نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431643
نجومی‌بگیران ۳۹۷نفر است نه ۳۰۰ نفر!
عضو کمیسیون اصل‌نود مجلس در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهور با اعلام اینکه آخرین آمار نجومی‌بگیران ۳۹۷ نفر است نه ۳۰۰ نفر، گفت:‌ برخی نجومی بگیران حتی اگر مصوبه هیات مدیره داشته اند ولی نباید از اختیارات خود سوءاستفاده می‌کردند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۶
محمد رضا امیر‌حسن‌خانی در گفت‌‌وگو با تسنیم، در مورد صحبت‌های اخیر رئیس جمهور مبنی بر کاهش آمار نجومی بگیران به 300 نفر از سوی دیوان محاسبات اظهار داشت: آخرین آماری که از نجومی بگیران به کمیسیون از سوی دیوان محاسبات اعلام شده 397 نفر بوده و چیز جدید مبنی به اینکه این ارقام کاهش یافته به دست ما نرسیده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد:‌ نکته مهم در فیش‌های حقوقی این است که تعدادی از نجومی‌بگیران بر اساس مستندات قانونی چنین دریافتی‌هایی داشتند و مصوبه مجمع و هیئت مدیره را در اختیار داشتند، ولی غیر متعارف بودن این حقوق‌ها امری قطعی است.بعضی از این افراد ممکن است مصوبه مجمع را داشته باشند اما مصوبه شواری عالی دستمزد را ندارد و البته این شورا اصلا جلسه‌ای نداشته که این موضوع در آن مطرح و یا مخالفت و موافقتی اعلام شده باشد.

این عضو کمیسیون اصل‌نود در واکنش به این موضوع که با توجه به نبود مستندات قانونی می‌توان برخورد و آنها را مجازات کرد، گفت: برای برخورد و مجازات نیاز به مستندات است زیرا برخی از این 397 نفر مجوز قانونی داشتند ولی در غیرمتعارف بودن این حقوق‌ها شکی نیست و به گفته مقام معظم رهبری این کار ظلم به مردم است.

امیر‌حسن‌خانی در پایان تأکید کرد: از قدیم گفته‌اند، در دیزی باز است...، بنابراین درست است این افراد اختیار صد‌درصدی داشتند و با مصوبه قانونی این حقوق‌ها را دریافت کرده‌اند ولی آیا نباید خودشان ببینند حقشان چقدر است.
 
کلمات کلیدی : حقوق های نجومی+مجلس+معیشت مردم+رئیس جمهور
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۲۲:۳۵:۴۰
ايكاش اين حساسيتها در زمانى كه ٨٠٠ ميليارد دلار ارز درامد كشور بود نيز وجود داشت . (4101308) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.