توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 374962
این ها برترین های لیگ برتر پانزدهم شدند؟
بخش ورزشی الف،2مرداد95
کانال تلگرامی نیوز برندگان احتمالی جشن برترین های فوتبال ایران را که امشب معرفی می شوند را منتشر کرده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۰
بهترين‌های ليگ پانزدهم امشب در سالن همايش‌های‌برج ميلاد برگزار می‌شود و افراد برگزيده جوايزشان را دريافت خواهند كرد.
انتخاب بهترين‌های ليگ به سان سال گذشته در دو قسمت آقايان و بانوان انجام می‌گيرد كه در قسمت ابتدایی طبق اعلام سازمان ليگ آقايان در ۱۴ بخش به رقابت خواهند پرداخت كه شامل برترین دروازه‌بان، برترین مدافع، برترین بازیکن خط میانی، برترین گلساز، بازیکن اخلاق، پدیده فصل (زیر ۲۳ سال)، برترین مربی، برترین باشگاه (قهرمان) بهترین هیات فوتبال استان، اخلاق مدارترین باشگاه، برترین داور، برترین کمک داور، آقای گل، مرد سال فوتبال است و همچنین در فوتبال بانوان نیز ۵ بخش خانم گل، بهترین بازیکن، بهترین داور، بهترین کمک داور و بهترین هیأت فوتبال میزبان در این مراسم انتخاب خواهند شد.
اما برنده مهمترين عناوين امشب چه كسانی خواهند بود؟
ناگفته پيداست كه تا اعلام رسمی برندگان نمی‌شود با قطعيت در خصوص همه جوايز صحبت كرد اما آنطور كه خبرها از سازمان ليگ به بيرون درز كرده مهمترين عناوين ليگ پانزدهم به شرح زيرخواهد بود:


بهترين دروازه‌بان: فرناندو خسوس (استقلال خوزستان)
بهترين مدافع: سيدجلال حسينی (نفت تهران)
بهترين هافبك: اميد ابراهيمی (استقلال تهران)
بهترين مهاجم: مهدی طارمی (پرسپوليس)
بهترين مربی: عبدالله ويسی (استقلال خوزستان)
بهترين تيم: از بين استقلال خوزستان، پرسپوليس و ذوب آهن يك تيم برگزيده خواهد شد.
بازيكن اخلاق: قاسم حدادی‌فر (ذوب آهن)
بهترين داور: محسن تركی
خانم گل بانوان: سارا قمی (ملوان بندر انزلی)
مرد سال فوتبال ايران: مهدی طارمی (پرسپوليس)


امسال گزينه‌های بخش‌های اصلی عادلانه‌تر به نظر می‌رسد به ويژه انتخاب مهدی طارمی به عنوان مرد سال با توجه به عملكرد قابل قبولش در فصل گذشته. در همين رابطه سازمان ليگ برای رفع ترديد درخصوص اعمال سليقه در انتخاب بهترين‌ها توضيحاتی را ارائه داده است؛ "برای انتخاب برترین‌های لیگ پانزدهم یک هیأت ژوری متشکل از کارشناسان خبره فوتبال تشکیل شده است. ضمن اینکه برای انتخاب برترین های لیگ از سرمربیان، مدیران عامل باشگاه های لیگ برتری، سرمربی تیم ملی، سردبیر خبرگزاری ها و روزنامه های ورزشی، گزارشگران و تهیه کنندگان برنامه های ورزشی صدا و سیما نيز رأی گیری شده است". با اين حال انتخاب بهترین‌های فصل گذشته به رغم رأی‌گيری از اهالی فن بازهم حرف و حديث‌ها و انتقادات بسياری به همراه داشت چراكه جوايز بين تيم‌ها و نمايندگانشان به گونه‌ای تقسيم شده بود كه تقريباً همه راضی باشند و جای گلايه‌ای باقی نماند. به همين بهانه برگزيده‌های فصل گذشته را نيز مرور می‌كنيم؛


بهترين دروازه‌بان: عليرضا بيرانوند (نفت تهران)
بهترين مدافع: وريا غفوری (سپاهان اصفهان)
بهترين هافبك: آندرانيك تيموريان (تراكتورسازی تبريز)
بهترين مهاجم: مهدی طارمی (پرسپوليس)
بهترين مربی: حسين فركی (سپاهان اصفهان)
بهترين تيم: نفت تهران
بازيكن اخلاق: ابراهيم صادقی (سايپا)
بهترين داور: محمد صالحی
پديده ليگ: ارسلان مطهری (نفت تهران)
مرد سال فوتبال ايران: قاسم حدادی‌فر (ذوب آهن)


يكی از مهمترين ابهامات برگزيدگان فصل گذشته انتخاب مهدی طارمی با هفت گل به عنوان بهترين مهاجم ليگ بود آن هم درحالی كه ادينهو به تنهایی بيست گل برای تراكتور به ثمر رسانده بود يا انتخاب قاسم حدادی‌فر به عنوان مرد سال درشرايطی كه در پست او آندو به عنوان بهترين هافبك برگزيده شده بود. درمجموع مصلحت‌انديشی جزئی لاينفك از گزينش‌های فوتبال ايران است. حال بايد ديد آيا امسال هم به رسم هرسال مصلحت‌انديشی‌های هميشگی در انتخاب‌ها تأثيرگذار خواهد بود يا خير.
 
کلمات کلیدی : لیگ برتر پانزدهم+لیگ برتر شانزدهم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.