نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499865
فاطمه هاشمی: با نام نبردن از آیت‌الله هاشمی در مراسم تحلیف شخصیت خودشان را نشان دادند؛ خصوصا افرادی که با حمایت ایشان روی کار آمده‌اند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۸
دختر مرحوم هاشمی‌رفسنجانی درخصوص یاد نکردن از پدرش در مراسم تحلیف اظهار داشت: آقای هاشمی یک تفکر بود، یک جریان بود. با اسم بردن یا اسم نبردن، این جریان یا تفکر تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد. ولی افرادی که این گونه رفتار می‌کنند شخصیت‌ خودشان را در این رابطه نشان می‌دهند، خصوصا افرادی که با حمایت آقای هاشمی روی کار آمده‌اند.

به گزارش فارس، مراسم تحلیف حسن روحانی در مجلس شورای اسلامی در حالی با حضور شخصیت‌های سیاسی کشور و میهمانان خارجی از سراسر دنیا برگزار شد که حاشیه های بسیاری ازجمله نام نبردن از آیت ا... هاشمی رفسنجانی را با خود به همراه داشت. این در حالی است که همه بر این موضوع اتفاق نظر دارند که عنصر اصلی پیروزی حسن روحانی در سال 92 و حتی 96 حمایت تمام‌قد مرحوم هاشمی از وی بود؛ موضوعی که سبب واکنش‌هایی از سوی خانواده ایشان شد.

فاطمه هاشمی‌رفسنجانی این روزها گلایه‌های زیادی دارد. فرزند ارشد مرحوم هاشمی در گفت‌وگو با روزنامه «فرهیختگان» درخصوص یاد نکردن از مرحوم هاشمی در مراسم تحلیف اظهار داشت: «آقای هاشمی یک تفکر بود، یک جریان بود. با اسم بردن یا اسم نبردن، این جریان یا تفکر تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد. ولی افرادی که این گونه رفتار می‌کنند شخصیت‌ خودشان را در این رابطه نشان می‌دهند، خصوصا افرادی که با حمایت آقای هاشمی روی کار آمده‌اند.»

وی با انتقاد از استفاده از نام خانواده هاشمی برای جذب رای گفت: «شخص رئیس‌جمهور در سخنرانی‌های انتخاباتی نه‌تنها از آقای هاشمی اسم می‌بردند بلکه برای اینکه رای بیاورند شعار سلام به خاتمی و میرحسین سر می‌دادند ولی امروز که رای‌شان را گرفته‌اند، آنها را فراموش کرده‌اند. این نشان از ضعیف بودن شخصیت آقای روحانی در این مسائل است.»

وی با اشاره به حمایت‌های رفسنجانی از روحانی گفت: «من حتی در یک جمع اصولگرا از دوستان خودم بودم که اصلا نمی‌خواستند به آقای روحانی  رای بدهند، وقتی من کلیپ پدر را برای آنها فرستادم خودشان گفتند نه‌تنها ما خودمان به ایشان رای می‌دهیم بلکه شروع کردیم به رای جمع کردن برای آقای روحانی، فقط به خاطر آقای هاشمی نه به خاطر آقای روحانی.»

وی درخصوص مقایسه مرحوم هاشمی و حسن روحانی در عملکرد و تفکر گفت: «متاسفانه افراد هیچ‌کدام شجاعت و تفکر آقای هاشمی را ندارند، برای اینکه خودشان مدتی بر مسند قدرت باشند زمانی می‌گویند ما دنباله‌رو این هستیم و زمانی می‌گویند دنباله‌رو آن هستیم. اینها فقط دنباله‌رو هستند نه جریان ایجاد می‌کنند و نه تفکر دارند. برای همین هم در مقاطع مختلف شما می‌بینید سیاست‌های آنها فرق می‌کند یعنی فکرشان همان فکر آقای هاشمی نیست، آقای هاشمی بسیار فعال بودند. من نه به‌عنوان دختر آقای هاشمی هر جا که می‌روم خاطراتی می‌شنوم که تا حالا نشنیده‌ام و صحبت‌هایی از مردم می‌شنوم که تا به حال آنها را نشنیده بودم که آن موقع اینها گفته نمی‌شد و حالا بیان می‌شود. ایشان جریانی از اول انقلاب ایجاد کرد که دعا می‌کنیم این جریان ادامه پیدا کند و این جریان به نفع کشور است.»

فرزند ارشد مرحوم هاشمی با نقل خاطره‌ای افزود: «یک روز دوستان از من سوال کردند که آقای روحانی چه شباهت‌هایی به آقای هاشمی دارند؟ من گفتم آقای روحانی هیچ شباهتی به آقای هاشمی ندارد. ایشان روزی که برای کاندیدا شدن در بهمن یا اسفند 92 رفتند، می‌خواستند با پدر من مشورت کنند، غیر از مشورت از پدر من خواستند که ایشان را حمایت کنند، پدر من هم گفتند در موقع مناسب از شما حمایت خواهم کرد.»

فاطمه هاشمی درباره برخی گمانه زنی‌ها درخصوص جایگزین شدن آقای روحانی به جای مرحوم هاشمی به‌عنوان پدر معنوی کارگزاران گفت: «آقای روحانی نمی‌تواند جا پای آقای هاشمی بگذارد، چون اصلا نه تفکر آقای هاشمی را دارد و نه شجاعت ایشان را و نه پشتکار و فعالیتی که آقای هاشمی داشتند. هیچ‌کدام از آنها را آقای روحانی ندارد. ساده‌ترین چیزی که می‌توان مقایسه کرد این است که آقای هاشمی از ساعت 6 صبح فعالیت خود را آغاز می‌کرد و ده ونیم، یازده شب کار خود را به پایان می‌رساند. فقط 10 دقیقه برای اینکه یک خواب کوتاهی در بعدازظهر داشته باشند زمان استراحت ایشان بود.»

وی با اشاره به ارتباطات قوی مرحوم هاشمی و فرصتی که برای رجوع افراد به او می‌گذاشتند گفت: «تمام افراد در سطوح مختلف نه‌فقط در سطح وزیر بلکه از رئیس اداره و مدیرکل و معاونان هم به ایشان زنگ می‌زدند و ایشان به آنها جواب می‌داد، نامه‌ها را هم سریعا دستور پیگیری می‌دادند، ولی آقای روحانی هیچ کدام از این کارها را انجام نمی‌دهد، حتی با وزیران خود هم وقت ملاقات نمی‌گذارد و وزیران ایشان هم در همین دولت از ایشان گله دارند.»
* روزنامه فرهیختگان
 
کلمات کلیدی : تحلیف رئیس‌جمهور، روحانی، هاشمی رفسنجانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۰:۴۷:۳۸
خوب که چه
چرا دلواپس شدید
خودش رای داشت
ربطی به هاشمی نداشت
رای هاشمی در84رادیدیدم
درمجلس ششم رادیدیم
و... (4510482) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۳:۰۳:۵۷
رای هاشمی در مجلس خبرگان را دیدی؟؟؟ (4510749) (alef-11)
 
Sweden
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۰:۴۸:۰۹
رییس جمهور موقع سخنران اول خودشون بعد از انتخابات به صراحت از هاشمی یاد کردند .همین الان هم تو تیم دولت همفکران مرحوم هاشمی نقش اول رودارند پس لطفا تنش جدید ایجادنکنیم.به نظر توخاندان مرحوم هاشمی محسن بیشتر به منش پدر وفادارهست وازهمه هم موفق تر خواهد بود. (4510484) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۲:۵۷:۱۷
همینکه افکار روحانی دقیقاً مثل رفسنجانی مرحومه بسه دیگه !
بس نیست ؟
تازه به قول این دوستمون تعداد همفکران پدرتون در بدنه ی دولت به وفور هست ! (4510730) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۰:۴۹:۵۱
شماها چر ا اینقدر از مردم طلبکارید مرحوم هاشمی خودش ادعایی نداشت (4510487) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۰:۵۶:۰۲
آقای روحانی دست ب فراموشی شون خیلی خوبه (4510500) (alef-11)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۱:۰۵:۵۳
جناب روحانی بدانند که بدون حمایت اصلاحات و مردم که به خاطر اصلاحات به ایشان رای دادند اصلا بعید بود حتی سوم هم بشوند در اتخابات! (4510524) (alef-11)
 
ذهن
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۲:۴۶:۵۶
اشتباه میکنی من اصلا اصلاحات را قبول ندارم کاندیدا م هم قالیباف بود وقتی انصراف داد به روحانی رای دادم همه چیو ی طرفه نبینین (4510700) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۱:۱۱:۱۶
در حیرتیم از این توقعات شما !!!
چرا همیشه از انقلاب و نظام و ملت طلبکارید ؟
چرا هیچوقت قانع نمیشید ؟
داشته هایتان بس نیست ؟ (4510537) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۱:۱۳:۴۸
کلا این خانواده طلبکارند. (4510546) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۱:۱۵:۳۸
رفتار روحانی که به رفسنجانی و اصلاح طلبان پشت کرده قابل قبول نیست (4510550) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۱:۴۰:۱۵
بعید میدانم خانوم هاشمی این حرف هارو با این لحن زده باشد. ایشان خوب میدانند که اقای روحانی از دوستان صمیمی اقای هاشمی هستند که در هر جلسه یا سخنرانی اگر جایش بود یادی از آن بزرگوار میکرد. (4510584) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.