نظر منتشر شده
۱۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 265530
اجازه ندهید خودروساز خارجی به ما ظلم کند
بخش تعاملی الف - رامین امینی زارع
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۹
طبق قانون اساسی، رئیس جمهورمحبوب مدافع وپشتیبان مردم به ویژه دربرابر بیگانگان است ،همچنین حفظ حقوق شهروندی از دیگر ماموریت های قانونی رئیس جمهور و درپی آن دولت است.

آنچه می خوانید شکوه یک شهروند ایرانی است که همواره به قانون اساسی و دیگر قوانین کشورش احترام قائل است. ماجرا از آنجا آغاز شد که پس از سال ها استفاده از خودروی ایرانی ، برای یک دستگاه خودروی با قیمت متوسط فرانسوی وارداتی در شرکت ن.خودرو درتابستان۹۳ ثبت نام کردم وبا هر زحمتی وجه آن را در دو نوبت بی کم وکاست پرداخت نمودم.اما آنچه که برسرحقوق این شهروند ایرانی ازشرکت بیگانه (باقدمت حدوددوقرن) آمده است درپی آید:

۱.نخستین ستم، فرم قرارداد است که مانند فرانسه عهد ناپلئون به صورت تحمیلی و یک سویه همه حق وحقوق متعارف را از شهروندان ایرانی سلب و پیش تر حق هرگونه اعتراضی را از او بازداشته است.

۲.روزهای زیادی از وعده تحویل خودرو می گذرد و هنوز خبری از تحویل آن شاید تا مدت ها نیست وشرکت صرفاً وعده جریمه تاخیر ناچیز۱۲ درصدی را داده است و افسوس که درسال نو خبری از خودروی نو برای خانواده ای چشم انتظار نیست.

۳.از قرار اطلاع بعد از تحویل خودرو پس ازروزهای طولانی انتظار،تازه مشکل دیگری کلید می خورد وآن هم روزها انتظار برای پلاک شدن خودرو به بهانه اسقاط خودروی فرسوده است که نماینده خودروی فرانسوی،عینا آن را به خریداربی پناه درمملکت خودش منتقل نموده است و خریدار باید مدت ها هزینه و مشکلات پارکینگ را برای خودروی بی پلاک تحمل کند.

۴.موضوع اسفبار دیگر گران فروشی خودرو مدل فلوئنس است که دربازار آزاد حدود ۱۰ میلیون تومان ارزان تر از ثبت نام با ماه ها انتظار است.

اینک مخاطب قرارداد با شماره ردیف ثبت نام ۵۸۷۵نمایندگی ۴۲۰ میرداماد دردرجه نخست مدیر عامل وهیات مدیره محترم شرکت ن خودرو و درمرحله بعدی دفترریاست محترم جمهور و مجری قانون اساسی و هرمسوول دیگری از دادستان محترم که مدعی العموم اند تا سفیرفرانسه و هر ایرانی و مسوول محترمی که ازحق شهروندان ایرانی درکشورمظلوم خودش دربرابر زیاده خواهی خارجی دفاع کند، می باشد. در پایان ضمن احترام ،با اندکی دقت مشخصات فوق برای پیگیری هرصاحب وجدان و دوست دار وطنی کامل وگویا می باشدامیدوارم بارسیدگی وحل مشکل نیاز به پیگیری مجدد نباشد.
 
کلمات کلیدی : رامین امینی زارع
 
جیحون
۱۳۹۴-۰۱-۱۵ ۱۰:۰۹:۱۲
نظر من این است که اینها حرف است و خودرو سازان خارجی و آنهایی که جهانی کار می کنند کارشان درست است و این خودرو سازان ما هستند که به بهانه حمایت از تولید داخل به مردم در طول این سالیان زیاد خیانت کرده اند بدون هیچ پیشرفتی و بدون هیچ پاسخ گویی و هست و نیست مردم بیچاره را به دلیل انحصاری نمودن و افزایش هزینه گمرکی برای وارد کنندگان خودرو خارجی به کیسه زده اند و در واقع کار استعمار داخلی که بدتر از استعمار خارجی است انجام می دهند. (2786966) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۷ ۰۸:۳۰:۰۳
من مطلبوبادقت خوندم؛ منظور نویسنده کارخانه معظم رنوی فرانسه با قدمت 200 ساله نیست


مشکل اصلی

نبود نظارت برنمایندگی داخلی برند رنو درایرانه


من شنیدم نمایندگی مربوط به افراد خاص یا به عبارتی خصولتیه!

وزیر صمت هم جرات نمی کنه بهشون چیزی بگه.در هرصورت با نویسنده هم عقیده ام که اگرچه کیفیت خودروی داخلی افتضاحه وخودروی رنو اروپایی

از هیوندای کره ای وکیا خیلی بهتره ولی دولت باید به انجام تعهدات نمایندگی رنو

درایران نظارت کنه

ضمنا شنیدم سفارت فرانسه درتهران هم به شدت بانمایندگی رنو به خاطر بردم آبروی فرانسه برخورد کرده

رستمی از آبادان (2794670) (alef-10)
 
عباس
۱۳۹۴-۰۱-۱۵ ۱۱:۴۱:۰۳
اگه خودرو ساز داخلی با کیفیت افتضاح و قیمت بالا به مردم بدبخت ظلم مضاعف نکنه مردم حسابگر ایران زیر بار ظلم با کیفیت!!! خارجی نمیرن عزییییییییزم (2787377) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۷ ۰۸:۳۳:۴۶
عزیزدلم

ظلم ظلمه ولی از فرانسه ظلم دیدن


خیلی بده /روزگاری شده که باید رنوهم به مازور بگه!

همین رفتار متکبرانه سفارت فرانسه است که باعث ظلم رنو به مردم بی پناه شده

بله (2794685) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۵ ۱۵:۱۲:۲۲
به رنو چه ربطی داره؟ (2788536) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۷ ۰۸:۳۵:۲۲
پس به کی ربط داره؟


سفیر فرانسه باید حافظ آبروی فرانسه درایران باشهولی مثل اینکه خبری نیست؟


وزارت خانه های مسوول کجان؟ (2794693) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۶ ۰۱:۵۱:۱۶
البته نمایندگی داخلی به ملت ظلم می کند و نه خودروساز خارجی (2790563) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۷ ۰۸:۳۶:۱۰
دقیقا


با شما موافقم


سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان کجاست (2794695) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۶ ۰۸:۳۷:۳۳
مگه قراردادهایی که خودروسازهای داخلی با ملت میبندند تحمیلی نیست که حالا شما از بیگانه توقع داری؟ (2790815) (alef-13)
 
احمدی
۱۳۹۴-۰۱-۱۶ ۱۱:۲۹:۵۱
ازسایت خوب الف متشکریم

شرکت نگین خودرو که نمایندگی رنوی فرانسه را درکشورمادارد هرطوربخواهد بامردم رفتارمیکند
!!!!!!!!!!!!!!!
چراوزارت خارجه وسازمان حمایت جلوی تعدی اینهارانمیگیرند؟

برای سفارت فرانسه درتهران هم خوبی نیست که این همه موج نفرت ازکشورفرانسه ایجادبشه

پسردایی من هم برای رنوفلوئنس ثبت نام کرده بودولی ازتابستان هنوزتحویل ندادند

راستی
اسقاط خودروی فرسوده به مشتری چه ربط داره؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

رنو داره مشکل خودشو به مشتری منتقل میکنه!

مسئولین رسیدگی کنند

ممنون الف بازم بنویس (2791336) (alef-13)
 
بهروز
۱۳۹۴-۰۱-۱۶ ۱۱:۵۱:۰۵
با تمام این موارد باز هم یک فرق اساسی با خودرو سازان وطنی دارد
لااقل مثل خودروسازان وطنی به ریش ما نمیخندند باتمام ایراداتی که خودرو داخلی دارد باز مشاهده میکنیم که از به عناوین مختف تماس میکیرند و میپرسند آیا از خودرو رضایت دارید به نظرم این از صد تا فحش بدتر است (2791437) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۶ ۱۲:۳۳:۱۰
گفته خودروسازان، دلیل اصلی رشد قیمت ها، کاهش شدید تیراژ خودرو و مقصر این اتفاق بد نیز در درجه اول بانک مرکزی بود. هزینه های کمرشکن دورزدن تحریم ها، نبود اعتبار کافی و درنتیجه کاهیش تولید همه و همه دست به ست هم داد تا تحریم ها تاثیر سوء مدیریت خودروسازان را افشا سازد. اکنون سه سال از آن روزها گذشته است و پراید ۲۰میلیون شده است. اما بهار ۹۴ حاکی از سال «نکو» برای خودروسازان است. خودروسازان که کمبود نقدینگی و هزینه های دیگر کمرشان را شکسته بود، اکنون از لغو تحریم ها خوشحال به نظر می رسند. (2791604) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۶ ۱۳:۱۸:۲۶
آره جونم نکنه می خواید بگید خودروسازهای داخلی به ما لطف می کنند! (2791787) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۷ ۰۸:۳۷:۵۶
نه این خوبه نه ایشان
...............ازخارجی ظلم ببینی خیلی ستمه............شارلی ابدو (2794701) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۶ ۱۸:۱۳:۰۴
خوب داخلی بخرید تا ظلم نبینید. (2793056) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۷ ۰۸:۴۵:۳۱
این قرارداد شرکت نگین با شماست نه شرکت رنو به اونا چه ربطی داره که تو ایران باید خودرو اسقاط بشه اونا خودرو می فروشن هر چند تا که بخای همین (2794723) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۷ ۱۲:۳۴:۲۷
نه جانم وقتی نمایندگی انحصاری میشه یعنی اونها تاییدش میکنن وگر نه الان شما برو ببین می تونی مستقیما از رنو ماشین بخری (2795675) (alef-10)