نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408748
جدیدترین اخبار از قرارداد پژو/ تجهیز دو سالن با سرمایه ایران‌ خودرو
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۳
جدیدترین اخبار از قرارداد پژو حاکی از آن است که هنوز هیچ پولی از سوی این شرکت برای سرمایه‌گذاری به ایران منتقل نشده است،اما تجهیز خطوط تولید ایران خودرو برای تولید محصولات جدید پژو با سرمایه ایرانی در حال انجام است.

به گزارش فارس، طبق تازه‌ترین اخبار در مورد وضعیت پیشرفت قرارداد ایران خودرو و پژو، هنوز موضوع انتقال پول توسط بانک‌های فرانسوی حل نشده و هیچ بانک فرانسوی حاضر نشده است سرمایه‌ای را از سوی پژو به ایران منتقل کند.

بر اساس این گزارش قرار بود سرمایه‌گذاری پژو در زمینه تأمین تجهیزات خط تولید به ایران منتقل شود،اما تاکنون هیچ مبادله مالی صورت نگرفته، به طوری که نه شرکت پژو پولی را به ایران منتقل کرده و نه هیچ پکی از قطعات پژو به ایران رسیده است. 

در حال حاضر تجهیز خطوط تولید ایران خودرو برای تولید محصولات جدید پژو با سرمایه طرف ایرانی در حال انجام است و پژو اقدامی در این زمینه انجام نداده است.

این در حالی است که پس از انعقاد قرارداد ایران خودرو و پژو، شرکت مشترکی بین این دو خودروساز تشکیل شد تا با سرمایه مشترک دو طرف نسبت به پیش‌برد مفاد قرارداد اقدام کند.

نعمت زاده، وزیر صنعت ابتدای تیر امسال گفته بود تجهیزات لازم برای خط تولید محصولات پژو به ایران وارد خواهد شد تا در سالن تولید، نصب شوند.

از سویی، هم اکنون فقط برخی مدیران و کارشناسان پژو به ایران سفر می‌کنند اما هیچ تبادل مالی یا قطعه و تجهیزات صورت نمی‌گیرد و در شرایطی که شاهد بدعهدی پژو در حضور قبلی این شرکت در ایران بودیم و در وضعیتی که مدیران پژو ستیروئن از موضوع پرداخت غرامت به ایران بی‌خبر هستند، نمی‌توان امید داشت که در آینده، پول مربوط به این امور از سوی پژو به ایران پرداخت شود.

در حال حاضر خط تولید سالن‌های فعلی ایران خودرو در حال تغییر است به طوری که با سرمایه مالی ایران خودرو، سالن‌های تریم 4 و تریم 2 در حال تجهیز هستند.

هم اکنون در این سالن‌ها تولید محصولات ایران خودرو از جمله سمند، پژو 206 و پژو پارس صورت می‌گیرد که به تدریج تولید آنها کم خواهد شد و تولید محصولات جدید پژو در این سالن‌ها صورت خواهد گرفت.
 
کلمات کلیدی : پژو+صنعت خودروسازی
 
United States
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۹:۰۹:۵۲
از هل حلیم افتادن توی دیگ ! (3995968) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۹:۳۹:۱۸
بازهم ما همیشه پیش قدم میشیم امکانات رو اماده میکنیم که حضرات خارجی تشریف بیارند مونتاژمحصولات ورشکسته اشون رو تو ایران انجام بدن (3995997) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۱ ۰۷:۳۶:۴۴
سرنوشت صنعت خودرو كشور در نهايت به چيني ها ختم خواهد شد. به زودي پس از واردات شديد محصولات خودرويي چيني احتمالا شاهد سرمايه گذاري ايشان در صنعت خودرو خواهيم بود كه از نتايج آن مي تواند خريد سهام شركتهاي ايران خودرو و سايپا باشد!!! (3996444) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.