توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 405147
۲ محکوم به اعدام در استان گلستان بخشیده شدند
تاریخ انتشار : شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۴
معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان گفت: با گذشت اولیای دم ، ۲ محکوم به قصاص در استان گلستان بخشیده شدند.

به گزارش تسنیم، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان گلستان، احمد جعفری با اشاره به بخشش 2 محکوم به اعدام در استان گلستان اظهار داشت: یکی از این محکومان 14 سال پیش وقتی برای گشت و گذار به ساحل بندرگز رفته بود در  یک درگیری  کنترل خود را از دست داد و یک نفر را  با چاقو کشت.

وی افزود: محکوم دیگر نیز 3 سال پیش در یک دعوای خانوادگی با دسته هندل موتور چاه، منجر به مرگ همسرش شد.

معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان تصریح کرد: حکم اعدام این 2 نفر  پس از تایید دیوان عالی کشور، آماده اجرا بود اما با پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف، خانواده مقتولان  در یک اقدام بزرگ و خداپسندانه، از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و  این 2 محکوم را بخشیدند.

وی با بیان اینکه گذشت بزرگ شاکیان این پرونده ها، زندگی دوباره به متهمان بخشید، گفت: تیم صلح و سازش شورای حل اختلاف در پرونده‌‏های خاص مانند قتل فقط برای افرادی که بدون برنامه قبلی و به صورت آنی، مرتکب قتل شده‏اند، پادرمیانی می‏ کنند.

معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان از مردم به ویژه جوانان خواست از حمل سلاح سرد به ویژه چاقو خودداری کنند و با بالا بردن آستانه تحمل خود در زمان خشم، مواظب باشند دست به اقدامی نزنند که برای خودشان  و دیگران، عواقب ناخوشایندی داشته باشد.
 
کلمات کلیدی : محکوم + اعدام + رهایی از قصاص
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.