توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 411438
واکنش آمریکا به دیدار ظریف با میشل عون
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۲۸
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری به سفر وزیر خارجه ایران به بیروت و دیدارش با رئیس‌جمهور لبنان واکنش نشان داد؛ سفری که پس از انتخاب «میشل عون»، اولین سفر یک مقام ارشد خارجی به لبنان محسوب می‌شود.

به گزارش فارس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران به سفر وزیر خارجه ایران به بیروت و دیدارش با رئیس‌جمهور لبنان واکنش نشان داد.
«مارک تونر» معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری خود با سوالی درباره سفر وزیر خارجه ایران به بیروت و دیدارش با رئیس‌جمهور جدید لبنان روبرو شد.
این مقام سخنگوی دستگاه سیاست خارجی آمریکا که با این سوال مواجه شد که «چه نظری درباره این سفر دارد»، در ابتدا گفت که من نظر خاصی در این باره ندارم.
خبرنگار آمریکایی بار دیگر سوال کرد که آیا او نگران این موضوع نیست؟
سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا گفت که «ما نمی‌خواهیم از یک موضوع(سفر محمد جواد ظریف) نتیجه‌گیری خاصی بکنیم و بگوییم که دولت جدید لبنان به سمت یک جریان خاص متمایل شده است».
او البته ادامه داد که «ما این واقعیت را تایید می‌کنیم که حزب‌الله از دولت جدید لبنان حمایت کرده است اما باید ببینیم موضعگیری دولت جدید چگونه خواهد بود».
او با تاکید بر تاثیرگذاری مولفه‌های مختلف و پیچیدگی شرایط لبنان، تاکید کرد که آمریکا خواهان توفیق دولت لبنان در رسیدگی به امور مربوط و محوله است.
 
 
کلمات کلیدی : میشل عون+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.