نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 385933
جزئیات حمله بزرگ هکری علیه کشور
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۲
دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان این که حمله هکری اخیر با ظرفیت ۳۰ گیگابیت بر ثانیه برای خواباندن سرویس دهی برخی سایت های داخل کشور صورت گرفت گفت: این حمله با اقدامات شرکت ارتباطات زیرساخت به بیرون از کشور هدایت شد.

به گزارش تسنیم، سید ابوالحسن فیروزآبادی در مراسم افتتاح فاز نخست شبکه ملی اطلاعات با بیان اینکه یکی از الزامات شبکه ملی اطلاعات پایداری آن است، اظهار کرد: امنیت در برابر خطرات ناشی از حملات سایبری تعریف می شود و همانطور که مسئولان وزارت ارتباطات گفتند یکی دو هفته پیش حمله DDOS علیه کشور صورت گرفت که نهایتا دفع شد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی افزود: حمله اخیر با ظرفیت ۳۰ گیگابیت بر ثانیه برای خواباندن سرویس دهی برخی سایت های داخل کشور صورت گرفت اما با اقدامات شرکت ارتباطات زیرساخت به بیرون از کشور هدایت شد.

وی با بیان اینکه از ظرفیت فضای مجازی برای تولید قدرت در دنیا استفاده می شود، گفت: این حوزه بعضا در بخش های دیپلماسی و صادرات از منظر اقتصادی قابل تعریف است.

او با بیان اینکه باید به قدرت بازدارندگی سایبری برسیم، عنوان کرد: این موضوع در صورتی محقق می شود که شبکه ملی اطلاعات قدرتمندی داشته باشیم و حتی به فکر صادرات خدمات آن به بازارهای منسقه ای و کشورهای اسلامی باشیم.
 
کلمات کلیدی : هک کردن+فضای مجازی
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۷ ۱۷:۱۲:۴۱
به بیرون هدایت شد؟؟؟؟؟ یعنی چی؟؟؟ مگه حمله زمینی بوده؟؟؟؟/ (3908582) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۶-۰۷ ۲۰:۱۵:۴۹
DDOS یکی از ساده ترین انواع حمله است و اگر ما قدرت دفع چنین حملاتی را نداشته باشیم پس دیگر چه کار می خواهیم بکنیم ؟ (3908828) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.