توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478147
ورود کالاهای اسرائیلی به بازارهای لبنان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۵
غفلت تاجران لبنانی و نبود نظارت دولتی این کشور موجب تکرار سناریوی ورود کالاهای اسرائیلی به بازارهای لبنان شده است.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد،  یک بار دیگر سناریوی راه یافتن کالاهای اسرائیل در بازارهای لبنان تکرار شده است؛ کالاهایی که از سوی دشمن ساخته شده و در بازارهای لبنان در دسترس است.

این وضعیت بیانگر بحران واقعی ناشی از غفلت تاجران برای بازاریابی کالاهای وارداتی از سرزمین‌های اشغالی و نبود نقش نظارتی دولت بر کالاهایی است که وارد بازار می‌شود.

در این میان یکی از شعبه‌های شرکت A.N.BOUKATHER که پخش کننده انحصاری مارک‌های خودروهای لوکس در لبنان است، ترمزهای ساخت اسرائیل را خریداری می‌کند.

در ابتدا مشتری لبنانی تصور می‌کند ترمز ساخت هند را خریداری کرده است اما علامت ستاره داوود به‌راحتی روی این کالا قابل مشاهده است و به این ترتیب خریدار متوجه می‌شود به دام عادی‌سازی روابط افتاده است.

در این شرایط دولت باید نسبت به آنچه در بازار جریان دارد، اقدام کند و نسبت به آنچه رخ داده است بی‌تفاوت نباشد به‌ویژه اینکه دهها بار روشن شده است اسرائیل توانسته است کالاهای خود را وارد بازارهای لبنان کند.

این نخستین بار نیست که وجود کالاهای اسرائیلی در لبنان فاش می‌شود و پیش از این نیز چای تولیدشده در رژیم اشغالگر، شامپو و خوشبو کننده، کفش و بازی‌های مخصوص کودکان تولید اسرائیل در بازارهای لبنان مشاهده شد.

نفوذ کالاهای اسرائیلی به بازارهای لبنان فقط به مواد غذایی محدود نمی‌شود بلکه بخش‌های فرهنگی و جهانگردی را نیز در بر می‌گیرد به این معنی که هنرمندان لبنانی بارها میزبان حامیان اسرائیل و نویسندگان هوادار آن بودند.
 
کلمات کلیدی : اسرائیل، لبنان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.