نظر منتشر شده
۳۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413337
مشاور رئیس‌جمهور منتخب آمریکا:
ترامپ دنبال اصلاح توافق هسته‌ای است/ مجبور نیستیم حرف ایران را گوش کنیم/ توافقات بسیاری امضا شده ولی بعدها تغییرکرده‌ است
بخش خبری الف،‌۲۳ آبان ۹۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۳
مشاور رئیس‌جمهور منتخب آمریکا ضمن تأکید بر اینکه اعراب آمریکایی نقش مهمی در حمایت از وی داشته‌اند، گفت: مردم خاورمیانه از آمریکا رئیس‌جمهوری می‌خواهند که به برقراری امنیت و ثبات منطقه کمک کند.

به گزارش ایسنا، ولید فارس، مشاور امور سیاست خارجی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا بعد از انتصابش در این سمت به کشورهای عربی و غربی زیادی سفر و با مسئولان برجسته در راستای توضیح اهداف دونالد ترامپ دیدار کرده است. وی نقش مهمی در جلب حمایت اعراب آمریکا برای رأی دادن به ترامپ داشته است.

ولید فارس در مصاحبه با پایگاه خبری "ایلاف" درباره دودستگی بزرگی که در آمریکا پس از انتخاب دونالد ترامپ افتاده، گفت: این مسائل در انتخابات قبلی آمریکا نیز رخ داده است. باراک اوبامایی که از قدرت خارج خواهد شد با ترامپ در کاخ سفید دیدار کرده و به هم دست می‌دهند گویی هیچ اتفاقی نیفتاده است. اوباما می‌گوید که از ترامپ حمایت خواهد کرد و ترامپ نیز اوباما را مردی خوب می‌داند. در نتیجه جامعه جهانی باید بداند که نهادهای آمریکایی از قوی‌ترین نهادهای جهان هستند و متحدترین خواهند بود. اقلیت آشوبگری وجود دارد که براساس دستورکارهای ویژه خود عمل می‌کنند . این یک مسئله شناخته شده است و هیچ ارتباطی با انتخابات ندارد.

وی تأکید کرد: ترامپ می‌تواند وحدت را به کشور بازگرداند. قوه مجریه‌ای وجود دارد که خواسته‌های مردم را برآورده می‌کند. کنگره‌ای وجود دارد که نماینده احزاب سیاسی است. هیچ نگرانی درباره دودستگی میان مردم آمریکا وجود ندارد. برخی گروه‌ها از نتایج انتخابات استفاده کرده و آشوب به پا می‌کنند.

ولید فارس درباره تصمیم ترامپ برای بیرون کردن مسلمانان از آمریکا گفت: این اظهارات که از سوی برخی رسانه‌ها گفته می‌شود درست نیست. هدف از این اظهارات ترساندن مسلمانان و تلاش برای سیطره بر آنان است. دولت آمریکا هیچ دلیلی برای بیرون کردن شهروندانش ندارد.

وی افزود: طرف‌هایی که چنین اکاذیبی را منتشر می‌کنند خود مردم را از حلب و موصل بیرون می‌کنند. کسی که پشت این اتهامات قرار دارد طرفی ریشه‌ای در خاورمیانه است که معتقد است ترساندن اقلیت اعراب مسلمان وی را به اهدافش می رساند. صحبت از بیرون کردن مسلمانان در فرهنگ سیاسی آمریکا وجود ندارد و از زمان به وجود آمدن آمریکا چنین اتفاقی نیفتاده است.

ولید فارس گفت: درست نیست درباره آینده اعراب آمریکایی سؤالاتی را مطرح کنیم. آمریکا کشور آن‌هاست و آن‌ها نقشی بزرگتر در این کشور خواهند داشت. به نقش سیاسی که در انتخابات کنونی داشتند نگاه کنید. آن‌ها در حزب دموکرات و حزب جمهوری نقش ایفا کردند. ما دیدیم که چگونه حامیان عرب ترامپ در میشیگان روند انتخابات را تغییر دادند و پیروزی را به ترامپ در این ایالت بخشیدند. اعراب آمریکایی در زمینه‌های اقتصاد، سیاست، فرهنگ و سینما نقش فعال دارند. آینده اعراب آمریکایی درخشان خواهد بود و در سایه ریاست‌جمهوری ترامپ بهتر خواهد شد.

وی درباره ائتلاف عربی و رابطه آمریکا با جهان عرب در سایه حکومت ترامپ گفت:  ترامپ از چند ماه پیش درباره این ائتلاف صحبت کرد و به جای اینکه این سؤال از آن زمان مطرح شود درباره مسائلی مثل بیرون کردن صحبت شده است. ترامپ خواهان ائتلاف با جهان عرب است و وی در سخنرانی اوت گذشته گفت که با جهان عرب از جمله مصر، اردن، شورای همکاری خلیج فارس و دیگر کشورها ارتباط برقرار خواهد کرد تا ائتلافی شاید شبیه به ائتلاف ناتو با آن‌ها تشکیل دهد.ترامپ به اعراب می‌گوید که متحد شوید تا ما به شما کمک کنیم. فرد عاقل باید به ترامپ به عنوان "منجی جهان عرب نه فقط منجی آمریکایی‌ها" نگاه کند.

مشاور ترامپ تأکید کرد: ائتلاف عربی شامل کشورهایی خواهد بود که اصول این ائتلاف را که بر پایه محافظت از منطقه است، قبول داشته باشند. از جمله دیگر اصول مقابله با تروریسم و پایان دادن به جنگ داخلی و بازگشت آوارگان به کشور خود است.

وی درباره روابط با شورای همکاری خلیج فارس گفت: زمانی که ترامپ وظایف خود را در کاخ سفید آغاز کند روابط و ائتلاف با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس را ازسر خواهد گرفت و به مرحله شراکتی که در دوره ریاست‌جمهوری بوش پدر و پسر وجود داشت، بازخواهد گشت و این روابط را تقویت خواهد کرد. ترامپ مرحله انزوایی را که در دوره اوباما وجود داشت پشت سر خواهد گذاشت و با رهبران منطقه دیدار خواهد کرد. وی شورای همکاری خلیج فارس را از "دو خطر تروریسم و مداخله ایران" محافظت خواهد کرد. روابط احتمالا قوی‌تر از دوره بوش پدر و پسر خواهد بود. ما درباره موضوع اقتصادی نیز با شورای همکاری خلیج فارس همکاری خواهیم کرد.

ولید فارس درباره سوریه و عراق گفت: باراک اوباما در سوریه و عراق مداخله نکرد و تنها دستور حملات هوایی علیه داعش و آموزش نیروها برای جنگ با این گروه را داد. برای پایان دادن به جنگ داخلی و حمام خون در سوریه وارد عمل نشد. در عراق نیز با سرعت کافی برای حمایت از اقلیت‌ها وارد مداخله نشد. ایزدی‌ها کشته شده و به کردها، شیعیان و سنی‌های میانه‌رو حمله شد. تمامی این فجایع از سال ۲۰۱۴ آغاز شده و هنوز ادامه دارد.

وی افزود: ترامپ حتی اگر در سال ۲۰۱۲ یا ۲۰۱۱ رئیس‌جمهور بود منطقه این وضعیت فاجعه‌بار را به ارث می‌برد. وی با پرونده‌های بزرگی مواجه خواهد شد. اینکه وی چه تصمیماتی خواهد گرفت ما نمی‌توانیم پیش‌گویی کنیم. باید منتظر تشکیل دولت وی باشیم. وی از معادله کنونی راضی نیست و مخالف حضور نیروهای ایران در منطقه است.

فارس گفت:‌مردم خاورمیانه از آمریکا رئیس‌جمهوری می‌خواهند که به برقراری امنیت و ثبات منطقه کمک کند اما گروه‌هایی مثل تندروها این مسئله را به شکست می‌کشانند چرا که آن‌ها از این حمام خون استفاده می‌کنند. برای همین چالش بزرگی پیش روی ترامپ است.

وی درباره امکان ارتباط با روسیه برای حل بحران‌های منطقه گفت:‌ ترامپ بی‌تردید با روسیه در ارتباط خواهد بود. عاقلانه نیست که دو کشور هسته‌ای با هم ارتباط نداشته باشند. ارتباط در دوران جنگ سرد نیز وجود داشت اما با وجود ارتباط باید عزم و اراده هم وجود داشته باشد. قبل از آنکه روسیه وارد سوریه شود اوباما باید شرایط را نهایی می‌کرد مثل همان اتفاقی که در لیبی رخ داد. به رغم روابط معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی با روسیه و تلاش روسیه برای ایستادن در مقابل سازمان ملل ناتو عزم و اراده‌اش را به کار گرفت. اوباما به خاطر توافق با ایران می‌خواست از عراق عقب‌نشینی کند او به این دلیل که قبل از حل موضوع در سوریه عقب‌نشینی را انتخاب کرد، باعث شد جنگی ویرانگر راه بیفتد و به ایران و حزب الله اجازه "مداخله" بدهد.

ولید فارس گفت: ترامپ با کشورهای عربی در مناطق خارج از سیطره نظام سوریه همکاری و برنامه‌های مشترکی را با آن‌ها اجرا خواهد کرد. اما درباره مناطق تحت سیطره نظام سوریه که تحت حمایت روسیه هستند باید ترامپ با روس‌ها صحبت کند هرچند که مخالفان این مسئله را قبول ندارد.

وی گفت: اگر اوضاع در مناطق کردنشین و مخالفان درست شد و تندروها بیرون رفتند در آن زمان ترامپ برای جلب افکار عمومی آمریکا جهت حمایت از مردم سوریه تلاش کرده و برای حل سیاسی بحران با روسیه در ارتباط خواهد بود. اگر تفاهم میان واشنگتن و مسکو حاصل شد وی از روسیه خواهد خواست تا بر ایران و حزب الله فشار بیاورد و آن‌ها از سوریه خارج شوند.

ولید فارس درباره آینده توافق هسته‌ای غرب با ایران گفت: توافق هسته‌ای از سوی اعضای شورای امنیت امضا شده نه از سوی کنگره. وزارت خارجه آمریکا تأکید کرده که ترامپ تمامی گزینه‌ها را در اختیار دارد. ترامپ توافق هسته‌ای را اینگونه و به شکل کنونی نمی‌خواهد اما باید باز هم منتظر بمانیم و ببینیم که وی چه تصمیمی خواهد گرفت. مکانیسم‌هایی در قوانین بین المللی و قوانین آمریکا وجود دارد و بعدا خواهیم دید که ترامپ چگونه این موضوع را بررسی خواهد کرد. اما ابزارهایی برای اصلاح یا لغو این توافق‌نامه وجود دارد و لازم نیست که ما به صحبت‌های ایران گوش دهیم  که می‌گوید این توافق امضا شده است. بسیاری از توافق‌ها هستند که امضا شده اما تغییر یافته‌اند.
۱۳۹۶/۰۵/۱۴ ۱۲:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۹ ۰۶:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۲۲:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۸ ۰۷:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۱ ۱۰:۵۴
 
۱۳۹۵/۱۰/۳۰ ۱۰:۳۹
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۲ ۱۰:۴۲
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۰ ۰۸:۴۲
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۹ ۱۰:۱۷
 
۱۳۹۵/۰۴/۳۰ ۲۰:۰۲
 
 
کلمات کلیدی : ولید فارس+مشاور ترامپ+ترامپ+برجام
 
Austria
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۵:۴۷:۳۳
چرا نباید ترامپ یک مشاور ایرانی داشته باشد؟ (4014353) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۶:۴۰:۰۷
باشه،بهش پیشنهاد میدیم (4014499) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۸:۰۹:۲۷
اتفاقا مشاور ایرانی هم داره نایاک تقریبا همین کار می کند البته با کمک راکفلر ها (4014652) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۶:۰۸:۱۷
صحبتهای این بابا در مورد اعراب خلیج فارس، سوریه، حزب الله و ایران نگران کننده است. خوشحالی دلواپسان از انتخاب ترامپ بزودی رنگ خواهد باخت. بنظرم ترامپ با دادن چراغ سبز به روسیه درصدد جدا کردن راه روسیه از راه ایران و سوریه است تا به موقع به حساب همه برسد، در کل بنظرم آدم تفرقه افکنی است این دونالد ترامپ (4014414) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۸:۳۱:۲۱
دوست عزیز اینکه روسها ، ایران را بر سر منافع خود با غرب قربانی کنند ، یک مسئله واضح و مبرهن است، اما اینکه دولتمردان ما بخواهند تمام مهره های اندکشان را در کیسه روسها بگذارند یک اشتباه نابخشودنی است (4014698) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۲۰:۱۶:۲۰
نه عزیز حساب سوریه را نمی رسد !! بلکه سوریه را به سمت خود می کشد واز او کشوری با مرزهای امن برای اسرائیل می سازد واو را با جامعه اعراب منطقه آشتی می دهد ! وایران تنها می ماند وحزب الله هم در محاصره کشورهایی که یک صدا با او مخالفند ! روسیه همواره نشان داده رفیق نیمه راه است وهرجا پای منافعش باشد پشت ایران را خالی کرده اما متاسفانه مخصوصا از آغاز دولت نهم ودهم ایران بد جوری خود را به روسیه گره زده ویک عده بد جوری به دوستی با خرس دل بسته اند ! (4014883) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۶:۰۹:۵۵
اصلاح طلبان دو بار سکان هدایت پرونده هسته ای را به دست گرفتند و با دو توافق سعد اباد و برجام " افتضاح افریدند و فقط امتیاز دادند . هزینه کج فهمی اقایان را فقط کشور داد و ملت . (4014417) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۸:۱۵:۰۸
ببخشید که با طناب آقایون قبلی داشتیم میرفتیم در چاه شورای امنیت و هر روز تهدید به جنگ میشدیم ...

مثل اینکه شما آب گل الود و اوضاع بهم ریخته بهت ساخته و خوب ازش سود کردی !!! (4014664) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۱۱:۱۳:۰۶
گل گفتی (4015671) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۶:۱۱:۱۸
لبخندی که بر لبان ماست نه از خوشحالی امدن ترامپ " که از سر تاسف به ساده لوحی اقایان است . (4014423) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۶:۴۸:۱۶
خیر لبخند شما جناحی و برای خوشحالی از اینه که دولت خودمون ممکنه دچار مشکل بشه هیج ادم دلسوزی در این مواقع لبخند نمیزنه و دنبال راهکار و پیشنهاد و حمایت از دولتش میره هر اقدامی که باعث تضعیف برجام بشه شما رو خوشحال می کنه چند دسته هم هستید یک دسته دلالها و کاسبان تحریم(که دنبال دوران طلایی تحریم هستید که باز پول به جیب بزنید) و یک عده هم افراد جناحی که دنبال هیاهو و مشکل ساختن برای دولت هستید که بلکه با تخریب برجام جناح خودتون که این مشکلات رو بوجود اورده دوباره بیاد سرکار از این دو دسته خارج نیستید. (4014519) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۶:۵۵:۳۳
مثلا افزایش فروش نفت و درآمدهای نفتی یا تحویل موشکهای پدافندی اس 300 که بعد از توافق هسته ای میسر شد نشانه ساده لوحی دولت است؟!
خدا به شما کمی انصاف عنایت فرماید. (4014536) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۸:۱۰:۲۰
خام فروشی هنر و افتخار نیست دوست عزیز چون اگر بود عربستان از ما هنرمندتر بود (4014655) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۲۰:۰۰:۲۰
شما گمان میکنی فروش نفت خام هنره ؟!! اینکه یه چیزی به صورت خدادادی از زمین میزنه بیرون فقط بریزی تو کشتی بفروشی هنر خاصی نمیخواد، هنر اونه که ارزش افزوده بهش بدی بعد بفروشی.

همین دولت و طرفداران عدم توسعه قوای نظامی از جمله آقای رفسنجانی اگر دستشون میرسید اجازه ورود این سامانه رو نمی دادن.

کما اینکه گفتن و شنیدید که در این دولت راه کاهش هزینه های نظامی مثل آلمان و ژاپن هموار شده و دوران موشک و نظامی گری به پایان رسیده و الان دوره مذاکره هست !

ساده لوحی یعنی گره زدن همه چیز از جمله آب خوردن مردم به مذاکره و توافق با آمریکا، ساده لوحی یعنی سپردن پروژه های بزرگ نفتی به توتال، شل و .... ساده لوحی یعنی فکر کنی آمریکایی که با تو میخنده به ریشت نمیخنده ! ساده لوحی یعنی اول هر چی داری دو دستی بدی بعد منتظر یک اقدام ساده باشی و آخرشم انجام نشه !

بازم بگم یا بسته ؟! (4014856) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۲۰:۰۶:۴۱
اون وعده هایی که خود دولت درباره برجام به مردم داده بود چندین برابر این دستاوردهایی هست که شما میگید.
نکته ۱ : دولت در این ۳ سال تمام امیدش رو بست به برجام و هیچ کار مهم یا تحولی در داخل ایجاد نکرد . و مدام با امید دادن به مردم که در آینده نزدیک همه چیز درست میشه فقط وقت تلف کرد.
نکته ۲ : خیلی ها به دولت گفتند به امریکا در اجرای برجام اعتماد نکن. که اگر به این توصیه می خواست عمل کنه مطمئنا تلاش میکرد تا برجام رو اینجوری پیش نره. اما متاسفانه متفکرین در دولت به این حرف ها هیچ اعتقادی نداشتند. (4014865) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۲۰:۱۹:۵۴
نه جانم لبخندتان به دلیل راه افتادن مجدد کاسبی از تحریمها وفشار بر گرده مردم است ! مگر بالا رفتن ساعت به ساعت نرخ دلار وطلا برایتان مضر بود ؟! (4014886) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۶:۱۳:۵۴
حال که ایران تعهداتش را انجام داده " در خواست های فرا برجامی را مطرح می کنند تا اگر ایران پذیرفت که خب امتیاز می گیرند و اگر هم نپذیرفت ایران را متهم به عدم همکاری در ادامه برجام می کنند . و این یعنی دو سر باخت برای ما . وقتی منتقدان به اقایان اعتدال می گفتند که در اجرای تعهدات عجله نکنید " فقط فحش می خوردند ! (4014430) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۲۰:۲۲:۳۸
شما وترامپ هنوز نمی دانید وقتی می گویند توافق چند جانبه یعنی توافق انجام گرفته وتمام شده وتنها بین ایران وآمریکا هم نبوده ! (4014891) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۶:۱۷:۳۰
اقایان اول می گفتند که اروپا مهم نیست و کدخدایی به نام امریکا دارد " الان که امریکا زیر توافق می زند " می گویند امریکا که به تنهایی مهم نیست مهم اروپایی ها هستند که متعهد به برجام اند ! (4014438) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۹:۲۹:۳۳
اروپا در مقطعی که مسئولیتی در قبال همکاری یا عدم همکاری با ایران بر عهده نداشت بی شک به درخواست آمریکا به آزادی پاسخ می داد در قبال رفتار با ایران
ولی وقتی در برجام متعهد و پاسخگو شده در قبال تعهدنامه این امکان برای آزادی رفتاری در قبال ایران در حیطه ی برجام براش وجود نداره حتی درصورت درخواست آمریکا (4014801) (alef-13)
 
ایرانی وطن پرست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۶:۲۵:۱۶
آقای ترامپ شمانمی توانیدتوافقی راکه چندین کشورامضاکرده اندیکطرفه درآن تغغیرات ایجادکنیداینجادرکشورمن هم عده ای تندمیروند لطفاهم شما وهم تیم تصمیم گیرنده تان معقولانه درمسائل مختلف قدم بردارید. (4014464) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۹:۴۹:۴۸
دوست گرامی از منطق برای کسی حرف بزن که عقل داشته باشه و زورگو نباشه، همین الان آمریکا ده ها معاهده که چندین کشور پاش امضا کردن و خودش ایضا امضا کرده رو اجرا نمیکنه، بعد شما داری برای ترامپ دیوانه فاسد صغری کبری میچینی ؟!!! (4014834) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۶:۲۵:۵۱
دوستان زیاد کامنت میذارن و برجام رو قبول ندارن ممنون میشم ما رو از طرح خودشون اگاه کنن که برجام اگر نباشه وقتی صادرات نفت صفر بشه هزینه های کشور را چکونه پرداخت می کنید بنده ادعایی ندارم اون جناح برنامه اش این بوده ممنون میشیم برنامه اجرایی خودتون رو بدور از شعار و... اعلام بفرمایید فرض رو هم میذاریم که برجام بد است شما طرحت چیه؟ بنده تا حالا طرحی برنامه ای از شما دوستان نشنیدم. اگر برجام نبود صادرات نفت صفر بود صادرات صفر یعنی نبود دلار و نبود دلار یعنی افزایش قیمت اون به بالای 5 هزار تومن و پولی هم برای پرداخت حقوق به ملت نبود و هزاران گرفتاری ایجاد می شد دارو را چیکار میکردید؟ ممنون میشم که برنامه خودتون رو بدون شعار و کنایه و تمسخر بفرمایید بالاخره شما که مخالف این طرحی حتما طرح دیگری دارید ما رو در شهرستان از طرحهاتون اگاه بفرمایید بنده اینجا در یک شهر کوچک زندگی می کنم از نیات شما هم اطلاع ندارم سیپاسگزار خواهم بود اگر اطلاع رسانی بفرمایید.
و من ا... توفبق (4014466) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۶:۲۸:۰۱
ترامپ و مشاورش غلط کردن،شما اول با مردم خودت کنار بیا بعد بشین با ما مذاکره کن. (4014472) (alef-3)
 
اینو یه آمریکایی میگه
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۶:۵۰:۳۸
. اقلیت آشوبگری وجود دارد که براساس دستورکارهای ویژه خود عمل می‌کنند . این یک مسئله شناخته شده است و هیچ ارتباطی با انتخابات ندارد. (4014524) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۷:۴۵:۵۶
آقای فارس دور میگرده و از عربها باج میگیره تا به نفعشان حرف بزنه (4014616) (alef-13)
 
پیمان
United States
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۸:۰۷:۰۱
ترامپ. به حضرت عباس دست به توافق زدی نزدیا ... (4014649) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۸:۵۷:۰۸
همین امروز گفتند برجام هوای تازه بود. به نظرم اگر برجام با نظر ترامپ اصلاح بشه ما صاحب هوای تازه بیشتری خواهیم شد.آفتاب تابان سوزاننده است؛همین هوای تازه خیلی بهتر است. (4014738) (alef-13)
 
محمذ صفرجی
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۹:۱۶:۴۶
کسی که بجای خدا به کدخدا اعتماد کند و همه تخم مرغ های خود را در سبد کذخدا بگذارد نهایتا همان خواهد شد که در آیه شریفه آمده است :
فمن اعرض عن ذکری فان له معیشته ذنکی
هرکس از من رویگرداند معیشتش به سختی گراید .
این موضوع نه تنها در امور شخصی بلکه در تصمیم گیریهای کشوری و جهانی است و نتیجه اعتماد به غیر خدا بلکه دشمانان خدا جز خسران نخواهد بود .
در سال 92 مرذم را در دوقطبی معیشت - هسته ای قراردادند و مردم معیشت را انتخاب کردند و خواهیم دید که از معیشت نیز جز باغ گلابی و نه حتی گلابی نصیب نخواهد شد .
و اما امتحان بعدی در انتخابات آینده قراردادن مردم در دوقطبی معیشت - موشکی است و یا معیشت - مقاومت . نتیجه هرچه باشد ملتی موفق و پایدار است که به رهبر ولایی اش پاسخ درست را بدهد . موفق باشید (4014781) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۱۹:۴۷:۰۲
اون دوستی که قبلا می گفت برجام قطعنامه شورای امنیت و سازمان ملل هست الان تشریف بیارن از چند کلاس سواد داری صحبت کنه یکم بخندیم، دقیقا همون حرف هایی که اون به قول شما بی سواد ها زدن شد، آمریکا زیر هر نوع تعهدی که دلش بخواد میزنه چه آقای ظریف این ژنرال و سردار دیپلماسی اون رو در قالب قطعنامه برده باشه چه نبرده باشه، تنها مزیت قطعنامه شدن بخشی از برجام برای آمریکا بود چون فقط ما هستیم که در صورت خلاف عمل کردن نسبت به قطعنامه مؤاخذه میشیم نه آمریکای قلدر قدااره بند عربده کش.

قانون جنگل همینه، البته ببخشید قانون دهکده جهانی اینه که کد خدا هر کار دلش بخواد بکنه، کدخداست دیگه خودتون قبول کردید ! (4014831) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۲۰:۲۲:۰۵
اگر اون مقدار پلوتونیوم رو به اون سرعت و در کمال بی فکری از بین نبرده بودیم الان یک حاشیه امنیت داشتیم . وقتی در جنگل زندگی میکنی باید قوی باشی وگرنه تکه تکه میشی (4014890) (alef-13)
 
هادی جویباری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۲۲:۵۳:۳۲
به فرموده مقام معظم رهبری فعالیت جهت ساخت سلاح اتمی شرعا حرام است.
اونوقت پلوتونیوم چجوری برامون حاشیه امن ایجاد میکرد؟ (4016707) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۳ ۲۱:۲۶:۵۳
قابل توجه شریعتمداری و امثالهم (4014971) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۰۴:۱۲:۲۷
من دفاع از ترامپ نمی کنم ولی نقد مخالف می کنم که تهمت دروغ می زنند و کسی قصاص پیش از جنایت می کنند. ممکن ترامپ وعده انتخابتی کنار بگذارد و یا تغییر بدهد و یا عملکرد بدی داشته باشد ولی هنوز نکرده که کار بدی محکومش کنیم.
ترامپ یک فرصت برای کشور ماست، دولت ایران بایست تمایل و نشان مثبتی از همکاری بدهد و پیش فرض بد راکنار (4015254) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۱۰:۳۱:۳۶
اگر توافق نامه به ضرر ايران بود قطعا تندروهاي امريكا از ان حمايت ميكردند (4015611) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۱۳:۰۳:۰۸
یک ایراد بزرگ سایت الف اینه که جائی برای تایید نظر منفی وجود ندارد یا موافقی و نظر دوستان رو تایید میکنی یا اینکه میری بسلامت ههههه (4015822) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.