارتباط روس ها و اطرافیان ترامپ منتشر کرد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۸
بازرسان کنگره آمریکا به ایمیل جدیدی از یکی از مقامات دولتی این کشور دست یافته اند که نشان می دهد فردی در تلاش بوده تا ارتباطاتی میان مقامات ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه برقرار کند.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای شبکه سی.ان.ان، «ریک دیربورن/ Rick Dearborn) که هم اکنون معاون رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید است، سال گذشته ایمیل کوتاهی به مقامات کمپین انتخاباتی ترامپ فرستاده و در آن اطلاعاتی درباره فردی که در پی برقراری ارتباط میان اطرافیان ترامپ و پوتین بود، ارائه داده بود.

پیش تر گزارشی در مورد این ایمیل منتشر نشده بود. در این ایمیل آمده بود که فرد مذکور اهل 'WV' است که به گفته یک منبع آگاه این حروف اشاره به ویرجینیای غربی دارد. هنوز معلوم نیست که این فرد چه هدفی از این اقدام داشته و آیا 'دیربورن' تلاشی برای کمک به وی داشته است یا نه؟

یک منبع آگاه گفت که این فرد احتمالا ارتباطات سیاسی در ویرجینیای غربی داشته است. از ایمیل مذکور به نظر می رسد که دیربورن به این درخواست بدبین بوده است.

این ایمیل در ماه ژوئن 2016 ارسال شده است یعنی در همان روزهایی که دونالد ترامپ جونیور پسر ارشد دونالد ترامپ با روس هایی که ارتباتی با دولت روسیه داشتند، دیدار کرده بود. آن دیدار در برج ترامپ در نیویورک انجام شد و جرد کوشنر داماد ترامپ و پال مانافورد رئیس وقت ستاد انتخاباتی وی هم حضور داشتند.

جزئیات ایمیل دیربورن مشخص نیست اما نشان می دهد که روس ها به دنبال روزنه دیگری برای ورود به ستاد انتخاباتی ترامپ بودند. تاکنون نام دیربورن در رابطه با تحقیقات روسیه ذکر نشده بود. دیربورن قبلا رئیس دفتر جف سشنز سناتور سابق و وزیر فعلی دادگستری بود. وی جزو مشاوران ارشد در ستاد ترامپ بود.

بازرسان به دنبال روشن شدن این موضوع هستند که آیا وی در ترتیب دادن دو دیدار میان سشنز و سرگئی کیسلیاک سفیر سابق روسیه در آمریکا نقش داشته است یا نه؟

آمریکایی ها می گویند روسیه با حمله سایبری به ستاد هیلاری کلینتون که رقیب ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا بود، در پیروزی ترامپ نقش داشته است.
 
کلمات کلیدی : ترامپ، روس گیت، روسیه، تبانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.