توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 385140
واکنش پوتین به محرومیت ورزشکاران روسیه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۱
رییس جمهوری روسیه با انتقاد از محرومیت های اعلام شده علیه ورزشکاران این کشور بویژه منع کامل از حضور در رقابت های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو با اتهام استفاده گسترده از داروهای نیروزا، این موضوع را نشانه غلبه سیاست بر ورزش و یک رسوایی خواند.

به گزارش ایرنا، ولادیمیر پوتین با اشاره به اینکه در برخی کشورها سیاست بر اصول ورزش و المپیک غلبه دارد، این تصمیم را به عنوان یک رسوایی مورد انتقاد قرار داد.
خبرگزاری اسپوتنیک امروز (پنجشنبه) نوشت: رییس جمهور روسیه همچنین وعده داده که این کشور رقابت هایی را برای ورزشکاران محروم شده ار بازی های پارالمپیک ریو همزمان با این بازی ها برگزار می کند.
پوتین تاکید کرد: جوایز اهدا شده به ورزشکاران برتر روسی در این رقابت ها هیچ تفاوتی با پارالمپیک ریو نخواهد داشت.
دادگاه داوری ورزشی (CAS) روز سه شنبه با رد فرجام خواهی روسیه، تصمیم کمیته بین المللی پارالمپیک مبنی بر محرومیت کامل ورزشکاران روسی از حضور در رقابت های این رشته را که از ۱۷ شهریور به مدت ۱۱ روز در ریودوژانیرو پایتخت برزیل برگزار می شود، تایید کرد.
دیمیتری مدودیف نخست وزیر روسیه نیز محرومیت کامل ورزشکاران پارالمپیکی این کشور را «بیشرمانه» خوانده است.
ویتالی موتکو وزیر ورزش روسیه نیز اعلام کرد که محرومیت کامل ورزشکاران پارالمپیکی روس تصمیمی سیاسی است.
سخنگوی وزارت خارجه این کشور نیز در یک یادداشت فیس بوکی محرومیت کامل این کشور از حضور در رقابت های پارالمپیک ۲۰۱۶ را ضدبشری، پست و خطرناک خوانده است.
خانم ماریا زاخارووا پیش از این افزوده بود: محروم کردن ورزشکاران پارالمپیکی روسیه از حضور در رقابت های ریو ۲۰۱۶ از نظر ارتکاب رفتارهای پست و غیرانسانی حیرت آور می باشد و خیانت به آرمان ها و معیارهای عالی حقوق انسان ها به عنوان پایه و اساس اصول بین المللی به شمار می رود.
روسیه افزون بر محرومیت کامل پارالمپیکی اعلام شده، در المپیک ریو ۲۰۱۶ نیز که روز یکشنبه پایان یافت، بیش از ۱۰۰ ورزشکار محروم شده دوپینگی داشت که از جمله شامل تیم های مدال آور دو و میدانی زنان و مردان و وزنه برداری نیز می شد.
براساس نتایج تحقیقات وادا که چندی پیش انتشار یافت، روسیه با ۱۴۸ مورد تایید شده نقض مقررات برای سال ۲۰۱۴ در صدر این فهرست جهانی قرار گرفته است و سپس ایتالیا با ۱۲۳ و هند با ۹۶ مورد دوپینگ تایید شده در رده های دوم و سوم هستند.
 
کلمات کلیدی : پوتین+پارالمپیک+محرومیت روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.