نظر منتشر شده
۴۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 205644
در گفتگو با روساي دولت های روسيه، چين و انگلیس؛
ديپلماسي تلفني روحاني در آستانه دور جدید مذاكرات ژنو/ اتمام حجت با 3+3
بخش داخلي الف، 29 آبان 92
رئيس جمهور كشورمان در آستانه آغاز دور جديد مذاكرات نمايندگان ديپلماتيك ايران و 3+3 در ژنو در گفتگوهاي تلفني جداگانه با رئيس جمهور چين و نخست وزير انگليستان ضمن تبيين مواضع جمهوري اسلامي ايران به نوعي با طرف‌هاي مذاكره اتمام حجت كرد. روحاني پيش از اين با همتاي روسي خود نيز گفتگو كرده بود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۱۲
به گزارش «الف» حسن روحاني رئيس جمهور كشورمان در گفتگوهاي تلفني جداگانه با روساي برخي از كشورهاي ۳+۳ با مرور آخرين تحولات مذاكرات هسته اي ايران با اين كشورها، ضمن تاكيد بر عدم تبعيض در برخورداري ايران و ساير كشورها در برخورداري از حقوق هسته اي بر مسئوليت كشورهاي طرف مذاكره بر ايستادگي در برابر زياده‌خواهي برخي از كشورها تاكيد كرد.

روحاني خطاب به نخست‌وزير انگليس: بر حقوق هسته‌ای ملت خود محکم و استوار ایستاده‌ايم
در تماس تلفنی دیوید کامرون با روحانی، دو طرف آخرین تحولات مربوط به مذاکرات هسته‌ای کشورمان با ۱+۵ و اقدامات به عمل آمده در خصوص روابط بین دو کشور را مورد بررسی و تبادل‌نظر قرار دادند.

در این مکالمه تلفنی دکتر روحانی با اشاره به تحولاتی که در عرصه بین‌الملل پس از انتخابات اخیر ملت ایران حاصل شده است، گفت: دو طرف باید در این فضا با اراده سیاسی بتوانیم پنجره جدیدی به روی جهان گشوده و معضلات پیش آمده در صحنه بین‌الملل را برطرف کنیم. بر همین اساس بود که در زمینه مذاکرات هسته‌ای شاهد قدم‌های مثبتی در روند مذاکرات ژنو بودیم و توانستیم براساس جدیت و با یک نگاه بلند مدت و راهبردی به نتایج خوبی در مراحل مقدماتی مذاکرات برسیم. لذا تأکید می‌کنم نباید اجازه بدهیم مانع‌تراشی برخی، روند برد – برد این اقدام تأثیرگذار را با مشکل مواجه کند.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه ایران انتظار دارد طرف مقابل نیز اراده جدی از خود نشان دهد، افزود: تمامی اعضای ۱+۵ باید از ظرفیت‌هایشان برای ایجاد فضای مناسب در مذاکرات ژنو استفاده کرده و تلاش کنند زبان احترام و تکریم جایگزین زبان تهدید یا تحریم شود.

رییس‌جمهور افزود: جمهوری اسلامی ایران همانگونه که به دفعات گفته است به دنبال سلاح‌های کشتار جمعی و یا عدم پایبندی به قوانین و مقررات بین‌المللی نبوده و خود قربانی سلاح کشتار جمعی است. لذا همانطور که مصمم است فعالیت‌هایش کاملاً صلح‌آمیز باشد، بر حقوق هسته‌ای ملت خود محکم و استوار ایستاده و بر آن تأکید خواهد نمود.

دکتر روحانی اظهار داشت: به هیچ عنوان تبعیض را در این حوزه نخواهیم پذیرفت و آمادگی داریم در مذاکراتی برابر و با احترام متقابل به نگرانی‌های منطقی دو طرف توجه کنیم، لذا امیدوارم نتایج این مذاکرات باعث ایجاد ثبات و امنیت بیشتر در منطقه حساس خاورمیانه شود.

در این گفتگوی تلفنی، نخست وزیر انگلیس نیز با ابراز خرسندی از تحولات پدید آمده در مذاکرات ژنو و موج بسیار مثبت اعتمادسازی،‌گفت: دولت انگلیس نیز بر این باور است که در این مذاکرات باید احترام متقابل وجود داشته باشد و از این شرایط به وجود آمده، به درستی استفاده کنیم. وی اظهار امیدواری کرد مذاکرات پیش‌رو در ژنو به نتایج مثبت بینجامد.

روحاني خطاب به رئيس جمهور چين: به وظیفه خود در برابر زیاده‌خواهی برخی کشورها عمل کنيد
روحانی همچنين عصر روز گذشته با رییس‌ جمهوری خلق چین تلفنی گفت‌وگو کرد.

در این گفت‌وگو که به آخرین تحولات مربوط به روابط دو جانبه و مذاکرات هسته‌ای اختصاص داشت، دکتر روحانی گفت: در زمینه هسته‌ای ایران کاملاً مصمم است تا مسائل را در چارچوب مقررات بین‌المللی حل و فصل کند. مذاکرات اخیر پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشت و اگر مشکلات ایجاد شده نبود، می‌توانستیم به یک توافق برد – برد دست پیدا کنیم. ما خواهان توافقی هستیم که ضمن دفاع از حقوق مسلم قانونی خود، نشان دهیم برنامه هسته‌ای ایران کاملاً صلح‌آمیز بوده و موجب نگرانی هیچ کشوری در جهان نیست.

رئیس جمهور افزود: ما انتظار داریم چین به عنوان یک کشور بزرگ و مسئول در عرصه روابط بین‌الملل به وظیفه خود در برابر زیاده‌خواهی برخی از کشورها عمل کند. بی‌تردید در این مذاکرات، کشورهایی که مسئولیت‌پذیری‌شان در حوزه بین‌الملل به اثبات رسیده است، می‌بایست فعالانه‌تر عمل کنند. شی‌جین‌پینگ رییس‌جمهوری چین نیز در این مکالمه تلفنی با اشاره به اهمیت فراوانی که پکن برای روابط استراتژیک و توسعه یافته کشورش با ایران قائل است گفت: مواضع کشورها در این مذاکرات باید براساس احترام متقابل، اصل برابری و مسالمت‌آمیز باشد.

او همچنین تحولات روابط خارجی ایران در عرصه بین‌المللی پس از انتخابات ریاست جمهوری اخیر را بسیار مثبت ارزیابی کرد. رییس‌جمهور چین با بیان اینکه اقدامات ایران باعث آرام شدن صحنه بین‌المللی شده است، گفت: بخاطر اختلاف‌نظر در بین کشورهای غربی بود که در مذاکرات ژنو به نتیجه نرسیدیم. گام‌های ایران بسیار هوشمندانه است و با مقررات بین‌المللی و منافع ملی ایران مطابقت داشته و نشان‌دهنده عقلانیت دولت ایران است.

وی در ادامه تاکید کرد چین همواره از قدرت بین‌المللی خود برای تأثیرگذاری در حل و فصل این مشکل استفاده خواهد کرد.

روحاني خطاب به رئيس‌جمهور روسيه: زیاده‌خواهی‌ها، می‌تواند مسیر توافق برد- برد را با دشواری‌هایی روبه‌رو کند

ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه ظهر روز دوشنبه در تماسی تلفنی با دکتر روحانی، رییس‌جمهور کشورمان گفتگو کرد.

در این گفتگوی تلفنی که به ابتکار رییس‌جمهور روسیه انجام گرفت، طرفین در خصوص روابط دوجانبه، تحولات منطقه و مذاکرات هسته‌ای تبادل نظر کردند.

دکتر روحانی با اشاره به دیدار قبلی دو رییس‌جمهور در بیشکک و تحولات مثبت پس از آن در روابط دو کشور گفت: خرسندم که روابط دو کشور پس از دیدار اخیر در مسیر سازنده‌ای قرار گرفته و اقدامات قابل توجهی در مسیر اجرایی شدن آن توافقات به عمل آمده است؛ امیدوارم توافقات ما، آغازی برای روابط گسترده و بلندمدت بین دو کشور دوست و همسایه باشد و بتوانیم با ادامه مذاکرات، گام‌های برداشته شده را تحکیم بخشیم.

رییس‌جمهور در خصوص مذاکرات هسته‌ای، با تشکر از مواضع روسیه در اجلاس اخیر ژنو و بیان اشتراکات فراوان در نظرات دو کشور، تأکید کرد: ایران همان‌طور که بارها اعلام کرده است کلیه فعالیت‌های هسته‌ای‌اش صلح‌آمیز و زیر نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بوده است. در مذاکرات اخیر پیشرفت‌های خوبی حاصل شده بود ولی باید همه به این نکته توجه داشته باشند که زیاده‌خواهی‌ها، می‌تواند مسیر توافق برد- برد را با دشواری‌هایی روبه‌رو کند. به نظر ما نباید شرایطی ایجاد شود که در اراده طرفین برای حصول توافق و رسیدن به نتیجه مرضی‌الطرفین خللی پدید آید. دکتر روحانی در مورد وضعیت منطقه و سوریه نیز گفت: ما تلاش خواهیم کرد تحولات اخیر را برای همسایگانمان در منطقه تبیین کرده و نشان دهیم که ایران به دنبال صلح‌جویانه‌ترین روابط در منطقه و با همسایگان است.

رییس‌جمهور تصریح کرد: ایران و روسیه در موضوع سوریه اشتراک نظرهای زیادی با هم دارند و خوشبختانه همه کشورهای تأثیرگذار به این نتیجه رسیده‌اند که دیگر جنگ راه حل این بحران نیست و همه پذیرفته‌اند که گروه‌های تروریستی بیشترین خطر برای منطقه هستند که متأسفانه در داخل سوریه جنایات ضد انسانی خطرناکی انجام داده و می‌دهند. ما می‌توانیم دیدگاه‌های مثبت خود را در صورتی که شرایط لازم ایجاد شود، در اجلاس ژنو ۲ به توافقات مهم تبدیل کنیم. البته حضور ما در این اجلاس بدون پیش شرط امکان‌پذیر خواهد بود.

در این مکالمه تلفنی، رییس‌جمهور روسیه نیز با اشاره به تحولات مثبت روابط دو کشور و بیان اراده خویش برای تحکیم روابط درازمدت و صمیمانه ایران و روسیه، اقدامات مورد نظر برای توسعه روابط در آینده نزدیک را مطرح و از همکاری‌های فیمابین اظهار خرسندی نمود.

پوتین در زمینه مذاکرات هسته‌‌ای در ژنو گفت: در ژنو توافق بسیار نزدیک بود و ایران هم همکاری بسیار خوبی داشت که می‌توانست به نتیجه مطلوبی منجر شود ولی متأسفانه همانطور که می‌دانید با مسأله‌ای که پیش آمد، توافق به تعویق افتاد. روسیه برای موفقیت این مذاکرات که در پس آن، اراده جدی طرفین وجود دارد، به تلاش‌های خود ادامه خواهد داد.

رییس‌جمهور روسیه در خصوص تحولات سوریه و اجلاس ژنو۲ هم با ذکر نتایج مثبت و مفید حضور ایران، به تبیین آخرین وضعیت منطقه پرداخت.
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۰۷:۳۳:۱۳
این که شد 3 کجاش 3+3 می شه؟
فرانسه که کلا زیر میز زده - آلمانم لابد خانم بوده نمیشده با خانم حرف زد... امریکا هم که کماکان شیطان بزرگه (1784301) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۰۹:۰۱:۰۷
انتظار داریم آقای روحانی ریاست محترم جمهوری به نمایندگی از ملت قهرمان ایران با شدت و قوت هر چه تمام‌تر جواب یاوه‌گویی‌های اوباما رئیس جمهور آمریکا را بدهد. (1784389) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۱:۰۸:۱۰
آقا جان مسیر را اشتباه میری .
اونی که زد زیر میز فرانسه بود. نه آمریکا.
فعلا که اوباما ، با ماست. (1784603) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۶:۰۴:۴۶
تمام گزینه هاش هم با ماست! (1785259) (alef-10)
 
شهاب
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۱:۱۹:۰۷
فکر کنم منظورت یاوه گویی فرانسه بود (1784625) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۰۷:۵۳:۱۴
هیچ توافقی حاصل نخواهد شد (1784323) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۰۹:۰۱:۲۴
با توافقی که با آژانس صورت گرفت نکند پای جاسوسان دوباره در لباس بازرس هسته‌ای به کشور و تأسیسات هسته‌ای باز شود. در آن صورت دور از انتظار نیست که دشمنان چند روز دیگر ادعاهای دروغ جدیدی مطرح کنند و فشار بیشتری بیاورند. (1784390) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۳:۳۵:۰۵
ما اولین کشوری نیستیم که تحت نظارت آژانس فعالیت می کنیم. آخرین هم نخواهیم بود. برزیل آفریقای جنوبی هم راهی مانند ما پیموده اند. منتها موضعگیری های ما درست نبوده.ما هزینه های بسیاری را بر کشور تحمیل کردیم. می شد با هزینه کمتر به این هدف دست پیدا کنیم (1784928) (alef-10)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۰۸:۰۰:۵۶
دعای خیر ملت پشتیبان مذاکره کنندگان ما باشد (1784333) (alef-10)
 
واقع بین
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۰۸:۰۲:۵۹
ایشالله که بچه های هسته ای موفق باشن ولی دیروز جان کری دوباره به اسراییل اطمینان داد که منافعش رو تضمین کنه . بعید میدونم اونا کوتاه بیان خدا کنه ایرانی ها هم کوتاه نیان (1784334) (alef-10)
 
محمد امين ح
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۰۸:۰۸:۲۹
و لينصرن الله من ينصره (1784336) (alef-10)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۰۸:۱۸:۵۹
غرب به حقوق ایران احترام نخواهد گذاشت منطق غرب زور است و تا زمانی که فکر می کنه قادر هست با اعمال فشار و تهدید به مقاصدش برسه دست بر نخواهد داشت (1784340) (alef-10)
 
خلیج فارس
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۲۰:۰۱:۴۴
سلام البته ملت ایران بارها در طول تاریخ ثابت کرده زیر بار حرف زور نرفته و نخواهد رفت.مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت است (1785628) (alef-10)
 
علیرضا آیت اللهی
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۰۸:۳۲:۴۳
سلام
اتمام حجت برای جنگ است نه برای آشتی ...
سالی که نکوست .. (1784346) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۰۸:۴۱:۵۴
بعد از این دور اگر به توافق نرسیم چکار خواهیم کرد به 3+3حمله نظامی خواهیم کرد
از شما خواهش می کنم وارونه جلوه دادن مسایل دال بر وطن پرستی نمی باشد هر چند که تعهد به باز پخش حقیقت بالاتر از این امر است
من افلاتون را دوست وارم ولی حقیقت رابیشتر.....ارسطو (1784357) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۰۹:۴۳:۰۲
شما ابتدا درس املا را پاس کن سپس فلسفه بباف. تا وقتی اسوه مقاومت حسین (ع) هست نیازی به افاضات جناب ارسطو نداریم.

ظریف جان هر چند ازت خوشم نمیاد ولی خدا پشت و پناهت. ان شاالله که موفق باشید.
و من الله التوفیق. (1784443) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۰:۲۶:۵۹
ماهم گرچه از طرز تفکر امثال شما خوشمون نمیاد ولی شماهم موفق باشید وبینشتون بازتر بشه به امید خدا (1784525) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۰:۵۷:۴۳
موافقم، ملي از ظريف خوشم ميادددددددددددددددددددددددددد (1784579) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۲:۴۰:۱۷
شما با این طرز حرف زدن بهتره از آقا اباعبدالله مایه نذاری! هروقت خواستی بی احترامی کنی سعی کن اسم نماد ادب و شخصیت و جذب حداکثری در جهان رو نبری (1784787) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۹:۰۶:۴۰
آقای محترم
اینکه کسی یه کلمه ای رو به اشتباه تایپ کنه یا بنویسه دلیل بر این نمیشه که حرف نزنه این نوع بیان شما به هیچ عنوان منطقی نیست و فکر میکنم شما به اصلا به منظور و مفهوم صحبتهای این اقا کاری نداری و دنبال نقطه ضعفی میگردی برای پاک کردن صورت مساله
البته همه ما به این روش شما ها عادت داریم و به نوعی میشه گفت عادتمون دادین چون منطق شما برحسب زور بوده و هست

نکته دوم اینکه چرا در هر مساله ای از ائمه اطهار و انبیا و امامان استفاده میکنید ؟
فکر نمیکنید اینکارتون بی مورده و ماحصل این روش دوری جوانان این مرز وبوم از دین و انبیا و امامانه؟
هزینه کردن در هر مساله ای از انبیا و معصومین کار صحیح و درستی نیست
باید به جای خودش از این نامها استفاده کرد تا مورد سو قرار نگیرند
و در اخر اینکه چرا از اقای ظریف خوشتون نمیاد ؟
اینکه خوشتون میاد یا نمیاد به هیچ کسی مربوط نیست این مساله شخصیه
اما یا نباید عنوان میکردید یا اگه عنوان شد باید با ذکر دلیل باشه تا اشخاصیکه نظرات شما رو میخونند پی به این مساله هم ببرند
انشالله خداوند همه ما رو به راه راست هدایت کنه
آمین (1785527) (alef-10)
 
mahda
۱۳۹۲-۰۸-۳۰ ۱۳:۲۸:۲۸
وای بسه دیگه ....مذاکراتی به این مهمی پیشرو داریم بعد شما سر هیچ و پوچ دعوا میکنید .عامو بشین دعا کن همه چی ختم به خیر بشه از این وضعیت در بیاییم. (1786678) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۹:۲۸:۴۱
مگر آقای ظریف پسرخاله ی شما هست که اینقدر راحت خودمونی بهشون اظهار لطف میکنی !؟ شما املات خوبه ولی انشات خیلی ضعیفه . (1785559) (alef-10)
 
املاندان
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۲۲:۳۲:۵۱
آقایی که با بی ادبی به املای اون هموطن ایراد گرفتی، ظاهراً منظورتون کلمۀ افلاتون بوده. محض اطلاع عرض کنم:
افلاتون با همین «ت» درسته و نه «ط» چون ریشۀ اسم یونانی است. برای نمونه توجه تون رو به ترجمۀ زنده یاد دکتر حقشناس از کتاب تاریخ زبانشناسی جلب میکنم. پس درس املا بر شما واجبتر است.
نکته دوم اینکه ما از حضرت امام حسین بسیار چیزها یاد گرفتیم، اما خیلی چیزها رو هم هنوز یاد نگرفتیم و باید بیشتر در گفتار و کردار سالار شهیدان دقت کنیم. به ویژه باید ادب و متانت و بزرگواری و منطق را از آقای مان بیاموزیم.
مثلاً کدام منطق به شما یاد داده که که چون ما ائمه ـ سلام بر ایشان باد ـ را داریم، نباید خوبی ها و نکات مثبت دیگران را هم فرابگیریم؟!!! از کدام حدیث یا روایت یا سیره عملی آن بزرگواران این نتیجه را به دست آوردید؟ (1785867) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۰۸:۵۱:۱۶
این آخرین فرصت برای توافق هست. امیدوارم که توافقی صورت بگیره و الا همه میدونن که دیگه اگه توافق صوزت نگیره فارغ از حقوق هسته ای مردم دیگر حقوق مردم که برخورداری از حداقل های زندگی هست هم به خاطره ها خواهد پیوست. (1784378) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۰۹:۱۳:۰۴
دیپلماسی انقلابی یعنی دیپلماسی آقای ظریف.دیپلماسی که اینطور اسراییل را به خشم بیاره و اسراییل مجبور بشه برای خنثی کردن اون به شدت فعالیت کنه و پول خرج کنه این را بهش میگن دیپلماسی انقلابی که دشمن را اینقدر خشمگین کنه و به تحرک وادار کنه.کم به آقای روحانی رای ندادم ولی از این انتخابش به شدت راضی هستم.دعای خیر رهبری و مردم ایران بدرقه راه این فرزندان انقلاب باشه انشاالله. (1784401) (alef-10)
 
مهدی عزیزاده
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۰۹:۳۲:۵۴
امیدوارم این بار فرانسه سر عقل بیاید و به کار شکنی های خود ادامه ندهد چرا که ایران از موانع هسته ای خود دفاع می کند ویک گام به عقب پس نمی رود (1784428) (alef-10)
 
abbas
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۰۹:۵۶:۴۱
این کار باید در دور قبل نیز انجام میشد
در رابطه با مذاکرات هسته ای و اینکه ایران خواهان یک توافق شفاف است باید با اوبا ما و اولاند نیز تماس بگیرد. این کار روحانی به هیچ عنوان کسر شان نیست بلکه به دنیا ثابت میکند که ایران خواهان به ثمر رسیدن مذاکرات است و اگر به نتیجه نرسد مقصر را کشورهای غربی میدانند (1784469) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۱:۱۳:۴۷
کاملا موافقم.
چرا که در کشور های غربی افکار عمومی بسیار در تصمیم گیری سیاستمداران تاثیر دارد و آقای روحانی با این کار ( تماس با اوباما ) افکار عمومی دنیا را با خود همراه میکند و یک برگ برنده دیگر رو میکند. (1784615) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۴:۴۱:۳۳
روحانی باید با اوباما هم تماس می گرفت و مواضع ایران را روشن می گفت (1785055) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۰:۰۷:۵۰
نمي دانم كي مي خواهيم به اين رفتار بچگانه پايان دهيم .

مذاكره مانند رجز خواندن شجاعت مي خواهد .
بايد مذاكره سه جانبه با روسيه ، امريكا و رژيم صهيونستي در واشنگتن داشته باشيم .
هم شجاعتمان اثبات مي شود ، هم قدرت هاي شرق و غرب حضور دارند هم دشمن اصلي ما در منطقه .
كشورهاي كاسه ليسي چون انگليس ، فرانسه ، آلمان و چين هم پشت در بمانند بهتر است (1784490) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۰:۲۷:۱۷
اون وقت حتماً میگن بفرمایید " این هم حقوق مسلمتون ". این حرف شما با ابتدایی ترین اصول سیاسی هم تناقض دارد. (1784526) (alef-10)
 
محمدرضا روزبه
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۰:۴۷:۱۵
این رفتار بچه گانه نیست ، دیدگاه شما کوته فکرانه است ... مذاکره با رژیم صحیونیستی یعنی نشان دادن ضعف و مهمترین دلیل برای قوت حمله احمقی مثل صحیونیست ها به کشورمون ، به تاریخ نگاه کنین ، رژیم صحیونیستی به کشورهایی حمله میکند که از آنها ضعف ببیند ، بعد شما میگی پاشیم بریم آمریکا ، روی میز اونا ، اونم با حضور صحیونیست های وحشی مذاکره کنیم ؟؟ (1784564) (alef-10)
 
علي
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۴:۴۵:۲۱
داداش تند نرو
ما موجوديت اسرائيل را به رسميت نمي شناسيم پس با او مذاكره هم نمي كنيم
امريكا و روسيه و انگليس و ... با اسرائيل خيلي فرق مي كنند (1785073) (alef-10)
 
محمدرضا روزبه
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۰:۴۴:۰۳
من حاضرم در یک‌ جنگ تحمیلی دیگر بمیرم ولی زیر بار ذلت این گروه نرم... (1784559) (alef-10)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۱:۰۶:۲۸
مگه شما در جنگ تحمیلی قبلی مردی که حاضری در یکی دیگه بمیری؟ (1784598) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۶:۴۸:۳۲
هزار تا مثبت به نكته سنجي شما (1785343) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۲۳:۲۰:۵۶
هزار منفی به قضاوت عجولانه شما!
شاید این بنده خدا بعد از جنگ متولد شده باشد. (1785945) (alef-13)
 
داریوش
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۱:۰۱:۲۸
نمیشه آقا نمیشه.....از من بشنوید (1784582) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۱:۰۴:۴۰
ما باید بهانه را از انها بگیریم (1784592) (alef-10)
 
حسین جوانمردی
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۱:۱۲:۲۰
ان تنصروا...ینصروکم در پناه خداوند موفق باشید فرزندان امام ره ...وبدانید که همیشه کفر دست وپای بیهوده میزند و وعده الهی حق وصبح پیروزی نزدیک است. (1784611) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۱:۴۷:۲۰
جدی؟!!!! (1784675) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۲:۳۶:۲۵
بابا خود چین جزء استکبار است که هم از آخور میخوره هم از توبره . بعد ما رفتیم بهش میگیم ایستادگی کن . اون ما رو به این روز انداخته!!!!!!!!!!!!!! (1784777) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۳:۰۷:۳۱
درود بر دکتر روحانی وتیم او ما هم برای ریاست محترم جمهوری دعا می کنیم واز مردم ایران و رهبر عزیز میخواهیم که برای این دولت دعا کنند چون ما می بینیم که همگی دارند خدمت میکنند . (1784842) (alef-10)
 
کاوه
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۳:۵۶:۱۲
چه تیتر بی معنایی برای این خبر انتخاب کرده اید!!!! دیپلماسی تلفنی!!!!!!!!!!!!!!!!! (1784968) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۸-۲۹ ۱۴:۳۹:۵۷
برداشت من این که توافق خواهد شد، اما پایدار نیست! (1785051) (alef-6)
 
علیرضا حسینی
۱۳۹۲-۰۸-۳۰ ۱۴:۳۸:۱۵
از قاطعیت روحانی خوشم میاد. محکم و با اراده میخواد مسئله اتمی رو حل کنه. خدا به ایشون توفیق بده. (1786787) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۹-۰۱ ۰۴:۱۶:۵۹
5+1 , 3+3 فرقش چیه؟ (1787815) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.