توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422247
درخواست رئیس IOC برای محرومیت مادام‌العمر روس‌ها از المپیک
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۶
رئیس کمیته بین‌المللی المپیک خواستار محرومیت ابدی روس‌ها از حضور در المپیک به دلیل مسائل مربوط به دوپینگ شد.

به گزارش تسنیم، بخش دوم گزارش رئیس کمیسیون مستقل تحقیقات «آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ» در خصوص دوپینگ ورزشکاران کشور روسیه امروز (جمعه) منتشر خواهد شد.

در آستانه این اتفاق مهم، «توماس باخ» رئیس کمیته‌ بین‌المللی المپیک خواستار محرومیت روس‌ها از حضور در المپیک به دلیل دستکاری در نمونه‌های آزمایش دوپینگ شد.

وی با اشاره به محرومیت مادام‌العمر 6 ورزشکار بیاتلون (اسکی صحرانوردی و تیراندازی) از کشور اتریش و اینکه نمی‌توان قبل از ارائه بخش دوم گزارش ریچارد مک‌لارن دست به حدس و گمان زد، گفت: اگر یک ورزشکار یا یک مقام رسمی در یک سیستم اقدام به دستکاری نمونه‌های آزمایش دوپینگ کند، نمی‌خواهم این فرد را در هر تابعیتی که است، دوباره در المپیک ببینم. فرقی هم ندارد که این فرد ورزشکار، مربی یا یک مقام رسمی باشد. این برای من یک موقیعیت بدتر را نشان می‌دهد. محرومیت مادام‌العمر از المپیک برای من یک نتیجه منطقی خواهد بود.

باخ همچنین درباره بررسی مجدد آزمایش‌های دوپینگ در المپیک‌های 2008 و 2012 که منجر به محرومیت تعدادی زیادی از ورزشکاران از جمله از کشور روسیه شد، عنوان کرد: برنامه موفق ما در بررسی دوباره آزمایش های دوپینگ که با همکاری آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ صورت گرفت، باعث رشد دوپینگی‌ها در برخی از کشورها از جمله روسیه و همچنین برخی رشته‌ها از جمله وزنه‌برداری شد.
 
کلمات کلیدی : کمیته بین المللی المپیک + محرومیت روسیه + المپیک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.