توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 402041
درخواست اعراب حوزه خلیج فارس و ترکیه برای مداخله شورای امنیت در سوریه
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۱
وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس و ترکیه پس از نشست خود در ریاض نسبت به "عدم تحرک جامعه بین الملل در قبال اوضاع حلب سوریه" اظهار تاسف کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، بیانیه صادره از نشست مشترک وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و ترکیه "تشدید عملیات نظامی در حلب از سوی نظام سوریه و حامیانش که ساکنان غیرنظامی، زیر ساخت‌ها، بیمارستان‌ها، عبادت‌گاه‌ها، بازارها و مدارس را هدف می‌گیرند" را محکوم کرد.

در این بیانیه حملات به حلب "تجاوزی آشکار" خوانده شده که "نقض قوانین بین المللی و اصول انسانی و اخلاقی" محسوب می‌شود.

وزرای خارجه کشورهای شورای همکاری خلیج فارس و ترکیه همچنین از جامعه بین الملل خواستند تا "جنایت‌های شنیعی" که علیه ساکنان حلب و تمامی شهرهای سوریه صورت می‌گیرد را محکوم کند.

این مقامات تاسف شدید خود را نسبت به این امر ابراز کردند که شورای امنیت نتوانسته است تصمیم قاطعی در مورد توقف حملات هوایی در حلب اتخاذ کند.

آنها از شورای امنیت و جامعه بین الملل خواستند تا برای توقف حملات و "پایان یافتن رنج مردم سوریه" هرچه سریع‌تر مداخله کنند.

نشست وزرای خارجه کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و ترکیه به میزبانی ریاض برگزار ‌شد.

وزرای خارجه کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به همراه ترکیه در نشست خود در ریاض "در خصوص راهکارهای تقویت روابط دو جانبه و مسائل سیاسی روز جهان" بحث و تبادل نظر کردند.
 
کلمات کلیدی : سوریه+آتش بس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.