توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431148
«اسلام و سکولاریسم، از آغاز تا امروز» نقد می‌شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۹
نشست نقد و بررسی کتاب«اسلام و سکولاریسم، از آغاز تا امروز » روز سه شنبه 14 دی  ساعت 14-16در دفتر نشر فرهنگ اسلامی برگزار می شود.
 
به گزارش الفِ کتاب به نقل از روابط عمومی دفتر نشر فرهنگ اسلامی ، این کتاب نوشته محمد حسن زورق می باشد وجلسه  با حضور آقایان محمد رجبی، علی اکبر اشعری و محمد حسن زورق برگزار می شود.
 
نویسنده در این کتاب دو جریان تاریخی پس از رحلت پیامبر اکرم را با عنوان «کرهي» و «طوعي» دسته‌بندی می‌کند و توضیح می‌دهد که جريان «کرهي» و زنجيره‌اي از حوادث زمينه‌اي فرآيندي را ايجاد می‌‌کند که نخستين حلقه آن تبديل نظام امامت به خلافت و پس از آن تبديل به نظام سلطنت بود به‌نحوی که سلطنت‌هاي اموي و عباسي پديدار و جهان اسلام به شرق ـ به مرکزيت بغداد ـ و غرب ـ به مرکزيت قرطبه ـ تجزیه شد و جنگ‌هاي صليبي، رنسانس، انقلاب صنعتي و انقلاب‌هاي بزرگ سکولار تحت تأثير همين جريان تاريخي قرار گرفت.
 
کتاب «اسلام و سکولاریسم، از آغاز تا امروز» با توجه به استقبال اندیشمندان و مخاطبان کتاب « دو حرکت در تاریخ» در 972 صفحه و قطع وزیری از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی روانه بازار نشر کتاب شده است.
 
دفتر نشر فرهنگ اسلامی واقع در میدان هروی- خ وفامنش- خ آزادی- خ افتخاریان- کوچه مریم پ 23 میباشد. حضور برای عموم علاقه مندان آزاد است.
 
 
کلمات کلیدی : دفتر نشر فرهنگ اسلامی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«اسلام و سکولاریسم، از آغاز تا امروز» نقد می‌شود
 
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته