توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502536
تقویت ۴۵ واحدی شاخص کل بورس/ بازار سهام در دست حقیقی‌های امیدوار
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۴
معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی تقویت حجم و ارزش معاملات روزانه بازار سهام را به نظاره نشستند که تحرک خریداران اغلب حقیقی بازار سهام قابل توجه بود.

به گزارش فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز چهار شنبه 25 مرداد ماه 96 با افزایش 45 واحدی روی رقم 81 هزار و 741 واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش 3 واحدی عدد 17 هزار و 625 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 9 واحدی به رقم  89 هزار و 757  واحد دست یافت.

شاخص بازار اول در حالی با افزایش 13 واحدی به رقم  57 هزار و 174  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 199 واحدی عدد  178 هزار و 720  واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز بدون تغییر در رقم 918 واحد در جا زد.

براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های خدمات انفورماتیک با 39 واحد، کشتیرانی ج.ا.ا با 19 واحد و پترول با 15 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت بندر عباس با 17 واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان با 9 واحد و فولاد مبارکه تا 5 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 270 میلیارد تومان رسید که ناشی از دست به دست شدن بیش از 725 میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 44 هزار و 29  نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های بورس اوراق بهادار تهران، شرکت کارگزاران بورس اوراق بهادار، نهادی معاملاتی بورس اوراق بهادار، کارت اعتباری ایران کیش، مجتمع‌های گردشگری و امور رفاهی کارگزاران پارس، مالیبل سایپا، سرمایه‌گذاری تدبیرگران فارس در خوزستان، رهشاد سپاهان، فنی و مهندسی مشانیر، فولادافزا سپاهان، تولید پلاستیک شاهین، جوش و اکسیژن ایران، شیرین دارو، پشم‌بافی افشار یزد از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل، نماد معاملاتی شرکت‌بیمه سینا متوقف شد. 

به گزارش فارس، امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد بیش از 160 میلیون سهم کشتیرانی ج.ا.ا به ارزش کمتر از 63 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده کد به کد شد. در پتروشیمی جم اما کمتر از 127 میلیون سهم به ارزش بیش از یکصد میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم با معاملات انتقالی همراه شد. 

همچنین کمتر از 34 میلیون سهم گروه دارویی برکت به ارزش بیش از 6 میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده مواجه بود. 

در بیمه سینا نیز کمتر از 15 میلیون سهم به ارزش یک و نیم میلیارد تومان با معاملات انتقالی میان سهامداران عمده همراه شد، همچنین 7 میلیون سهم گروه صنعتی بارز به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان کد به کد شدد. 

در سرمایه‌گذاری مس سرچشمه نیز 5 میلیون سهم به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان کد به کد شد. 

براساس این گزارش، امروز بورس تهران در حالی همسو با معاملات پرحجم درون‌گروهی سهامداران عمده در بازار 2 شاهد تحرک خریداران سهام اغلب حقیقی بود که حمایت ناچیز برخی حقوقی‌ها در نمادهای شاخص‌سازی همچون کشتیرانی، خدمات انفورماتیک، پالایش نفت تبریز و پترول باعث شد تا نماگرهای بورس امروز سبزپوش باشند، هر چند که بازار دومی‌ها نیز همچنان با اقبال خریداران سهام مواجه هستند. 

به گزارش فارس، امروز بازار سهام در حالی شاهد تقویت حجم و ارزش معاملات سهام به ویژه در بازار دوم بود که روند کلی معاملات سهام در محدوده صفر تابلو و متعادل دنبال شد.
 
کلمات کلیدی : بورس + بازار بورس + شاخص بورس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.