نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 217795
علت غیرقانونی بودن فعالیت دانشگاه ایرانیان
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۵۶
مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم با تشریح جزئیات غیرقانونی بودن فعالیت دانشگاه ایرانیان، گفت: ‌برای آغاز فعالیت یک موسسه، شرایطی وجود دارد که دانشگاه ایرانیان حائز این شرایط نیست و فعالیت این موسسه غیرقانونی است.

سیدحسین حسینی مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم در گفت‌‌وگو با فارس، با بیان اینکه فعالیت یک موسسه نیاز به اخذ شرایطی دارد و باید یک روند دریافت مجوز طی شود، گفت: دانشگاه ایرانیان به تازگی نامه‌ای را برای وزارت علوم ارسال کرده است ولی موسسه و مجموعه آموزشی باید ابتدا به تأیید شورای گسترش آموزش عالی و دفتر موسسات غیرانتفاعی برسد، تاکنون هیچ پرونده‌‌‌ای برای این دانشگاه تشکیل نشده است.

وی افزود: برگزاری آزمون نیز باید با مجوز سازمان سنجش باشد. در صورتی که اقدام دانشگاه ایرانیان بر اساس مجوز نیست، اینکه نامه‌ای را به معاونت آموزشی وزارت علوم فکس کنند کافی نیست بلکه باید روند بررسی اعضای هیأت علمی بر اساس قانون طی شود.

حسینی ادامه داد: اعضای هیأت علمی یک موسسه آموزشی باید تمام وقت باشند در صورتی که دانشگاه ایرانیان افرادی را معرفی کرده است که عضو هیأت علمی تمام وقت دانشگاه‌های دیگر هستند و شرایط و مدارک دیگر نیز کامل نیست بنابراین این دانشگاه مجوزی برای فعالیت ندارد.
 
۱۳۹۲-۱۲-۱۰ ۱۳:۱۳:۰۰
مگه باقي كاراشون قانوني بود كه اين يكي باشه؟؟؟؟؟؟؟؟ (2000260) (alef-6)
 
ناصر
۱۳۹۲-۱۲-۱۰ ۱۳:۲۸:۱۲
از روز اول تمام دولت گفته اند این دانشگاه مجوز ندارد، امروز بنده حقیر عرض می کنم که این مجموعه به کارش ادامه می دهد، وزارت علوم هم ناچار می شود آنرا به رسمیت بشناسد.
ذکر خاطره ائی مشابه، و مقایسه آن با موضوع دانشگاه بین المللی آقای دکتر احمدی نژاد خالی از لطف نیست:
در سال 1365 یکی از نیروهای نظامی امکانات آموزشی گسترده ائی در یکی از شهرهای شمالی تأمین کرده بود تا با پشتیبانی و تحت امر دانشگاه نظامی مادر در تهران، یک دانشکده تخصصی آن نیروی نظامی را راه اندازی کند. هیأت های مختلف کارشناسی وزارت علوم در مقاطع مختلف زمانی آمدند و استعدادها را دیدند که انصافا امکانات اداری، آموزشی و اعضای هیئت علمی آن مجموعه حتی از یکی از دانشکده های آموزش عالی در آن شهر که سابقه 40 ساله داشت هم برتر و بیشتر بود. در نهایت پس از سه یا چهار سال، سه رشته تحصیلی، آنهم در مقطع کاردانی را تأیید نمودند. حال آقای احمدی نژاد با یک ساختمان استیجاری آنهم در تهران که برابر قانون، دادن مجوز ممنوع است، بدون مجوزهای لازم و طی فرایند اداری و علمی اقدام به راه اندازی دانشگاه، آنهم از نوع بین المللی اش نموده و همه دولت را هم درگیر خود کرده که آخرش هم یقینا" حرفش را به کرسی می نشاند. نام این کار، احتمالا" رانت می باشد.
برای اثبات صحت عرایض بنده، می توانید شرح ماوقع را از جناب آقای دکتر کامران نماینده محترم اصفهان در مجلس شورای اسلامی سؤال کنید، چرا که ایشان مرجع مافوق و متولی مستقیم آن دانشکده بودند که چه رنج و مرارتی هم برای کسب مجوزش متحمل شدند. (2000306) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۲-۱۰ ۱۴:۱۵:۱۱
مجوز به این دانشگاه به معنی رواج تفکر مشایی و امثال اوست که قصد کنار زدن اسلام را دارند
ای علمای قم
ای علمای مشهد
ای علمای شیراز
ای علمای اصفهان
ای علمای تبریز
ای علمای اهواز
ای علمای.....
ای آزادگان
به هوش باشید (2000415) (alef-6)