توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502635
دلیل مخالفت روحانی با حضور وزیر زن در کابینه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۲
یک عضو فراکسیون زنان از معرفی نشدن وزیر زن در کابینه دوازدهم انتقاد کرد و گفت: انتظار می‌رود رئیس‌جمهور صادقانه بگوید منشأ مخالفت‌ها با حضور زن در کابینه کجاست.

به گزارش ایسنا، سکینه الماسی در تذکری شفاهی در پایان جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس گفت: انتظار می‌رفت رئیس‌جمهور به شعارهای انتخاباتی‌اش پایبند باشد چون عدم پایبندی به این شعارها پیامدهای منفی در جامعه به دنبال خواهد داشت و باعث بی‌اعتمادی به نظام می‌شود.

وی با اشاره به وعده رئیس‌جمهور در رعایت عدالت در کشور و بهره‌مندی از همه مردم فارق از معیارهای جنسیتی، نژادی و غیره گفت: یکی از شعارهای رئیس‌جمهور استفاده از ظرفیت زنان در کابینه بود که این اتفاق رخ نداد. رئیس‌جمهور در زمان دفاع از کابینه پیشنهادی گفت که تحت فشار نبوده اما تلویحاً دلیل عدم انتخاب وزیر زن را برخی مخالفت‌ها مطرح کرد. انتظار می‌رود که رئیس‌جمهور صادقانه بگوید منشأ مخالفت‌ها کجاست.

الماسی در پایان اظهار کرد: جامعه اهل سنت در انتخابات به نظام و رئیس‌جمهور رای دادند اما سوال این است که نخبگان اهل سنت در دولت چه جایگاهی دارند؟
 
کلمات کلیدی : روحانی+دولت دوازدهم+کابینه جدید روحانی+وزیر زن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.