نظر منتشر شده
۵۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 361038
قدردانی توکلی از جهانگیری: توفیق در کشف مدیران حرام خوار، در گرو همت و کنار گذاشتن رودربایستی است
بخش خبری الف، 21 خرداد 95
رئیس سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت از اینکه معاون اول دولت پیگیر حقوق‎های کلان مدیران دولتی است و با حساسیت این موضوع را دنبال می‌کند، قدردانی کرد.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۴
به گزارش الف، احمد توکلی در کانال تلگرامی خود نوشت:
اول صبح خبرها را نگاه میکردم. ذیل خبری با عنوان "دستور رسیدگی جهانگیری در خصوص خبر دریافت حقوق غیرمتعارف یکی از مدیران بانکی كشور" ده ها اظهار نظر کاربران الف منتشر شده بود. تعجب کردم که اکثر قاطع آنها در انتقاد از آقای جهانگیری بود. مضمون
من ضمن معرفی آن مدیر حریص توضیح دادم که وی برای خودش هر شش ماه ۵۰ میلیون تومان کارانه مینویسد و در ماه ۱۷۵ ساعت اضافه کاری درنظر میگیرد. یعنی دو شیفت کار میکند!(کار ماهانه ۱۷۶ ساعت است). هشت روز بعد از آن قصه مدیر بیمه مرکزی رو شد و این ضربه ها به سرمایه اجتماعی همچنان ادامه دارد. حساسیت آقای جهانگیری در این موارد، امر مثبتی است که باید قدر شناخت.
مشترک اغلب این انتقادها اعتراض به عدم اطلاع معاون اول و عدم رسیدگی پیشین بود. در این باره نکاتی را باید در نظر داشت:

۱. اینکه معاون اول رئیس جمهور از بعضی مسائل مهم بی اطلاع باشد، گرچه نامطلوب است، ولی با توجه به روال کارها و پیچیدگی امور تعجب آور نیست. از خود بپرسیم ما مردم چقدر به وظیفه امر به معروف و نهی از منکر عمل میکنیم و ناهنجاری ها را خبر میدهیم تا مسئولان زودتر آگاه شوند؟ عذر هزینه داشتن انجام این وظیفه مهم پذیرفته نیست. لااقل میتوان بدون اسم خبرها را منتقل کرد، یا از طریق سازمانهای مردم نهادی مانند دیده بان شفافیت و عدالت عمل نمود. البته سازماندهی مناسبتر دستگاه مدیریتی رئیس جمهور میتواند این کاستی را کاهش دهد.

۲. تصادفا آقای جهانگیری از آن دسته از مسئولانی است که نسبت به انتقادات مردم معمولا با حسن قبول روبرو میشود. همین خبر صدرالذکر آخرین نمونه است ولی نخستین آن ها نیست.

استقبالی که وی در واکنش به نامه بنده که جمع بندی نظرات و مباحثات گروهی از منقدان متخصص، انقلابی و وطنخواه پیرامون الگوی قراردادهای نفتی را گزارش میکرد، نمونه جدیدی است. در همین زمینه حقوق و دریافتی های ستمگرانه، وقتی در ۱۱ اردیبهشت در همین کانال نوشتم که که مدیر یکی از سازمانهای دولتی ۳۵ میلیون تومان در ماه دریافتی دارد، روز بعد از دفتر معاون اول زنگ زدند و از قول آقای جهانگیری نام آن فرد و چگونگی امر را جویا شدند. من ضمن معرفی آن مدیر حریص توضیح دادم که وی برای خودش هر شش ماه ۵۰ میلیون تومان کارانه مینویسد و در ماه ۱۷۵ ساعت اضافه کاری درنظر میگیرد. یعنی دو شیفت کار میکند!(کار ماهانه ۱۷۶ ساعت است). هشت روز بعد از آن قصه مدیر بیمه مرکزی رو شد و این ضربه ها به سرمایه اجتماعی همچنان ادامه دارد. حساسیت آقای جهانگیری در این موارد، امر مثبتی است که باید قدر شناخت.

۳. اشکال کار در کندی واکنش عملی، اصلاح این جور و فساد، تنبیه و رسوا کردن مدیران آزمند و ارائه گزارش شفاف
نکته مهمتر آن که وقتی دریافتی مدیر ارشدی به ناحق تا ۲۳۰ میلیون میرسد، تا پائین ترین سطح مدیریت، این اضافه پرداختی به نسبت ادامه خواهد یافت.
از سیر امر برای مردم است. در اسفند ۹۳ شش اقتصاددان مجلس که بنده هم یکی از آنان بودم، نسبت به بی عدالتی دریافتی پزشکان متخصص به دولت هشدار دادند. این اعتراض را در ۱۳ خرداد پارسال طی نامه ۶ نماینده اقتصادی به دکتر روحانی تکرار کردیم. در آذر ماه ۹۴ در رسانه ها خطاب به دکتر هاشمی ارجمند پرسیدم : "معاون محترم شما یک روز در هفته در بیمارستان مشغول خدمت هستند و ماهانه ۶۰ تا ۸۰ میلیون تومان درآمد دارند. مگر ایشان چقدر در تولید ناخالص ملی نقش دارند که تصمیم دارید این حقوق را به ۲۰۰ میلیون تومان در ماه برسانید؟" اگر همان موقع به این تبعیضات سریعا رسیدگی و نتیجه اقدامات کارآمد به مردم گزارش میشد، این همه آسیب به سرمایه اجتماعی کشور که از عوامل رضایت بخشی به مردم و خود یکی از عوامل مهم تولید و اشتغال است آسیب وارد میگردید؟

۴. نکته مهمتر آن که وقتی دریافتی مدیر ارشدی به ناحق تا ۲۳۰ میلیون میرسد، تا پائین ترین سطح مدیریت، این اضافه پرداختی
تصادفا آقای جهانگیری از آن دسته از مسئولانی است که نسبت به انتقادات مردم معمولا با حسن قبول روبرو میشود.
به نسبت ادامه خواهد یافت. به همین دلیل میتوان قویا حدس زد که میزان کل منابعی که ظالمانه نصیب دسته ای میشود آن قدر باشد که بتواند دریافتی نارسای بازنشستگان را جبران سازد. بازنشستگانی که دخلشان به خرجشانن نمیرسد، یعنی به تعریف شرعی دچار فقر هستند ولی چنان که قرآن میفرماید يَحْسَبُهُمُ الْجَاهِلُ أَغْنِيَاءَ مِنَ التَّعَفُّفِ خویشتنداری آنان سبب میشود که ناآگاهان آنها را ثروتمند بپندارند(بقره ۲۷۳).

جناب آقای جهانگیری!

کشف اسامی مدیران آزمند و زیردستان همسنخشان و مبالغی که ظالمانه از کیسه مردم به حرام میخورند، وقت زیادی نمیخواهد، همت شما را می طلبد و کنار گذاشتن رودربایستی شرط توفیق است. دعا و حمایت مردم نیز پشتیبانی خداوند را برایتان جلب میکند. سازمان مردم نهاد (سمن) دیده بان شفافیت و عدالت نیز در خدمت شماست.
 
کلمات کلیدی : فیش حقوقی+حقوق مدیران+حقوق
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۱۵:۲۲:۵۶
فکر میکنید چه اتفاقی میافته؟؟
یه هفته دیگه فیش حقوقی یک مدیر دولتی دیگه رو میشه و بیخیال این، میریم سراغ اون و این قصه ادامه دارد و پول این ملت بین بالایی ها تقسیم میشه و من به عنوان یک جوان 37 ساله باید مجرد باشم و توان تشکیل خونواده نداشته باشم،با چند سال سابقه کاری و رکود پروژه های عمرانی به آینده ای مبهم فکر کنم. (3750977) (alef-13)
 
حامد
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۱۸:۵۳:۱۲
آقای توکلی عزیز شما مرد شریفی هستید ولی محافظه کاری شما تبدیل به بزرگترین نقطه ضعف شما شده است. شما در چه زمانی و با چه هزینه ای قرار است به این نتیجه برسید که این مشکل عظیم با وصله پینه کردن حل نمیشود و باید طرحی نو در انداخت؟ با شناختی که از شما دارم دانش کافی نسبت به مکانیزم سیاسی و اداری کشورهای پیشرفته چون آمریکا که فساد در آنها به شکل معنی داری کمتر از ایران است دارید؛ چرا هیچ گاه به جای تاختن به دولتها پیشنهاد جدی و واقعی برای برکندن این فساد مطرح نکرده اید؟
(پ.ن. تعمدا به قول شما دشمن دیرینه آمریکا را مثال زدم چون به نظرم سیاست و مکانیزم درست را باید ستود همانگونه که سیاست های نادرست آمریکا را باید نکوهش کرد ولی این کشور در هر چقدر هم بد باشد با همین دموکراسی ستودنی چیزهای بسیاری بدست آورده است) (3751459) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۲۰:۳۲:۵۷
واقعا این تهرونیها چطور به توکلی رای ندادند؟؟؟؟؟ (3751579) (alef-13)
 
راه
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۱۵:۲۹:۴۲
جناب آقای توکلی ؛ این رشته سر دراز دارد . لطفا" نگویید که باور میکنید مدیران رده ی بالاتر و ........ کمتر از رسوا شده های فعلی دریافت میکنند . با توجه به سوابق موجود و تجارب جنابعالی ، استدعا میکنیم پیش بینی خودتان را از عاقبت این موضوع بیان کنید . (3750994) (alef-13)
 
مقداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۱۵:۳۴:۴۲
ممنون از آقای توکلی بخاطر این متن
من هم همیشه تعجب میکردم که وقتی اینا داره رو میشه، این حقوق های چند ده میلیونی، همه به دولت فعلی انتقاد میکنن. درحالیی که اینها تو این دولت داره رو میشه. اینجور نیست که این بره، دولت بعد بیاد، تازه ببینه 8 سال چه بلایی سر مملکت آووردن.
این موارد باید ادامه داشته باشه، تا شفافیت در همه زمینه ها حاصل بشه
بعضی ها فکر میکنن داریم تو سوئیس یا ژاپن زندگی میکنیم که همه چی شفاف هست.
اینجا ایرانه. این چیزا هم زمان میبره . البته امیدواریم روزی به اونا برسیم (3751013) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۱۵:۵۱:۲۹
همین اقدامات اقای جهانگیری در واقع بعد افشاگری های سایتی مثل الف بود.
اینجا ثابت شد تا آزادی رسانه و ازادی بیان و نظارت همگانی نباشد فساد ریشه کن نخواهد شد. (3751066) (alef-13)
 
انزلی چی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۱۶:۰۳:۴۱
آقا دکتر توکلی شما دیگر چرا احساساتی شدید ، اینهمه تلاشتان برای واگذاری آلومینیم المهدی مگر به جائی رسید ، نکند باورتان شده که قراردادهای نفتی را اصلاح خواهند کرد ، تنها کسی که به سیستماتیک شدن فساد دائما اشاره می کند جنابعالی هستید پس چطور انتظار داشته باشیم با برخورد آنهم بسیار ظاهری و عوام ..... با معلول و نه علت معضلی بر طرف شود . (3751091) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۱۶:۰۷:۳۰
ما در بخش خصولتی هستیم اما یکی از مدیران ما از منابع سازمان 4 خودرو در اختیار دارد. یکنفر چطوری با 4 خودرو رانندگی می کند؟ (3751096) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۲۳:۳۸:۳۵
خصوصی دیگه مطمئن باش خصوصی دولتی واگرنه اگر خصوصی بود مثل رئیس ما حتی واسه دستمال کاغذی و پول چایی ما هم تعیین تکلیف می کرد (3751794) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۱۶:۱۰:۵۱
جناب آقای توکلی ، همه این مواردی که شما میفرمائید درست ، ولی میخواهم بدانم آیا از270نماینده مجلس فقط شما باید گزارش تخلف رابدهید، آیا اینهمه دستگاههای نظارتی عریض وطویل نبایستی گزارش به معاون رئیس جمهورمیدادند
آیا دادستان که مدعی العموم است نباید مداخله میکرد، آیا پلیس نباید رد این دزدیها
را میگرفت !وخیلی آیای دیگر.................. (3751103) (alef-13)
 
خسرو گار س چی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۱۶:۱۲:۴۲
با سلام و احترام

.... با کسب اجازه از جناب آقای جهانگیری به عنوان معاون اول رییس جمهوری چنانچه اقدامی می خواهند انجام دهند از مجموعه نهاد و دفتر رییس جمهوری شروع کنند ..خصوصا اجرای دستورالعمل حداکثر پرداختی به مدیران و کارکنان .. و سایر وزارتخانه ها ...... با تشکر - گار س چی (3751105) (alef-13)
 
قرتاسی
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۱۶:۱۸:۴۱
بنظرم باید ریال تا ریال سنوات گذشته هم کسر بشه. (3751116) (alef-13)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۱۶:۱۹:۲۲
نکات آقای دکتر خیلی به جاست اما آقای دکتر تا وقتی بستری برای اطلاع رسانی مردم فراهم نباشه، مردم چه طور گزارشاتشون رو به مسئولین بدن؟ اگر هم امکانی برای ارتباط فراهم میشه معمولا توجهی نمیشه، در ثانی مردم چقدر به زندگی مدیران اشراف دارن که بخوان حقوق اونها رو تشخیص بدن، اگه فساد چندهزار میلیاردی رو قرار بود مردم بفهمند که هیچ وقت فساد اتفاق نمی افتاد، بنابراین یک توقع بیجاست که این کم کاری رو پاس بدید تو زمین مردم (3751117) (alef-13)
 
Belgium
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۱۶:۳۶:۲۶
درود بر آقای توکلی، با اینکه خط سیاسی ایشان را هرگز نمی پذیرم، اما از بیان حرف حق ابیی ندارند. (3751153) (alef-13)
 
بهادری
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۴:۴۵:۳۴
آقای مطهری همین کار ها را کرد که در قلب مردم جای گرفت و آقای توکلی .شیرمادرت حلالت لطفا پیگیری کنید و خبر رسانی کنید ولی من با خط فکری شما مخالف هستم و ....اقای روحانی نزدیک تر (3755177) (alef-13)
 
Belgium
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۱۶:۳۶:۳۷
توکلی امتحان خودشو سالهاست پس داده... نشن داده نه اهل پست و مقان هست نه اهل بده و بستان... بی رودروایسی و منطقی حرفشو می زنه. برخلاف برخی آقایان اصولگرای دیگر... (3751155) (alef-13)
 
New Zealand
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۱۶:۳۷:۳۸
این هم دولت پاکه بود! (3751156) (alef-13)
 
جهان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۱۶:۵۵:۴۸
سلام خدمت جناب آقای توکلی که گهگاه هشداری می دهند . ولی کو گوش شنوا و کدام مجری قاطع و قدرتمند . تذکری که به وزیر بهداشت داده شد نتیجه نداد طوری که رئیس نظام پزشکی بی پروا حاضر شده جلوی قانون قد علم کند نتیجه عدم برخورد قاطع با افراد خاطی است (3751204) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۱۶:۵۶:۰۶
الان پس از کشف این موضوع؛آنا اضافه پرداختها به بیت المال برمیگرده یا جلوگیری میشه از این به بعد کسی حقوق زیادی نگیره؟ (3751205) (alef-13)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۱۷:۰۳:۲۵
درود بر جهانگیری ،درود بر توکلی عزیز و درود بر همه عدالتخواهان ایران (3751222) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۱۷:۰۷:۳۹
دولت واقعا می تونه جلوی حقوقهای نجومی مدیران را بگیرد ولی نمی خواهد و دوست ندارد.! (3751231) (alef-3)
 
بیان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۲۲:۴۷:۳۴
مدیری در زمان احمدی نژاد بازنشسته شده و 80 میلیون تومان پاداش پایان خدمت هم گرفته ولی بعد از 8 سال دوباره اون پاداش 80 میلیون تومانی را عودت داده و دوباره رسمی شده و با برخورداری از افزایش حقوق جدید بعداز دولت تدبیر وامید باپاداش جدید بازنشسته خواهند شد اینها با موافقت وزیر اقتصاد انجام گرفت (3751737) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۱۸:۴۷:۳۱
حقوق 230 ميليوني يك مدير كجا و حق مسكن 20 هزارتوماني يك كارگر بدبخت فلك زده بينوا (3751440) (alef-3)
 
سهیل
Estonia
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۱۸:۴۷:۴۰
به نظرم موضوع حقوق میلیونی اساتید دانشگاهها هم باید توسط معاون اول رئیس جمهور مورد بررسی قرار گیرد. اعضای هیات علمی دانشگاهها فقط برای ۴۰ ساعت کار در هفته ماهیانه ۳ میلیون تومان دریافت میکنند. یعنی چی ؟؟؟ (3751441) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۱۸:۵۳:۲۱
بسیاری از پرداختی ها به نور چشمان در ارگان های دولتی اصلا تو فیش حقوق نمیاد بلکه به صورت چک پرداخت میشه. (3751460) (alef-13)
 
احمد زاده
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۲۰:۰۸:۴۹
بازبین کامنت ای الف به به آقاي توكلي بگوید خيلي علافه خيلي!
طرف در مجلس بوده خاصیتی نداشته حالا می خواهد با کنترل از راه دور فساد را ریشه کن کند.علاف و بی هوش به این جور آدم ها می گویند! (3751559) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۲۰:۱۱:۵۲
مردم منتظر برخورد قاطعانه با اینگونه مدیران هستند تا شکشان به عدالت کمتر شود (3751562) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۲۲:۲۱:۵۲
آقای دکتر توکلی همه مثل شما وجدان و انصاف ندارند باید یک نهاد سختگیرتری باشد (3751696) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۲۲:۳۱:۳۱
دوست گرامی جناب توکلی
چند بار در ذیل اخبار از ریخت و پاس و میل اموال عمومی در یکی از شرکت های زیرمجموعه خودروسازی نقل کردم. توسط مدیری که برکنار شده بود و مجدد به همان پست قبلی برگشت. با حمایت برخی دستهای نه جندان پست پرده. اوتوقت شما یکی از پیام عا رو هم نشر ندادید. حالا می فرملیید چزا نزدم گزارش نمی دهند و ....
مطمن هستم که این پیام هم به سرنوشت قبلی ها دچار میشه.
این پروژه ای است برای تا امید کردم کردم از دولت وگرنه اینها که تو دولت قبل نه تنها همین حقوق رو نیگرفتند. بلکه کلی ماموریت خارجی هم روش بود. (3751706) (alef-13)
 
شهسواری
United States
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۲۲:۳۶:۵۷
درود بر شرف اقای دکتر توکلی با این تذکرات و موشکافی در تمام این حیف و میل ها اخیر ملت دلسوزی ایشان را هیچگاه فراموش نخواهد کرد . (3751716) (alef-13)
 
بانکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۲۲:۴۱:۳۹
در بعضی از بانکها مدیران شایسته را با انگ برکنار میکنند و جالب اینکه همون پست ومقام را به کسی که پول بیشتری پرداخت میکند و البته مشکل هم داشته باشه می فروشند حراست بانک هم در جریان هست و بخاطر اینکه جایگاه اش را از دست ندهد سکوت میکند قیمتها :
مدیرمنطقه اگر مشکل حراستی داشته باشد 700 میلیون تومان
معاون منطقه اگر مشکل نداشته باشد 50 سکه بهار آزادی
رییس شعبه درجه یک، یکدستگاه خودرو 206
اینا علنی هست وهمه هم میدونند ولی اقدامی نمیشود. (3751726) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۲۲:۴۲:۵۲
آقای توکلی من ازین که شما رای نیاوردید راضی بوددم.ولی الآن کیست که جرات شما را در برخورد بامفاسد دارد؟کاش شما در مجلس بودید (3751729) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۲۳:۲۱:۰۷
عملکرد و برخوردهای ایزوله و جزیره ای فایده ندارد. یعنی واقعا نمیشه یک قانون یا دستورالعمل جامع چندین صفحه ای و دینامیک (منظور اینکه قابل محاسبه و تطبیق مداوم و پویا با نرخ تورم، نرخ افزایش سالانه دستمزد، تغییرات در قانون مالیات و بیمه و ...) تنظیم کرد که مثلا دریافتی خالص مدیران کل و استانی، مدیران میانی، مدیران سطوح پایین و ... مدیران شرکتهای دولتی در هر سطح معین و متناسب با متغیرهایی مثل حساسیت و سختی کار سازمانی و درآمد سازمان یا شرکت و ... و پارامترهایی از این دست، مثلا حداکثر 15 برابر حداقل دستمزد پس از کسورات آن باشد؟ نمیتوان کاری کرد که هم شان و انگیزه مدیران لایق و توانمند زیر سوال نرود و هم اینکه اینگونه به بیت المال کشور دستبرد زده شود؟ واقعا اینقدر کار سختی است؟! (3751769) (alef-13)
 
حسینی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۲۳:۳۰:۵۴
جناب آقای دکتر توکلی
حضور افرادی مثل شما که پیگیر حقوق بیت المال هستید باعث دل گرمی جوانان و عامه مردم این مرز و بوم است.
امیدوارم خداوند به شما صبر و پشتکار و عزمی راسخ در خصوص این آرمان های والایتان عنایت نماید.
پیروز و سربلند باشید (3751781) (alef-13)
 
کورش
۱۳۹۵-۰۳-۲۱ ۲۳:۴۹:۴۳
سلام .تقدیر تشکر از آقای دکتر توکلی برای فاش کردن حرامخوارها و چپاولگرهای حقوق این مردم توسط افرادی که بظاهر مسلمان هستند .خداقوت
اقای دکتر توکلی (3751813) (alef-13)
 
م...ا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۲ ۰۴:۰۳:۵۶
من در معدود سایتهای داخلی کامنت میگذارم که یکی اش سایت الف استف چون احتمال میدهم تا 70 درصد کامنتهایم را منتشر میکند و نسبتا خیال راحت است مشکلی هم پیش نمیاد، چون از صافی یک رسانه رسمی نظام میگذرد، و بقیه حدس میزنم واقعا غیرقابل نشر بوده و شاید اشتباه هم بکند ولی چندان نارحت نمیشوم و همیشه تشکر دارم از سایت الف و جناب توکلی و برایشان احترام قائلم بخاطر این سایت خوب انتقادی و تحلیلی با رویکرد بیشتر اقتصاد.
اقتصاد بنیان ومحور اقتدار و عزت هر کشوری است.
در همین ماجرای فیش های حقوقی و افشاگری گری سایت الف و کیهان و امثالهم بار دیگر ارزش دموکراسی و رکن چهارم دموکراسی یعنی رسانه و آزادی بیان مشخص شد.
این نکته مشهور اس که میگویند، برای جلوگیری از فساد و ظلم دستگاههای حاکمیتی و دولتی بایست نظارت سازمانهای نظارتی و قضایی و پلیس باشد، ولی اگر این نهاد خودشان مشکل داشته باشند چه؟ در صورتی که به قول آقای توکلی فساد سیستمی شود راه حل برون رفت چیست؟! به نظرم یکی از راه حل نجات کشورها از فساد سیستمی، تقویت بنیانهای دموکراسی است و مشخصا آزادی بیان و انتقاد و نظارت عمومی، این امر در شکل آزادی رسانه و امنیت نظارت عمومی و رسانه هاست.
منافع ملی در مشارکت نظارت عمومی کمتر آسیب میبیند. اگر نظام و مقامات و مسئوللان میخواهند به صورت موثر با فساد مالی در کشور مبارزه شود، بایست امکان نظارت عمومی مردم و رسانه ها تقویت شود و مردم و رسانه در بیان انتقادات و نظراتشان راحت تر باشند. (3752026) (alef-13)
 
رضا .ف
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۲۲ ۰۴:۵۹:۰۳
جناب توکلی از مسئولان فعلی و قبلی یکنفر نام ببرید که در جنوب شهر تهران زندگی میکند یا مستاجر باشد از محالات است .آیا اشکالی دارد که مبلغ حقوق مدیران ارشد و پایینتر شفاف اعلام شود .با کمال تاسف بنده این کار را با جنبه های مثبت آن در راستای اختلاف جناحی میبینم .امید وارم این کار خوب ادامه پیدا کند وتمام کسانی که از بیت المال حقوق میگیرند بر اساس شایستگی شان باشد نه رانت و جناحی عمل کردن . (3752061) (alef-13)
 
Tajikistan
۱۳۹۵-۰۳-۲۲ ۰۷:۴۴:۰۸
آقای توکلی من طرفدار شما بودم دلیل نداشت از کسی که خودش باعث بسیاری از رانت خوارها ی ها و.... میشود قدردانی کنینن، هنوز مردم مجوز 20000 واردات خودرو خارجی رو فراموش نکردن و ..... (3752143) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۲ ۰۸:۳۹:۵۲
کارانه پزشکها فراموش نشه . اونها هم مردم وهم بیمه های مردم روبیچاره کردن. (3752210) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۲ ۰۹:۱۲:۱۸
سلام. حدود 10 سال است که میخواهند حق حاکمیتی کارکنان منابع طبیعی را که حدود 200الی 300 هزارهزارتومان میباشداضافه کنند میگویند پول نداریم حال شما میدانید این کارکنان ضعیف وبچاره ازتمام ادارات حتی ازخودجهاد کشاورزی دریافتی اشان بسیارکمتراست وشبانه روزی باید درکوه وبیابان ودشت وجنگل ومراتع در سرما وگرمای طاقت فرسادرحال گشت زنی وحفظ وحراست از انفال هستند حال برای اینها پول نیست وبرای آنها حقوق 234میلیونی پول است واقعا متاسفیم (3752269) (alef-13)
 
کتابدار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۲ ۱۲:۰۲:۴۴
جناب آقای دکتر توکلی
با سلام
احتراما به عرض جنابعالی می رساند اینجانب با 26 سال سابقه خدمت صادقانه با مدرک کاردانی در نها کتابخانه های کشور در حکم کارگزینی ام 1500000هزار تومان می باشد بدون هیچ گونه اضافه کاری با کسر مالیات و بیمه مبلغ خالص دریفتی ام 1300000هزار تومان است با دو تا بچه حال سوگند می خورم در این ماه رمضان ضمن اینکه رای من در انتخابات اصلاح طلبان است ولی حضرتعالی را مانند چشمان دوست دارم چرا اینکه انسانی مومن خدا ترس و انقلابی مجاهد در راه اسلام هستید شما حال که دیگر نماینده نیستی تا نابودی فاسدان دولتی در مقابل گردن کلفتان و آقازاده های فاسد بیستید و جز از خدا واحد از احدی بر ر وی زمین نترسید خدا با شماست (3752648) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۲ ۱۲:۲۴:۰۰
حقوق یک پزشک متخصص حداقل 40-50 میلیون تومان است. به نظر شما یک دکترای مهندسی برق از دانشگاه شریف حتی اگر هیأت علمی دانشگاه باشد چقدر می گیرد؟ حدود 3.5 میلیون تومان و دیگر هیچ.
این تبعیض نیست؟ (3752698) (alef-3)
 
فرید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۲ ۱۵:۱۹:۳۶
بعید می دونم از حقوق های چند ده میلونی ریالی کم بشه این فقط حرفی هست که این روزا سرزبون افتاده وکم کم فراموش میشه ومدیران عزیز دوباره بدون دلهره وتشویش ذهن که این روزا شنیده می شود حقوق های خود را دریافت می نمایند ونوش جان می کنند.حتما دولت این موضوع جنجالی را با تدبیر خاص خود فیصله میده اما چه خوب میشد واقعا از این پرداخت ها در کشور نداشتیم ومدیران به جای پول به خدمت به محرومین بیشتر فکر می کردند وبرنامه ریزی می کردند.واقعا در سالی که از طرف رهبر معظم انقلاب به نام سال اقدام وعمل نامگذاری شده شنیدن پرداخت های نجومی وبی حساب وکتاب ذهن محرومین را ازرده می سازد (3753188) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۳-۲۲ ۱۵:۵۱:۳۹
سلام جناب آقای دکتر توکلی اگر از دریافتی های مدیران عامل مناطق آزاد کشور با خبر شوید.دیگر خواب نخواهید داشت.لطفا بررسی کنید.دریافتی انها چک شود نه فقط 30 میلیون تومان ماهانه حقوق روی کاغذ. (3753303) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۲ ۱۷:۴۶:۴۶
ما مردم ایران ساده ایم و حفره های بزرگ فساد را فراموش می کنیم و سرمان کلاه می رود فرض کنیم یک، دو یا 200 مدیر بنگاه و بانک بزرگ هم حقوق بالا گرفته اند مجموعا چقدر می شود؟ عزیزان من مردم شریف ایران، در وزارت بهداشت دهها هزار نفر پزشک عمومی و شبه متخصص با ایجاد انحصار و دریافت 9000 میلیارد تومان بودجه طرح تحول سلامت و بودجه های هزاران میلیاردی سنواتی دارند حقوق های دهها میلیونی می گیرند به نظرم کلن وزارت حقوق های کذایی را فراموش کرده و مشغول چند مورد کوچک شده ایم و بازی می خوریم
البته من معتقدم مدیر بنگاه بزرگ باید درست انتخاب شود فرد بزرگ و استثنایی باشد حقوق استثنایی و بزرگ هم بگیرد و سودهای بزرگ هم ایجاد کند اما به هر حال این بنگاه ها معدود اند الان مسئله اینه که این حقوق ها را در یک مرکز بهداشت به پزشکی که برای مردم آسپرین و قرص سرماخوردگی می نویسد، هم می دهند به پزشکی که تکمه دستگاه سونوگرافی را فشار می دهد هم می دهند، به پزشکی که ....
مواظب باشیم سرمان کلاه نگذارند دوباره (3753585) (alef-13)
 
موسی نظری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۲ ۱۷:۵۱:۱۱
این تازگی نداره یعنی واقعا" کسی از این جریان دریافت حقوق های نجومی اطلاع نداشت مثل اینکه بگیم خورشید از غرب طلوع میکنه یا بگیم تلفن هنوز اختراع نشده کسی باور نمیکنه اینهم همینطور وبه نظر بنده به راحتی میشه جلوشو گرفت کشورهای دیگه چه سیستمی دارند ما هم یاد بگیریم (3753590) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۰۱:۰۱:۴۹
دکتر خدا خیرت بدهد شما بلند گوی مردم باش اجر شما با خدا (3754065) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۰۹:۴۰:۵۴
بهتر است بجاي برداشتن چند مدير كه شايد جاگزين انها نيز همين روش را پيش بگيرد راه هاي پرداخت هاي بالاتر از يك مقدار معيني ممنوع باشد بطوريكه بازرسان متوجه اينگونه پرداخت ها بشوند براي اين منظور ميشود فيشهاي مديران قبل از پرداخت توسط بازرسان مستقر در سازمانها ويا حراست ان سازمان مورد كنترل وتاييد قرار گيرد ويا يك نسخه از فيش مديران همه ماهه به سازمان بازرسي فرستاده شود. (3754368) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۰:۳۶:۱۴
اگر طاغوتیان اینکار را با ملت میکردند چیزی برای گلایه نبود ولی این بلا را مدیران مومن و متعهد و خدوم ملت انجام میدهند که این جای گلایه دارد. (3754465) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۰۹:۰۴:۲۱
در یکی از فیش های منتشر شده موارد زیر مشاهده می شود:
مزایا شامل کدهای حقوقی بزرگداشت هفته تأمن اجتماعی، روز پدر، روز زن، روز جانباز، روز آزادگان، روز پرستار، روز کارمند، پاداش و جوایز فرزندان کارکنان
از رسانه ها تقاضا می کنیم راجع به شکاف شدید درآمدی در وزارت بهداشت و تبعیض آشکار ایجاد شده در طرح تحول سلامت نیز تحلیل های کارشناسان را بازتاب داده و نظرات منتقدان را به گوش رییس جمهور و معاون اول ایشان و روسای مجلس و دستگاه قضا برساند.
تبعیض و شکاف درآمدی و واریز پول های کلان کارانه ماهیانه خدمات پزشکی به جیب پزشکان و متخصصان بیمارستان های دولتی با وجود خدمات نامناسب

در سالهای آینده بازتاب اشتباهات طرح سلامت و تبعیض شدید درآمدی در آن بسیار وسیع تر خواهد بود و معضل جدی برای دولت ها درست می کند.
پول های کلان بیمه های دولتی و مالیات و نفت مردم در این طرح عمدتا به جیب پزشکان و متخصصان می رود و برای آنها به یک حق مسلم تبدیل شده است که اگر نگیرند زیرمیزی بیشتری خواهند گرفت! هر چند برخی نیز با همین دریافتی ها از زیرمیزی هم نمی گذرند.
خواهشمندیم با هشدار و تحلیل کارشناسی نسبت به تبعات افزایش بی رویه کارانه های پزشکان این تبعیض را در بخش عمومی متوقف کنید. مگر نباید تفاوت حقوق کارکنان در بخش دولتی و عمومی از پزشک و استاد و کارمند و مدیر و پرستار و ... از یک قاعده منطقی و قابل قبول برخوردار باشد؟
چرا این قدر تفاوت ها زیاد و بی قانون است؟
کجای دنیا پزشک علاوه بر حقوق و مزایای دولتی و مستمر خودش ماهیانه 50 تا 100 میلیون هم کارانه به حسابش واریز می شود؟ کجای دنیا پرداخت حقوق و مزایای بخش عمومی پنهان است؟ اگر قانونی است چرا پنهانش می کنند؟!
مگر در ممالک استکبار و بلاد کفر فیش حقوقی و نحوه محاسبه و پرداخت حقوق ها در دولت روشن و شفاف نیست؟
جناب آقای هاشمی وزیر بهداشت و رییس سازمان تامین اجتماعی لطفا از سوی نمایندگان مجلس برای ادای توضیحات در پیشگاه ملت دعوت شوند و نمایندگان به وظیفه قانونی و انقلابی خود برای تحقیق و تفحص از طرح وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی عمل کنند که تا دیر نشده و مثل حقوق های نجومی مدیران فعلی نشده است اشتباه را از ریشه اصلاح نمایند. (3756286) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۰:۱۰:۲۱
تهيه گزارش از حقوق مديران گروه مالي بانك ملت هم جالب خواهدبود لطفا پيگيري كنيد (3756424) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.