توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 349032
ارنست: کاتن فرق آب سنگین و نوشابه را نمی داند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۸
سخنگوی کاخ سفید: تام کاتن در پی تضعیف اجرای توافق هسته‌ای با ایران است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری رویترز؛ جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید ضمن رد اصلاحیه پیشنهادی تام کاتن نماینده جمهوری خواه سنای آمریکا باهدف منع خرید آب سنگین از ایران گفت: کاتن در پی تضعیف اجرای توافق هسته‌ای با ایران است.

ارنست گفت: دولت آمریکا مطمئن بود اصلاحیه پیشنهادی کاتن در سنای آمریکا رای نمی‌آورد. وی در ادامه افزود: مطمئن است کاتن آب سنگین را از نوشابه گازدار تشخیص نمی‌دهد.

اظهارات ارنست بعد از آن عنوان شد که نمایندگان دموکرات و جمهوری خواه سنای آمریکا در نشستی بر سر اجرای توافق هسته‌ای ایران درگیر شدند و طی آن نمایندگان حزب دمکرات تلاش کردند مانع از تصویب اصلاحیه پیشنهادی کاتن درباره منع دولت اوباما از خرید آب سنگین ایران شوند.

نمایندگان دمکرات همراه با چهار نماینده جمهوری‌خواه با رای ۵۰ به ۴۶ به توقف لایحه بودجه ۲۰۱۷ رای دادند تا کاتن نتواند اصلاحیه خود را درباره توافق هسته‌ای ایران و منع خرید آب سنگین از ایران مطرح کند. این اصلاحیه برای تصویب به ۶۰ رای مثبت نیاز داشت.

کاتن درباره اصلاحیه پیشنهادی خود گفت: قصد داشت مطمئن شود، مالیات‌دهندگان آمریکایی خرج عنصر مهمی از صنعت هسته‌ای ایران را نمی‌دهند و به اعتقاد من ما ملزم به انجام دادن این کار مطابق توافق هسته‌ای نیستیم.
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۳:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۱:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ۱۴:۵۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۲:۲۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۳ ۱۲:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۰۷:۰۵
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۱ ۱۴:۴۰
 
۱۳۹۵/۰۴/۲۴ ۰۸:۰۱
 
۱۳۹۵/۰۳/۰۶ ۱۰:۲۶
 
۱۳۹۴/۱۲/۲۷ ۱۴:۲۰
 
 
کلمات کلیدی : جاش ارنست ، آمریکا ، تام کاتن ، آب سنگین ، ایران ، بین الملل ، سنا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.