نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 284746
رقم صحیح پول‌های بلوکه‌شده
تاریخ انتشار : جمعه ۲ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۰
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: در حال حاضر با یک سؤال چهارگزینه‌ای مواجه هستیم و آن این است که میزان پول‌های بلوکه‌شده ایران از میان چهار رقمی که دولتمردان اعلام کرده‌اند چقدر است؟

به گزارش تسنیم، حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پی انتشار اخبار متفاوتی از رقم پول‌های بلوکه شده ایران گفت: در علم اقتصاد، یک کشور مانند یک خانواده در نظر گرفته می‌شود، به‌طوریکه عوامل عرضه و تقاضا و رسیدن به نقطه تعادل و مصرف در حوزه اقتصاد خرد و خانواده بررسی می‌شود.

وی افزود: در مقیاس بزرگتر کشور هم مانند خانواده مورد مطالعات اقتصادی قرار می‌گیرد و رفتار اقصادی آن در حوزه اقتصاد کلان بررسی می‌شود و حال ما در یک خانواده قطعاً می‌توانیم در هر لحظه میزان پس‌انداز، خرج‌کرد، سرمایه‌گذاری و درآمد را اندازه‌گیری کنیم و خنده‌دار است که مسئولان اقتصادی کشورمان نمی‌دانند میزان پول‌های بلوکه شده و پس‌انداز ایران به چه میزان است و آیا صحبت‌های اوباما مبنی بر ۱۵۰ میلیارد دلار صحیح است؟

طلا درباره اینکه شاید اوباما با غرض‌ورزی و برای ایجاد تنش این صحبت را کرده یاشد گفت: پس تکلیف صحبت‌های استاندار تهران مبنی بر بلوکه شدن ۱۸۰ میلیارد دلار چیست؟ و از طرفی شاهد این هستیم معاون ارزی بانک مرکزی مبلغ ۶/۸۹ میلیارد دلار را به‌عنوان پول‌های بلوکه‌شده را مطرح می‌کند و از سوی دیگر طی نامه رئیس بانک مرکزی به ریاست محترم جمهور صحبت از ۲۶ میلیارد دلار است.

وی همچنین با استناد به صحبت‌های معاون وزیر سابق صنعت و رئیس سازمان توسعه تجارت مبنی بر میزان ۱۰۰ میلیارد دلار پول‌های بلوکه‌شده ایران بابت فروش نفت اظهارداشت: مردم باید بدانند چقدر از پول‌های کشورشان قرار است از بابت فروش نفت به کشور برگردد و چه میزان از این مقدار پول به‌صورت تهاتر با دریافت کالا از کشورهای طرف قرار داد مستهلک شده چون در صورت عدم اطلاع‌رسانی این امر مهم، موجبات ایجاد شائبه را تقویت خواهد کرد و لازمه بیان مواردی به این مهمی وجود شفافیت در اطلاع‌رسانی است و بهتر است دولت برای اعلام مواردی از این قبیل از یک تریبون واحد استفاده کند نه اینکه هر مقام مسئول یک نظر در این خصوص اعلام کند.

نماینده مردم تهران در انتها یادآور شد: در حال حاضر با یک سؤال چهارگزینه‌ای و به‌عبارتی کنکوری مواجه هستیم و آن این است که دولتمردان! میزان پول‌های بلوکه‌شده ایران چقدر است؟ گزینه صحیح را انتخاب کنید؟

۲۶ میلیارد دلار به گفته آقای سیف رئیس بانک مرکزی
۱۸۰ میلیارد دلار به گفته آقای هاشمی استاندار تهران
۱۰۰ میلیارد دلار به گفته آقای صافدل معاون وزیر سابق صنعت
۱۵۰ میلیارد دلار به گفته اوباما
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۲ ۱۵:۲۵:۱۳
يكي از ثمرات لغو تحريم ها ، روشن شن همين موضوع است ،
به گفته رئیس بانک مرکزی فقط 26 نيليارد دلار از آن صدميليارد قابل وصول است
و برخي نيز به صورت سربسته ، از باقي ماندن بدون بازگشت دلارهاي ايراني در چين سخن گفته اند .
ما هم اميدواريم مسئولان با شجاعت درباره قراردادهاي بانكي با چين و احيانا"‌هند و روسيه توضيح دهند (3065695) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۲ ۲۱:۳۵:۴۸
اینم اضافه کن
28 میلیارد دلار به گفته طهماسب مظاهری رییس بانک مرکزی دولت نهم (3066218) (alef-11)
 
ناشناس
۱۳۹۴-۰۵-۰۲ ۲۰:۲۲:۲۳
سلام مقداری از پولهای بلوکه شده که تحویل داده شده است . میتونید بگویید که الان کجا هستند /؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (3066112) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۲ ۲۰:۲۲:۵۵
احتمالاً حرف راست را همان اوباما گفته باشد. (3066113) (alef-13)
 
ناصر
۱۳۹۴-۰۵-۰۲ ۲۲:۴۰:۲۷
مطمئن باشید گزینه پنجم و ششمی هم است حالا میبینید (3066311) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۲ ۲۲:۴۱:۲۸
بشترین خسارت کشاورزان و دامداران دیدند وامهای کلان امکانات کم پوست کشاورزان و دامداران کنده شد از دیارشون کوچ کردن به شهرها آمدند با سخت ترین کارها امرار معاش کردند با صبر و تحمل تحریم ها کمبود ها را به جان خریدند چون وظیفه ملی خود میدانستند ولی دیکه با پولهای بلوکه شده همه روستائیان میخوان برگردند به خانه های خود و شغل شریف خود که ولی انعمت شهرنشینان است را ادامه دهند دولت باید بهترین جدید ترین ماشین آلات سیستم آبیاری جدید بهداشت و درمان دامپزشک و مهندس کشاورزی برای هر روستا و به صورت رایگان در اختیار شان بگذارد صنعت کشاورزی و دامداری هست که یک کشور را رو پا قرار میده وگر نه برای دون مرغ که محتاج خارج هستیم آقایان برای رو کم کنی به کشتی ها میگن حالا رو آب بچرخ که فلانی روش کم بشه غافل از این که چه فشاری روی ملت بود و چه ملت شریفی که میدانستند دم نزدند ولی حالا دولت محترم و آقایون مجلسی باید بدانند که دیگه منم منم صدا بلند کردن و دست صوت زدن نخ نما شده ملت عمل میخواهند پولهای بلوکه شده باید در جای خودش به بهترین شکل هزینه شود و در این مدت که مردم غناعت دولت با گران کردن حتی لبنیات را هم از سر سفره مردم براشت دولت بیشترین هزینه را با بی رحمی تمام خرج میکرد این را از شرکتها ادارات دولتی به عینه میشود مشاهده کرد ما ملت باید از دولت بخواهیم آگاه باشیم از حق خودمون کوتاه نیایم به فکر هم دیگه باشیم فکر اشتغال برای جوانها کشاورزان دامداران صنعتگران با هم باشیم و پیرو رهبر (3066312) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۳ ۰۱:۰۹:۴۸
قراردادهای ترکمنچای با هند و روسیه و چین آن هم برای غنی سازی بی ارزش (3066520) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.