توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421897
هشدار مسکو نسبت به برخورد آمریکا با دپیلمات‌های روسی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۴
روسیه اعلام کرد، در صورت اجرای قوانین مربوط به ایجاد محدودیت برای دیپلمات‌های روس در آمریکا، مسکو نیز دست به اقدامات مشابهی خواهد زد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، در حال حاضر قانون‌گذاران آمریکایی درصدد تصویب مقرراتی هستند که امکان ایجاد محدودیت و رصد فعالیت‌های دیپلماتیک را فراهم می‌سازد.

ماریو زاخاروا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در این رابطه به خبرنگاران گفت: قوانین پیشنهاد شده در صورت تصویب و اجرا با اقدام متقابل روسیه مواجه خواهد شد.

وی تصریح کرد: مقام‌های آمریکایی باید به خاطر داشته باشند که دیپلماسی بر مبنای اصل تقابل و تبادل است. به بیانی دیگر، با دیپلمات‌های آمریکایی در روسیه به همان صورت رفتار خواهد شد که طرف مقابل رفتار می‌کند.

این سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه خاطرنشان کرد: تلاش‌ها برای محدود کردن دیپلمات‌های روسی و سخت‌ کردن کار آن‌ها از جمله اقداماتی است که دولت رو به پایان اوباما علیه مسکو به کار بسته است.

زاخاروا اظهار کرد: ما با نمونه دیگری از اقدامات ضد روسی در آمریکا مواجه هستیم و این نمونه دقیقاً مشابه اقداماتی است که در دوران جنگ سرد به کار گرفته می‌شد.
 
کلمات کلیدی : مسکو ،آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.