توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479344
سرگردانی خانواده توریست ایرانی برای گرفتن غرامت از ترکیه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۷
باگذشت سه سال از جان‌باختن توریست ایرانی در یکی از فروشگاه‌های شهر استانبول در کشور ترکیه هنوز غرامتی به خانواده وی پرداخت نشده است.

به گزارش فارس،‌ فرانک توریست ایرانی بود که خردادماه سال 93 همراه خانواده‌اش با یک تور مسافرتی راهی شهر استانبول در کشور ترکیه شد.

شامگاه 24 خردادماه همان سال فرانک وارد فروشگاه 313 شد. او در حال انتخاب لباس بود که ناگهان زیر پایش خالی شد و به راه‌پله‌ای که میان بسته‌های لباس پنهان شده بود سقوط کرد. لحظاتی بعد امدادگران خود را به محل رسانده و فرانک را که به علت برخورد سرش با پله دچار جراحت شده بود به بیمارستانی مجهز منتقل کردند. توریست ایرانی خیلی زود به اتاق عمل منتقل شده و تحت عمل جراحی قرار گرفت اما تلاش پزشکان برای نجات فرانک ثمری نداشت و او روی تخت بیمارستان جان خود را از دست داد.
با اعلام مرگ فرانک، خبر حادثه به رسانه‌ها راه پیدا کرد و کنسولگری ایران در ترکیه پیگیری حادثه را در دستور کار خود قرار داد.

خانواده توریست ایرانی با کمک وکیل معرفی شده از سوی کنسولگری علیه مدیر فروشگاه اعلام شکایت کردند.

سمانه، دختر فرانک در گفت‌‌وگو با فارس گفت: بعد از حادثه، مدیر فروشگاه اصلاً در بیمارستان حاضر نشد و در هیچ کدام از مراحل با ما همدردی نکرد.

وی ادامه داد: پرونده از طریق وکیل معرفی شده در دو بخش حقوقی و کیفری در استانبول دنبال می‌شود، در بخش کیفری دادگاه متهم را به علت رعایت نکردن اصول ایمنی و نداشتن بیمه مجرم شناخته و به پنج سال حبس محکوم کرده است.

وی افزود: البته متهم بازداشت نشده و به فعالیت خودش ادامه می‌دهد که جای تعجب دارد، در بخش حقوقی هم هنوز جلسه دادگاه تشکیل نشده و گفته شده است که در همین ماه تشکیل خواهد شد. البته من خودم بارها به استانبول رفته و پرونده را پیگیری کرده‌ام اما پاسخ درستی دریافت نکرده‌ام.

وی خاطرنشان کرد: آنگونه که وکیل مدافع اعلام کرده دیه اعلام شده بیش از یک میلیون لیر است. از آن جا که فروشگاه بیمه نبوده متهم باید خودش غرامت را پرداخت نماید که اعلام کرده حاضر به پرداخت این مقدار خسارت نیست، در حال حاضر امیدواریم که بعد از سه سال از وقوع حادثه حق قانونی ما پرداخت شود.
 
کلمات کلیدی : توریست ایرانی + ترکیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.