نظر منتشر شده
۱۵۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 337549
دستمزد سال ۹۵ کارگران ۱۴درصد افزایش یافت+جدول
بخش اقتصادی الف؛ 19 اسفند 94
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۲۵
شورای عالی کار لحظاتی پیش (بامداد چهارشنبه) با افزایش ۱۴ درصدی حداقل حقوق ۱۳ میلیون کارگر ایرانی برای سال ۹۵ موافقت کرد.

با این حساب حداقل حقوق کارگران که در سال ۹۴ ، مبلغ ۷۱۲۴۲۵تومان بود با افزایش ۱۴درصدی ، به ۸۱۲۱۶۵ تومان در سال ۹۵ افزایش می‌یابد.

براساس این گزارش در این نشست که ریاست آن را وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برعهده داشت، رئیس سازمان تأمین اجتماعی، معاونان وزرای صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی حضور داشتند. علاوه بر این نمایندگان تشکل‌های کارگری و کارفرمایی هم به عنوان دو ضلع دیگر شورای عالی کار در این نشست به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

این نشست از ساعت ۱۸ بعدازظهر روز سه‌شنبه آغاز به کار کرد و تشکل‌ها پس از شام کاری بحث و تبادل‌نظر درباره تعیین مزد را ادامه دادند.

به گزارش فارس، دولت و کارفرمایان در اواسط چانه‌زنی خود پیشنهاد افزایش ۱۲ درصدی را مطرح کردند اما نمایندگان کارگری روی رقم ۱۵ درصد برای افزایش حداقل مزد سال ۹۵ تأکید داشتند.

براساس این گزارش همچنین در این نشست، حق مسکن بدون تغییر همان ۲۰ هزار تومان، بن کارگری ۱۰ هزار تومان بدون تغییر و پایه سنوات نیز همان ماهانه رقم ۳۰ هزار تومان باقی ماند که روزانه هزار تومان محاسبه خواهد شد.

حداقل دستمزد در سال ۱۳۹۵روزانه ۲۷۰۷۲۲ ریال تعیین شد.

با مشخص شدن حداقل دستمزد ۸۱۲ هزار و ۱۶۴ تومانی سال آینده میلیون ها کارگر و مشمول قانون کار، میزان عیدی سال آینده کارگران نیز معلوم شد. حداقل عیدی سال آینده کارگران یک میلیون و ۶۲۴ هزار تومان خواهد بود.

حداکثر عیدی سال ۹۵ نیز بر مبنای ۳ برابر حداقل دستمزد تعیین شده، ۲ میلیون و ۴۳۶ هزار تومان است. البته ارقام دریافتی مشمولان قانون کار در سال آینده به نسبت حقوق پایه متفاوت است ولی نمی تواند کمتر از ۲ برابر حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار و همچنین بیشتر از ۳ برابر آن باشد؛ در واقع سقف عیدی پایان سال ۹۵ به میزان ۲ میلیون و ۴۳۶ هزارتومان است.

حداقل و حداکثر عیدی ۹۵

بنابراین کارگرانی که در سال جاری برابر با ۲ پایه حقوق ۷۱۲ هزار و ۴۲۵ تومانی مصوب شورای عالی کار یک میلیون و ۴۲۴ هزار و ۸۵۰ تومان عیدی دریافت کرده اند در سال آینده به میزان یک میلیون و ۶۲۴ هزار و ۳۲۸ تومان عیدی خواهند گرفت.

همچنین گروه هایی که به میزان ۳ برابر حداقل دستمزد ۷۱۲ هزار و ۴۳۰ تومانی سال جاری، یعنی دو میلیون و ۱۳۷ هزار و ۲۷۵ تومان عیدی دریافت کرده اند در سال آینده این رقم به ۲ میلیون و ۴۳۶ هزار و ۴۹۲ تومان افزایش می یابد.

وضعیت عیدی سایر سطوح مزدی

درباره سایر سطوح مزدی و افرادی که دارای پایه حقوق های به مراتب بالاتر از مصوبات شورای عالی کار هستند نیز می توانند به همان نسبت عیدی دریافت کنند به شرطی که میزان دریافت عیدی آنان از ۳ برابر حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار در سال ۹۵ یعنی ۲ میلیون و ۴۳۶ هزار و ۴۹۲ تومان بیشتر نشود.

*جدول تغییرات مزد سال 95 کارگران

بسته کامل دستمزد سال 1395 کارگران کشور
عنوان رقم به تومان
حداقل مزد 812.165
بن نقدی(خواروبار) 110.000
حق مسکن 20.000
حق پایه سنوات روزانه 1.000
حق اولاد/یک فرزند 81.216
جمع دریافتی افراد متاهل تک فرزند 1.053.380
جمع دریافتی افراد مجرد
972.165
حداقل مزد روزانه 27.072
 
کلمات کلیدی : حقوق کارگران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۷:۳۳:۱۰
سر رئیس جمهورمان سلامت باد! تفاوت فرزند دار بودن و نبودن فقط 81 هزار تومان ... پول .....بچه هم نمیشه. نتیجه رای دادن به ... طرفدار سرمایه داران و کارفرمایان است ظلم در حق محرومان است. (3594947) (alef-11)
 
روح الله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۸:۲۷:۲۲
فقط ميتوان زنده ماند نه زندگي كرد... (3595050) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۸:۲۸:۴۱
اینکه " 81 هزار تومان ... پول .....بچه هم نمیشه" رو شدیدا موافقم اما مثلا رییس جمهور قبلی که طرفدار سرمایه داران نبود چه گلی به سر ما زد؟ کلا کی و تو چه بازه ای اوضاع به نفع کارگر جماعت بوده که حالا این رییس جمهور بخواد استثناء باشه! (3595054) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۰:۱۰:۳۹
الان همه می توانیم برجام را از همین الان برای سال بعدی در زندگی خود لمس کنیم (3595241) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۲:۲۰:۴۰
... البته با شیب ملایم ( الان یک عده می آیند و از دولت دفاع می کنند ، بله خوب می دانم تقصیر اینها نیست ولی فعلا" دستمان به قبلیا نمی رسد ) (3595527) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۲:۲۸:۱۸
امیدواریم در سال آینده با افزایش سرمایه گذاری خارجی و افزایش تولید میزان بیکاری جوانان کم شود و قطعا با افزایش تولید و فعالیت های افتصادی کارگران نیز از آن بهره ببرند (3595561) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۶:۳۵:۴۵
اینا حرفهایی و وعده هایی است که سالهاست میشنویم
تا باد چنین بادا (3596099) (alef-11)
 
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۲:۳۰:۵۱
تا کی می خوای مقایسه کنید ریس جمهور قبلی بد الان چیکاره ایم (3595571) (alef-11)
 
کارگر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۳:۱۲:۴۲
نمیدونم والا چرا هر کی اعتراض میکنه سریع میچسبونن به رییس جمهور قبلی....آخه عزیز من بی عدالتی ,بی عدالتیه فرقی نمیکنه تو کدوم دولت باشه...آخه این چه جوابیه جنابعالی داری میدی..یه خورده فکر کن...اگر کارگری پس میفهمی اگر هم که نیستی پس کارگر جماعت و درک نمیکنی.... (3595679) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۱ ۱۲:۳۰:۴۱
نمیتونی حبت رو نسبت به این دولت و بغضت رو نسبت به دولت قبل پنهون کنی.
در دولت احمدی نژاد دلار از سال 84 از 904 تومن به 1204 تومان در سال 92 رسید(6 سال) اگه دروغ میگم آمار بده. فقط این دو سال آخر لعنتی باعث شد این بیچاره زیر آوار انتقاد ها و تحریم ها له بشه . انصافا اگه تحریم نمیشدیم کی میخواست ازش انتقاد کنه؟
باید یادت هم باشه دلار به 3800 رسید ولی طوری مدیریتش کرد که به 3200 رسید و وقتی روحانی رای آورد جو موجود باعث شد دلار 2850 بشه.
الآن هم با این اقتصاد بسته تو این سه سال از 2850 به 3700 رسیده(چطور این شیب نزولی رو صعودی کردن) و حتی دیگه سایت ها اعلامش نمی کنن.
دلار بانکی هم از 2400 به 3000 رسیده. (3598698) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۸:۳۰:۴۵
اوضاع همینجوریه که وقتی تو خیابون راه میری انگار همه ملت شبیه ... شدن. خسته، افسرده و ناامید و عصبی... (3595058) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۹:۰۷:۰۴
این عاقبت دولت وملتی هست که بجای تلاش برای خلق ثروت،به فروش منابع زیر زمینی و خوش بودن به واردات کالاهای خارجی با دلارهای حاصل از آن دل خوش کنند. خودروی ایرانی،لوازم خانگی ایرانی،پوشاک و کفش ایرانی و حتی مواد اولیه صنعتی ایرانی را تحقیر کردیم پس از کجا باید ثروتی خلق بشود که این جماعت افسرده شاد شوند؟تنها چیزی که در این سالها رشد کرده سطح توقعات است از نظر اقتصادی نصف ترکیه هستیم اما میخواهیم با استانداردهای آلمان زندگی کنیم. (3595131) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۰:۴۰:۱۷
آخه عزیزم به ملت چه ربطی داره؟ اشتباهات مدیریتی چه ربطی به ملت داره؟ ملت فقط دارن هزینه تصمیمات اشتباه رو می دن. (3595295) (alef-11)
 
دل سوخته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۶:۰۱:۰۱
اون روزی که عقلای قوم و حتی کسانی مثل من بیسواد مردم را از دریافت یارانه بر حذر میداشتند باید فکر امروزمان را میکردیم
آن روزی که شوق دریافت مبلغ ناچیزی پول نقد همه را خوشحال کرده بود باید این روزها را میدیدم
کاملاً واضح بود که این تزریق پول نقد به مردم تورم به دنبال خواهد داشت ، که داشت و سنگین هم داشت ، مقایسه قیمت خودرو و مسکن و ...... موضوع را به سادگی روشن میکند
حال در آمارها اعلام میشود که تا امرز 220 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت شده که یارانه حدود 5 میلیارد نفر میشود ، مقایسه کنید با جمعیت 75 تا میلیون نفری کل کشور
چه به دست آوردیم ؟ و در ازایش چه ها از دست دادیم ؟
خدا کند که دولتمردانمان چه در حال و چه در آینده از هر طیف و جناحی هستند کمی عاقلانه تر تصمیم بگیرند تا تبعاتش ، مردمان حاضر را که هیچ ، لااقل فرزندانمان را درگیر فقر نکند
نکته دیگری که ذکر آن مناسب به نظر میرسد عدد میلیارد است که عدد بسیار بزرگی است و آنقدر در اخبار و گفتگوها و معاملات تکرار شده که به نظر ناچیز میرسد، یعنی یک و جلویش 9 تا صفر ، فکر میکنید اگر یک نفر بنشیند و شروع به شمارش نماید و در هر ثانیه یک عدد را بشمارد و 24 ساعته لاینقطع مشغول شمارش باشد چه مدتی طول میکشد تا به عدد یک میلیارد برسد ؟
یک هفته ؟
یک ماه ؟
اگر جواب را نمیدانید شاید تعجب بکنید
حدود 31 سال و 7 ماه طول میکشد تا به یک میلیارد برسد
امیدوارم ابعاد این عدد را درک کرده باشید ، حال آن را ضرب در دویست و بیست هزار بکنید تا متوجه شوید که چه عدد وحشت ناکی از سرمایه های این کشور به باد رفته و در مقابل این مردم باید پراید 7 میلیونی را 20 میلیون بخرند و .........
دریغ
و صدها دریغ (3596014) (alef-11)
 
جگر سوخته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۰ ۰۹:۱۷:۰۱
جناب دل سوخته ،شما که دست اندر کار اعداد و ارقام هستید ، واقعا" سهم هر ایرانی ! از پول نفت 455000 ریال درماه هستش ؟ (3597133) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۱:۳۸:۵۶
شایسته هزاران مثبت (3595414) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۸:۴۲:۴۰
جناب رئیس جمهور تمام مشکلات بر دوش ما کارگران است، در قضیه همین توافق چقدر هزینه شد؟ پاداش های 100 میلیونی که می توانست به زندگی صدها کارگر رو بهتر کنه به چه کسانی تعلق گرفت؟ (3595079) (alef-11)
 
برنامه نویس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۰۸:۰۱:۲۵
رئیس جمهور بی کاره بیاد پیغامهای مارو بخونه (4240663) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۸:۴۳:۳۵
این روش دقیقا همان روش کارگزاران محافظه کار است که برای رونق اقتصادی عده ای از مردم باید زیر چرخ اقتصاد له بشوند.... (3595083) (alef-11)
 
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۳:۲۵:۴۹
اون روزی که تورم بالای 40 درصد بود چرا دستمزد ها بر اساس این عدد تغییر نکرد . حالا چرا اینطوری ؟

خدا ازتون نگذره ! (3595709) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۶:۳۸:۲۸
الان رکود باعث پایین آمدن تورم شده و بقول اقتصاد دانها این شاهکار نیست . (3596105) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۹:۱۱:۰۱
تازه هرچیزی یاخدماتی رو ک بخواهیدبخرید۱۰درصد ارزش افزوده ازتون اخذمیشه یعنی۱۰درصدحقوقتون بابت ارز ش افزوده میپ ه یعنی۴درصدافزایش حقوقققق..الف بچاب (3595138) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۲ ۱۵:۱۰:۲۴
منهای تورم میشه منفی14 درصد (3931787) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۰:۱۸:۳۸
چه ربطی به رئیس جمهور داره، این مذاکره کارفرماها با کارگران هست. دولت خودش بعنوان کارفرما هوای کارگران و کارمندان خود را دارد، هر شرکت خصوصی هم باید جنین باشد (3595258) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۱:۵۸:۰۰
پس ب کی ربط دارت؟؟؟؟؟؟؟؟ب میوه فروش محله لابد؟!!!!مردحسابی کارگروه از طرف وزارت کار تععی و اداره میشه!!!! (3595455) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۲:۰۵:۱۸
شما از سیستم تصمیم گیری و کمیته مزد انگار اصلا خبر نداری
اتفاقا دولت از منافع خودش دفاع میکند و آن در افزایش حداقلی مزد می باشد. (3595478) (alef-11)
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۲:۴۱:۴۸
دولت خودش به صورت غیر مستقیم یه کارفرماست.پس این یه بازی که سر کارگرا داره پیاده میشه.... (3595598) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۶:۳۷:۱۸
دولت دستش توی جیب مردمه ، خودش که بخش خصوصی نیست و مشکلات آنها را نمی داند . (3596102) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۲:۳۳:۴۴
ایا حق اولاد را باید کارفرما بدهد؟خود کارفرایی که با هزار مشگل درگیره و هر روز باید آمادهی ورشکستگی باشه فکر نکنم عادلانه باشه این مقدار رو هم پرداخت کنه بنظرم باید دولت این مبلغ را پرداخت کند. (3595581) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۹:۱۷:۳۸
بله برای اینکه اون کارمن یا کارگر بیچاره داره برای شما کار میکنه نه دولت خود دولت داره به کارمنداش میده شماکارفرماها نمیدونم طرز فکرتون دلتون نمیاد چندرغاز حقوقم درست درمون بدید (3985063) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۲:۳۸:۵۹
چه شعارهای قشنگی دادی! (3595592) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۲ ۱۱:۰۸:۳۵
من کارفرما هستم اما با نظر شما موافقم (3861549) (alef-11)
 
ناراحت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۸:۵۳:۵۱
حقوق خیلی خیلی کم اخه من نمیدونم اونی که داره نرخ حقوق تعیین میکنه اون میخواد حقوق بده که دلش نمیاد بیشتر اعلام کنه (3985040) (alef-11)
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۹:۰۷:۰۳
هیچ کس اینارو نمیخونه جز خود گله مندا اگر صدای کارمندا وکارگرا به جای میرسید که الن با 800صبح تا شب جون نمیکندیم اقایون دستن کار به ندردت کارفرامای سنواتو این چیزهای که نوشتیدو میدن همون حقوقم نصفشو میدن نصفشو 3ماه دیگه اگه دلشون بخواد میدن (3985052) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۷:۴۷:۱۸
اون مبالغی هم که شما فرمودید جمع حقوق و مزایا هست نه دریافتی.دوما افراد متاهل با فرزند متاهل حساب میشن یا با زن گرفتن؟؟؟؟؟؟؟؟.... نتیجه برجام توی وضعیت زندگی مردم این بود؟؟ (3594965) (alef-11)
 
REZA
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۷:۵۵:۲۴
بازم خداروشکر (3594981) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۷:۵۶:۲۲
هیچوقت عدالت رعایت نمیشه (3594983) (alef-11)
 
بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۸:۰۱:۳۴
والله چی بگیم ؟ ریش وقیچی دست شما شکم سیران است (3594995) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۹:۰۷:۰۵
نه برادرباهات مخالفم کم لطفی ازخودمونه (3595132) (alef-11)
 
یک کارگر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۸:۰۱:۴۲
باعث تاسفه.این میزان افزایش حقوق فقط به شکاف طبقاتی در ایران دامن خواهد زد.تا هنگامیکه وضع رفاهی کارگران بهبود پیدا نکنه انتظار رونق اقتصادی و خروج از رکود یک خیال خامه. (3594996) (alef-11)
 
محمد66
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۸:۰۴:۴۱
واقعا خستع نباشید میگیم به شورای عالی کار خدا قوت .


انشاا... خدا جواب همتون رو میده (3594999) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۸:۰۴:۵۲
با این دستمزد فقط میتونی زنده بمونی اما نمیتونی زندگی کنی. (3595001) (alef-11)
 
کاظم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۲ ۰۹:۰۵:۲۹
زنده هم نمیشه موند (4169476) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۸:۰۴:۵۳
زحمت کشیدن خودشون میگن حداقل هزینه خانواده 4 نفره دومیلیون و دویست هزار تومن میان 14 درصد تعیین میکنن واقعا که ...... (3595002) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۸:۰۸:۱۹
سلام من نگهبان شهرداری و آتش نشانیم باید حقوقم سال 95 چقد باشه (3595012) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۶:۱۲:۱۶
خیلی (3596033) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۸:۰۹:۰۸
کمه ... (3595017) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۸:۲۱:۱۳
هر ساله شاهد چانه زنی در این رابطه هستیم و نمایندگان دولت بلاخص تهدید میکنند که افزایش حقوق به صورت تورم دودش نهایتا در چشم کارگر ها خواهد افتاد
البته که درست است و دولت میتواند همین افزایش ناچیز و بلکه خیلی بیشتر را از بصورت تورم از جیب کاگران درآورد!
اما:
- چرا هزینه دست مزد در نرخ تمام شده ی تولید به ازای حوزه های مختلف اعلام نمی شود؟؟
- چنین درصدی بعید است از پانزده درصد فراتر رود. در چنین شرایطی دولت به چه حقی یهو مالیات بر ارزش افزوده می بندد و یهو 9 درصد قیمت تمام شده را از آن خود میکند؟؟ چرا کسی جرات ندارد بگوید آنچه اروزه مالیات بر ارزش افزوده گفته می شود رفتن درصدی از قیمت تمام شده از جیب کارگران به دولته؟؟!!
- چرا کسی سهم افزایش حاملهای انرژی و ... را در نظر نمی گیرد و تنها به سهم دستمزد توجه دارند؟؟ (3595038) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۸:۳۰:۳۸
با درود فراوان به دست اندركاران تونمند
باور بفرمائيد در هيچ عرصه اي از تاريخ اين چنين سر مشتضعفين و قشر كارگر ضعيف نمي آمد
بسيار بسيار خرسينديم از اين كه در ايران زندگي ميكنيم با اين همه توانمنديها و ياراني كه به فكر كارگران هستند و مي توانند باين راحتي قشر مستضعف را به قغر جدول دستمزد هدايت كنند
الحق كه براي تمام عمرتان شمارا دعا ميكنيم (3595057) (alef-11)
 
اسلامی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۸:۳۲:۰۹
وقتی مسکن و بن کارگری و سنوات روزانه همون مبلغ سال قبله ،، پس 14 درصد حرفه ،، همان 12 درصد حرف دولته که همیشه مثه پتک به سر طبقه ضعیف میخوره (3595061) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۸:۳۳:۱۴
این درآمد یکی دو روزه بسیاری از مشاغل آزاد است که مشمول قانون کار باید یکماه را با آن سرکند!!چرا اینقدر اختلاف؟!؟این همه هیاهو برای هیچ (3595064) (alef-11)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۸:۴۳:۲۷
متاسفانه کارفرمایان با بن نقدی و حق مسکن و پایه سنوات و حتی حق اولاد کاری ندارن و تنها چیزی که به چشم شون میاد حد اقل مزده، که متاسفانه اون هم به همّت شورای عالی کار افزایش چشششمگیری داشته!
من فکر میکنم که شاخ و برگ دادن به حقوق فقط دست کارفرماها رو باز میزاره برای فرار از پرداخت حقوق کارگر.
و بر فرض که اگه کارگر شاکی بشه پس از پرداخت اجباری حق و حقوق، نهایتا به اخراج کارگر منجر میشه. حالا کارگر میمونه و یک .... (3595081) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۸:۴۵:۲۶
از اون مبلغ هفت درصد نیز بیمه کسر میشود (3595089) (alef-11)
 
كارگر
Germany
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۸:۴۵:۳۴
خدايا تو به داد ما برس (3595090) (alef-11)
 
كار گر
Germany
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۸:۴۶:۳۹
خدايا با چنيين حقوقي چطور زندگي كنيم (3595094) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۹:۵۴:۱۷
قرار نیست زندگی کنی. فعلا زنده بمون تا سال 96 تو انتخابات ... (3595217) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۷:۲۱:۰۳
انتخابات بشه که چی یکی بیاد پول چاپ کنه بده ملت ؟؟!! ... هشت سال یکی دیگه بود وضعیت هر روز بدتر از دیروز بود حالا حداقلش اینه که به اندازه تورم اومده رو حقوقا یعنی کم نشده بیشتر شدن پیش کش (3596162) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۹:۰۰:۱۲
کارگران مظلومند ، مظلومان دستشان کوتاه ولی آهشان خانمان سوز است
در ایران هزینه دستمزد 7 الی 15 درصد هزینه تولید است در کشورهای پیشرفته بین 30تا 60 در صد هزینه تولید چطور یه برای انها تولید صرف داره برای کارفرمایان ما نه اگر حقو ق در اینجا 450 درصد زیاد بشه تازه میرسیم به درصد اون ها به عبارت دیگه حداقل حقوق اگر بشه 39000000 تومان تازه این درصد دستمزد به هزینه تولید میشه مثل انها
مصداق این حرف: درامد ریالی با مخارج دلاری (3595114) (alef-11)
 
كار گر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۹:۰۳:۴۵
اين هم از تدبير واميدشما (3595121) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۹:۱۷:۳۴
تفاوت کسی که بچه داره با کسی که بچه نداره فقط 81 هزار تومان هست که این یک بحران است ولی نکته اینجاست که کسی که متاهل است و بچه ندارد 800 ریال حق خواربار تعلق می گیرد و کسی که مجرد است400 ریال یعنی با یک زن به اندازه400 ریال برای قانون کار اهمیت دارد/ (3595148) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۹:۲۲:۴۶
حق مسکن چرا کم شد؟ (3595156) (alef-11)
 
دانشجوی دکتری
Romania
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۹:۲۵:۰۶
واقعا باعث تاسفه که من که دانشجوی دکتری هستم باید حداقل حقوق رو بگیرم که افزایش چندانی هم نداشته. لطفا نمایندگان محترم مجلس به تاثیر مدرک تحصیلی در مزد کارگران توجه کنند. جناب دکتر توکلی خواهشا پیگیری بفرمایید و قوانین رو به روزرسانی کنید. با تشکر (3595161) (alef-11)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۹:۲۹:۵۳
اجرت با خدا وزیر با درایت. لطفا" به مشاوران بی مسول خودتان بفرمایید که مدیریت کنند و بگویند که کارگری با زن و دو بچه چگونه هزینه کند وبا این حقوق ده روز دوام بیاره. 20 روز بعد هم چه کند؟ (3595167) (alef-11)
 
کارگر زیر خط فقر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۹:۳۶:۲۱
سلام
فیش حقوقی من کارگر برای سال اینده مشخص شد اگر امکان داره فیش های حقوقی مدیران و روسا و نور چشمی ها را هم اعلام کنید البته بعضی از مدیران از چند اداره و شرکت حقوق می گیرند و عمین اقایان برای ما کارگران تصمیم به افزایش حقوق می گیرند ، والله با ۲ اگر ۲ میلیون هم بگیریم زیر خط فقر هستیم (3595184) (alef-11)
 
م
Romania
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۹:۳۸:۴۱
دعا كنيد روز قيامت يا اون دنياي نباشد (3595189) (alef-11)
 
مهندس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۹:۵۲:۵۵
این آدمای متاهل، ساعت 8:30 پای کامپیوتر چیکار می کنند؟
اگر یکمی وقت بذارند برای کار کردن، لنگ نون زن و بچشون نمیشن
روزی حلال، وقتیه که 8 ساعت کارتون، برای کارفرما باشه، اون وقت، میبینید برکت روزیتون چقدر فرق می کنه
من شخصا از رئیس جمهورم متشکرم و به جای اینکه چشمم به دنبال اعانه باشه، شب ها 5 سرویس آژانس کار می کنم (3595213) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۰:۵۳:۴۷
خودت ساعت 10 صبح پای سیستم چکار میکنی؟مگه سرکار نیستی مهندس؟وجدان کاریت کجا رفته؟ (3595328) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۲:۱۴:۴۶
اره تو راست می گی. الان خودت اینجا چکار می کنی؟ ! (3595501) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۲:۳۷:۰۴
هنوز یک ریال هم در دنیا اعتبار اسنادی نداریم . الان اگر چوب کبریت هم بخواهی صادر کنید مشکل دارید . مرد حسابی کو کار که کار کنیم ؟ (3595587) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۲:۵۳:۵۶
شما قدرت بدنیت زیاد هست که انقدر کار میکنی، همه مثل شما قدرت بدنیشون بالا نیست و شاید 10 درصد مردم انقدر تغذیشون خوب هست که مثل شما چند شیفت کار میکنند و وضعشون هم خوب هست. (3595628) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۲۳:۰۴:۲۰
جناب مهندس من بازنشسته تامین اجتماعی هستم با 800هزار تومن حقوق مستمری واز اولش مستاجر بودم تا حالا وفعلا" روزی 8 ساعت مسافر کشی میکنم

لطفا" الکی شعار ندین وهی حلال حلال نکنین .انگار قشر کارگر حروم خوره.و لابد
خاوری ها وزنجانی ها ورفقاشون حلال خور .بیدار شو مهندس (3596654) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۰۹:۵۳:۳۱
در حقیقت افزایش با احتساب اینکه 3 تا از مزایای دیگر را ثابت نگه داشتن حوده میش 13 درصد . این یعنی بازی با اعداد و بنحوی فریب ...... (3595215) (alef-11)
 
فرشید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۰:۰۳:۳۹
یک جوری تو تیترتون نوشتید از مرز یک میلیون تومن گذشت انگار از مرزهای منظومه شمسی گذشته! آخه یک میلیون تومن هم پولیه که گذشتن از مرزش دردی رو درمان بکنه؟! (3595232) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۲:۳۱:۵۲
یعنی چند دلار به قیمت امروز ؟ دقیقا" 1000000 / 34000 = 294.1176470 دلار دستمزد در یک ماه (3595577) (alef-11)
 
Belgium
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۰:۰۳:۴۸
37 ساله هر سال افزایش حقوق داشتیم ایا فایده ای داشته؟ شما هر چقد هم حقوقو زیاد کنید به همون نسبت اجناس گرون میشه پس افزایش حقوق به این شکل فایده ای نداره... راهش اینه که در کنار افزایش حقوق سهم پرداختی های تولید کننده ها رو به دولت کم کنیم تا اجناس گران نشود..... به عنوان مثال یک کارگاه متوسط با 25 کارگر سالی حدود 300 میلیون پول به دولت میده شامل مالیات سالانهو عوارض شهرداری. حق بیمه 23 درصدو هزینه برق اب گاز و ......اگه دولت این پول را از تولید کننده نگیره و سوبسید بده سالی 300 میلیون از هزینه های تولید کننده کم میشه که میشه ماهی 25 میلیون که تقسیم بر 25 کارگر میشه ماهی یک میلیون .... یعنی دریافتی هر کارگر یک میلیون اضافه میشه بدون انکه یک ریال هزینه تولید کننده زیاد بشه و باعث گرانی اجناس بشه در نتیجه دریافتی کارگر میشه 2000000 و قیمت اجناس بدون تغییر مثل الان.... و دولت این کسری بودجه رو میتونه با عدم پرداخت یارانه و گرفتن مالیات و حق بیمه و برق و انرژی بیشتر از بازاریان و دلالان و ...جبران کنه (3595233) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۲:۵۱:۵۹
بازاریان و دلالان هم گذاشتند که همچین اتفاقی بیافته، مثلا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3595623) (alef-11)
 
عین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۰:۱۵:۳۴
ما که هیچکارهایم ولی خدای هم داریم (3595252) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۲:۲۷:۰۳
وقتي هيچ كاره هستي پس هيچكي رو نداري! (3595558) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۰:۳۴:۳۹
جناب مهندس شما ماشین داری (3595279) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۰:۴۰:۱۲
انشالا خدا خودش حق کارگران را ازشون بگیره حق کارگر خوردن نداره انشالا انشالا خدا جای حق نشسته. (3595294) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۰:۴۹:۳۱
برجام دوست داریم !!! (3595321) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۴:۴۰:۴۳
اشغال چه ربطی به برجام داره (3595837) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۱:۲۸:۰۶
دولت خودش بزرگترین کارفرماست نباید در کنار کارفرمای بخش خصوصی رای داشته باشد. الن رای دو به یک است به نفع کارفرمای دولتی و خصوصی (3595389) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۱:۲۹:۲۷
سهام شرکتهای دولتی و شبه دولتی به همه مرم واگذار کنید چون مال همه مردم است و هئیت امنایش هم میان خود مردم باشد (3595392) (alef-11)
 
الله بنده سی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۱:۴۷:۱۰
واقعا خجالت نمی کشن؟ حقوق 800 تومن آیا واقعا کفاف کجای زندگی رو میده؟ اون وقت میان وام مسکن تصویب میکنن با اقساط ماهی 2 میلیون تومن!!!
مشخصه وقتی کسی که پشت میز ادارش نشسته و ماهی 10 میلیون حقوق و پاداش میگیره باید هم نفهمه که مردم چه جوری زندگی می کنن؟
آیا کسی هم به فکر قشر ضعیف این جامعه هست؟ وقتی دولت تمام هم و غمش سیاست بازی و جناح بازیه و ازطرفی قشر ضعیف هم هیچ تریبونی و هیچ قدرتی دستش نیست و صداش به جایی نمی رسه!! اون وقت رئیس دولت در یزد از خاتمی گرفته تا برجام و همه چیز صحبت کرد ولی دریغ از یک کلمه در مورد فقرا و قشر ضعیف!!!!!!! (3595436) (alef-11)
 
بنده ی خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۲:۵۳:۵۷
بنده ی خدا ، 10 میلیون تومان که خرج سفر و خورد و خوراک خانم بچه هاست ، با کارانه و اضافه کار و هزار تا پاداش بابت کار نکرده برو حقوق بالای 40 - 50 میلیون تومان در ماه (3595629) (alef-11)
 
حیدر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۱:۴۷:۲۰
من که به روحانی دیگه رای نمیدم فقط حرف زد این سه سال (3595439) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۱:۵۸:۱۰
لازم می دونم بگم که با احتساب ثابت نگه داشتن میزان حق خوار و بار، مسکن و سنوات، کل افزایش حقوق معادل با 11/43 درصد میشه که دقیقا همون مصداق بازی با اعداد هست.
فقط این رو می دونم که میزان این پایه حقوق برای کلیه مسئولین کشور یه جورایی پول تو جیبی یکی از بچه هاشون هم محسوب نمیشه. (3595458) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۲:۰۲:۳۰
من توي يه شركت خصوصي كار مي كنم كه ليسانس و فوق ليسانس و ديپلم و خدمات زير ديپلم همه حد اقل حقوق اداره كار را دريافت مي كنند
كسي كه اعتراض كنه هم سريعا اخراج مي شه چون به قول مدير عامل "بهترش همينطوري ريخته !!"
جناب مدير عامل كه صاحب شركت هم هست مدام ماشين هاي جديد و خانه و سالن پذيرايي و مغازه و امكانات مجلل براي خانواده ي محترم خريداري مي كنه ولي هـيچ چيز به نام خودش نيست !!
جالب ترين بخش ماجرا اينكه كه در دفتر مركزي حدود بيست نَفَر در فضاي 150متري در پارتيشن هايي شبيه قبر كار مي كنند
چون منزل مدير عامل در نزديكي دفتر قرار دارد و خانواده ي ايشون تا ظهر خواب تشريف دارن يه آشپز استخدام شده كه در آبدارخانه ي دفتر غذاي خانگي باب ميل همسر ايشون تهيه كنه و توسط خدمات بعد از هماهنگي به منزل تحويل دهند و مدير عامل و يكي دو تا از اقوام هم در دفتر غذا ميل مي كنند و پرسنل هم فقط بوي طبخ قرمه سبزي و ماهي سرخ شده و پلو ماهيچه و ....را استشمام مي كنند !!!
حتي به ذهن اين فرد و خانواده اش هم نمي رسه كه اين بيست نَفَر دارن توي اين فضاي محدود تنفس مي كنند و انسان هستند
بوي غليظ پياز داغ و سبزي قرمه ي سرخ شده و ...آزار دهنده است چرا كه اصلا كارمندان را جزو إنسانها طبقه بندي نمي كنند !!
ظاهرا هيچ قانون و مقرراتي براي فضاي كاري موجود نيست و كارفرما حق داره از فضاي مورد تملك خودش هر استفاده اي را انجام بده !!
در ضمن در كليه ي گوشه هاي شركت غير از اتاق مدير عامل ،دوربين هاي قوي با قابليت زوم قوي وجود داره كه اين امر با وجود كارمند هاي خانم در شركت بسيار عجيبه كه حتما در اين خصوص هم قانوني وجود نداره
خلاصه اينكه بيكاري مردم را بيچاره كرده و نبود قانون و باز گذاشته شدن دست كارفرماها باعث بوجود آمدن فضاهاي كاري اسفبار شده است (3595470) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۶:۲۹:۳۳
هزار تا مثبت (3596086) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۶:۳۱:۴۰
چقدر این نوشته برای من آشناست
مضاف بر اینکه در شرکتی که من کار می کنم فامیل کارفرما که اکثرا دیپلم و زیر دیپلم هستند از لیسانس و فوق لیسانسها بیشتر حقوق می گیرند و از امکانات بسیار بسیار بیشتری برخوردارند
در ضمن یک لیست بلند بالا از خانم های خانه دار فامیل توسط شرکت بیمه شده اند و بدون اینکه حتی یک ساعت در شرکت حضور داشته باشند و کار کرده باشند ، حقوق دریافت می کنند در حالی که کارفرما برای افزایش پنجاه هزار تومانی حقوق کارمندان به شدت مقاومت می کند
ساعت کاری مصوب اداره کار 44 ساعت در هفته است ولی در این شرکت از 8 صبح تا 5 عصر و پنج شنبه ها تا ساعت 12 ظهر است یعنی 49 ساعت و اضافه کاری هم پرداخت نمی شود .چون قانون جنگل حکم فرماست ،کارفرما می گویند قانون مصوب برای شرکتهای دولتی است و درشرکتهای خصوصی ساعت کاری مطابق تصمیم کارفرما ست و البته چه کسی جرات دارد اعتراض کند !!!!!
چون طرح طبقه بندی مشاغل اجباری نیست و سوابق کاری و تحصیلات در پایه حقوق افراد لحاظ نمی شود ،کارفرما می تواند با استفاده از بی کاری رایج افراد را به بیگاری بگیرد و حتی حقوق انسانی آنها را نادیده بگیرد (3596090) (alef-11)
 
قرارداد معین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۰ ۰۱:۱۹:۵۶
قربون کلامت ....
یه لحظه فکر کردم همکاریم ...
خیلی از ویژگی هایی که به درستی به اونها اشاره کردی، متاسفانه در شرکت ما جاری است به جز اینکه مدیر عامل ما خیلی به واژه رییس هم علاقه مند هستند و دوستانی در این فضای مسموم رییس گویان، حال آدم رو از هر چه کرامت انسانی است بر هم می زنند ...
به امید اصلاح و بهبود شرایط ... (3596869) (alef-11)
 
nfi3
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۲:۰۲:۳۹
واقعا خودشون با همچین حقوقی می تونند زندگی کنند که بعد از نشست های طولانی و صرف شام به این نتیجه رسیدند .فقط متاسفم (3595472) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۲:۱۳:۵۹
پولی که باید در کشور گردش کند(مثل حقوق کارگران) به آقازاده ها داده می شود تا یا از خارج پورشه و.. بیاورند یا در سفرهای خارجی خرج کنند بنابراین پولی در دست نود درصد مردم نیست تا اقتصادی بچرخد. یعنی یک بچه زیر ده سال هم این را می فهمد ولی از مابهتران اصلا بی خیال این حرفها! (3595498) (alef-11)
 
بهزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۲:۳۵:۳۷
من مطمئنم هنگامی که تصمیم گیری کردن برای افزایش حقوق حتما خدارو در نظر نگرفتن چطور میشه با این افزایش همه جانبه و گرانی زندگی رو تامین کرد ولی خوبه مسئولین عزیز بدونن ما کارگرا همیشه خدارو در نظر میگیریم پس همه شما عزیزان مسئول رو به خدا میسپاریم تا باشه فقط یک روز شرایط زندگی ما فقرارو درک کنید (3595583) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۲:۳۸:۱۲
واقعا متاسفم (3595590) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۲:۵۰:۲۴
واقعا تاسف برای دولت، از اینطرف سود بانکها را کم کردند و شد 18 درصد که برای بنده ای که از سود پول در بانک، اجاره خانه میدادم واقعا آزار دهنده است و از آنطرف در این رکود برخی صاحبخانه های بیرحم، اجاره خانه ها را اضافه کرده اند، یعنی اینکه همه چیز به نفع پولدارها شد باز هم و از طرفی دیگر حقوقمان 12 درصد اضافه شده !!!!!!!!!!!!!
حالا خودتان پرتغال فروش را پیدا کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3595622) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۳:۰۱:۳۹
متاسفم... (3595653) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۳:۱۱:۲۰
سلام ؛
دوستان عزیز منتقد !!
پایین بودن بهره وری و عدم انجام تعهدات کاری بعضی کارگران عزیز باعث دلسردی کارفرما میشود !!
تنها چاره کار اینکه فقط کارگر و کارفرما بایستی با درک متقابل و یاری هم چرخ کارخانه و کارگاه ها رو بچرخونند !!
قانون کار و غیره ؛ فقط باعث اختلاف و تعطیلی و دلسردی طرفین میشود / (3595674) (alef-11)
 
30
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۳:۱۳:۵۱
بقولی این مبلغ میشه کله دریافتی کسوراتشم بخایی کم کنیم دیگه همون حقوقه ساله پیش میشه ماشااله مالیاتم فقط کارگر جماعت با مغازه دار میده.من که نمیگذرم ازشون خداهم نگذره به بدترین شکل ممکن دجار... بشن ماله کارگرجماعت خوردن نداره (3595684) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۴:۲۰:۲۸
من ماندم چطور این همه تبلیغات می کنن که جوانان ازدواج کنن و صاحب فرزند بشن (3595804) (alef-11)
 
h
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۵:۱۴:۳۵
چرا حق مسکن 20 تومان زده در حالی امسال 40 تومان بود
در ضمن به دوستانی که معترض هستن باید بگم که با حرف زدن مشکلی حل نمیشه ا.... (3595936) (alef-11)
 
قزل
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۵:۳۲:۰۰
فقط خدا (3595969) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۱۵:۴۷:۴۶
به نظرم حداقل حقوق باید بیشتر زیاد شود این درصد برای حقوق های بالا خوب است (3595997) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۲۱:۳۹:۱۰
اینجانب کارمند یکی از شهرداریهای شهرستان هستم وبا مدرک فوق لیسانس با بیست وسه سال سابقه کار ماهی یک میلیون وهفتصد هزار تومان دریافت مینمایم در همین شهرداری ما یک کارگر بیسواد با فرضا ده سال سابقه بالای دو ونیم میلیون دریافتی دارد اضافه کار بنده ساعتی چهار هزار وکارگر هفت هزار وحق اولاد من هفت هزار تومان وکارگر هفتاد هزار تومان وکارگر با مشاغل سخت با بیست سال بازنشسته میشود وکارمند با سی سال افزایش حقوق کارگری هر سال بیشتر از کارمند وووووو در حالیکه مسیولیت واسترس وسختی کار ما قابل مقایسه با یک کارگر نیست واقعا کسی در این مملکت هست به داد کارمندان بینوای شهرداری برسد (3596531) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۳ ۰۹:۲۳:۱۹
منم خودم کارمندم اما مخالف نظر شما چون اون کارگر بیچاره داره از جونش مایع میزاره نه مثل شما از کاغذ بازیهای که بیشترش اضافه و بیخود ولی الکی هروز ایجاد میشه امضا میشه واخرم هیچ (3985076) (alef-11)
 
یه بیکار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۱۳:۳۴:۲۷
خوش بحالتون
میشه یه کاری هم برای ما پیدا کنید؟ (4111127) (alef-3)
 
Estonia
۱۳۹۴-۱۲-۱۹ ۲۲:۱۶:۰۵
به هر حال باید طعم رای تونو بچشید (3596597) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۰ ۰۶:۰۲:۴۵
جالب اینجاست که حق مسکن ۴۰۰۰۰ رو هم به ۲۰۰۰۰ هزار کاهش داده اند میشه یه نفر جواب بده،چرا؟؟؟ (3596946) (alef-11)
 
مریم
Romania
۱۳۹۴-۱۲-۲۰ ۰۷:۳۸:۴۸
آقای روحانی فقط شعار می دن (3596992) (alef-11)
 
روزبہ
Sweden
۱۳۹۴-۱۲-۲۰ ۱۰:۴۹:۴۸
اینکہ دولت در تعین دستمزد بی طرفہ غلطہ دولت خودش بزرگ ترین کارفرماست (3597306) (alef-11)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۰ ۱۷:۱۱:۱۸
خط فقر2700000تومن حقوق کارگران1000000تومن واقعاًکه .....!!!! (3597924) (alef-11)
 
تیمور باقرزاده
Germany
۱۳۹۴-۱۲-۲۴ ۱۹:۰۳:۵۱
ممنون از توجه شما به کارگران ..زبان آدم بند میاد که چی بنویسی.اجرتان باابا عبدالله (3604756) (alef-11)
 
کارگر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۰۷ ۱۹:۳۴:۴۴
خرید میلیاردها دلار هواپیما واجبه یا تعیین درست معیشت اکثریت مردم (3617381) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۴ ۰۸:۰۷:۱۹
دوستان حق مسکن سال 94 مبلغ 20000تومان بود اینکه میگویید 40000تومان در سال قبل تصویب نشده بود (3624068) (alef-11)
 
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۴ ۱۱:۲۱:۵۵
من یک کارمندم با دوفرزند که خرج زندگیم رو درمیارم فقط میخوام بگم آیا میشه با این حقوق دو بچه محصل وکرایه خونه وبقیه زندگی رو تا حد معمول راه برد واقعا ممکنه (3624301) (alef-3)
 
علی .....
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۵ ۱۰:۴۹:۴۶
هر چی ضرره و بدبختیه برا طبقه کارگره چند سال پیش اعلام کردن زیر یک میلیون و پانصد هزار تومان زیر فقرن بعد از گذشت چند سال هنوز هم زیر خط فقریم تا کی ..............
الحمدلله دولت مردای ما هم فقط وعده میدن (3625905) (alef-13)
 
mm
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۵ ۱۲:۰۳:۳۶
واگذارتون فقط خدا باشه با 80 تو مان افزایش حقوق خجالت هم نمیکشین با این وضع گرونی 80 تومان به حقوق اضافه کردین . خداااااااااااااااااا... (3626035) (alef-11)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۷ ۰۹:۱۲:۳۶
امسال کرایه اتوبوس 70 درصد گرون شد (360 شد 600 تومن)
سر مردم را با خرافات و تحریما و... گرم کردند تا ...
کاش می شد در ایران به جای زنده مانی زندگی کرد (3629895) (alef-11)
 
fhf
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۷ ۱۲:۰۲:۳۷
خدايا انشاءالله كه به داد دل تازه عروسها و داماد ها برسد كساني كمه با حداقل حقوق كارگري ازدواج كرده اند و تمام مشكلات را پشت سر ميگذارند.
انشا
ئالله خدا به همه كمك كند و در همه جاي ايران اسلامي حق و عدالت برقارر باشدو. (3630257) (alef-11)
 
fm
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۸ ۱۱:۴۳:۵۱
هر سالی که حقوق اضافه بشه مالیات و حق بیمه هم اضافه میشه!!

یعنی اینکه یه کاری میکنن بازم مثل سال قبل حقوق بگیری ولی اسما افزایش حقوق داشتن
فقط میشه زنده موند نه زندگی کرد (3632053) (alef-11)
 
علی طهرانی
Germany
۱۳۹۵-۰۱-۱۸ ۱۳:۲۴:۵۸
اقایون و نمایندگان دولت و اتحادیه های کارگری و نمایندگان کارفرمایی که حداقل حقوق را به تصویب رسوندین ایا شما با مجموع دریافتی 950 هزار تومان در ماه میتونید زندگی کنید .شما ها که با وجود حقوق و مزایای میلیونی و درامد های ناشی از سرمایه گذاریهای میلیونی و میلیاردی و دریافتی هایی که بواسطه موقعیت اجتماعی شغلی بصورت پاداش و هدیه و حق العمل خوش خدمتی و ... چندین منبع درامد قوی دارید نوش جونتون استفاده کنید هر کس جای شما بود استفاده میکرد بالاخره یه سفره ای برای 10 درصد جامعه ما پهن شده تا در سمت خود باقی هستید بخورید و برای اینده هم اندوخته کنید البته من جسارت میکنم شماها خودتون استاد هستید و در پایان سمت هم مطمینا به سمت بهتری با توجه به روابط و نفوذ که دارید منتقل خواهید شد . ولی زمان تصویب حداقل حقوق از انسانیت خود اگر ذره ای باقی مانده استفاده کنید و خود را جای خانواده ای که با 950 هزار تومان حقوق اداره میشود قرار دهید گرچه نمیتوانید ولی حداقل سعی کنید و این ظلم را به جامعه 70 درصد کارگری ایران روا ندارید .
البته این حداقل حقوقی که شما تعیین میکنید برای افراد با مدارک کاردان و کارشناس امروزه در نظر گرفته میشود و به انها حداقل حقوق پرداخت میگردد .
امیدوارم دیوار کجی که شما بنا کرده اید که بلاخره فرو میریزد هر چه زودتر فرو ریزد و هر کارگر و کارمندی به حقش برسد .
به امید روی که عدالت جایگزین بی عدالتی های حال حاضر گردد.
امیدوارم متن من را تایید بفرمایید چون توهین و مطالب نامربوطی را شامل نمیشود.
با سپاس از لطف و مرحمت خدای متعال جل و جلاله. (3632287) (alef-11)
 
بنده ای از بندگان خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۰ ۱۲:۰۷:۴۲
باسلام مسیئولین محترم خوبید شب راحت میخابید وجدانتون راحته خداازکسایی که باعث این اوضاع شدن نگذره سن ازدواج باید تاکجابره امار طلاق روکسی داره میدونیدچندتاجوون تحصیل کرده بیکار داریم میدونیدبابی تدبیری هاتون چندنفررو که میتونستن یه زندگی سالم وساده داشته باشن به بیچارگی وجنون کشوندید چرا باید این همه فاصله طبقاتی به وجود بیاد تو مملکتی که شعارتون مردمی بودنشه دمتون گرم خسته نباشید شکی ندارم که خدایی هم هست باتشکر (3635443) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۱-۲۲ ۱۱:۰۷:۰۹
دانشجوی دکتری برق باشی تو شرکت پلیمری کار کنی با این حقوق؟؟؟؟؟؟ مملکت خوبیه خدایی!! (3638816) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۸ ۱۰:۴۸:۲۹
همه فقط حرف میزنید اگر اهل عمل باشید خیلی کارها میشه کرد . همه منتظر یه یوزارسیف هستیم که بیاد کارودرست کنه. خودمون همت نداریم (3648513) (alef-11)
 
ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۳۰ ۱۰:۰۹:۰۸
با ای پولی که شما بر ما درست کردین فقط پول آب و برق و گاز و نان و کرایه هایی برامون درست کردین، دارین میگیرین، انصاف هم خوب چییزیه،،،من که راضی نیستم (3652869) (alef-11)
 
اال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۵ ۲۰:۲۱:۳۱
واقعا تاسف داره (3665572) (alef-11)
 
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۷ ۰۹:۴۷:۴۰
خدایا خودت فرج امام زمان رو نزدیکتر بگردان (3668416) (alef-11)
 
منصور رياضي پور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۹ ۱۰:۱۵:۵۵
فكر اساسي كنيد ، فقط روي كارفرما كج ميشن و بخش خصوصي ، مثلا عيدي دولت 500 تومان ولي عيدي بخش خصوصي 1400000 تومان ، مگر كارفرما ماليات نداره بده ، بيمه كه 30 درصد و هزينه هاي ديگه ، روز بروز دارن كارگاهها و كارخانجات تعطيل ميشن و بيكار بيشتر ميشه حالا فقط برنامه براي افزايش حقوق بگيرين وقتي بيكار شدن همون حداقل رو نميگيرن. (3672134) (alef-11)
 
یه نا امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۲ ۲۱:۵۹:۵۱
همسر من مهندس عمرانه و حقوقش در همین حدم نیست.ما تو عقدیم و نمیتونیم بریم سر خونه زندگی خودمون خیلییی حالم بده چون یا باید از همه خواسته هامون بگذریم و همه ارزوهامونو فراموش کنیم یا نمیدونم چند سال دیگه باید دوران مذخرف نامزدی رو تحمل کنیم.تازه اگه بتونیم هم بریم به سختی بتونیم زندگیمونو اداره کنیم (3737044) (alef-11)
 
خوش شانس!!
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۸ ۱۳:۰۱:۳۰
اللهم عجل لولیک الفرج!!! (3829862) (alef-13)
 
کارگر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۰۶ ۰۸:۵۶:۱۰
چه عدالتیییی بعد حقوق یه کارگر 812 هزار تومنه واقعا متأسفم (3848341) (alef-3)
 
سعید سهرابوند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۴ ۱۲:۰۳:۰۷
واقعا یه کارگر در ماه با اضافه کاری یک میلیون حقوق دریافت میکنه جناب ریس جمهور که کلید دسته شماست ما ها فقط 500 هزار اجاره خوخه میدیم به کجا میخوا برسیم یه فکری به حال ما بکنید ...با تشکر (3866248) (alef-11)
 
مریم
Germany
۱۳۹۵-۰۵-۲۶ ۱۷:۵۰:۲۱
خدایا خودت به مردم رحم کن. زندگی ترسناک شده (3887867) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۵ ۰۴:۲۳:۴۳
فیش حقوقی ماهی 150 میلیون از ما بهترون یک طرف حقوق ماهی 812 هزارتومان کارگر ، طرف دیگه.مساوی هست با عدالت کامل (3903789) (alef-11)
 
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۷ ۱۳:۳۰:۴۰
کسی صدای منو میشنوه؟

برای داشتن یک شغل با در آمد بالای یک میلیون و دویست دارم خودم رو به آب و اتیش می زنم
تا زندگی رو به راه بشه
نمی دونم شاید عدالت همینه
شاید بهتر بود سال 85 به جای ادامه تحصیل برای مهندسی برق سوپر مارکت میزدم

بدون دقدقه و استرس
الان با مدرک مهندسی برق قراره یک شغل 700 هزار تومنی بهم بدن

گاهی برای ظهور یک انسان برای رفع همه مشلات نباید دعا کرد
باید زار زار گریه کنیم (3908162) (alef-11)
 
کارگر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۳:۲۵:۳۳
باسلام ان شاالله که آقای رییس جمهور این صفحه از مشکلات رو میبینه (3917118) (alef-13)
 
کارگر لیسانس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۲:۱۷:۴۶
مدرک لیسانس عمران دارم ولی به عنوان کارگر ساده توی شرکتی بصورت قراردادی دو ماهه کار میکنم (3922761) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۵ ۰۸:۵۵:۵۴
تا وقتی آقا ها و آقازاده ها هستن من و شمای نوعی نمیتونیم کاری کنیم...بذارید بخورن و ببرن یه جایی پس میدن حداقل این حقوقهای نجومی رو ! (3935339) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۱۶:۲۸:۱۴
از ماست که برماست (3976600) (alef-3)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۱ ۱۵:۱۷:۲۲
متأسفانه اداره کار هیچ نظارتی بر حسن انجام قانون کار نداره
و کارفرماها علاوه بر مجبور کردن کارگران بر اضافه کاری اجباری که بعضا به بیش از سه ساعت در روز میرسه حتی همین اضافه کاری ها رو هم پرداخت نمیکنن و به همون حقوق ماهی ۸۰۰تومن بسنده میکنند
کارگر مظلوم هم اگر صداش در بیاد اخراج میشه و برای گرفتن همین حقوق بسیار ناچیز خودش باید ماه ها دوندگی کنه (3982635) (alef-11)
 
مهدیه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۳ ۱۹:۳۸:۴۶
عزیزان همه شما درست می گید. این عدالت نیست. ولی قابل توجه تون من دکترا دارم 23 سال درس خوندم شوهرم مهندس برق هستش ولی حتی یه حقوق کارگری هم نداریم توی این مملکت هر دو مون بیکاریم ولله هزارتومن هم نداریم به خدا به جایی رسیدیم که پول خورد و خوراک هم نداریم. پول خرید نون هم نداریم. این مملکت اسلامیه؟ یا مهدی ظهور کن که ما جایی هستیم که فقط جیب اقازاده ها پر میشه و با لیاقت هیچ کس هیچی نمی شه. (4000193) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۱۰:۴۰:۲۶
حقمونه (4026721) (alef-11)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۰۰:۴۵:۲۸
همه این آقازاده ها خودشون پیمانکار هستند و طوری تنظیم میکنند که چه چند صد میلیاردی گیرشون بیاد اینها دلشون به حال ماها نسوخته و نخواهد سوخت اگه امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف ظهور کنه اینها جزو لشکر سفیانی خواهند بود (4029824) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۰ ۰۵:۲۴:۲۸
متاسفم واسه همه (4041141) (alef-3)
 
سمیرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۰:۴۹:۵۸
سلام. من سرپرست خانواده هستم با این حداقل حقوق و هزارتا مشگل ک سر راهم هست.از مسئولین محترم ی سوال دارم.حقوق ناعادلانه ای ک تعیین کردید چطوری میخاد مرهمی بشه واسه دل ی مادر ک هم باید مادری کنه واسه بچش هم باید جای پدر کار کنه.انقدر این حقوق ناچیزه ک.نمیتونم جبران تنها گزاشتن و محروم شدن بچمو از هزارتا چیز ک بچه های عادی دارن و اون نداره.با ی پارک با ی مسافرت با ی عروسک از دل دخترم دربیارم.چون هزار تومنم نمیمونه واسه این چیزا. (4056941) (alef-11)
 
مجید
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۹:۳۹:۳۴
من ایثارگرهستم بعد از 28سال کار هنوز قراردادی هستم باحداقل حقوق زندگی میکنم خدا تمام سران ومسیولین را حفظ کنه تا بقیه ایران را هم بخورن شاید بعد از سیر شدنشان به ما هم چیزی برسه (4104253) (alef-11)
 
مریم محمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۱۳:۳۳:۳۹
سلام من یک کارگر ساده هستم دوسال کار میکنم فقط 810 میگیریم نه هیچی دیگه با دو فرزند این عدالت دولت ماست (4111123) (alef-3)
 
شادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۱ ۲۲:۲۲:۵۰
این دولت که میگه بچه بیارین پس چراحق اولادفقطدوتابچه رومیده؟؟؟؟؟ (4128110) (alef-11)
 
اکبر
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۱۱ ۱۵:۴۹:۴۵
سلام خدمت مسولین بر چ اساس و مدرک به نظر شما یک کارگر با این وضعیت گران بازار به 812 هزار با دو بچه که شعار میدین فرزند بیشتر زندگی بهتر ی ماه سر میکنه این پول یک شب شام شما مسولین میشه به کی بگم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4143450) (alef-11)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۱۲ ۱۵:۱۱:۲۹
من 5سال که با یه شرکت کارمیکردم رانندگی تا الان هیچ عیدی و سنوات نگرفتم بس تکلیف من چی میشه هی کلاج ترمز میکردم (4144918) (alef-11)
 
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۱۵:۰۶:۴۴
از مشکلات که دیگه نگید.شوهرم تو یه شرکت کارگر که از هشت صبح تا هفت غروب بعضیا وقتا تا نه شب کار میکنن ولی شرکت اضافه کار ممیده.همون هشت ودوازه هست حقوق روزای تعطیلم اضافه کار ممیخوره.هرکی اعتراض.داره اخراج میشه.کجان این مسولین.؟ خدا فقط کمک کنه (4183230) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۷ ۱۵:۵۷:۱۲
واقعا سخته خیلی سخته اخه چطوری (4191276) (alef-11)
 
mahdieh
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۷ ۲۳:۵۵:۲۷
میخوام ببینم کجا به کارگر تنام وقت 500هزار حقوق میدن یا به نیمه وقت 350؟؟؟؟ممنون میشم شماره یا آدرس پیگیری در اختیارم قرار بدید (4192154) (alef-11)
 
مسلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۹ ۱۹:۴۲:۳۴
سلام می خواستم بدونم من به عنوان یک نگهبان 12ساعت کار 24ساعت خونه با حقوق 600هزار تومان در ماه وبدون هیچ مزایایی حتی بیمه که ناچار م کار کنم به خاطر نبود کار مجبورمبا این شرایت کار کنم وبعد از کلی جروبحث 100هزار عیدی بهم دادن چطور این اداره مامورینی را برای سر کشی نمی فرستن که حق کارگر لا اقل کمتر خورده بشه اگر این اداره نتونه ازکارگر دفاع کنه پس برای چی تعطیلش نمیکنن چه کسی میتونه با 600تومان در ماه زندگی بکنه بعد از 9ماه کار شده ارزو برام که حقوقم تا 15روز بمونه کی میخواد به دادمون برسه (4210810) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.