نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508242
وزیر صنعت: بازار پوشاک را مفت و مجانی واگذار کردیم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۴
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه به راحتی بازار پوشاک را واگذار کردیم، گفت: ١٢ میلیارد دلار پوشاک از مبادی قانونی وارد می شود اما حقوق گمرکی نمی پردازند.

به گزارش تسنیم، محمد شریعتمداری روز دوشنبه در آیین امضای تفاهمنامه توسعه اشتغال روستایی در قالب طرح تولید پوشاک در مناطق روستایی که با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، افزود: واردات غیرقانونی پوشاک 2.5 میلیارد دلار است که به نظر می رسد باید بیش از این مقدار باشد.

وی اظهار داشت: ٢٣ هزار فروشنده پوشاک در تهران فعال هستند و 250 فروشگاه نمایندگی برندهای خارجی را بر عهده دارند و از این رو پوشاکی که به کشور وارد می شود باید بیش از این باشد.

شریعتمداری افزود: مفتخر هستیم زمانی بهترین برندهای پوشاک را به جهان عرضه می کردیم به شکلی که از برند ایرانی در بازارهای لندن تقلب می کردند.
شریعتمداری صنعت پوشاک را صنعتی اشتغالزا دانست و گفت: این کالا می تواند صادر شود که نیاز امروز اقتصاد ایران است.

وی به اجرای طرح تولید پوشاک در مناطق روستایی اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح آینده شغلی شاغلان مناسب خواهد بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: اجرای این طرح نباید تولیدکنندگان پوشاک را در داخل تهدید کند و از این رو شاید لازم باشد سند تعاملی با این بخش ها هم تنظیم شود.

شریعتمداری با بیان اینکه بی توجهی به امر اشتغال حتی می تواند به یک تهدید علیه امنیت ملی تبدیل شود، گفت: باید از تمرکزگرایی در بخش صنعت خارج شویم زیرا اگر منابع را به درستی هدایت و توزیع نکنیم، ممکن است در مناطق مرزی ایجاد مشکل کند.

وی نرخ بازدهی در بخش صنعت را کمتر از 10 درصد اعلام کرد.

در آیین تفاهمنامه توسعه اشتغال روستایی در قالب طرح تولید پوشاک در مناطق روستایی به امضای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت رسید.

به گفته علی یزدانی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، با اجرای این طرح برای 5480 نفر در مناطق روستایی استان های اردبیل، چهار محال و بختیاری، کرمانشاه و همدان شغل ایجاد می شود.

سود تسهیلات بانکی پرداختی در این طرح با نرخ 9 درصد محاسبه می شود.
 
کلمات کلیدی : وزیر صنعت + بازار پوشاک
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۱:۲۳:۴۷
متاسفانه همین طوره برندهای ترک و تایلندی بازار رو در خود خفه کرده اند. من هم دوست دارم جنس ایرانی بخرم اما یا مارکهایی مثل جامعه و مطهری اونقدر گرونن که نمی توانیم بخریم یا اونقدر نازل و بی کیفیت که به دل ادم نمینشیند واقع ادم سردرگمه . مدلها که بماند چقدر افتضاحه (4545350) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۱:۳۳:۱۸
دولت قبل اقتصاد را فلج کرد .
این دولت هم که همان است !!!! (4545366) (alef-11)
 
شهریار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۴:۰۷:۰۲
گزارشتون باید با این جمله تموم بشه!
شریعتمداری اینها را گفت و به سر کار خود برگشت! (4545642) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۴:۳۳:۵۷
خب شما چی کار کردی؟ شما نه یعنی شخص شما بل همفکرای شما و نعمت زاده مخصوصا وزیر افتخاری صنعت گذشته (4545688) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۸:۳۷:۵۱
چی را واگذار نکردیم !! (4546091) (alef-11)
 
محمدامین حیات مقدم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۲۲:۵۴:۳۴
جدیدا قانونی وضع شده است که واردات پوشاک فقط از طریق شرکت های تجاری صورت بگیرد و افرادی که شرکت ثبت شده ندارند حق واردات را نخواهند داشت این حرکت باعث افزایش قیمت پوشاک خواهد شد. (4546329) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.