نظر منتشر شده
۱۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 168844
هزینه گران ترین عروسی ها در تهران+ جدول
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۰۷
مدیران تالارهای عروسی و دفاتر خدماتی و تشریفات برگزاری مراسم های عروسی 100 میلیون تا یک میلیارد تومانی را تائید می‌کنند. این در حالی است که برخی دیگر نیز از داشتن مشتریانی برای برگزاری مراسم طلاق خبر می‌دهند.

به گزارش مهر، 6 صفحه از پرفروش ترین نشریه نیازمندیهای تهران به خدمات مجالس و مراسمات اختصاص دارد که در آن می توان انواع مراسمات اعم از مراسم ترحیم، عقد، عروسی و ... را با قیمتهای مختلف سفارش داد. نکته قابل تامل این است که در کنار برگزاری مراسمات سخنرانیها، همایشها، میهمانیهای خانوادگی و عقد و عروسی منوی مراسم طلاق هم اضافه شده که به گفته مدیران تالارها هم موجب تعجب و هم تاسف است ولی ما پولمان را میگیریم و مراسم را برگزار می کنیم.هر چند قانون، بخسنامه و نامه ای از سوی اتحادیه و وزارت ارشاد یا اداره اماکن مبنی بر ممنوعیت برگزاری جشنهای طلاق به تالارهای عروسی ابلاغ نشده ولی برگزاری اینگونه مراسمات قطعا تاثیرات منفی در جامعه خواهد داشت و هزینه های گران برای برگزاری یک جشن عروسی هم در کنار آمارهای کاهش ازدواج قابل تامل است.

گران ترین عروسی ها بیشتر از 100 میلیون نمی شود

خانم رسولی مدیر یکی از دفاتر خدمات و تشریفات از نوع سفارشات و سلیقه مشتریهایی می‌گوید که در نوع خود جالب و در برخی موارد تاسف بار است. اگر یک عروس و داماد بخواهند به قول معروف خودکشی کنند و یک مراسم عقد و عروسی باشکوه و مجلل برگزار کنند از 60 میلیون تومان بیشتر نمی شود. البته گاهی هم مشتری می گوید می خواهم فیلم عروسی ام در سوئد یا یک کشور اروپایی مونتاژ شود که این مبلغ را بالاتر می برد.

 فاکتور یک مراسم عروسی همراه با 300 نفر میهمان ناقابل 

نوع خدمات قیمت
خواننده پاپ میهمان 2 میلیون
ماشین آخرین سیستم 3 میلیون
شام و میوه 15 میلیون
سفره عقد 2 میلیون
فیلمبرداری و تدوین در خارج 50 میلیون
مراسم آتش بازی 2 میلیون
حضور چهره های سینمایی 7میلیون
توزیع گل سرخ همراه با عکس عروس و داماد 2 میلیون
آب میوه 1 میلیون
حریر آرایی 1 میلیون
مهماندار 1 میلیون
هدیه به تمامی میمانان 2 میلیون
نورپردازی و پروجکشن 2 میلیون
مجری برنامه (شو من) 2 میلیون
عکاس 1 میلیون
پارکینگ اختصاصی 1 میلیون
لباس عروس همراه با کارت دعوت و آرایشگاه 5 میلیون
کیک عروسی 1 میلیون
جمع کل 100 میلیون

این مدیر خدماتی اظهار داشت: البته اینکه می گویند عروسی هایی با مبلغ یک میلیارد تومان برگزار شده من هم شنیده ام و حتی برخی از نیروهای خدماتی ما هم دیده اند. معمولا این عروسی ها بسیار بسیار کم است و شخص برگزار کننده خیلی سوء استفاده کرده والا عروسی بیشتر از 100 میلیون امکان پذیر نیست. (احتمالا استفاده از  بالگرد یا سفر میهمانان به خارج از کشور در منوی کارشان بوده است).

سفارش سرو مشروب!

خانم رسولی در مورد برخی از سفارشات مشتریان گفت: متاسفانه برخی از مشتریان خارجی مقیم ایران درخواستهایی دارند که ما نمی توانیم انجام دهیم ولی برخی از دفاتر خدمات مراسم و هتلها انجام می دهند. اینگونه مشتری ها می خواهند مراسمشان توسط نیروهای خدماتی خانم به صورت بی حجاب و لباسهای نیمه برهنه و همراه با سرو مشروب باشد.

حضور ساسی مانکن در عروسی ها/ بازار خوانندگان زن در ایران

وی در مورد حضور خوانندگان در مراسمات عروسی گفت: بازار برخی خواننده ها داغ است آنها با گرفتن یک میلیون تا دو میلیون میهمان عروسی شده و یک موسیقی به صورت پلی بک می خوانند. البته گروههای خواننده زن هم هستند که در سالنهای خانمها اجرا می کنند. خودم یک مراسم در قم برگزار کردم که خواننده آن زن بود که معمولا 800 هزار تومان می گیرند.وقتی از این مدیر باسابقه در برگزاری مراسمات عروسی در مورد برگزاری مراسم طلاق سوال کردم گفت: این موضوع برای من و تمام هم صنفیهای من تازگی دارد. البته قرار است به زودی یک مشتری طلاق برای ثبت سفارش به دفترم می آید.

مراسم طلاق هم برگزار می کنیم

یکی از مدیران سالنهای عروسی به نام تالار "ف" در منطقه تهران پارس با شنیدن  موضوع رزرو سالن برای مراسم طلاق خندید و گفت: برای ما فرقی نمی کند ما پولمان را می گیریم! نیازی هم به مجوز خاصی ندارد. مدیر یکی دیگر از تالارها به نام "ق" در منطقه پاسداران هم گفت: مانعی ندارد.در ادامه این گزارش بهبود اصلانی یکی دیگر از مدیران تالارهای عروسی گفت: مراسم عروسی سقف ندارد و بیشتر از 100 میلیون تومان هم هزینه می شود. خودم مراسم های 500 تا یک میلیاردی دیده ام که داماد هزینه کرده است. ولی در خصوص مراسم طلاق من شخصا مخالف هستم و سفارش قبول نمی کنم.

اتحادیه تالارهای پذیرایی: برگزاری مراسم طلاق ممنوع است

در این خصوص با نوروز عبداللهی مقدم نایب رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی تهران گفتگو کردیم که در پاسخ گفت: از هر نظر که فکر کنید برگزاری مراسم طلاق درست و صحیح نیست. از نظر اتحادیه برگزاری اینگونه مراسمات ممنوع است و با آن برخورد می کنیم.

 
۱۳۹۱-۰۷-۳۰ ۱۰:۰۳:۲۵
الان من موندم چی بگم!
عدالت جان بیا بغل عمو با هم گریه کنیم!بیا! (994276) (alef-4)
 
m
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۳۰ ۱۰:۰۳:۲۵
هزينه شام از معمولي هم براي 300تا 400 نفر كمتر است (994277) (alef-4)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۳۰ ۱۱:۵۵:۵۴
گفته 15 میلیون برای شام 300 نفر """" (994604) (alef-1)
 
الهه
۱۳۹۳-۰۷-۰۶ ۲۳:۲۷:۳۸
اون غذاش چه کیفیتی داره نمیدونم

اخه 300 نفر 15 میلیون
والا ..... (2397620) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۰۷-۳۰ ۱۰:۵۹:۲۱
از همه مسخره تر حضور چهره های سینمایی و تدوین فیلم در خارج از کشور بود (994437) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۳۰ ۱۱:۴۸:۲۸
بازم دست جمشيد تو كاره،
اي بميري جمشيد (994582) (alef-1)
 
علی
Latvia
۱۳۹۱-۰۷-۳۰ ۱۱:۵۱:۰۵
اونوقت یکی پیدا میشه که میگه دولت من دولت عدالت محوره.
بقیشو خودت بنویس.من که دلم خیلی پره
...................................... (994587) (alef-1)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۷-۳۰ ۱۲:۵۰:۰۱
این کسانی که برای یک عروسی 100 میلیون خرج می کنند آیا می دانند کسانی هستند که از گرسنگی و از فقر در حال نابودی هستند ؟ آیا این ها می دانند که پدرها و مادرهایی هستند که هزینه تحصیل فرزندانشان را نمی توانند تامین کنند و شرمنده فرزندانشان هستند... چه زیبافرموده است قرآن عزیز که " به راستی اسراف کاران برادران شیطان هستند" ، این ها شیطان هستند و اگر می خواهید شیطان را ببینید اینها را ببینید (994754) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۷-۳۰ ۱۳:۰۶:۱۳
واقعا این چهره های سینمایی چقدر هنرمندن!
آفرین به همشون که پول می گیرن و میان به عروسی مردم
آفرین
بعد میان توی تلویزیون یه مشت حرفای چرت و پرت در مورد اینکه ما مردم رو دوست داریم و ... تحویل می دن (994800) (alef-1)
 
هادی
۱۳۹۱-۰۷-۳۰ ۱۳:۲۳:۴۹
هدف شما از انتشار این اخبار چیسا روزی حداقل یکی
گرانترین کاخ تهران
گران ترین آپارتمان
قیمت ویلا در شمال شهر
قیمت آپارتمان در تهران
گرانترین....

یعنی چی؟ چی می خواهید بگویید؟من متوجه نمی شوم.متاسفم (994857) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۷-۳۰ ۱۳:۲۵:۰۸
آخه بعضي ها بايد هميشه ثابت كنند كه با بقيه يه فرقي دارن و اون هم امروزه ، بي شعوري شون هست مثلا در گرفتن جشن طلاق يا خرج ها آنچناني (994864) (alef-1)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۳۰ ۱۳:۴۸:۵۴
اگر اضافی ها شو هم فاکتور بگیریم، بازم پولمون نمی رسه! (994946) (alef-1)
 
۱۳۹۱-۰۷-۳۰ ۱۵:۳۶:۰۳
مراسمات جمع چیه؟ (995265) (alef-1)
 
علی
۱۳۹۱-۰۷-۳۰ ۱۶:۱۲:۱۹
مراسم طلاق؟
2 نفر که هیچ سازشی با هم ندارن و میخان طلاق بگیرن فامیلاشونو جم میکنن و پول خرج میکنن؟
بگو بخند و بزن و برقص بعد هرکی میره خونه خودش؟
شمارو به خیرو مارو به سلامت؟
اگه میگفتین این هزینه ها صرف دیه میشه بیشتر باور میکردم! (995352) (alef-1)
 
تامین
۱۳۹۳-۰۵-۰۹ ۱۲:۱۶:۱۳
خیلی باحال بود (2279187) (alef-13)
 
reza
۱۳۹۳-۰۸-۱۷ ۲۲:۲۲:۰۶
اینا همه مشکلات عقده ای دارند و اکثرا زندگیشان دوام پایدار ندارد (2475324) (alef-10)
 
مسعود
۱۳۹۴-۰۳-۲۳ ۰۱:۲۶:۰۰
همه كساني كه تو نظراتشون ميكن اسرافه و نميدونم اين همه خرج درست نيست و ... اكر خودشون دانه باشند عروسي بحه هاشونو از همه كرونتر ميكيرن ولي ما هنوز هم شعار زدهايم (2959591) (alef-11)
 
سارا
۱۳۹۴-۰۵-۰۴ ۱۲:۳۸:۳۷
تو خرمشهر همین پارسال یه دختر دبستانی براثر سؤ تغذیه وگشنگی از دنیا رفت ..اون وقت این همه پول الکی حیف میشه (3069552) (alef-3)
 
مری
۱۳۹۴-۱۱-۰۳ ۱۳:۲۹:۵۶
ای بابا... من به هزینه ها کاری ندارم...
ولی به نظرم کسایی که دم از اسلام و دین و مومنی میزنن. باید اینو تو. شروع زندگیشونم رعایت کنن.. متاسفانه بعضی از خانواده های به ظاهر مذهبی تو عروسی همه چی رو فراموش میکنن.. ماها هر جای دین که دوست داریم روو عمل میکنیم.. هرجا با مزاجمون جور نیست و میگیم عیب نداره..

چرا عروسیامون باید پر از گناه و فساد باشه.. تمام شب گناه میکنیم بعد آخرش تو خونه ی عروس دوتا صلوات میفرستیم و اسفند دود میکنیم و به خیال خودمون چقد مذهبی و باحال برگزار کردیم همه چی رو...
باباجون این چه وضعیه... از اسراف غذا بگیم که دیگه همه میدونن چه خبره.. کلی غذا اضافه میمونه میریزن دور... مهمونا کلی غذا میخورن در حد مرگ که اونم اسرافه زیاد خوردن... لباسای ناجور میپوشن به بدترین شکل.. و زننده.. نمیدونم چرا خانوما فکر میکنن تو مراسم زنونه میتونن هرچی بخوان بپوشن.. بابا آخه چه وضعیه لخت باشن بعضیا بهتره. کی گفته که جلو نامحرم باید چادر گذاشت بعد دیگه پیش بقیه هر کاری میخوای میتونی بکنی... این همه آرایش برای چیه... حتما باید واسه عروسی همه آرایش کنن این همه.. مگه چه خبره... همه ی مهمونا در حد عروس آرایش میکنن. چهره های بچه های کوچولو ام حتی پر از آرایشه... رقصیدن و آهنگ رو که دیگه نگو..... شاباش ... باباجون شاباش حرومه در هر صورتی چه عروس داماد چه هر کسی... ولی انگار واجب شده... همه باید بدن.. تا مدتها تو فیلم دنبال اینیم که کی شاباش داد کی نداد... لباس و تاج و دسته گلو... اینا همش برای یه شب برای فخر فروشی.. یکی بیش و پنج ملیونی میخره پز میده. یکی یه ملیونی نفس کار همونه... آخر شب بوق بوق زدنا... این آتیش بازیای مسخره سر صدا... اجاره ماشین... یارو پراید داره ولی ولی میزارش تو حیاط خونه میره پونصد تومن میده ماشین خارجی واسه یه شب اجاره میکنه.. چون عارش میاد همونو گل بزنه... بعددم همه میگن به بهبه به... مومنه ها ولی چقد شیکه.. چقد فلانه... تعریف ما از مومن بودن چیه.. از مذهبی بودن... بعدم کلی غیبتای بعد عروسی که فلانی چرا اونطوری بود.. اون چرا کم آورد.. من متنفرم از این قضیه... یه عروسی میگیرن بعد باید همه کادو بیارن.. هر کی بیشتر بده بهتره آدم خوبیه..
من خودم حالم بد میشه... تو عروسی میرم... دلم میخواد هیچ عروسی ای نرم... وضع مالی خونوادم و شوهرمم خوبه.. ولی دوست دارم عروسیم جوی باشه که این چیزا توش نباشه...
این فک که هر کی هرچقدر داره باید خرج کنه اشتباهه...
پشت بیشتر عروسیا که در ظاهر خوبم برگزار میشن کلی اختلافه.. کلی حرف و بی احترامی به هم دیگه.. حتی باعث میشه عروس و داماد نسبت به هم سرد بشن...
باهم بد بشن... بعدشم تمومی نداره.. تا سالیان سال.. حرف عرروسی که عروسیم فلان بود.. مال کی بهتر بود. چرا واسه ما بد بود و.... بابا هدف ازدواج کنار هم کامل شدنه.. آرامشه... این حرفام شعار نیست واقعا بیایم و این کلیشه ها رو پس بزنیم... (3489680) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته