توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 434037
عامل کشتار سیاه‌پوستان در کلیسایی در آمریکا به اعدام محکوم شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۸
در اقدامی کم‌سابقه دیلان روف، عامل کشتار 9 سیاه پوست در کلیسا چارلستون آمریکا به اعدام محکوم شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری پی تی آی، در جلسه دادگاه بررسی اتهامات دیلان روف هیات منصفه نشست سه ساعته‌ای را پیش از بازگشت به صحن دادگاه و اعلام حکم برگزار کردند و پس از این نشست غیر علنی عامل 22 ساله این جنایت را با توجه به اینکه وی از کارش ابراز ندامت نکرده، به اعدام محکوم کردند.

دیلان روف در طول برگزاری جلسه دادگاه، وکالت خودش را بر عهده داشت و هرگز برای بخشش و یا توضیح علت ارتکاب جرمش اقدام نکرد.

همچنین وی در اوایل جلسه دادگاه با بیان اینکه هنوز احساس می‌کند که اگر آن شرایط فراهم بود، باز هم آن کار را انجام می‌داد، آخرین شانس خود برای بخشش را از دست داد. حین برگزاری جلسه دادگاه خانواده‌های قربانیان این حادثه در سکوت اشک می ریختند.

دیلان روف در حادثه تیراندازی 9 سیاهپوست را در کلیسای چارلستون در کارولینای جنوبی به قتل رساند.

روف به ماموران اف بی آی گفته بود که این افراد را به منظور آغاز یک "جنگ نژادی" به قتل رسانده است.

برخی رسانه‌ها نیز پس از وقوع این حادثه اعلام کردند، تیراندازی در این کلیسا از سوی دیلان روف هدفمند انجام شده است زیرا کلیسای امانوئل اولین کلیسای انگلیکان آفریقایی‌ها بوده که در سال 1818 توسط گروهی شامل موریس براون و دنمارک وسی، رهبر انقلاب بردگی در چارلستون پایه‌گذاری شده است.

این تیراندازی موجب راه افتادن بحثی گسترده درباره میراث برده‌داری و نژادپرستی در آمریکا شد که فرد سفیدپوست عامل این حمله تصاویری از خود را در کنار «پرچم کنفدراسیون» که متعلق به دوران جنگ داخلی این کشور بوده و یادآور میراث نژادپرستی است، منتشر کرد.

بلافاصله پس از این اتفاق سیاستمداران و مقام‌های آمریکا تلاش کردند تا هرگونه تعلق خاطر خود به این پرچم را رد کنند و فشارهای بی‌سابقه‌ای برای پایین آوردن این پرچم از محوطه مجلس محلی ایالت کارولینای جنوبی به راه افتاد.
 
کلمات کلیدی : کشتار سیاه‌پوستان + آمریکا + اعدام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.