نظر منتشر شده
۱۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 464449
رئیس اتحادیه املاک:وضعیت بد مسکن در ایران به دلیل نبود برنامه‌ریزی است
بخش اقتصادی الف، 1 اردیبهشت 96
تاریخ انتشار : جمعه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۵
رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با بیان اینکه دولت‌ها باید در قالب برنامه کلان به مسئله مسکن نگاه کنند و برای آن برنامه‌ریزی طولانی مدت داشته باشند، گفت: یکی از دلایل اصلی مشکلات بخش مسکن فقدان برنامه‌ریزی و چشم‌انداز مشخص است.

به گزارش فارس،  حسام عقبائی با اشاره به اینکه رکود مسکن به خاطر اقتصاد بیمار ایران است گفت: اقتصاد ایران اقتصاد بیماری است و در سال های اخیر یعنی بعد از سال 92 دچار رکود بسیار عمیقی شده است که باعث شده دغدغه هایی که در بخش تولید و اشتغال در کشور وجود داشته، تشدید پیدا کند.

عقبایی ادامه داد:وزارت راه به عنوان متولی اصلی مسکن در دولت و کشور و در کنار آن نهادهای دیگری مانند بنیاد مسکن، شهرداری ها و حتی وزارت جهاد کشاورزی در حوزه مسکن تاثیرگذار هستند اما می بینید که با وجود این تعداد دستگاه مرتبط با مسکن، چشم اندازی در این حوزه وجود ندارد.

وی اضافه کرد:نتیجه نبود برنامه ریزی پیوسته این می شود که دولت قبل طرح مسکن مهر را اجرا می کند اما دولت یازدهم همین طرح را محکوم و آن را اشتباه می داند پس بنابراین دولت ها باید در قالب برنامه کلان به مسئله مسکن نگاه کنند و برای آن برنامه ریزی طولانی مدت داشته باشند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: یکی از دلایل اصلی که باعث شده وضعیت مسکن ایران خوب نباشد، این است که در حوزه مسکن، برنامه ریزی و چشم اندازی نداشته ایم و دولت های قبلی و فعلی بر اساس سلایق و علایق و دیدگاه های مدیریت خودشان، سکان داری بخش مسکن را بر عهده دارند.

عقبائی گفت: متاسفانه بانک‌ها به جای انجام امورات اصلی، بنگاه داری می کنند و تا زمانی که سیاست‌های پولی و بانکی اصلاح نشود، بخش مسکن وارد رونق نخواهد شد.
 
 
کلمات کلیدی : مسکن+اقتصاد مسکن+بازار مسکن+حسام عقبائی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۱:۳۴:۰۱
وضعیت بد مسکن به دلیل وجود دلال هایی امثال شما و همکاران شما هست. (4272876) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۱:۳۵:۳۹
سلام
با توجه به شرایط اقتصادی و رکود در کشور شاهد افت قیمت مسکن خواهیم بود. و احتمالا بعد از انتخابات هیج تغییری در رکود مسکن نخواهیم بود. و احتمالا با کاهش خرید و کاهش قیمت مواجه خواهیم شد. (4272883) (alef-11)
 
مهم نیست
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۱:۴۰:۴۳
اقاحسام عمده وضعیت فعلی مسکن به دلیل دلال بازی و ربای بانکها و سوداگری جماعت بساز و بفروش است . ؟! در این مملکت برنامه ریزی سیری چند است ؟؟؟ (4272910) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۱:۴۱:۳۴
برنامه ریزی برای چه کاری پدرجان؟!؟!؟!؟!؟!
مردم بیکار هستند ان هم که کار دارد درامد مکفی ندارد
شما لطفا جواب بدین برای چی تمام درامد عمرمان را برای مسکن پرداخت کنیم که روونق پیدا کند؟؟؟؟؟
سرمایه داری ایران همواه سعی کرده از طریق مسکن به سودهای یک شبه باداورده برسد و اگر نرسد پس برنامه ریزی نداریم!!!!!! (4272917) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۱:۴۱:۴۰
وضعیت مسکن بد نیست ! چند صد هزار خانه خالی داریم ! مسکن را دلال ها خراب کردن مسکن را دلال ها گران کردن ،تا زمانی که ارزان نشود مردم توان خرید نخواهند داشت (4272919) (alef-11)
 
majid r
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۱:۵۱:۵۴
یکی از دلایل رکود شدید در مسکن شهرداریهای سراسر کشور می باشند.
شما فقط بروید برای ساخت و ساز منزلتان پروانه بگیرید تا متوجه حرف بنده بشوید. (4272971) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۱:۵۲:۵۱
بنده با دوستم تمام پس انداز سالها کارکردمان را در تولید 5 واحد مسکن سرمایه گذاری کردیم ، فعلا" که بازار راکد است
اگر پولمان را در بانک گذاشته بودیم ، الان بدون نگرانی پولمان بیشتر شده بود
تنها چیزی که ما را از اینکار راضی نگه داشته است ، این نکته است که حداقل ما به بیکاری دامن نزدیم
در حال حاضر هیچ فعالیت اقتصادی به اندازه سپرده گذاری در بانک بازدهی ندارد (4272975) (alef-11)
 
آزاد
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۱:۵۵:۲۴
آقا اگر بده پس چرا اینقدر حرص ساخت و ساز دارید هنوز؟ چرا همه سرمایه مملکت توی ساخت و ساز هست هنوز.
چرا نمیگویید قیمت مسکن افزایش نجومی داشته و مردم قدرت خرید مسکن ندارند.
قیمت ها را منطقی کنید همه چیز درست میشود. (4272987) (alef-11)
 
امیرمحمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۱:۵۵:۲۶
حسام خان
احیانا هیچ تقصیری رو متوجه سوداگران و دوستان دلال خودت نمی بینی که طمع زیادشون در سالهای گذشته، بخصوص سال 91 که روزانه قیمتها رو بالا می بردند وضع رو به این بن بست رسونده باشند؟ نظر اکثریت مردم اینه، تا نظر شماها چی باشه. (4272988) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۲:۳۱:۳۷
٢/٧٥٠/٠٠٠واحد مسكونى خالى و تا پايان سال ٩٦ هم ساختمانهايي كه سه سال پيش مجوز گرفته اند وارد گردونه بازار ميشوند ، و به سه مليون خواهد رسيد و در پايان سال ٩٧ اين عدد به ٤مليون ، چاره اي نيست براي تحرك بازار مسكن ، قيمتها بايد كاهش يابد بين ١٠ تا ٣٠ درصد در نواحي مختلف شهرها ، الان هم سازندگان خبره و حرفه اي با كاهش قيمت يكي دو تا از واحد هايشان را ميفروشند و منتظر زمان هستند براي فروش بقيه واحدها ، دوران بورس بازي مسكن تمام شده است و اگر الان دولت ماليات سنگيني براي خانه هاي خالي تعيين كند شايد تا ٤٠ و حتي ٥٠ درصد قيمتها كاهش يابد و اجاره خانه ها تا ٣٠ درصد كاهش ميابد . (4273165) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۴۷:۴۷
عزیزکم بخاطر وجود وزیر نالایق بوده و متاسفانه حمایت مجلس محترم و رئیس جمهور از ایشان و سیاستهای اشتباهشان ، در گسترش وضع موجود تاثیر بسزایی داشت (4273635) (alef-11)
 
فاطمه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۴:۵۵:۴۸
وضع بد مسکن؟ مرد حسابی چی میگی ؟ در این مملکت چند صد هزار واحد خالی هست ....من سال ۹۱ وام مسکن اداره مون در اومد و طوری بود که باید ظرف دو ماه یک واحد معامله میکردم .... قیمتها با طرز وحشتناکی بالا رفته بود و علنا دو برابر سال قبل شده بود همه کسانی که صاحبخونه بودند هم کرایه ها رو بشدت بالا برده بودند و هم واحد هاشون رو به طمع بالاتر رفتن قیمتها برای فروش نمیزاشتن یا قیمتهای نجومی میگفتن .... یعنی کابوس اون سال رو هیچوقت فراموش نمیکنم ... پوست ملت کنده شد کسی صداش در نمیومد اون سال با هر سختی صاحبخونه شدیم اما باز هم خوشحالم که چند ساله قیمتها ثابت مونده ... خدارو شکر (4273680) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۱۲:۱۶
اقتصاد خوب به نظر شما یعنی رشد قیمت مسکن و گرانی آن....جناب ریس اتحادیه مسکن تمام شد...مجانی هم بدهید دیگه تو این مملکت دیوانگیه کسی مسکن بخره.....وقتی مردم در تهمیه مایحتاج اولیه زندگی خود در مادنه هستند....خداحافط سوداگری مسکن.. (4273752) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۵:۳۵:۰۶
چه حرف ها "فقدان برنامه ریزی " پس برنامه مسکن اجتماعی چه بود ؟ (4273844) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۱۶:۱۲:۳۹
هر که آمد عمارتی نو ساخت !علت اصلی رکود مسکن سود جویی وطمع پیش از حد سازندگان مسکن ودروغ گویی دلالان از خدا بی خبر است ۶ (4273970) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.