نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499144
امارات دومین شریک تجاری ایران/ تحریم کننده قطر، بیشترین مراودات با ایران را دارد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۷
گمرک ایران در گزارشی به تشریح میزان واردات و صادرات در 4 ماهه نخست امسال پرداخت.

به گزارش ایلنا، کشورهای عمده صادرکننده کالا به ایران در مدت یاد شده به ترتیب شامل کشورهای چین با ۳ میلیارد و ۴۹۵ میلیون دلار، امارات متحده عربی با ۲ میلیارد و ۹۹۲ میلیون دلار، جمهوری کره با یک میلیارد و ۷۴ میلیون دلار، ترکیه با ۹۵۸ میلیون دلار و هند با ۸۹۱ میلیون دلار‌ بوده است.

از سوی دیگر عمده‌ترین خریداران کالاهای ایرانی در چهار ماهه اول سال‌جاری به ترتیب شامل چین به ارزش ۲ میلیارد و ۸۴۱ میلیون دلار، عراق با ۲ میلیارد و ۵۲ میلیون دلار ، امارات متحده عربی با ۲ میلیارد و ۳۷ میلیون دلار، جمهوری کره با یک میلیارد و۴۰۰ میلیون دلار و هند با ۹۲۶ میلیون دلار بوده است.

نگاهی به فهرست کشورهای صدرنشین در مراودات تجاری با ایران نشان می‌دهد امارات متحده عربی دومین کشور صادر کننده کالا و خدمات به ایران و سومین کشور خریدار کالاهای ایرانی است.

امارات متحده عربی در حالی یکی از اصلی‌ترین شرکای تجاری ایران به شمار می‌آید که این کشور در چارچوب ائتلافی منطقه‌ای به رهبری عربستان سعودی با تحریم اقتصادی قطر، این کشور را زیر فشاری کم سابقه قرار داده‌اند. این کشورها و از جمله امارات متحده عربی یکی از شروط لغو تحریم‌های اقتصادی قطر را قطع همکاری‌های اقتصادی این کشور با ایران عنوان می‌کنند.

این خواسته از قطر در حالی مطرح می‌شود که امارات متحده عربی از طریق صادرات مجدد به ایران یکی از اصلی‌ترین شرکای اقتصادی ایران در منطقه و جهان محسوب می‌شود.
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۲۰:۲۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۰۸:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۱۱:۰۸
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۴ ۱۶:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۲ ۱۷:۳۳
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۱۵:۰۰
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۴ ۱۰:۳۴
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۷ ۱۱:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۵ ۱۳:۲۱
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۹ ۱۱:۰۰
 
 
کلمات کلیدی : امارات + روابط تجاری + ایران
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۱۰:۵۹:۳۹
امارات شریک نیست بفرمایین بیشترین واردات مخصوصا جنسهای بنجل و بیشترین قاچاق واسه نابودی تولید ما از امارات میاد قابل توجه مسئولین با غیرت وطنپرست!! (4506132) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.