توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509133
پسر ترامپ برای ادای شهادت به سنا خواهد رفت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۰
«دونالد ترامپ جونیور» پسر ارشد رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد برای ادای شهادت در خصوص پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا فردا ( پنجشنبه ) به مجلس سنای این کشور خواهد رفت.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، این جلسه به صورت محرمانه برگزار خواهد شد.

ترامپ جونیور پیش از این به یک جلسه علنی دعوت شده بود تا اظهارات خود در خصوص ارتباط با روسیه را در جمع نمایندگان این کشور مطرح کند؛ ولی بعدها با اعضای کمیته قضایی سنا به توافق رسید تا این جلسه پشت درهای بسته برگزار شود.

وی به تازگی ایمیل‌هایی را منتشر کرده بود که نشان می‌داد او در جریان رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری، مشتاقانه مایل به همکاری با فردی بوده که گمان می‌کرده عامل دولتی روسیه و حامل اطلاعاتی محرمانه درباره رقیب دمکرات پدرش است.

گرچه ترامپ جونیور مدعی است که در این دیدار هیچ اطلاعاتی رد و بدل نشده و این وکیل هیچ ارتباطی با دولت روسیه نداشته است، رسانه‌ها او را به تلاش برای همکاری با مسکو متهم می‌کنند؛ به ویژه که در یکی از این ایمیل‌ها صریحا از «کمک دولت روسیه» به ستاد انتخاباتی ترامپ سخن به میان آمده است.

به گفته وی، پدرش از این دیدار مطلع نبوده است. نهادهای امنیتی آمریکا پیش از این صریحا دولت روسیه را به دست داشتن در هک سرورهای حزب دمکرات در جریان رقابت های انتخاباتی و تلاش برای جهت‌دهی به روند انتخابات متهم کرده بودند.

این موضوع موجب سردی روابط مسکو و واشنگتن شده است و تلاش‌های دو طرف در این خصوص، تاکنون نتیجه‌ای به دنبال نداشته است.
 
کلمات کلیدی : دونالد ترامپ جونیور،تبانی، ترامپ، سنا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.