توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 461497
درگذشت بهاءالدین خرمشاهی صحت ندارد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۲
در پی شایعه نیمه شب گذشته مبنی بر درگذشت بهاءالدین خرمشاهی پیگیری‌ها نشان می‌دهد این شایعه صحت نداشته و این شاعر و حافظ‌پژوه در صحت و سلامت به سر می‌برند.

به گزارش فارس، در پی شایعه نیمه شب گذشته مبنی بر درگذشت استاد بهاءالدین خرمشاهی نویسنده و قرآن‌پژوه پیگیری‌های خبرنگار فارس نشان می‌دهد که این شایعه صحت نداشته و این شاعر و حافظ‌پژوه در صحت و سلامت به سر می‌برند.

در همین رابطه نیز علی‌ دهباشی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس این شابعه را تکذیب کرد.

همچنین سایت شخصی بهاءالدین خرمشاهی در مطلبی به قلم رضا یعقوبی این مسئله را تکذیب کرد. در بخشی از این مطلب آمده است:

«امشب در حضور استاد بهاءالدین خرمشاهی، از چشمه زلال علم و دانش ایشان بهره‌مند می‌شدم و جرعه‌های پیاپی از آن کوثر جاودان بر می‌داشتم تا اینکه دوستی گرامی با من تماس گرفت و از تیر کج انداز حسود خبر داد که شایع شده است استاد خرمشاهی درگذشته است. به فکر ناقص و عقل خام بدخواهان خندیدم و گفتم که «خود به چشم خویشتن» می‌بینم که سرو روان ادب و فرهنگ ایران پاینده و پابرجاست و از حافظ‌خوانی ایشان در این بی‌وقتی شب پر از جرعه و ترانه و طربیم. 

به لطف خدا و یاری‌های پیدا و پنهان او(قول همیشه‌ی استاد در آغاز سخن) ایشان در کمال سلامتی و صحت تمام به ویراستاری و تدوین دانشنامه حافظ مشغول‌اند و به یاری خداوند به زودی این مجموعه در دسترس اهالی فرهنگ  و ادب و هنر و حافظ دوستان قرار خواهد گرفت.ما نیز غلام همت ایشانیم که در این روزگار پر جفا و پر کدورت با طیب خاطر به رغم تمام مشکلات به کار خود ادامه می دهند»

بهاءالدین خرمشاهی (زاده ۱۳۲۴ در قزوین) نویسنده، مترجم، روزنامه‌نگار، طنزپرداز، فرهنگ‌نویس، شاعر و استاد دانشگاه ایرانی است. وی تألیفاتی در حافظ‌شناسی و تفسیر اشعار او  دارد.
 
کلمات کلیدی : شعر و ادبیات + بهاءالدین خرمشاهی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.