نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 347034
هواشناسی: بارندگی‌ها تا یک ماه آینده ادامه دارد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۶
رئیس سازمان هواشناسی کشور با بیان این که میانگین بارش ها تاکنون بیش از دو درصد حد نرمال بوده است، از ادامه بارش ها تا یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، داود پرهيزكار روز چهارشنبه در مراسم امضاي تفاهمنامه بهره گيري از ظرفيت هاي ۶۹ سامانه هواشناسي جاده اي بين سازمان هواشناسي كشور و سازمان راهداري افزود: از خرداد ماه امسال بارش ها كاهش مي يابد و وضعيت خشكي در قالب مناطق به غير از شمال غرب و جنوب شرق كشور حاكم مي شود.

رئيس سازمان هواشناسي كشور گفت: با توجه به بارش هاي سال زراعي، مردم بايد همچنان در مصرف آب صرفه جويي كنند زيرا ميانگين بارش ها در جهان ۷۰۰ ميليمتر است اما در ايران به حدود ۲۵۰ ميليمتر رسيده است.

معاون وزير راه و شهرسازي در ادامه با اشاره به همكاري سازمان هواشناسي و سازمان راهداري در استفاده از اطلاعات سامانه هاي هوشمند هواشناسي جاده اي افزود: هم اكنون ۶۹ ايستگاه هواشناسي در جاده هاي كشور فعال هستند و با توجه به طولاني بودن راه هاي كشور و شرايط آب و هواي متفاوت نيازمند افزايش اين سامانه ها هستيم.

پرهيزكار گفت: هنوز هم براي پايش هواشناسي جاده اي در برخي از محورهاي مواصلاتي كشور نصب ايستگاه هاي هواشناسي ضروري است و بايد براي جمع آوري اطلاعات مورد نياز يك شبكه كامل هواشناسي را طراحي و در سطح كشور اجرا كنيم.

وي گفت: براي تسهل تردد مردم در محورهاي مختلف نيازمند كاربردي كردن اطلاعات هواشناسي هستيم و هم اكنون سامانه هاي تهك در ايستگاه هاي جاده اي و بخش هاي كشاورزي، بهداشت، مراكز نظامي و مديريت شهري از اطلاعات هواشناسي اين سامانه ها بهره مند مي شوند.

وي گفت: پيش بيني هواشناسي در حمل و نقل جاده اي به علت تردد زياد مردم در راه هاي كشور اهميت زيادي دارد و پيش آگاهي از شرايط جوي، بسياري از مخاطرات را در جاده هاي كشور از بين مي برد.

رئيس سازمان هواشناسي كشور با اشاره به بارش هاي اخير فصل بهار گفت: سازمان با صدور اخطاريه ها و اطلاعيه ها بسياري از مردم را براي سفر به برخي از نقاط كشور منصرف كرد و اين مساله در كاهش ترافيك در راه هاي كشور بسيار تاثيرگذار بود.

پرهيزكار گفت: اولويت ما در هواشناسي جاده اي ارائه اطلاعات مورد نياز به سازمان راهداري و پليس راه است تا اين دو نهاد بتوانند اقدامات هماهنگ شده اي را در راه هاي كشور اجرا كنند.

تفاهمنامه بهره گيري از ظرفيت هاي ۶۹ سامانه هواشناسي جاده اي روز چهارشنبه با حضور رئيس سازمان هواشناسي كشور و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي براي ارائه خدمات مورد نياز در بخش حمل و نقل جاده اي به امضا رسيد و قرار است براي اجراي اين تفاهمنامه ۱۵۵ ميليارد ريال از منابع سازمان راهداري و ۳۵ ميليارد ريال از اعتبارات سازمان هواشناسي كشور هزينه شود.
 
کلمات کلیدی : برودت هوا+بارندگی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۱۸:۵۵:۱۹
خدا رو صد هزارمرتبه شکر (3658267) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.