توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 379949
سرمایه‌ گذاری‌ اندونزی در نفت‌ و گاز ایران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۱
یک شرکت نفتی دولتی در اندونزی از امضای تفاهم نامه اولیه با ایران بر سر مطالعه و سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز ایران خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از ترید عربیا، شرکت دولتی «پرتامینا»ی اندونزی روز دوشنبه یادداشت تفاهمی بر سر انجام مطالعات اولیه بر روی دو میدان نفتی «منصوری» و «آب تیمور» امضا کرده است. این نخستین قدم برای نزدیک شدن جاکارتا به سرمایه گذاری در حوزه نفتی ایران پس از برداشته شدن تحریم ها است.

بر اساس این قرارداد، شرکت پرتامینا، شش ماه زمان خواهد داشت تا بر روی اکتشاف میدان های نفتی «منصوری» و «آب تیمور» که در سواحل جنوبی ایران قرار دارند، مطالعه کند. تخمین های ابتدایی نشان می دهند این دو میدان نفتی در مجموع دارای بیش از دو میلیارد بشکه ذخایر نفتی هستند.

«دِوی سوئتجیپتو»، مدیر اجرایی این پروژه در خصوص توضیح آن گفت: ایران از اولویت های شرکت پرتامینا است. ما برای سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز ایران که به تولید محصولات نفتی ما کمک می کند، مصمم هستیم.

گفتنی است، در پی برداشته شدن تحریم های ایران در ژانویه سال جاری، کشورمکان قادر خواهد بود تا سقف نفت تولیدی خود را به ۳.۶میلیون بشکه در روز افزایش دهد.
 
کلمات کلیدی : نفت+ایران+اندونزی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.