نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 423048
ماجرای لغو سخنرانی مطهری
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۱
سخنگوی قوه قضاییه گفت: مجموعه‌ای که از علی مطهری دعوت کرد در مشهد سخنرانی کند مجوز فعالیت نداشت و این در حالیست که اطلاعات سپاه امام رضا (ع) به دادستان گفته بود با توجه به اینکه از لیدرهای فتنه دعوت شده ما دغدغه جدی داریم و ممکن است درگیری شود.

به گزارش فارس، اژه‌ای گفت: در خصوص لغو سخنرانی در اربعین در مشهد گفت: در این زمینه من مسئول پیگیری شدم.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: یک محموعه سیاسی به نام مجمع مشورتی اصلاح طلبان خراسان رضوی وجود دارد که سال ٨٤ تقاضای تاسیس مجمع را داشتند اما هنوز مجوز فعالیت سیاسی را نگرفته اند.

وی گفت: این مجمع در ٢٢ آذر امسال با استانداری مشهد نامه نگاری کرده و نامه می زند یه رییس دانشگاه مشهد که این حزب می خواهد از نماینده مجلس و افراد سیاسی دعوت کند.

اژه‌ای گفت: اولاً این مجمع مجوز نداشتهاست . دوماً در نامه‌ای که می‌نویسد مدیر کل سیاسی امنیتی استانداری مشهد همان روز نامه ای به رییس دانشگاه می نویسد و می گوید این حزب می خواهد این مراسم را برگزار کند مساعدت کنید.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: حزب که نام غیر واقعی است مجموعه هم که مجوز نداشته اگر هم می خواسته است فعالیت کند باید به فرمانداری نامه می نوشته است.

وی ادامه داد: مدیرکل سیاسی امنیتی استانداری نامه ای مینویسد که در آن عنوان فوری و محرمانه قید می شود در تاریخ ٢٥ آذر اطلاعات سپاه امام رضا نامه ای به دادستان مشهد می نویسد و می گوید با توجه به اینکه از لیدرهای فتنه دعوت شده ما دغدغه جدی داریم و ممکن است درگیری پیش بیاید.

اژه‌ای گفت: ٢٦ آذر هم نامه ای خطاب به دادستان و استانداری می نویسد و میگوید به سخنران تذکر داده شود و ٢٧ آذر دادستان مشهد تماس می گیرید با اطلاعات که قرار است چنین مراسمی برگزار شود آنها هم مهلت می گیرند تا موضوع را بررسی کنند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: دادستان میگوید یا برگزار کنندگان یا فرمانداری باید تعهد دهند مشکلی پیش نمی آید. اداره اطلاعات نیز میگوید ما در جایگاهی نیستیم  که بخواهیم تضمین بدهیم. بنابراین یا فرمانداری یا استانداری باید تقاضای بررسی از سوی شورای تامین می کردند.

وی ادامه داد: دادستان بر اساس مصوبه شورای تامین برای روز اربعین نامه ای به دانشگاه مینویسد که در این روز مراسمی برگزار نشود.

اژه‌ای گفت: رییس کل دادگستری روز قبلش میگوید من چند نوبت تماس گرفتم با استاندار حرف بزنم گفتند با وزیر جهاد جلسه دارد و ارتباط برقرار نشد.

وی ادامه داد: استاندار هم میگوید  از ٥ به بعد و فردایش هم ما تماس گرفتیم که اگر اشکالی در ساختمان رازی دانشگاه هست مکان را تغییر دهیم که آنها پاسخ ندادند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: با توجه به تحلیل من اقدام دادستان خلاف قانون نبوده البته اگر شورای تامین تشکیل می شد و بر اساس مصوبه شورای تامین تصمیم می گرفتند بهتر بود.

وی افزود: گزارش وزارت اطلاعات را گرفتم با نیروهای سپاه و دادگستری هم صحیت کردم و همه را در گزارش به رییس قوه دادم تصمیم با ایشان است.
۱۳۹۶/۰۵/۳۰ ۱۰:۵۲
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۱ ۱۲:۳۵
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۶ ۰۹:۱۱
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۴ ۱۲:۰۶
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۴ ۱۰:۳۵
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۳ ۱۵:۵۵
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۳ ۱۴:۱۳
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۲ ۱۳:۰۹
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۲ ۱۲:۵۳
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۱ ۱۲:۴۲
 
 
کلمات کلیدی : لغو سخنرانی + علی مطهری + دادستان خراسان رضوی + اژه ای
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۲۱:۲۷:۳۱
اگر به قانون احترام گذاشته نشه کشور از هم می پاشه.به نظر سخنرانی آقای مطهری کاملا قانونی بود (4062355) (alef-13)
 
اکرم
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۲۱ ۲۲:۱۱:۴۲
دغدغه مردم این مسائل نیست.این مردم مشکلاتشون فراتر از این حرفهاست. (4062397) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.