توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509142
سفیر سابق آمریکا در دمشق: ترامپ ابقای اسد را پذیرفته است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۶
سفیر سابق آمریکا در دمشق در گفت‌وگو با شبکه المیادین گفت که دولت آمریکا با ماندن بشار اسد در قدرت مخالفتی ندارد.

به گزارش فارس، آخرین سفیر آمریکا در سوریه می‌گوید دولت دونالد ترامپ با ماندن بشار اسد در قدرت موافق است. رابرت فورد در گفت‌وگو با شبکه المیادین گفت که کشورهای غربی دست از حمایت گروه‌های مخالف سوری مسلح برداشته‌اند.

وی همچنین گفت که حمایت عربستان سعودی از گروه‌های مسلح سوری کاهش یافته است. فورد در مورد اعزام نیروهای روسیه به سوریه نیز گفت که مقامات آمریکا فکر نمی‌کردند که روسیه اقدام به اعزام نیروها به سوریه کند. وی ادامه داد:‌ همه ما در این مورد اشتباه کردیم.

سفیر سابق آمریکا در دمشق همچنین مدعی شد که ایران به روس‌ها در کاهش نفوذ آمریکا در منطقه کمک می‌کند.

وی گفت که دولت سوریه هم‌اکنون در موضع قوی در مقایسه با ابتدای جنگ قرار دارد ولی گروه‌های معارض سیاسی و مسلح در موضع ضعیفی هستند. فورد همچنین به کردهای سوریه پیشنهاد کرد که بر روی حضور آمریکا در سوریه حساب نکنند چرا که آن‌ها برای مدت طولانی به حمایت خود ادامه نخواهند داد.

سفیر سابق آمریکا در سوریه در مورد حضور حزب‌الله در این کشور نیز گفت که  حزب‌الله برنده جنگ سوریه است. وی ادامه داد:‌ ترکیه آخرین همسایه‌ای خواهد بود که با سوریه مصالحه و آشتی خواهد کرد.
 
 
کلمات کلیدی : سفیر سابق آمریکا ، سوریه، ترامپ ، بشار اسد
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.