توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498631
گابریل: تحریم‌های جدید آمریکا بر خلاف منافع آلمان هستند
بخش سیاسی الف؛ 13 مرداد 96
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۲
وزیر خارجه آلمان در انتقاد از تحریم‌های جدید آمریکا علیه سه کشور، این اقدامات را بر خلاف منافع آلمان دانست.

به گزارش فارس، «زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان بار دیگر از تحریم‌های جدید آمریکا علیه روسیه، ایران و کره شمالی انتقاد کرد.

وی گفت: «تحریم‌های جدید آمریکا بر خلاف منافع آلمان هستند.»

وزیر خارجه آلمان پیش از این هم از اقدام آمریکایی‌ها انتقاد کرده بود. وی به روزنامه راینیشه‌پست گفته بود: «من با همکاران آمریکایی‌ام ارتباط نزدیکی دارم. ما اروپایی‌ها بر این تاکید داریم که علیه منافع اروپایی‌ها اقدام نشود. به این ترتیب باید گاز روسها از بازار اروپا حذف شود  تا جایی برای آمریکایی‌ها باز شود. ما معتقدیم که اینکار کاملا اقدامی غیرمعقول است.»

طرح جامع تحریم‌های ایران، روسیه و کره شمالی که چند روز پیش در قالب طرح واحد در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شده بود، در سنای این کشور هم بررسی و تصویب شد.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا  هم روز چهارشنبه طرح تحریم‌های ایران، روسیه و کره شمالی را امضا کرد. در این طرح، رئیس‌جمهور آمریکا موظف شده شرکت‌ها و افراد ایرانی را به بهانه مقابله با برنامه موشکی، تروریسم و نقض حقوق بشر در فهرست تحریم قرار دهد.


 
 
کلمات کلیدی : وزیر خارجه آلمان+تحریم‌های جدید آمریکا +ایران+آلمان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.