توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 398542
اردوغان: برخی کشورها می‌گویند اقدام به کودتا، یک بازی از سوی من بوده است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰
رجب طیب اردوغان در شهرستان کازان انکارا اظهار داشت: امروز برای ادای احترام به شهدا و جانبازان ۱۵ جولای اینجا هستیم.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از اناتولي، اردوغان افزود: "گفتیم تمامی اسرارگروه گولن را برملا خواهيم كرد و كرديم. اعضای این گروه در حال حاضر به دنبال فرار و پناهندگى هستند، اما ما تعقيب شان می کنیم. آن ها در این جهان توسط ما و در آخرت از سوی پروردگار به سزای اعمال شان می رسند. بابت ۲۴۱ شهيد و ۲۱۹۴ جانباز از آنها حساب پرسیده و تاوان فریب ۴۰ ساله این ملت را هم خواهيم گرفت".
اردوغان با اشاره به افتخار آفرینی مردم کازان در شب اقدام به کودتا٬ گفت: شما در آن شب، افراد و عملکرد این پایگاه مرتد را مورد مواخذه قرار داده و پاسخ لازم را به آنها دادید.
رئیس جمهور ترکیه تصریح کرد: شهامت، از خودگذشتگی و دفاع غیورانه شما از دموکراسی در آن شب، الگویی برای جهانیان شده است.

اینها فکر می کردند که برای متوقف کردن اف-۱۶ها٬ باید اف-۱۶ بکار گرفته شود

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به اینکه این ساختار برای آخرین بار با استفاده از یک گروه نظامی که اونیفورم نیروهای مسلح ترکیه را بر تن کرده بودند اقدام به کودتا کردند، گفت: "اما موضوعی که آن ها حساب نکردند این بود که اگر این ملت اصیل به پا خیزد چه خواهد شد؟ آنها فکر می کردند که برای متوقف کردن اف-۱۶ ها٬ بالگردها٬ تانک ها٬ توپ ها و سلاح ها حتما باید سلاحی مشابه آنها مورد استفاده قرار گیرد، اما این که اگر این ملت اصیل در برابر آنها ایستادگی کند چه خواهد شد؟ را فراموش کرده بودند".

۱۵ جولای درس های بسیاری به ما آموخت

اردوغان به دنبال سرداده شدن شعار "سر بر افراز و قامت خم نکن که این ملت همراه تو است"٬ تاکید کرد: "نگران نباشید، ما با قامت راست ایستاده ایم و میادین را در اختیار آنان قرار نخواهیم داد. زنده و سلامت باشید. وقتی ما مردم را به خیابان ها دعوت کردیم، ده ها هزار نفر پس از عزیمت من از مارماریس به فرودگاه استانبول، در آن جا تجمع کرده بودند".


وی در ادامه افزود: "هنگامیکه من همراه با همسر و نوه هایم به میان مردم آمدم، جنگنده های اف-۱۶ در ارتفاع پایین در حال پرواز بودند. وقتی که دیوار صوتی را می شکستند صدای انفجار بر می خاست، از این طریق قصد داشتند ملت را بترسانند. اما مردم ما از آن ها نترسیدند. همین کار را با هلی کوپترها هم انجام دادند و مردم باز هم نترسیدند. مردمی که در اطراف مجتمع و کاخ ریاست جمهوری جمع شده بودند هم نترسیدند. در مجلس٬ رئیس مجلس و دیگر نمایندگان تجمع کردند و مجلس ترکیه برای دومین بار عنوان مجلس غازی را گرفت. چرا که هدف ما حرکت است و ما به راه خود ادامه خواهیم داد".

اردوغان با بیان اینکه نمایندگان با تجمع در ساختمان مجلس صدایشان را به گوش ملت رساندند، تصریح کرد: "هنوز برخی دولت ها سعی می کنند این گونه وانمود کنند که این اقدام به کودتا، یک بازی از سوی من بوده است. در حالیکه بالگردها ما را تعقیب می کنند، چنین چیزی چطور ممکن است"؟

وی تاکید کرد: ما به اذن خداوند تلاش می کنیم تا اهداف سال ۲۰۲۳ را تحقق بخشیم.
 
کلمات کلیدی : کودتا در ترکیه+اردوغان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.