نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 379930
ممنوعیت واردات‌میوه به‌جز موزو انبه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۰
وزیر جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر واردات تمام میوه‌ها به کشور به جز موز و انبه ممنوع است که این مهم در راستای حمایت از باغداران و تولیدکنندگان و همچنین استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشور انجام می‌شود.

به گزارش تسنیم، محمود حجتی ظهر امروز در حاشیه بازدید از مزرعه تولید بذر هیبدیری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صندوق جامع حمایت از تولید شیر در راستای حمایت از تولیدکنندگان این محصول در سطح کشور راه‌اندازی شده است.

وی بیان کرد: در راستای حمایت از تولیدکنندگان محصول شیر در کشور بیش از ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که با توجه به اینکه مشوق‌ها باید شاهد افزایش صادرات این محصول باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در حال حاضر واردات تمام میوه‌ها به کشور به جز موز و انبه ممنوع است که این مهم در راستای حمایت از باغداران و تولیدکنندگان و همچنین استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشور انجام می‌شود.

حجتی با اشاره به اهمیت تولید بذر مرغوب، عنوان کرد: تولید بذر مرغوب در کشور باید در اولویت قرار گیرد چراکه بذر مهم‌ترین نهاده در بخش کشاورزی بوده و خودکفایی در این بخش را در پی دارد.

وی با بیان اینکه یارانه صادراتی برای برخی محصولات کشاورزی اختصاص می‌یابد، خاطرنشان کرد: در راستای رونق اقتصادی و افزایش صادرات برای برخی محصولات کشاورزی یارانه صادراتی اختصاص یافته که این یارانه امسال به تولیدکنندگان سیب پرداخت شد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: استان قزوین با توجه به ظرفیت‌های موجود استانی مناسب برای تبدیل شدن به قطب تولید بذر در کشور به شمار می‌رود که باید مورد توجه قرار گیرد.
 
کلمات کلیدی : واردات میوه
 
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۰۰:۳۵:۵۲
انضباط قانون مند را به بازار صادرات و واردات باز گردانید
---
نخست از صادرات بی رویه ی میوه جات و تره بار ایرانی که بدون در نظر گرفتن نیاز مردم کشور با بی انظباطی به آنور آب ارسال می شوند جلوگیری کنید سپس با قوانین کار آمد شفاف و فراگیر واردات و قاچاق میوه های خارجی را منع کنید. (3877200) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۲۰ ۱۱:۱۱:۵۰
کاش به جای ممنوعیت واردات میوه که از لازمه های هر مملکت بوده و برای سلامتی افراد، ضروریست، واردات دسته بیل و جانماز و مهر و تسبیح از چین را ممنوع میکردید تا سالانه، میلیونها دلار، ارز کشور بیهوده خارج نمیشد. ضمنا به واردات پارچه چادر سیاه نیز کمی فکر کنید. (3877820) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۲۱ ۱۵:۳۹:۵۵
از نظر زیست محیطی کاشت میوه های خاص هم با محدودیت مواجه هست.
اگه شاهان قاجار هم مانند مسئولین امروز ایران فکر می کردند الان حتی گوجه خیار کدو چای هویج و خیلی چیزهای دیگه الان توی ایران کاشته نمی شد.
ای کاش به جای این کارها ورود پرتقال و سیر و سیب رو که توی کشور کاشته میشن ممنوع می کردن (4338461) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.