نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448230
سود 100 هزار تومانی روی هر گوشی قاچاق؛
رجیستری؛ رایگان برای مردم و پرهزینه برای قاچاقچیان
بخش دانش و فناوری الف،4 اسفند95
قرار نیست رجیستری هزینه‌ بر واردات اضافه کند یا قیمت گوشی را افزایش دهد در نتیجه به ضرر مردم نیست اما عده‌ محدودی که 70 درصد بازار گوشی را از قاچاق تامین می کنند و روی هر گوشی حدود 100 هزار تومان سود دارند از تجارت کنار گذاشته خواهد شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۸
به گزارش خبرگزاری فارس، اجرای هر پروژه‌ در سطح ملی، منافع و مضراتی را دارد که در برخی موارد حتی به منافع عده‌ای ضربه‌ می‌زند.

پروژه رجیستری گوشی تلفن همراه که چندی پیش احیای آن بر سر زبان‌ها افتاد در پایان بهمن ماه طبق اعلام مجریان این طرح به پایان مرحله امکان‌سنجی رسیده است.

این پروژه که با هدف مبارزه با گوشی قاچاق اجرا خواهد شد علاوه بر جلوگیری از ورود غیرقانونی گوشی موبایل به کشور مزایای دیگری از جمله اطمینان از سلامت گوشی‌ها، اطمینان از اصالت گوشی و اطمینان از خدمات گوشی را در پی دارد.

به این ترتیب همزمان با مبارزه با قاچاق، خریداران از رعایت استانداردهای ضروری از جمله SAR (سطح تشعشعات) در کالای خریداری شده مطمئن می‌شوند زیرا کالای رسمی باید استانداردهای واردات را رعایت کرده باشد.

از آنجا که اجرای رجیستری قرار نیست قیمت گوشی را افزایش دهد یا هزینه‌ای بر واردات تحمیل کند، در نتیجه برای مردم به ضرر نیست اما در این میان عده‌ای محدود که عمده واردات قاچاق گوشی به کشور را انجام می‌دهند و روی هر گوشی قاچاق میانگین حدود 100 هزار تومان سود می کنند از این بازار کنار گذاشته خواهد شد.

در مقابل، دولت نیز منافع خود را از بازار گوشی که اکنون 70 درصد نیاز آن از طریق قاچاق تأمین می‌شود، احیاء می‌کند.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ رجیستری موبایل
 
آریابان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۴ ۱۷:۳۶:۱۵
قطعا دزد بازار آشفته میخواهد وآب گل آلوده ، تا به صید شاه-ماهی !!!!! بپردازد ؛
با این امید که ایندفعه دیگه طلسم ریجستری بشکنه و اطمینان و رفاه مشتریان و البته کسادی بازار قاچاقچیان رو باعث بشه ؛ (4172625) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.