توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475843
زمان صدور حکم عامل جنایت خونین فهرج کرمان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۱
صبح امروز دادگاه علنی عامل حادثه تلخ روستای جهان آباد فهرج  که به قتل 10نفر و زخمی شدن 4نفر دیگر انجامیده بود با حضور خانواده های اولیای دم و اصحاب رسانه در کرمان برگزار گردید.

حسین روحانی، رئیس دادگاه کیفری یک کرمان در گفت‎وگو با میزان؛ با اعلام این خبر افزود: روند قانونی پرونده با سرعت و درچارچوب قانون در حال انجام است وطی هفته آینده حکم مجازات متهم صادر خواهد گردید.

این مقام قضائی با اعلام اینکه تا قبل از جلسه دادگاه امروز پرونده در دوجلد و460صفحه تشکیل شده است،گفت: امنیت جامعه در گرو اقدامات قضائی است و کار قضاء یکی از مشاغل سخت وپر استرس می باشد اما قضات با عزم راسخ وبادقت تمام به پرونده ها رسیدگی می کنند. روحانی گفت:طبق آیات قرآن اولین اولویت درحکومت امنیت و بعد از آن معیشت و اقتصاد است چراکه اگر امنیت جامعه ای برقرار نباشد سایر امور اعم از اقتصادی و فرهنگی نیز دچار اختلال خواهد شد.

وی افزود: براین اساس شرع مقدس اسلام برای بر هم زنندگان امنیت جامعه تحت عناوین مختلف از جمله محاربه و افساد فی الارض مجازات های سنگینی پیش بینی نموده است.

این مقام قضائی تصریح کرد:دستگاه قضائی در بعد امنیت داخلی با همکاری ضابطین و سایر نهاد های امنیتی وانتظامی وجود این آرامش نسبی را مایه افتخار دانسته و مصمم تر از قبل بر انجام وظایف قانونی خود کوشا خواهد بود. شایان ذکر است:قاتل «ش . ن» جوانی 26 ساله و دارای سابقه کیفری می‌باشد و از دو سال قبل با شخصی به نام «ر. د» ازدواج می‌کند و از ابتدای زندگی مشترک با همسرش دچار اختلافات متعدد زناشویی  بوده است.

قابل ذکر است قاتل حوالی ساعت 17 الی 18 مورخه دوم دی‌ماه سال گذشته با مراجعه به درب منزل پدر همسرش که دختر خاله وی نیز بوده است اقدام به تیراندازی به سمت درب منزل و قتل پدر همسرش می‌کند.

قاتل سپس به داخل منزل می‌رود و همه افراد داخل خانه به غیر از همسرش را به گلوله می‌بندد که متأسفانه با توجه به این‌که شماری از همسایگان نیز برای عیادت یک بیمار در داخل خانه بوده‌اند آمار کشته‌ها افزایش یافته است.

متاسفانه در این حادثه تلخ متأسفانه 10 نفر از جمله پدر، مادر، تعدادی از فرزندان و همسایگان خانواده به قتل می‌رسند و 4 نفر دیگر نیز زخمی شده بودند.
 
 
کلمات کلیدی : قتل، فهرج کرمان، قاتل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.