توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431094
کمی تحقیق کنید تا هر دروغی را باور نکنید
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۳
بتازگی در برخی شبکه‌های اجتماعی تصویری منتشر شده و گفته می‌شود مربوط به تخم عجیب پرنده‌ای است که از رحم یک زن خارج شده است! در حالی که واقعیت موضوع مربوط به توده‌ای خوش‌خیم است که جراحان آن را از بدن مردی خارج کرده‌اند و اصل خبر نیز قدیمی است.

در حالی که در برخی شبکه‌های اجتماعی تصویری منتشر شده که گفته می‌شود تخم پرنده‌ای خارج شده توسط پزشکان از رحم یک زن جوان است، سلامت آنلاین، در جست‌وجویی بر وب به اصل این خبر رسید که مربوط به سال ۲۰۱۵ و خارج کردن توده تخم‌مرغی شکل بزرگ و سفت‌شده‌ای از درون بدن یک مرد اهل مریلند بود!
 
این توده ۲۰ سال درون اندام مردی ۶۲ ساله از اهالی مریلند به نام «ریموند تامپسون» جا خوش کرده بود.به گزارش سلامت آنلاین به نقل از دیلی‌پدیا، این مرد پس از سال‌ها تحمل درد و رنج بردن از تکرر ادرار عاقبت در معاینه‌ای پزشکی متوجه تشخیصی تکاندهنده و شگفت‌آور شد و در پی انجام عمل جراحی توده‌ای را مقابل چشمانش دید که جراحان اظهار می‌کردند از مثانه‌اش خارج شده.

توده تخم‌مرغی شکل بزرگ نیم پوند (حدود ۲۵۰ گرم) وزن داشت و دارای سطحی صاف بود و براستی همچون تخم‌مرغ، به نظر می‌رسید.

بر اساس آنچه هافینگتون پست نیز منتشر کرده، توده تخم‌مرغی شکل مذکور بزرگترین نمونه در نوع خود محسوب می‌شود و در دنیای پزشکی معمولا نمونه‌های کوچکتر و ریزتر آن دیده شده اما به بزرگی این جرم بیرون آمده از بدن مرد مریلندی نبوداند.

دکتر راشل ساسمن، ارولوژیست، اظهار کرد که چنین جرمی را می‌توان به مرواریدی در حال رشد درون صدف تشبیه کرد که احتمالا در گذر سال‌ها و از زمانی که بیمار هنوز جوان بوده به وجود آمده و با چربی و رسوبات آهکی درون بدن آمیخته و سخت شده و نهایتا به چیزی تبدیل شده است که برای بیمار مشکلزا و برای دیگران تعجب‌انگیز محسوب می‌شود.

اکنون برخی کاربران در تلگرام و اینستاگرام تصویر این عمل جراحی و توده خارج شده را بدون هیچ تحقیقی درباره صحت و سقم آن به عنوان تخم پرنده‌ای معرفی می‌کنند که بتازگی از رحم زنی جوان خارج شده است!
 
کلمات کلیدی : شبکه‌های اجتماعی + فضای مجازی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.