توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 484861
تبعید و شلاق؛ مجازات مردی که پسری نوجوان را آزار داد
بخش حوادث الف، 30 خرداد 96
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۰
قضات، پسر جوانی را که متهم است نوجوانی را مورد آزار و اذیت قرار داده است، به تبعید و شلاق محکوم کردند.

به گزارش شرق،  اوایل سال جاری زنی جوان به مأموران مراجعه کرد و گفت پسر نوجوانش مورد آزار و اذیت قرار گرفته ‌است. این زن گفت: وقتی پسرم به خانه آمد، خیلی حالش بد بود و اصلا وضعیت خوبی نداشت. پسرم حرف نمی‌زد و خیلی ناراحت بود؛ اما من آن‌قدر اصرار کردم تا برایم گفت که مرد جوانی او را آزار و اذیت کرده ‌است و من هم بلافاصله او را برای شکایت آوردم.

وقتی پسر نوجوان مورد پرسش قرار گرفت، گفت: در پارک نشسته ‌بودم که جوانی به من نزدیک شد و حرف‌های دوستانه‌ای با من زد و گفت از من خوشش آمده‌ است و می‌خواهد با من دوست شود. بعد هم من را دعوت کرد که به خانه‌اش بروم و گفت می‌توانیم با هم پلی‌استیشن بازی کنیم. من هم قبول کردم. وقتی به خانه‌اش رفتم، من را آزار و اذیت کرد و بعد هم از خانه بیرون کرد. او من را تهدید کرد و گفت اگر به کسی حرفی بزنم، دوباره کارش را تکرار می‌کند. با توجه به شکایت این نوجوان و مادرش پرونده برای بررسی‌های علمی به پزشکی‌قانونی ارسال شد و پسر نوجوان معاینه شد و سپس پرونده برای رسیدگی بیشتر به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. با صدور دستور بازداشت، مأموران به سراغ متهم رفته و او را که در خانه‌اش بود، دستگیر کردند. هرچند پسر جوان مدعی بود هیچ تعرضی انجام نداده ‌است؛ اما آزمایش‌های دی‌ان‌ای چیز دیگری را نشان می‌داد.
زمانی که نتیجه پزشکی‌قانونی به دادگاه ارسال شد، مشخص شد پسر نوجوان از سوی مرد جوان آزار‌ و اذیت شده ‌است؛ هرچند این آزار تجاوز جنسی نبوده‌ است. بااین‌حال مرد جوان همچنان جرم خود را منکر می‌شد. وی در جلسه رسیدگی به این پرونده گفت: قبول دارم که این نوجوان را به خانه برده‌ام؛ اما او را آزار و اذیت نکرده‌ام.

متهم گفت: روز حادثه در پارک نشسته ‌بودم که پسر نوجوان را دیدم، حالش خوب نبود. خیلی ناراحت بود و اصلا حالت عادی نداشت. گریه می‌کرد. من از او پرسیدم چرا گریه می‌کند؛ اما جوابی نداد. برای اینکه از این حالت خارج شود، به او گفتم بیا برویم به خانه ما و در آنجا با هم پلی‌استیشن بازی کنیم. می‌خواستم کمی از ناراحتی‌ای که دارد، کم کنم. بعد از اینکه بازی‌مان تمام شد، او از خانه من رفت و دیگر هم او را ندیدم تا اینکه از من شکایت کرد؛ درحالی‌که من کاری به او نداشتم.

هرچند مرد جوان مدعی بود تعرضی انجام نداده‌ است؛ اما با توجه به گفته‌های شاکی و نظریه پزشکی‌قانونی و سایر مدارک موجود در پرونده هیئت قضات وارد شور شدند و به اتفاق آرا او را مجرم شناختند.

روز گذشته رأی این پرونده صادر شد و مرد جوان به دو سال تبعید به منطقه بد آب‌و هوا و صد ضربه شلاق به جرم آزار و اذیت پسر نوجوان محکوم شد. این رأی در شعبه پنجم دادگاه کیفری استان تهران صادر شده‌ است.
 
کلمات کلیدی : شلاق+آزار و اذیت+تبعید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.